Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: κληση μετα απο 6 χρονια.....

  1. #1

    κληση μετα απο 6 χρονια.....

    μου ηρθε κληση για παραβαση στην αττικη οδο πριν 6 χρωνια την οποια την εχω πληρωσει και εχω και αποδυκτικο . την πατησαν γιατι τα εχω φιλαξει . η κληση ηρθε απο τον δημο παλληνησ και μου λεει οτι αν δεν πληροσο θα κηνηθη νομικα και θα πρεπει αν το πληροσο με προσαφξεισεις.
    τι θα κανω...
    εφτιαξα μια εγγραφη καταγκελεια με τα στιχεια μου και της αποδιξεις και αυριο παω στο ΣΔΟΕ . θα σας ποσταρο το εγγραφο.
    ζητω να γινει ελεγχος στα βιβλια του δημου γιατι καπιος τα εβαλε στην τσεπη και δεν τα εδωσε στο ταμιο του δημου. οταν πληρονεις περνεις αποδιξη η οποια καταχωριτε στα βιβλια.
    αυτο σημενει οτι δεν καταχωριθηκε απο καποιον και εβαλε τα φραγκα στην τσεπι....
    οποτε θα το κηνηγησω εστω και εαν μονο με την αποδιξη βρισκο το δικιο μου στον δημο .
    ποσοι ομως δεν θα εχουν φιλαγμενες της αποδιξεις και θα πρεπει να τα ξαναπληροσουν στην υγεια του κοροιδου...
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  2. #2
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    καλό κουράγιο !!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    μου ηρθε κληση για παραβαση στην αττικη οδο πριν 6 χρωνια την οποια την εχω πληρωσει και εχω και αποδυκτικο . την πατησαν γιατι τα εχω φιλαξει . η κληση ηρθε απο τον δημο παλληνησ και μου λεει οτι αν δεν πληροσο θα κηνηθη νομικα και θα πρεπει αν το πληροσο με προσαφξεισεις.
    τι θα κανω...
    εφτιαξα μια εγγραφη καταγκελεια με τα στιχεια μου και της αποδιξεις και αυριο παω στο ΣΔΟΕ . θα σας ποσταρο το εγγραφο.
    ζητω να γινει ελεγχος στα βιβλια του δημου γιατι καπιος τα εβαλε στην τσεπη και δεν τα εδωσε στο ταμιο του δημου. οταν πληρονεις περνεις αποδιξη η οποια καταχωριτε στα βιβλια.
    αυτο σημενει οτι δεν καταχωριθηκε απο καποιον και εβαλε τα φραγκα στην τσεπι....
    οποτε θα το κηνηγησω εστω και εαν μονο με την αποδιξη βρισκο το δικιο μου στον δημο .
    ποσοι ομως δεν θα εχουν φιλαγμενες της αποδιξεις και θα πρεπει να τα ξαναπληροσουν στην υγεια του κοροιδου...

    Γιώργο... κάποιος πρέπει να σου κοψει επιδομα καταγγελειοδότη! Άλλη δουλειά δεν κάνεις?

    Κυνήγατο φίλε στο όνομα όσων δε θα εχουν κρατησει τα αποδεικτικά!


  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Για να καταλάβεις τι παίζει ρίξε μια ματιά σε αυτό

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=120527

    Μου στείλαν 10 χρόνια μετά κλήση για αυτοκίνητο που είχα πουλήσει 1,5 χρόνο ΠΡΙΝ την ημερομηνία της κλήσης και ταυτόχρονα 2η κλήση για όχημα που αγόρασα σχεδόν 1 χρόνο ΜΕΤΑ την ημερομηνία της κλήσης...
    Απίστευτο αλλά αληθινό...
    Τελευταία τροποποίηση από THEOD; 06/06/2013 στις 12:05.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalhsCr
    Εγγραφή
    22/10/2009
    Μηνύματα
    344
    Παρτους και τα σωβρακα, είμαστε μαζί σου

  6. #6
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Αν η παράβαση έγινε μέσα στην ΑΟ το δημαρχείο Παλλήνης που κολλάει; Η Τροχαία δε θα έπρεπε να τη στείλει;
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  7. #7
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    μου ηρθε κληση για παραβαση στην αττικη οδο πριν 6 χρωνια την οποια την εχω πληρωσει και εχω και αποδυκτικο
    Μου έτυχε το ίδιο με κλήση παρκαρίσματος που είχε πληρώσει λίγο πριν φύγω για διακοπές πέρυσι το καλοκαίρι από τον Δήμο Αθηναίων. Αποφάσισα να ασχοληθώ μετά τις διακοπές έτσι για να μη χαλαστώ.
    Την γλύτωσαν όμως, γιατί μόλις επέστρεψα (μερικές ημέρες μετά) βρήκα γράμμα που ζητούσε συγγνώμη για το λάθος τους.
    Οπότε, κατόπιν αυτού δεν έκανα τίποτα.

    Εκτός από το ΣΔΟΕ πάντως ρύθμισέ το και με το Δήμο.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Αν η παράβαση έγινε μέσα στην ΑΟ το δημαρχείο Παλλήνης που κολλάει; Η Τροχαία δε θα έπρεπε να τη στείλει;

    ναι τοτε την ειχε στηλει η τροχαια και την ειχα πληροσει .
    τωρα με τον δημο........... δεν ξερω που κολαει.....
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  9. #9
    ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΤΑΓΚΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑ ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
    ΚΑΤΑΓΚΕΛΩΝ
    ΡΟΥΣΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ .
    ΡΙΜΙΝΙ 2 Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    ΠΡΟΣ Σ.Δ.Ο.Ε.
    Τηλέφωνο, 210.33.75.276 210.34.27.367 210.34.24.390. Fax, 2106980529. Email, info@sdoe.gr , kataggelies@sdoe.gr
    ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣ ΔΗΜΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
    Ιθάκης 12
    Τελ 2106604675-6
    Φαξ 210,6604629
    6/6/2013
    Στης 4 -6-2013 έλαβα την επισυναπτόμενη ατομική ειδοποίηση για πληρωμή της υπ αριθμόν 120500112582 κλήσης τροχαίας παράβασης από την δήμο Παλλήνης.
    H κλήση αφόρα την μοτοσυκλέτα μου μάρκας Kawasaki με αριθμό κυκλοφορίας ΙΤΥ 0833 στην αττική οδό στης 19-6-2007 και ώρα 10,03.
    Σύμφωνα με την ειδοποίηση καλούμε να πληρώσω το ποσό των 350,00 ευρώ και θα επιβαρυνθώ με εκπρόθεσμες προσαυξήσεις και εάν δεν πληρώσω έως της 31,7,2013 θα εφαρμόσουν τον νόμο περί εισπράξεως δημοσίων εσόδων
    Βάση του επισυναπτόμενου φωτοαντίγραφου εγώ έχω πληρώσει το ποσό των 175.00 στα ελτα νέας Φιλαδέλφειας στης 25-10 =2007 . και μάλιστα τότε μου εφερεθηκε το δίπλωμα για 2 μήνες από το αστυνομικό τμήμα νέας Φιλαδέλφειας όπου τους έδειξα την πληρωμή της κλήσης εντος του προβλεπόμενου χρονικού ορίου.
    Θα ήθελα να μάθω που έχουν πάει τα χρήματα που πλήρωσα. Γιατί βάση την νομοθεσίας όταν πληρώσεις κάτι είτε στο δημόσιο είτε στον ιδιωτικό τομέα παίρνεις απόδειξη και η πληρωμή καταχωρείτε στα βιβλία της επιχείρησης η οργανισμού.
    Στην περίπτωση μου ( και θέλω να πιστεύω ότι είμαι η μόνη περίπτωση ) κάποιος καταχράστηκε τα χρήματα που πλήρωσα και δεν τα απόδωσε εκεί που πρέπει αλλά τα καρπώθηκε εις βάρος του ελληνικού δημοσίου.
    Έχοντος Πολυχρόνη και άψογη συνεργασία με τα ΕΛΤΑ επί μακρό χρονικό διάστημα δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει επίορκος υπάλληλος στον ΕΛΤΑ.
    Θα ήθελα να δείξετε την ίδια ευαισθησία να ελέχθη και η περίπτωση μου όπως έχει δείξει κατά καιρούς με επιτυχία η υπηρεσία σας .
    Πάντα στην διάθεση σας για ότι θέλετε να σας προσκομίσω για να υπάρξει διαφάνεια.
    Περιμένω την νέα σας για το που πήγαν τα χρήματα μου
    Ρούσσος Γεώργιος
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    Έχοντος Πολυχρόνη και άψογη συνεργασία με τα ΕΛΤΑ επί μακρό χρονικό διάστημα δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει επίορκος υπάλληλος στον ΕΛΤΑ.



    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    ενωω οτι το μπαλακι πεφτη στον δημο.... στους δημους γινεται το μεγαλο φαγοποτη......
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  12. #12
    ανυπομονω να ακουσω την συνεχεια του story.
    vag 70.ντου απο παντου...

  13. #13
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Έχεις ελεύθερο χρόνο μου φαίνεται Γιώργη.

    Θα σου απαντήσουν αν ποτέ σου απαντήσουν,"μας συγχωρείτε έγινε λάθος" και το λήξουν εκεί.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Έχεις ελεύθερο χρόνο μου φαίνεται Γιώργη.

    Θα σου απαντήσουν αν ποτέ σου απαντήσουν,"μας συγχωρείτε έγινε λάθος" και το λήξουν εκεί.
    μπα, λήγει όταν αφορά σε εκατομμυρια.... για κάτι χιλιάδες θα το ψάξουν να το παίξουν και μάγκες....

  15. #15
    ΤρελαΜέλος Το avatar του/της ThanosMr
    Εγγραφή
    11/08/2010
    Μηνύματα
    56
    Σε παρόμοια περίπτωση, κλήση από την τροχαία για παρκάρισμα κουτιού στην Αγ. Παρασκευή, μου ήρθε χαρτάκι στο σπίτι από τον Δήμο Αγ. Παρασκευής ότι η κλήση είναι ανεξόφλητη και θα κινηθούμε νομικά σε περίπτωση που δεν κλπ κλπ..
    Ευτυχώς θυμόμουν ότι είχα φυλάξει το αποδεικτικό με αποτέλεσμα να πάω στο Δήμο να πάρω εξηγήσεις..
    Η απάντηση του υπαλλήλου ήταν ότι δεν τους είχε σταλεί το αποδεικτικό μου και γι' αυτό το λόγο έστειλαν το χαρτί..
    Τώρα το ότι μπορεί να έχασα μεροκάματο για να τρέχω για δικό τους λάθος δεν τους πτόησε καθόλου..
    Σφραγίδα, υπογραφή ότι εξοφλήθη, φωτοτυπία δικιά του και γεια σας..
    ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΠΕΤΑΣ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ηρθε κληση μετα απο 3 χρονια....
    από zx10rgm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2012, 11:43
  2. Τέλη κυκλοφορίας μετα απο... Χρονια
    από wwtomww στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 11:08
  3. ατυχημα μετα απο χρονια...
    από symvoulos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2008, 15:51
  4. Η λειτουργία στην Αγιά Σοφιά μετά από 466 χρόνια !!!!
    από efialtis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2006, 13:58
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF