Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 146

Θέμα: Θεμα με ΕΛΤΑ και δεμα εξωτερικου.

  1. #76
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2016
    Μηνύματα
    24
    ναι πολλές φορές έχουν αργήσει και περισσότερο από 60 ημέρες ,επειδή είσαι από ebay μπορείς να ανοίξεις case και θα τακτοποιηθεί απλά μην το αφήνεις πολύ..Το πολύ κάνε το σε καμιά εβδομάδα και να γνωρίζεις ,άσχετα τι σου λένε πως το πακέτο σου δεν έχει φτάσει ακόμα στη χώρα μας.
    ΟΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.. ΓΝΩΣΤΟΙ ΩΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΙ!

  2. #77
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2016
    Μηνύματα
    24
    θα σου δώσω εμπειρικά και μια συμβουλή (καλοπροαίρετα μην την πατήσεις)να προτιμάς πωλητές με υψηλή βαθμολογία και που έχουν στείλει πολλά αντικείμενα με feedback πάνω από 97% όσο γίνεται ..Αυτοί είναι αξιόπιστοι
    ΟΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.. ΓΝΩΣΤΟΙ ΩΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΙ!

  3. #78
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2017
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jliordos Προβολή μηνύματος
    θα σου δώσω εμπειρικά και μια συμβουλή (καλοπροαίρετα μην την πατήσεις)να προτιμάς πωλητές με υψηλή βαθμολογία και που έχουν στείλει πολλά αντικείμενα με feedback πάνω από 97% όσο γίνεται ..Αυτοί είναι αξιόπιστοι
    Απλα αυτο το υλικο σε τοσα χρηματα δεν μπορουσα να το βρω απο αλλον..οντως εχει λιγα ποσοστα αλλα 2 αρνητικα εχει μονο!!
    Μου ελεγε estimate delivery 05 Feb 17..εγω dispute ποτε να κανω??04 η πιο πριν??

  4. #79
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimito Προβολή μηνύματος
    Απλα αυτο το υλικο σε τοσα χρηματα δεν μπορουσα να το βρω απο αλλον..οντως εχει λιγα ποσοστα αλλα 2 αρνητικα εχει μονο!!
    Μου ελεγε estimate delivery 05 Feb 17..εγω dispute ποτε να κανω??04 η πιο πριν??
    Κάνε σήμερα.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimito Προβολή μηνύματος
    Παιδια μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος σχετικα με μια παραγγελια που εχω κανει απο κινα;;εχω παραγγειλει απο τις 08 Δεκ 16 κατι προτζεκτορες για το αμαξι και ακομη δεν μου δειχνει το traking number οτι εχει μπει ελλαδα...δεν ξερω καν αν εχει φυγει απο κινα και ανυσηχω μηπως εχει χαθει.. RS813166323CN...please help!!


    ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα...
    παρηγγειλα κατι λαμπες led για το σπιτι στις 20 Δεκ. και ακομα να ερθουν...
    η πλακα ειναι οτι παρηγγειλα την ιδια μερα και κατι μικρα λαμπακια για σποτ (παλι led) απο αλλον πωλητη στο ebay και μου εχουν ερθει εδω και 2 εβδομαδες....
    αλλα οι αλλες ηταν πολλες (20) και πολυ πιο μεγαλες (Ε14, Ε27) και ακομα τιποτα..

    εννοειται εχω ανοιξει case στο ebay την επομενη μερα που ηταν η αναμενομενη παραδοση (νομιζω 19 Ιανουαριου)..και απο τοτε ειμαι στα μνμ με τον κινεζο, λεγοντας μου να κανω υπομονη...
    αξια πακετου περιπου 50€...

    αν ερθει κανενα ειδοποητηριο με γ@μησιατικα τελωνειου μου φαινεται θα κανω χρηση της επιστροφης χρηματων...

  6. #81
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Κάνε σήμερα.
    Ρε Μάικ, αν σου λέει ότι το δέμα σου θα έρθει μέχρι 5/2 κι εσύ κάνεις παράπονα στις 31/1 ότι δεν ήρθε, ε δεν είναι πολύ σοφό. ΜΕΤΑ το estimated date πρέπει να ψάχνεσαι. Και εφόσον έχεις άλλες 30 μέρες προθεσμία, δεν καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι.
    Life begins at 45°.

  7. #82
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2016
    Μηνύματα
    24
    Να ανοίξεις αναφορά μόλις λήξει η ημερομηνία παραλαβής και αν ακόμα δεν το έχεις λάβει . Εκεί θα στείλεις μηνύματα στον πωλητή και αν το παίζει Κινέζος (χαχαχα πράγμα δύσκολο να μην το κάνει επείδη είναι) τότε θα στείλεις μήνυμα στο ebay και θα αναλάβουν αυτοί. Μην αγχώνεσαι γιατί αν το προχωράς μεθοδικά δεν θα έχεις κανένα θέμα .Απλά όσο και τα 2 είναι λίγα αρνητικά σχολια δεν παύει να είναι νέος πωλητής και όχι διάσημος με ότι ρίσκο μπορεί να είναι αυτό για εσένα ως αγοραστή .Η τιμή που το βρήκες σε αυτόν εφόσον έχει μεγάλη διαφορά αξίζει τοτε το ρίσκο αλλά αν μιλάμε για μικρή διαφορά ,ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ .
    ΟΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.. ΓΝΩΣΤΟΙ ΩΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΙ!

  8. #83
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ρε Μάικ, αν σου λέει ότι το δέμα σου θα έρθει μέχρι 5/2 κι εσύ κάνεις παράπονα στις 31/1 ότι δεν ήρθε, ε δεν είναι πολύ σοφό. ΜΕΤΑ το estimated date πρέπει να ψάχνεσαι. Και εφόσον έχεις άλλες 30 μέρες προθεσμία, δεν καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι.
    Δίκιο έχεις σε αυτό. Από την άλλη όμως αν δε κάνω λάθος το Paypal κοιτά τη μέρα που έγινε η συναλλαγή. Αν και εν τέλει μάλλον η συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι με Paypal.

  9. #84
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Δίκιο έχεις σε αυτό. Από την άλλη όμως αν δε κάνω λάθος το Paypal κοιτά τη μέρα που έγινε η συναλλαγή. Αν και εν τέλει μάλλον η συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι με Paypal.
    Έτσι ήταν κάποτε όντως. Αλλά έχει αλλάξει εδώ και καιρό αυτό και είναι 30 ημέρες από την ΤΕΛΙΚΗ αναμενόμενη ημερομηνία παραλαβής. Με paypal, πιστωτική, δεν έχει σημασία. Σε καλύπτει πάντα το ebay.
    Life begins at 45°.

  10. #85
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2017
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έτσι ήταν κάποτε όντως. Αλλά έχει αλλάξει εδώ και καιρό αυτό και είναι 30 ημέρες από την ΤΕΛΙΚΗ αναμενόμενη ημερομηνία παραλαβής. Με paypal, πιστωτική, δεν έχει σημασία. Σε καλύπτει πάντα το ebay.
    Παιδια σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας..ελπιζω καποια στιγμη να το παραλαβω!!την επομενη απο την τελθκη ημερομηνια παραλαβης θα κανω dispute και ας ελπισουμε να πανε ολα καλα!!θα ενημερωσω εαν ερθει το δεμα μου

  11. #86
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2017
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα...
    παρηγγειλα κατι λαμπες led για το σπιτι στις 20 Δεκ. και ακομα να ερθουν...
    η πλακα ειναι οτι παρηγγειλα την ιδια μερα και κατι μικρα λαμπακια για σποτ (παλι led) απο αλλον πωλητη στο ebay και μου εχουν ερθει εδω και 2 εβδομαδες....
    αλλα οι αλλες ηταν πολλες (20) και πολυ πιο μεγαλες (Ε14, Ε27) και ακομα τιποτα..

    εννοειται εχω ανοιξει case στο ebay την επομενη μερα που ηταν η αναμενομενη παραδοση (νομιζω 19 Ιανουαριου)..και απο τοτε ειμαι στα μνμ με τον κινεζο, λεγοντας μου να κανω υπομονη...
    αξια πακετου περιπου 50€...

    αν ερθει κανενα ειδοποητηριο με γ@μησιατικα τελωνειου μου φαινεται θα κανω χρηση της επιστροφης χρηματων...
    Ενημερωσε μας αν μπορεις φιλε μου οταν σου ερθει το δεμα που περιμενεις!!

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimito Προβολή μηνύματος
    Ενημερωσε μας αν μπορεις φιλε μου οταν σου ερθει το δεμα που περιμενεις!!
    ok...

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Παραγγελία απο ebay 20/12 εδώ και τελευταία μεταβολή στην κατάσταση του tracking number στις 2/1 και σήμερα μου δείχνει ότι έφθασε Ελλάδα . Πολύ μεγάλες καθυστερήσεις γενικά και νομίζω ότι οφείλεται στο ότι περνάνε σχεδόν όλα από τελωνείο πλέον. Ή μάλλον καλύτερα πιστεύω ότι είναι εδώ και καιρό στην Ελλάδα ξεχασμένα σε κάποιο σάκο και περιμένουν την σειρά τους για το τελωνείο και τότε δείχνουν ότι μπαίνουν Ελλάδα. Το δικό μου πάντως είναι ένα gamepad αξίας 17€, αν μου πουν να πληρώσω τελωνείο θα τους πω να το βάλουν εκεί που ξέρουν.

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimito Προβολή μηνύματος
    Ενημερωσε μας αν μπορεις φιλε μου οταν σου ερθει το δεμα που περιμενεις!!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ok...


    τελικα επειδη δεν εβλεπα φως και βαρεθηκα εννοειται να περιμενω, εκανα αναφορα και μου επιστραφηκε το ποσο...
    το tracking number που μου ειχαν δωσει ηταν αυτο: RS231466098CN
    ο seller ηταν αυτος: 4ushop999


    πρωτη φορα κανω αναφορα για refund στο ebay και ομολογω οτι εδρασαν αρκετα γρηγορα...
    ειχα ανοιξει και αλλες υποθεσεις παλιοτερα αλλα τελικως τα προϊοντα ηρθαν και δεν χρειαστηκε να προχωρησω...τωρα ομως ειχε φτασει στο απροχωρητο αφου η αγορα ειχε γινει 11/12/2016...


    τελος καλο, ολα καλα για μενα...

  15. #90
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2017
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    τελικα επειδη δεν εβλεπα φως και βαρεθηκα εννοειται να περιμενω, εκανα αναφορα και μου επιστραφηκε το ποσο...
    το tracking number που μου ειχαν δωσει ηταν αυτο: RS231466098CN
    ο seller ηταν αυτος: 4ushop999


    πρωτη φορα κανω αναφορα για refund στο ebay και ομολογω οτι εδρασαν αρκετα γρηγορα...
    ειχα ανοιξει και αλλες υποθεσεις παλιοτερα αλλα τελικως τα προϊοντα ηρθαν και δεν χρειαστηκε να προχωρησω...τωρα ομως ειχε φτασει στο απροχωρητο αφου η αγορα ειχε γινει 11/12/2016...


    τελος καλο, ολα καλα για μενα...
    Εγω φιλε μου μιλησα με τον seller και μου ειπε πως ολα τα δεματα που ηταν για Ελλαδα εκεινη την περιοδο εχουν κολλησει...παρα πολλα δεν εχουν παραδοθει..μου ειπε να μου δωσει τα λεφτα πισω εαν δεν μου ερθει μεχρι δευτερα..χλωμο το βλεπω αφου ουτε σημερα δεν ειχα καποια ενημερωση στο trackchecker.και εγω εχω σκυλοβαρεθει να περιμενω και εχω ξενερωσει γενικα με το ολο θεμα

Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Με υπομονή και φαντασία!!!!!!
    από DoctorS στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 19:44
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 22:21
  3. Και ΣυνεΧιζω Με Μπλουζακια Και ΟΧι Μονο....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 11:17
  4. Μου το στειλανε με μελι......και το μοιραζομαι μαζι σας!!
    από almalibera στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 18:32
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF