Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Aγορα νεας μηχανης!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2013
    Μηνύματα
    5

    Aγορα νεας μηχανης!

    Γεια σας ειμαι 21χρονων φοιτητης εχω διπλωμα για 125κυβικα οδηγαω εδω και 4χρονια ενα Daytona Sprinter 125 παπι!
    Και θα ηθελα πλεον να αγορασω μια μηχανη αλλα μεχρι 2.000! Εχω σταμπαρει εδω και 2βδομαδες σε μια αγγελια μια Aprilia Rs 125 διχρονη πηγα την ειδα απο κοντα και μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα ειναι τελεια την φτανω κιολας ( γτ ειμαι 1.72 ) και γενικα μου αρεσει! Απλα με προβληματισε ο μηχανικος στον οποιο πηγα για να τον παρω να παμε να την κοιταξει γιατι ειναι μεταχιρισμενη και μου ειπε οτι οι Aprilia σαν μηχανες βγαζουν προβληματα! Θα ηθελα την γνωμη σας πανω σε αυτο το θεμα αν αξιζει να την αγορασω η οχι και αν εχετε και καμια αλλη μηχανη στο νου σας σε style Aprilia!
    Ευχαριστω!

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    ανεβασε την αγγελια να την δουμε,μπορει καποιος απο εδω μεσα να το γνωριζει το μηχανακι
    η aprilia βγαζει βλαβες με λιγο μεγαλυτερη συχνοτητα,αν ειναι ομως σωστα δουλεμενο μαλλον δεν θα πρεπει να το φοβασαι

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2013
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    ανεβασε την αγγελια να την δουμε,μπορει καποιος απο εδω μεσα να το γνωριζει το μηχανακι
    η aprilia βγαζει βλαβες με λιγο μεγαλυτερη συχνοτητα,αν ειναι ομως σωστα δουλεμενο μαλλον δεν θα πρεπει να το φοβασαι
    http://www.ampapageorgiou.gr/search_...traeos=1000000
    Εδω ειναι το λινκ, θα με βοηθουσε η γνωμη σας.

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    ρε συ γαματο το μικρο
    και φαινεται πεντακαθαρο
    παρακαλουνται οι σχετικοι με δαυτο να βοηθησουν τον φιλο
    αντε και η ωρα η καλη...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    μην μπλεκεις με διχρονα..

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2013
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    ρε συ γαματο το μικρο
    και φαινεται πεντακαθαρο
    παρακαλουνται οι σχετικοι με δαυτο να βοηθησουν τον φιλο
    αντε και η ωρα η καλη...
    Μακαρι! Και εγω που την ειδα απο κοντα πολυ ενταξει μου φανηκε αλλα να σου πω δεν εχω και γνωσεις απο μηχανες! Θελω να την παρω απλα με προβληματισε ο μηχανικος που μου ειπε οτι η Aprilia βγαζει λεει προβληματα, αλλα πιστευω οτι αμα την προσεχω την αφηνω να ζεστενετε και μετα να την τρεχω και να της βαζω ενα καλο λαδακι (πχ, Castroil) θελω να ελπιζω οτι θα αντεξει!
    Αλλα εννοειται οτι πρωτα θελω και την γνωμη των ειδικων απτο forum!

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2013
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tommy dakar Προβολή μηνύματος
    μην μπλεκεις με διχρονα..
    Γιατι; Επειδη θελει να την προσεχεις πολυ; Η γενικα το λες επειδη παρουσιαζουν προβληματα;

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    ειναι ιδιαιτερα μηχανακια και πρεπει να το κατεχεις λιγο.αυξημενη καταναλωση βενζινης,και συν οτι θα βρωμας λαδιλα και αν εχεις και κοπελλα θα σιχτιριζει

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    ειναι συγχρονο διχρονο
    οχι σαν τα rgv tzr kr κλπ της γενιας μου
    οτι στο δικαβαλο ο πισω θα ευωδιαζει τα αρωματα της εξατμισης θεωρησε το δεδομενο
    σαν διχρονο(οπως ολα αλλωστε)ειναι απλο και ευκολο στην συντηρηση εχει λιγη παραπανω καταναλωση απο ενα 4τ αλλα δεν θα προβληματισει,και θα σε διδαξει καθως δεν εχει το φρενο του 4τ κινητηρα
    αυτα γενικα τωρα αν βγαζει προβληματα το συγκεκριμενο δεν το γνωριζω,βρες κατοχους ιδιων μοτο
    ριξε και μια ματια στο 2stroke.gr

  10. #10
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.763
    To πρόβλημα με τα δίχρονα είναι ότι βρόμας καμένο διχρονόλαδο. Επισκευή θα χρειαστούν νωρίτερα από τα τετράχρονα (κανένα σετ ελατήρια) αλλά κοστίζει πολύ πιο φθηνά. Το μόνο που απαιτούν είναι καλορυθμισμένο μείγμα.

    Μάλλον τα δίχρονα δεν είναι για άσχετους που θέλουν να παραμείνουν άσχετοι (όχι με την οδήγηση, με όλα τα υπόλοιπα).

    Εγώ επειδή υπήρξα καμένος τα αγάπησα. Αν ήθελα ένα μηχανάκι να πηγαίνω στην δουλειά μου και για κανένα καφέ θα έπερνα κανένα ybr 125 - 250 αλλά εδώ ίσως ξεφεύγουμε απ' τα 2000.

    Τα υπόλοιπα περί απριλια κτλ δεν τα πολυ ακούω. Αν δεν πάρει φωτιά απ' τα ηλεκτρικά του δεν θα πάθει τίποτα. Στα 18 μου είχα cagiva 125 δίχρονο (τότε οι δεκαοχτάρηδες βγάζαμε απεριορίστου) που μάλλον θεωρείται χειρότερο απ' το Mito. Όλοι μου έλεγαν να πάρω κανένα dt, kdx κτλ αλλά εγώ έκανα του κεφαλιού μου. Τα έκανε όλα, εθνική, πίστα, πόλη, σχολή, διακοπές, τούμπες τα πάντα, για κάμποσα χρόνια. Κάπου πρέπει να υπάρχει ακόμα, αποκλείετε να έπαθε κάτι χειρότερο απ' ότι του έκανα εγώ.
    Sent from me using a computer.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2013
    Μηνύματα
    5
    Πρωτα απολα παιδια σας ευχαριστω για τις γνωμες σας!
    Η αληθεια ειναι οτι την συγκεκριμενη την εχω ερωτευτει και για εμφανιση της και για τον ηχο της για τα γκαζια της δεν θα το ελεγα γιατι ειμαι και λιγο χεστης! Πχ δεν θα εσκαγα στη Εθνικη με 150xλμ με μηχανη απλα θελω οπως το ειπες φιλε Daz να την περνω να πηγενω καμια βολτα μετα το διαβασμα (γιατι η ιατρικη φιλε μου ειναι σκασιμο!) να βαζω την κοπελια πανω να πηγενουμε για κανα καφε αλλα αμα δεν τς αρεσει το καμμενο διχρονολαδο ας παει με το μετρο για αυτο εξαλου κανουμε και κανα μπανιο!
    Απλα εμενα το μονο προβλημα μου ειναι να μην παρουσιασει προβληματα που να κοστιζουν πολλς χρηματα γιατι ως φοιτητης δεν μου μενουν αρκετα στην ακρη! Αλλα απο τι βλεπω οτι περα ατην βρωμα της λαδιλας με εχεις ηρεμισει!
    Ευχαριστω!

  12. #12
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    φιλαρακο παρτο να ξεφευγεις οπως ειπες
    με σωστη και συνετη οδηγηση περα απο τα αναλωσιμα δεν πιστευω να εχεις προβληματα
    αφου θα πηγαινετε για μπανακι η λαδιλα θα φευγει και θα ξεπλενεται μη μασας
    υ.γ περιμενουμε φωτο
    υ.γ 2 και κανενα κρανακι ε?μην ξεχνιομαστε...

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    παρε κατι αλλο ρε φιλε εκτος και αν θες μηχανακι να μπαινεις πιστα.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EVI Προβολή μηνύματος
    παρε κατι αλλο ρε φιλε εκτος και αν θες μηχανακι να μπαινεις πιστα.
    Απο μικρο ,πας ξανα σε μικρο.Δεν ειναι οτι καλυτερο για την πολη.Οπως και να εχει φαινετε να εχεις παρει την αποφαση σου.Καλο θα ητανε να βρεις ατομο που γνωριζει αρκετα απο μηχανες και να πατε μαζι να το δειτε.

  15. #15
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    φιλε τι ημ/νια εκδοσης εχει το διπλωμα σου?
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για αγορα νεας μηχανης
    από marinost στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2012, 10:15
  2. αγορα νεας μηχανης!
    από Sannie στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 03:53
  3. Αγορά νέας μηχανής
    από muffin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 11:35
  4. Aγορα Πρωτης Μηχανης(fmx 650)
    από Neopas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2008, 12:15
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 08:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF