Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: ΑΕΚ - ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ (Θα παθουν προστατη)

  1. #1
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918

    ΑΕΚ - ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ (Θα παθουν προστατη)

    Ειδα κονσερβα 60' λεπτα απο τον αγωνα
    Καλη η ΑΕΚ , ειδικα σε συγκριση με προηγουμενα παιχνιδια της....ο Φερερ την στρωνει σιγα-σιγα....αλλα ρε πουστη μου αυτο το τελειωμα της φασης!!! Φτανουν κοντα στο γκολ αλλα τιποτις ....διακοπτομενη συνουσια ενα πραγμα , αιτια που προκαλλει προστατη...

    Κατα τα αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε αυστηροι με καμια απο τις Ελληνικες ομαδες σε αυτην την φαση , ολες χαλια παιζουν (η επαιζαν...) , οποτε ακομα και ενα μετριο παιχνιδι το βαφτιζουμε καλο.Πραγματικα κριμα παντως αξιζε ενα -δυο γκολ ειδικα στο β΄ημιχρονο.

    Αυριο εχει Τσερνομπιλ vs γαυρο ....

  2. #2

    Re: ΑΕΚ - ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ (Θα παθουν προστατη)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Ειδα κονσερβα 60' λεπτα απο τον αγωνα
    Καλη η ΑΕΚ , ειδικα σε συγκριση με προηγουμενα παιχνιδια της....ο Φερερ την στρωνει σιγα-σιγα....αλλα ρε πουστη μου αυτο το τελειωμα της φασης!!! Φτανουν κοντα στο γκολ αλλα τιποτις ....διακοπτομενη συνουσια ενα πραγμα , αιτια που προκαλλει προστατη...

    Κατα τα αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε αυστηροι με καμια απο τις Ελληνικες ομαδες σε αυτην την φαση , ολες χαλια παιζουν (η επαιζαν...) , οποτε ακομα και ενα μετριο παιχνιδι το βαφτιζουμε καλο.Πραγματικα κριμα παντως αξιζε ενα -δυο γκολ ειδικα στο β΄ημιχρονο.

    Αυριο εχει Τσερνομπιλ vs γαυρο ....
    οντως σε συγκριση με τις εμφανισεις στην ελλαδα η ΑΕΚ εκανα τρομερο παιχνιδι σημερα αλλα...

    αν δεν μπορει να κανει την πρωτη της νικη στο C.League με μια ομαδα σαν την αντερλεχτ τοτε δεν θα κανει ποτε της νικη...

  3. #3
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    το είδα απο το SP1.

    To πρόβλημα της ΑΕΚ παραμένει... ΚΕΝΤΡΟ-ΚΕΝΤΡΟ-ΚΕΝΤΡΟ...

    Δεν μπορεί μια τέτοια ομάδα, να μην έχει παίκτη να βγάλει μπαλιά...

    Ο Έμερσον είναι 34-35 και ο Ζήκος είναι κοντά στα 32 ... είναι και οι δύο παίκτες , με μικρής διάρκειας ποδοσφαιρικό μέλλον.

    Τι γίνεται απο πίσω;.

    Μέχρι να μπεί ο Λυμπερόπουλος και να μοιράσει καμιά μπαλιά, η ΑΕΚ έβαλε goal, απο μια τυχερή φάση.

    Πίσω δε, στην άμυνα, απόντος Αλεξόπουλου, οι Μόρας και Τσιρίλο , μοιάζουν ασύνδετοι και μόνο ο Γεωργέας , σώζει τις φάσεις.

    Η ΑΕΚ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΚΤΕΣ... και οχι στυλ Παουτάσο - Μάλμπασα και δεν συμμαζεύεται...

    Θέλει έτοιμους παίκτες να βοηθήσουν!

    Στην επίθεση, όταν βγάλει το φετινό (δυστυχώς) καρκίνωμα που ονομάζεται Σέζαρ και αποχωρίζεται το τόπι , μόνο όταν του το πάρουν οι αντίπαλοι , ίσως να γίνει κάτι.

    Ο Ισπανός Φερέρ, ξέρει μπάλα και το οτι κράτησε τον Λυμπερόπουλο έξω, δείχνει θάρρος αν μη τι άλλο και καινοτομές σκέψεις για Ελληνική ομαδα (έμεινε έξω για να δώσει το 100% στο Β ημίχρονο!).

    Αλλά έλα που με αυτό το υλικό , δεν μπορεί να κάνει και πολλά.

    Καλό λοιπόν το οικονομικό management αλλά μέχρι ενα σημείο...
    το έχω ξαναπεί...

    Αν κάποια στιγμή το προϊόν δεν είναι Α ποιότητος , τότε όλα θα αρχίσουν να φθείρονται... ακόμα και το οικονομικό management.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    +gadalf αλλα δεν ειπες και τα θετικα...

    επιτελους ιβιτσ εξω!

    -χατεμαι μεγαλη κλαση!! 19 ετων!!! πολυ μου αρεσε
    -κυριακιδης θετικοτατος! μαχητης! μονο στην αρχη ηταν κουμπομενος (20 ετων)
    -τοζερ... το ξερει το τοπι... χθες ηταν φοβισμενος αλλα εχει στοφα μεγαλου παικτη (20 ετων)

    ο Φερρερ θα κανει ομαδα ακομα και με αυτο το υλικο (αν και το εχει πει εμεσα ο προεδρας οτι τα λεφτα του CL θα τα κανει μεταγραφες απο δω και περα και οχι το προηγουμενο καλοκαιρι!

  5. #5
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: ΑΕΚ - ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ (Θα παθουν προστατη)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    διακοπτομενη συνουσια ενα πραγμα , αιτια που προκαλλει προστατη...
    ναι ε?

    για πε, για πε....






  6. #6
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    idi,

    μαζί σου... Όσο καλός επιθετικός ήταν ο αδερφός του, τόσο δειλός μέσος είναι αυτός.

    Θέλουμε πολλά ακόμα για να έχουμε αξιόμαχη ομάδα... Και αυτό θέλει πλέον χρήματα.
    Καλή η στήριξη απο φίλαθλους αλλά δεν θα είναι αιώνια.. κάποια στιγμή το 15-45? που θα δίνει κάποιος , ή ακόμα χειρότερα τα διαρκείας θα ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΝ πλέον και μπάλα ...

    Φτάνει η καρμιριά.. γνωρίζουμε οτι έχει προβλήματα η ομάδα και δεν ζητάμε να έρθει παίκτης 3-4 μυρίων ευρώ... αλλά να μην φοράμε πλέον και 2-2 τα "παλτά" χειμώνα καλοκαίρι, και να περιμένουμε την επόμενη χρονιά για ομάδα.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    +gadalf αλλα δεν ειπες και τα θετικα...

    επιτελους ιβιτσ εξω!

    -χατεμαι μεγαλη κλαση!! 19 ετων!!! πολυ μου αρεσε
    -κυριακιδης θετικοτατος! μαχητης! μονο στην αρχη ηταν κουμπομενος (20 ετων)
    -τοζερ... το ξερει το τοπι... χθες ηταν φοβισμενος αλλα εχει στοφα μεγαλου παικτη (20 ετων)

    ο Φερρερ θα κανει ομαδα ακομα και με αυτο το υλικο (αν και το εχει πει εμεσα ο προεδρας οτι τα λεφτα του CL θα τα κανει μεταγραφες απο δω και περα και οχι το προηγουμενο καλοκαιρι!
    +1
    Αλλα για μια ακόμα φορά επιβεβαιώνετε το ρητο που λέει:

    " Οποιος δεν βρισκει το πλεκτό.... το τρώει το γκολ..."

    Εχουμε πρόβλημα στο "τελείωμα" γμτ....
    "It is better to die on your feet than to live on your knees!"--Emiliano Zapata

  8. #8
    ρε συ θα μας τρελλανεις!

    Το προβλημα της ΑΕΚ ειναι το κεντρο?? Απο ποτε? Δεν ξερω αν μελλοντικα ΘΑ ειναι το πρβλημα της ΑΕΚ το κεντρο, αλλα με παιχτες σαν τον Εμερσον και τον Ζηκο (και τους πολυ ελπιδοφορους Κυριακιδη και Χετεμαι), το προβλημα της σιγουρα ΔΕΝ ειναι το κεντρο.

    Μα δεν ειναι προφανες ποιο ειναι το προβλημα της ΑΕΚ??? Ενα γαμημενο γκολ δε μπορει να βαλει, αυτο ειναι το προβλημα της! Το κεντρο και τα ακρα, κουτσα στραβα δημιουργουν 4-5 (καλες) ευκαιριες σε καθε παιχνιδι, ενας ανθρωπος να σπρωξει τη μπαλλα στα διχτυα δεν υπαρχει γαμωτο! Τελευταια φορα που η ΑΕΚ ειχε γκολτζη, ο Ντεμης ηταν κρεμασμενος στα καγκελα πανηγυριζοντας

    Και μ αρεσει που ολοι βριζουν τον Σεζαρ για τη χτεσινη του εμφανιση, οταν ο Λακης ηταν 3 φορες χειροτερος (να μην πω για τον Ουντεζε).
    Ασε που ο Σεζαρ (φανηκε οτι) επηρεαστηκε απο την αρνητικη ατμοσφαιρα εις βαρος του.

    Παρολα τα νευρα που εχω απο το χτεσινο, μπραβο στην ΑΕΚ και τον Φερερ, μπραβο και στους περισσοτερους που αγωνιστηκαν! Που θα παει, θα ρθουν και τ αποτελεσματα!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    το είδα απο το SP1.

    To πρόβλημα της ΑΕΚ παραμένει... ΚΕΝΤΡΟ-ΚΕΝΤΡΟ-ΚΕΝΤΡΟ...

    Δεν μπορεί μια τέτοια ομάδα, να μην έχει παίκτη να βγάλει μπαλιά...

    Ο Έμερσον είναι 34-35 και ο Ζήκος είναι κοντά στα 32 ... είναι και οι δύο παίκτες , με μικρής διάρκειας ποδοσφαιρικό μέλλον.

    Τι γίνεται απο πίσω;.

    Μέχρι να μπεί ο Λυμπερόπουλος και να μοιράσει καμιά μπαλιά, η ΑΕΚ έβαλε goal, απο μια τυχερή φάση.

    Πίσω δε, στην άμυνα, απόντος Αλεξόπουλου, οι Μόρας και Τσιρίλο , μοιάζουν ασύνδετοι και μόνο ο Γεωργέας , σώζει τις φάσεις.

    Η ΑΕΚ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΚΤΕΣ... και οχι στυλ Παουτάσο - Μάλμπασα και δεν συμμαζεύεται...

    Θέλει έτοιμους παίκτες να βοηθήσουν!

    Στην επίθεση, όταν βγάλει το φετινό (δυστυχώς) καρκίνωμα που ονομάζεται Σέζαρ και αποχωρίζεται το τόπι , μόνο όταν του το πάρουν οι αντίπαλοι , ίσως να γίνει κάτι.

    Ο Ισπανός Φερέρ, ξέρει μπάλα και το οτι κράτησε τον Λυμπερόπουλο έξω, δείχνει θάρρος αν μη τι άλλο και καινοτομές σκέψεις για Ελληνική ομαδα (έμεινε έξω για να δώσει το 100% στο Β ημίχρονο!).

    Αλλά έλα που με αυτό το υλικό , δεν μπορεί να κάνει και πολλά.

    Καλό λοιπόν το οικονομικό management αλλά μέχρι ενα σημείο...
    το έχω ξαναπεί...

    Αν κάποια στιγμή το προϊόν δεν είναι Α ποιότητος , τότε όλα θα αρχίσουν να φθείρονται... ακόμα και το οικονομικό management.


    Gandalf

  9. #9
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    το βασικο προβλημα ολων των ελληνικων ομαδων ειναι τα χαφ ...απο εκει ξεκινουν και τελειωνουν ολες οι φασεις ...στην αγορα τετοιοι παιχτες ειναι δισεβρετοι και στοιχιζουν πολυ και γιαυτο παντα στηριζομαστε σε μετριοτητες
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    είδα κ εγώ το παιχνίδι ...
    αυτό που μου έμεινε είναι ότι ήταν ένα χορταστικό παιχνίδι από δύο ομαδες σχεδόν ισάξιες που προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο κ να πάρουν το παιχνίδι...
    καιρό είχα να δω παιχνίδι ελληνικής ομάδας στην Ευρώπη με τοσο καλό ρυθμό...δεν είχε πολλές καθαρές φάσεις αλλά ο ρυθμός σε τράβαγε να μην πάρεις τα ματια απο την τηλεόραση
    το συμπέρασμα που έβγαλα εγώ είναι ότι ο Φερέρ έχει κάνει δουλειά...φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχει δουλευτεί η ανάπτυξη της ομάδας αλλά της λείπουν οι μονάδες που θα δώσουν την τέλεια τελική πάσα και θα τελειώσουν και τις φάσεις...
    δύσκολο να περάσει στην επόμενη φάση με αυτούς τους επιθετικούς...αλλά τουλάχιστον θα δούμε ευχάριστα παιχνίδια....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΑ










    ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ


    :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Άντε να χωθώ σφήνα για να πάρουν πνοή οι διαμάχες!!!

    Εγώ παιδιά δεν θα συμφωνήσω ότι παίξαμε καλή μπάλα! Το θέαμα που είδα όχι μόνο δεν μου άρεσε με απογοήτευσε κιόλας!
    Και ξεκινάω:

    1). Συμφωνώ ότι Φερέρ κάνει δουλειά. Συμφωνώ ότι καταβάλλεται προσπάθεια.
    Αλλά:

    Φίλε dez κάνεις λάθος! σαφέστατα το πρόβλημα της ΑΕΚ ήταν ΚΑΙ το κέντρο.
    Κάναμε δύο-τρεις καθαρές φάσεις για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο όπως και με τον ολυμπιακό άντε να κάναμε μία...
    κι όμως είχαμε μέσα φουλ επίθεση!
    Γιατί λοιπόν δεν έγινε καθαρή φάση;
    Απάντηση: Διότι απλούστατα ΔΕΝ υπήρχαν παίκτες να περάσουν τη μπάλα μπροστά! Όταν το κέντρο ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ μπαλιές στους επιθετικούς... χαίρεται...
    Ακόμη: ΚΑι με τον ΟΣΦΠ και εχθές καθαρό μυαλό και ψυχραιμία...ΜΗΔΕΝ!!!
    Μην λέμε ψέμματα ρε παιδιά. Γιουρούσια κάναμε. Ντου και όπου και ότι βγει. Δεν είναι ποδόσφαιρο αυτό. Που είναι η μπάλα κάτω; Που είναι οι κάθετες μπαλιές; Που είναι οι εναλλαγές; Προσέξατε πόσο στατικά παίζαμε;;;
    Και βεβαίως ναι και στο τελείωμα... υπάρχει σοβαρό πρόβλημα!
    Τέλος έχω να καταμαρτυρήσω κάτι και στον προπονητή μας αλλά δεν το λέω ακόμα.
    Θέλω να βεβαιωθώ πρώτα... να δω μερικούς αγώνες να δω ότι ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ αυτό που έχω επισημάνει και τότε θα το πω...

  13. #13
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Άντε να χωθώ σφήνα για να πάρουν πνοή οι διαμάχες!!!

    Εγώ παιδιά δεν θα συμφωνήσω ότι παίξαμε καλή μπάλα! Το θέαμα που είδα όχι μόνο δεν μου άρεσε με απογοήτευσε κιόλας!
    Και ξεκινάω:

    1). Συμφωνώ ότι Φερέρ κάνει δουλειά. Συμφωνώ ότι καταβάλλεται προσπάθεια.
    Αλλά:

    Φίλε dez κάνεις λάθος! σαφέστατα το πρόβλημα της ΑΕΚ ήταν ΚΑΙ το κέντρο.
    Κάναμε δύο-τρεις καθαρές φάσεις για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο όπως και με τον ολυμπιακό άντε να κάναμε μία...
    κι όμως είχαμε μέσα φουλ επίθεση!
    Γιατί λοιπόν δεν έγινε καθαρή φάση;
    Απάντηση: Διότι απλούστατα ΔΕΝ υπήρχαν παίκτες να περάσουν τη μπάλα μπροστά! Όταν το κέντρο ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ μπαλιές στους επιθετικούς... χαίρεται...
    Ακόμη: ΚΑι με τον ΟΣΦΠ και εχθές καθαρό μυαλό και ψυχραιμία...ΜΗΔΕΝ!!!
    Μην λέμε ψέμματα ρε παιδιά. Γιουρούσια κάναμε. Ντου και όπου και ότι βγει. Δεν είναι ποδόσφαιρο αυτό. Που είναι η μπάλα κάτω; Που είναι οι κάθετες μπαλιές; Που είναι οι εναλλαγές; Προσέξατε πόσο στατικά παίζαμε;;;
    Και βεβαίως ναι και στο τελείωμα... υπάρχει σοβαρό πρόβλημα!
    Τέλος έχω να καταμαρτυρήσω κάτι και στον προπονητή μας αλλά δεν το λέω ακόμα.
    Θέλω να βεβαιωθώ πρώτα... να δω μερικούς αγώνες να δω ότι ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ αυτό που έχω επισημάνει και τότε θα το πω...
    οτι να ναι λες

    το παιχνιδι με τον ολυμπιακο και το χθεσινο δεν ειχαν καμια μα καμια σχεση!

    πρωτα πρωτο στο χθεσινο παιχτηκε ποδοσφαιρο....ενω στο αλλο μια παρατεταμενη καθυστεριση ..... τι να λεμε

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    οτι να ναι λες

    το παιχνιδι με τον ολυμπιακο και το χθεσινο δεν ειχαν καμια μα καμια σχεση!

    πρωτα πρωτο στο χθεσινο παιχτηκε ποδοσφαιρο....ενω στο αλλο μια παρατεταμενη καθυστεριση ..... τι να λεμε




    ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ,






    ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΒΑΣΣΑΡΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΕΝΑΝΤΙΟΝ 10


  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    οτι να ναι λες

    το παιχνιδι με τον ολυμπιακο και το χθεσινο δεν ειχαν καμια μα καμια σχεση!

    πρωτα πρωτο στο χθεσινο παιχτηκε ποδοσφαιρο....ενω στο αλλο μια παρατεταμενη καθυστεριση ..... τι να λεμε
    τώρα ρε idi αυτό είναι απάντηση;
    δεν είπα ότι ήταν τα ίδια ματς. Είπα και το ξαναλέω ότι υπάρχουν ομοιότητες... στις αντιδράσεις μας ως ομάδα στο στυλ παιχνιδιού...
    ούτε με τον ΠΑΟΚ ήταν το ίδιο παιχνίδι ούτε με τις άλλες ομάδες.
    Το ότι δεν βάζεις με τίποτα γκολ όμως και δεν μπορείς να πάρεις νίκη δεν έχει σχέση με τον κάθε αγώνα ξεχωριστά.
    Έχει σχέση με το πως είναι η ομάδα...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF