Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 146

Θέμα: Θεμα με ΕΛΤΑ και δεμα εξωτερικου.

  1. #31
    Dimzan θα σε καλεσουν μονο οταν χρειαζετε καποιο παραστατικο το πιο πιθανο τιμολογιο η αποδειξη πληρωμη μεσω paypal για να βγαλουν απο αυτο τους δασμους οσον αφορα το τιμολογιο η το paypal υπαρχουν καποια tips που μπορουμε να γλυτωσουμε αρκετα ευρω....
    ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΥΕΤΑΙ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Άμα είναι ο άνθρωπος γνώστης!!! Ωραίος Μπάμπη! Ούτε εγώ δε θα τα έλεγα καλύτερα!!!
    Θεοφιλος το cb σου και το fzr μου θελουν restoring και εμεις καθομαστε.....
    ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΥΕΤΑΙ ΚΟΠΤΕΤΑΙ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

  3. #33
    Τραβαμε το καναλι Το avatar του/της mars696
    Εγγραφή
    20/03/2008
    Μηνύματα
    558
    Λοιπον.....
    Εχουμε νεα στην ολη φαση...και απο οτι φαινεται την πατησα σαν πρωταρης και μ@λ@κ@ς.......
    Επικοινωνησα με τα ελτα σημερα και μου ειπαν οτι το δεμα εχει παραδοθει απο τις 17-5-13,7 μερες μετα την αποστολη δλδ.
    Ολα τα site gia tracking οπως και των Ελτα το εδειχνε οτι δεν εχει παραδοθει.....οτι να ναι.μονο το post/ems με tracking option το δειχνει....
    Και ετσι την πατησα
    Ο πωλητης (απο Danmoto το πηρα) μεχρι και τις 27-5-13 που ειχαμε μιλησει,ελεγε οτι δεν το ειχε παραλαβει.
    Τωρα του εστειλα ενα σχεδον ξεχεζε μνμ και περιμενω απαντησει.....αλλα πιθανον να παρω και τα τρια μαζι...
    Δεν ανοιξα νωρις case στην paypal γιατι λεω μεγαλη εταιρεια ειναι,αμα φτασει,θα κυλησουν τα πραγματα ομαλα....και τωρα εχουν περασει 45 μερες οποτε η paypal δεν με καλυπτει...
    Ελπιζω να μην παρω τα @@ αν και το κοβω δυσκολο....
    Σα μ@λ@κ@ς την πατησα ρε πστμ.....
    Άμα ποθάνω βάλτε μου τη μηχανή στο μνήμα.
    Μα να τη στέσετε καλά να μη χυθεί η βενζίνα.
    :a015:

  4. #34
    Για πληροφορηση και μονο, παντα εχουμε το νου μας να μην περασει η προθεσμια στο paypal, ακομα και εαν η εταιρια ειναι η καλυτεροτερη ολων. Ανοιγοντας ενα dispute στο paypal, δεν σημαινει οτι κανεις και claim αμεσως. Το αφηνεις να υπαρχει, μονο και μονο για τις ημερομηνιες. Ετσι, σου δινετε ακομα μια χρονικη περιοδος που μπορεις να το κανεις claim.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  5. #35
    Τραβαμε το καναλι Το avatar του/της mars696
    Εγγραφή
    20/03/2008
    Μηνύματα
    558
    Τις λιγες φορες που εχω αντιμετωπισει κατι ανολογο,ακριβως ετσι εχω κινηθει.
    Τωρα πως επαναπαυθηκα....δεν μπορω ουτε εγω ο ιδιος να καταλαβω....
    Προς γνωση και συμμορφωση λοιπον.....
    Άμα ποθάνω βάλτε μου τη μηχανή στο μνήμα.
    Μα να τη στέσετε καλά να μη χυθεί η βενζίνα.
    :a015:

  6. #36
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gunnerz Προβολή μηνύματος
    Θεοφιλος το cb σου και το fzr μου θελουν restoring και εμεις καθομαστε.....
    Θέλουν είναι αλήθεια!

  7. #37
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mars696 Προβολή μηνύματος
    Λοιπον.....
    Εχουμε νεα στην ολη φαση...και απο οτι φαινεται την πατησα σαν πρωταρης και μ@λ@κ@ς.......
    Επικοινωνησα με τα ελτα σημερα και μου ειπαν οτι το δεμα εχει παραδοθει απο τις 17-5-13,7 μερες μετα την αποστολη δλδ.
    Ολα τα site gia tracking οπως και των Ελτα το εδειχνε οτι δεν εχει παραδοθει.....οτι να ναι.μονο το post/ems με tracking option το δειχνει....
    Και ετσι την πατησα
    Το tracking των ΕΛΤΑ δειχνει μονο μεχρι τη στιγμη που το δεμα φευγει απο Ελλαδα. Μετα παρακολουθεις το ταχυδρομειο της καθε χωρας, αλλα δεν ισχυει το Tr. number σε ολες τις χωρες.
    Ανοιξες το θεμα 30/5 και στις 31 σου ειπα να παρεις τηλ στα ΕΛΤΑ. Πηρες σημερα. Κακως το αφησες τοσες μερες.
    Σε 45 μερες θα ειχε φτασει και στα Solomon Islands...

  8. #38
    Τραβαμε το καναλι Το avatar του/της mars696
    Εγγραφή
    20/03/2008
    Μηνύματα
    558
    Ειχα ξανα παρει και μερες πριν,τζατζικι, αλλα η καριολ@ στο τηλ δεν ειχε ψαξει και παρα πολυ,απλα μου ειχε πει οτι θα φτασει,απλα μπορει να αργησει και να μην ανυσηχω....ενω ηδη ειχε φτασει...
    Μωρε τον γυρο του κοσμου θα ειχε κανει...
    Άμα ποθάνω βάλτε μου τη μηχανή στο μνήμα.
    Μα να τη στέσετε καλά να μη χυθεί η βενζίνα.
    :a015:

  9. #39
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Αλλη φορα να επιμενεις ή να ξανακαλεις μπας και βρεις αλλο υπαλληλο, ακομα καλυτερα να πηγαινεις σε καταστημα.
    Οι περισσοτεροι βαριουνται...ενω ξερουν δεν σου λενε τιποτα και τρεχεις...
    Η ιστορια του δημοσιου...

  10. #40
    Τραβαμε το καναλι Το avatar του/της mars696
    Εγγραφή
    20/03/2008
    Μηνύματα
    558
    Για την ιστορια να πω οτι η εταιρεια επισκευασε το κοντερ και μου το εστειλε πισω κανονικα και πληρως λειτουρικο.
    Οποτε τελος καλο ολα καλα!
    Άμα ποθάνω βάλτε μου τη μηχανή στο μνήμα.
    Μα να τη στέσετε καλά να μη χυθεί η βενζίνα.
    :a015:

  11. #41
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    καποτε εταιρεια usa με κατσκευη κινεζια μου εστειλε ενα αξεσουαρ για το κουτι μου,το οποιο αφου εφτασε στην αθηνα εκανε φτερα-χαθηκε-το εχασαν-το κλεψανε δεν ξερω
    εντος ημ/νιας επικοινωνω με τον πωλητη το ψαχνει αυτος μου στελνει δευτερο με κουριερ πληρωμενο απο αυτον(για να παρακαμψουμε τα ελτα)+δωρο για μενα για την ταλαιπωρια που υπεστησα
    μαζι με αυτα ενα μαιλ με συγνωμη του πωλητη και οτι θα το κανονισει νομικα μαζι τους
    μετα απο μια δυο εβδομαδες ελαβα μαιλ οτι εκανε αγωγη κατα των ελτα και οποιουδηποτε υπευθυνου για την απωλεια του προιοντος την δυσφημιση της εταιρειας του και την ταλαιπωρια την δικη μου
    αξιωνε δε τις 45.000$ το πρωτο το κερδισε τωρα παει για εφετειο
    αντε με τα λαμογια...

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    καποτε εταιρεια usa με κατσκευη κινεζια μου εστειλε ενα αξεσουαρ για το κουτι μου,το οποιο αφου εφτασε στην αθηνα εκανε φτερα-χαθηκε-το εχασαν-το κλεψανε δεν ξερω
    εντος ημ/νιας επικοινωνω με τον πωλητη το ψαχνει αυτος μου στελνει δευτερο με κουριερ πληρωμενο απο αυτον(για να παρακαμψουμε τα ελτα)+δωρο για μενα για την ταλαιπωρια που υπεστησα
    μαζι με αυτα ενα μαιλ με συγνωμη του πωλητη και οτι θα το κανονισει νομικα μαζι τους
    μετα απο μια δυο εβδομαδες ελαβα μαιλ οτι εκανε αγωγη κατα των ελτα και οποιουδηποτε υπευθυνου για την απωλεια του προιοντος την δυσφημιση της εταιρειας του και την ταλαιπωρια την δικη μου
    αξιωνε δε τις 45.000$ το πρωτο το κερδισε τωρα παει για εφετειο
    αντε με τα λαμογια...
    γι αυτό τους πάω τους αμερικάνους.......

  13. #43
    Οι Αμερικάνοι κάνουν μήνυση για πλάκα, υπερβολικοί; Δεν νομίζω.

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2017
    Μηνύματα
    19
    Παιδια μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος σχετικα με μια παραγγελια που εχω κανει απο κινα;;εχω παραγγειλει απο τις 08 Δεκ 16 κατι προτζεκτορες για το αμαξι και ακομη δεν μου δειχνει το traking number οτι εχει μπει ελλαδα...δεν ξερω καν αν εχει φυγει απο κινα και ανυσηχω μηπως εχει χαθει.. RS813166323CN...please help!!

  15. #45
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimito Προβολή μηνύματος
    Παιδια μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος σχετικα με μια παραγγελια που εχω κανει απο κινα;;εχω παραγγειλει απο τις 08 Δεκ 16 κατι προτζεκτορες για το αμαξι και ακομη δεν μου δειχνει το traking number οτι εχει μπει ελλαδα...δεν ξερω καν αν εχει φυγει απο κινα και ανυσηχω μηπως εχει χαθει.. RS813166323CN...please help!!
    Ελλάδα μπήκε

    http://www.17track.net/en/track?nums=RS813166323CN

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Με υπομονή και φαντασία!!!!!!
    από DoctorS στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 19:44
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 22:21
  3. Και ΣυνεΧιζω Με Μπλουζακια Και ΟΧι Μονο....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 11:17
  4. Μου το στειλανε με μελι......και το μοιραζομαι μαζι σας!!
    από almalibera στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 18:32
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF