Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

  1. #1

    Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Μαθαίνω ότι κάποιο μέλος του moto.gr έβαλε Post εδώ στις διαμάχες κριτικάροντας ανοιχτά άλλο μέλος, και ως δια μαγείας το post εξαφανίστηκε.

    Είναι δυνατόν στο internet, το μόνο μέρος στον πλανήτη όπου οποιοσδήποτε μπορεί να εκφράσει την γνώμη του ελεύθερα, να ασκείται λογοκρισία ?

    Εγώ δεν θα κρίνω αν θα πρέπει να τσακώνονται τα μέλη μεταξύ τους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το site ή οι moderators είναι ενάντια στην ελεύθερη και μάλιστα επώνυμη έκφραση γνώμης.
    Ερχεται η ώρα η καλή

  2. #2

    Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    Εγώ δεν θα κρίνω αν θα πρέπει να τσακώνονται τα μέλη μεταξύ τους.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    nai giati an to krineis tha alajei kati nomizeis...

  3. #3
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389

    Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    Μαθαίνω ότι κάποιο μέλος του moto.gr έβαλε Post εδώ στις διαμάχες κριτικάροντας ανοιχτά άλλο μέλος, και ως δια μαγείας το post εξαφανίστηκε.

    Είναι δυνατόν στο internet, το μόνο μέρος στον πλανήτη όπου οποιοσδήποτε μπορεί να εκφράσει την γνώμη του ελεύθερα, να ασκείται λογοκρισία ?

    Εγώ δεν θα κρίνω αν θα πρέπει να τσακώνονται τα μέλη μεταξύ τους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το site ή οι moderators είναι ενάντια στην ελεύθερη και μάλιστα επώνυμη έκφραση γνώμης.
    Δεν νομίζω ότι είναι θέμα λογοκρισίας.
    Εγώ έχω ανοίξει ποστ για να κριτικάρω μέλος αλλά δεν το διέγραψαν Karelis
    Απλά αυτή η σαχλαμάρα κάπου έπρεπε να σταματήσει όσο και αν το διασκεδάζαμε ως παρατηρητές.
    Triple 1050


  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079

    Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    Μαθαίνω ότι κάποιο μέλος του moto.gr έβαλε Post εδώ στις διαμάχες κριτικάροντας ανοιχτά άλλο μέλος, και ως δια μαγείας το post εξαφανίστηκε.

    Είναι δυνατόν στο internet, το μόνο μέρος στον πλανήτη όπου οποιοσδήποτε μπορεί να εκφράσει την γνώμη του ελεύθερα, να ασκείται λογοκρισία ?

    Εγώ δεν θα κρίνω αν θα πρέπει να τσακώνονται τα μέλη μεταξύ τους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το site ή οι moderators είναι ενάντια στην ελεύθερη και μάλιστα επώνυμη έκφραση γνώμης.
    Μαγεία δεν υπάρχει και η λογοκρισία δεν είναι δόκιμος όρος. Να προσέχουμε τις λέξεις που χρησιμοποιούμε.

    Να σταματήσει κάποτε αυτή η ιστορία με τα παράπονα για να μπούμε στο ρυθμό μας.

    Αν κάποιος πιστεύει ότι μπορεί στο ίντερνετ να λέει ό,τι θέλει, ας ανοίξει το δικό του χώρο να τον διαχειρίζεται όπως νομίζει. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να μένει και να κάνει ό,τι του λένε.

    Όσο δεν μπορείτε να βάζετε μόνοι σας τα όρια, θα γίνεται το σχετικό νοικοκύρεμα, χωρίς περισσότερες εξηγήσεις κατ'απαίτηση των ανθρώπων που έστησαν και διαχειρίζονται το μαγαζί.
    Θάνος..

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Δεν νομίζω ότι είναι θέμα λογοκρισίας.
    Εγώ έχω ανοίξει ποστ για να κριτικάρω μέλος αλλά δεν το διέγραψαν Karelis
    Απλά αυτή η σαχλαμάρα κάπου έπρεπε να σταματήσει όσο και αν το διασκεδάζαμε ως παρατηρητές.

    Ορθά μίλησες


    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Μαγεία δεν υπάρχει και η λογοκρισία δεν είναι δόκιμος όρος. Να προσέχουμε τις λέξεις που χρησιμοποιούμε.

    Να σταματήσει κάποτε αυτή η ιστορία με τα παράπονα για να μπούμε στο ρυθμό μας.

    Αν κάποιος πιστεύει ότι μπορεί στο ίντερνετ να λέει ό,τι θέλει, ας ανοίξει το δικό του χώρο να τον διαχειρίζεται όπως νομίζει. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να μένει και να κάνει ό,τι του λένε.

    Όσο δεν μπορείτε να βάζετε μόνοι σας τα όρια, θα γίνεται το σχετικό νοικοκύρεμα, χωρίς περισσότερες εξηγήσεις κατ'απαίτηση των ανθρώπων που έστησαν και διαχειρίζονται το μαγαζί.

    Ορθότερα

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Re: Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Ορθότερα

    Καλα του τα'πες
    Συνεχισε δυναμικα
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Εαν zouR1 η εν λογω κυρια θελει να ξεκατινιαστει με την αλλη εν λογω κυρια ειναι δικαιωμα της και υπολοιποι να γελανε με το ολο αστειο θεαμα.

    Ειναι δικαιωμα μας ομως να κοβουμε αυτα τα ποστ στεγνα για λογους ...αισθητικης και στα πλαισια της σωστης και καλης συμπεριφορας δεν χ... οπου ναναι!!!!!

    Ορθως λοιπον σβυστηκε ολο το ποστ...εαν θελει να λυσει οποιεσδηποτε διαφορες εχει ας μιλησει με πμ απευθειας στο χρηστη που εχει προβλημα και ας βρεθουν να μαλιοτραβηχτουν οπου θελουν...εδω δεν ειναι πρωιναδικο

  9. #9
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    αχ μωρη TATIANA EΣΥ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Εαν zouR1 η εν λογω κυρια θελει να ξεκατινιαστει με την αλλη εν λογω κυρια ειναι δικαιωμα της και υπολοιποι να γελανε με το ολο αστειο θεαμα.

    Ειναι δικαιωμα μας ομως να κοβουμε αυτα τα ποστ στεγνα για λογους ...αισθητικης και στα πλαισια της σωστης και καλης συμπεριφορας δεν χ... οπου ναναι!!!!!

    Ορθως λοιπον σβυστηκε ολο το ποστ...εαν θελει να λυσει οποιεσδηποτε διαφορες εχει ας μιλησει με πμ απευθειας στο χρηστη που εχει προβλημα και ας βρεθουν να μαλιοτραβηχτουν οπου θελουν...εδω δεν ειναι πρωιναδικο
    παπουκα μου...φανταστικε..
    σε παρακαλω αφησε τις κοπελιτσες να πλακωθουν λιγάκι..
    γιατι εισαι τετοιος???

    δηλαδη μια διαμάχη δε μπορουμε να κανουμε εδω μέσα??

    τι θα γίνει τωρα??

    επίσης θα ήθελα να σε παρακαλέσω νε με κάνεις μοντ..ΕΔΩ ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ..
    ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ.!!!!

  10. #10
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: αχ μωρη TATIANA EΣΥ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    παπουκα μου...φανταστικε..
    σε παρακαλω αφησε τις κοπελιτσες να πλακωθουν λιγάκι..
    γιατι εισαι τετοιος???

    δηλαδη μια διαμάχη δε μπορουμε να κανουμε εδω μέσα??

    τι θα γίνει τωρα??

    επίσης θα ήθελα να σε παρακαλέσω νε με κάνεις μοντ..ΕΔΩ ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ..
    ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ.!!!!
    simfono ke epafksano
    o bibikos moderator stis diamaxes edo ke tora....
    ante mpas ke doume kana maliotravigma tis prokopis me tous ksenerotous pou exoume mpleksi..
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #11
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Re: Re: αχ μωρη TATIANA EΣΥ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    simfono ke epafksano
    o bibikos moderator stis diamaxes edo ke tora....
    ante mpas ke doume kana maliotravigma tis prokopis me tous ksenerotous pou exoume mpleksi..
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Χαχαχαχ τι μιλας εσυ ρε για μαλλια ..στερημενε!!!

  12. #12
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Re: Re: αχ μωρη TATIANA EΣΥ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Χαχαχαχ τι μιλας εσυ ρε για μαλλια ..στερημενε!!!
    oti den exis 8elis sta8i mou....
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  13. #13
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885

    Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν το site ή οι moderators είναι ενάντια στην ελεύθερη και μάλιστα επώνυμη έκφραση γνώμης.
    Δεν ξέρω τι εννοείς με την λέξη ελεύθερη γνώμη
    Νομίζεις ότι υπάρχει ελεύθερη γνώμη και έκφραση στο διαδίκτυο?

    Αλλά αυτό το επώνυμη με προβλημάτισε ακόμα περισσότερο
    Και δεν σε ειρωνεύομαι

    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  14. #14

    Re: Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Μαγεία δεν υπάρχει και η λογοκρισία δεν είναι δόκιμος όρος. Να προσέχουμε τις λέξεις που χρησιμοποιούμε.

    Να σταματήσει κάποτε αυτή η ιστορία με τα παράπονα για να μπούμε στο ρυθμό μας.

    Αν κάποιος πιστεύει ότι μπορεί στο ίντερνετ να λέει ό,τι θέλει, ας ανοίξει το δικό του χώρο να τον διαχειρίζεται όπως νομίζει. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να μένει και να κάνει ό,τι του λένε.

    Όσο δεν μπορείτε να βάζετε μόνοι σας τα όρια, θα γίνεται το σχετικό νοικοκύρεμα, χωρίς περισσότερες εξηγήσεις κατ'απαίτηση των ανθρώπων που έστησαν και διαχειρίζονται το μαγαζί.
    Φίλε Θάνο, τα πράγματα είναι απλά. Οταν θέλεις να εκφράσεις την γνώμη σου με λόγια και κάποιος άλλος την κρίνει και σου αφαιρέσει την δυνατότητα, τότε σε λογοκρίνει.

    Αν θέλετε να βάζετε όρια στο τι λέει ο καθένας εδώ μέσα καλό θα είναι από πριν να μπει ένα FAQ που να λέει το τι επιτρέπεται να γράφει ο καθένας. Υπάρχει ήδη ένα σχετικό post στις Γενικές αλλά νομίζω αναφαίρεται μόνο στο spamming. Η συγκεκριμένη περίπτωση είναι διαφορετική.

    Αν υπήρχε αυτό το FAQ που πχ μεταξύ άλλων απαγορεύει το ξεκατίνιασμα, τότε είμαι ΟΚ, σημαίνει ότι το site έχει κανόνες που κάποιος παραβίασε. Αλλά αν το σβήνεις το post εκ των υστέρων, τότε είναι προσβολή και στέρηση του θεμελιώδους δικαιόματος της ελευθερίας λόγου.

    Πιστεύω ότι ειδικά στις διαμάχες πρέπει να επιτρέπεται να λέει ο καθένας ότι του γουστάρει. Να βρίζει τους moderators, τους administrators τους χρήστες, την μάνα του, τον πατέρα του και γενικά να βγάζει το άχτι του.

    Αυτά που λέω δεν είναι νέες ιδέες. Ισχύουν ήδη εδώ και χρόνια εκατοντάδες άλλα forums. Πίστεψέ με είναι πολύ εύκολο να μαζέψω τα μπογαλάκια μου και να πάω να μιλάω εκεί που δεν θα φοβάμαι να εκφράσω την γνώμη μου με τον φόβο ότι μπορεί να με λογοκρίνουν.
    Και μπορεί να υπάρχουν και άλλοι σαν και μένα που να έχουν την ίδια γνώμη. Και μπορεί στο μέλλον το moto.gr να μείνει με 50 χρήστες, τους moderators και τους administrators και όλοι να λογοκρίνονται μεταξύ τους. Μπορεί και όχι.

    Και φίλε μου Θάνο sorry αλλά το ύφος σου μου θυμίζει λίγο δικτάκτορα. Είπαμε καινούργιος moderator αλλά μην μας μαμήσεις κιόλας.
    Ερχεται η ώρα η καλή

  15. #15
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Re: Re: Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    Φίλε Θάνο, τα πράγματα είναι απλά. Οταν θέλεις να εκφράσεις την γνώμη σου με λόγια και κάποιος άλλος την κρίνει και σου αφαιρέσει την δυνατότητα, τότε σε λογοκρίνει.

    Αν θέλετε να βάζετε όρια στο τι λέει ο καθένας εδώ μέσα καλό θα είναι από πριν να μπει ένα FAQ που να λέει το τι επιτρέπεται να γράφει ο καθένας. Υπάρχει ήδη ένα σχετικό post στις Γενικές αλλά νομίζω αναφαίρεται μόνο στο spamming. Η συγκεκριμένη περίπτωση είναι διαφορετική.

    Αν υπήρχε αυτό το FAQ που πχ μεταξύ άλλων απαγορεύει το ξεκατίνιασμα, τότε είμαι ΟΚ, σημαίνει ότι το site έχει κανόνες που κάποιος παραβίασε. Αλλά αν το σβήνεις το post εκ των υστέρων, τότε είναι προσβολή και στέρηση του θεμελιώδους δικαιόματος της ελευθερίας λόγου.

    Πιστεύω ότι ειδικά στις διαμάχες πρέπει να επιτρέπεται να λέει ο καθένας ότι του γουστάρει. Να βρίζει τους moderators, τους administrators τους χρήστες, την μάνα του, τον πατέρα του και γενικά να βγάζει το άχτι του.

    Αυτά που λέω δεν είναι νέες ιδέες. Ισχύουν ήδη εδώ και χρόνια εκατοντάδες άλλα forums. Πίστεψέ με είναι πολύ εύκολο να μαζέψω τα μπογαλάκια μου και να πάω να μιλάω εκεί που δεν θα φοβάμαι να εκφράσω την γνώμη μου με τον φόβο ότι μπορεί να με λογοκρίνουν.
    Και μπορεί να υπάρχουν και άλλοι σαν και μένα που να έχουν την ίδια γνώμη. Και μπορεί στο μέλλον το moto.gr να μείνει με 50 χρήστες, τους moderators και τους administrators και όλοι να λογοκρίνονται μεταξύ τους. Μπορεί και όχι.

    Και φίλε μου Θάνο sorry αλλά το ύφος σου μου θυμίζει λίγο δικτάκτορα. Είπαμε καινούργιος moderator αλλά μην μας μαμήσεις κιόλας.
    kenourios ine 8a ma8i.....
    voutiro akoma...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το ξεφτιλίσαμε το moto.gr...
    από dela στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2007, 19:31
  2. Απο το moto.gr moderation team...!!
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2005, 09:24
  3. ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:ΤΟ MOTO.GR ΠΑΕΙ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΙΣ 10/4/05...
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 182
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 19:41
  4. Τι καβαλάει το moto.gr ??????
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 187
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 15:06
  5. Ευχες απο το moto.gr
    από Webmaster στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2005, 19:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF