Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ΜΤ-03 και Α2 κατηγορια ?

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/11/2012
    Μηνύματα
    70

    ΜΤ-03 και Α2 κατηγορια ?

    Καλησπερα σας ! Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του μτ-03 , μιας και μας τα χαλασε η ΕΕ με τα διπλωματα. Λοιπον : ολα καλα βλεπω specs της εταιριας κ ολα κομπλε ! 33,5 kw! Παω σημερα στη ΥΑΜΑΗΑ για ελεγχο το μηχανακι . Πεφτει λοιπον στα χερια μου ενα φυλλαδιο με specs σε μοντελα του '10 ...τι να δω ! 35,3kw ! το διπλωμα να τονισω ειναι μεχρι 35 kw γιατι ομως τα προηγουμενα ειναι 33,5 κ αυτο 35,3 ?? Ξερει καποιος ν μου απαντησει τι παιζει σχετικα μ αυτο ? Οδηγιεται το μηχανακι η οχι τελικα με διπλωμα Α2 ?
    Η ζωη ειναι μεγαλη , μην την κανεις καρναβαλι !

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hornettrela
    Εγγραφή
    28/03/2012
    Μηνύματα
    254
    Παμε για αλλα!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hornettrela
    Εγγραφή
    28/03/2012
    Μηνύματα
    254
    και 2 κυλινδροι και κοντα στο ΜΤ.
    http://www.honda-motorcycles.gr/model.php?model=cb500f
    Παμε για αλλα!

  4. #4
    τα παλια 660 εβγαζαν 45αλογα !απο το 07 και μετα 48!ισως απο εκει ειναι η διαφορα!
    επισης μπορεις να βαλεις restrictor οπως κανουν στο εξωτερικο και εισαι νομιμος! http://viewitem.eim.ebay.gr/Genuine-...854735621/item

  5. #5
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Εδω λεει οτι μπορεις.

    Αλλα αν βγαζει 35.3kw, οπως λες, σημαινει πως ειναι 35.3 x 1.341 = 47.33hp αρα δεν μπορεις.
    Θα επρεπε να βγαζει κατω απο 46,9 αλογα για να μπορεις να το οδηγησεις (δηλ. κατω απο 35kw)

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/11/2012
    Μηνύματα
    70
    Αν ειναι να βαλω κοφτη παω και παιρνω κατι με περισοοτερα αλογα και το βαζω ... τωρα να βαλω κοφτη στα 48 για να τα κανω 47 ειναι γελιο ! :P
    Η ζωη ειναι μεγαλη , μην την κανεις καρναβαλι !

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/11/2012
    Μηνύματα
    70
    Φιλε ορεστη δες κ αυτο ... 2010 μοντελο ... http://www.mbike.com/yamaha/mt-03/2010
    Παρεπιπτοντως ωραια βιντεακια στο youtube
    Η ζωη ειναι μεγαλη , μην την κανεις καρναβαλι !

  8. #8
    mhtso το θέμα φίλε είναι να πάρεις το μηχανάκι που σου αρέσει και φυσικά δεν ξέρω τι άλλα κριτήρια έχεις βάλει(οικονομικό κτλ)
    σε μτ/χτ κτλ υπάρχει αυτός ο restrictor που στο κάνει αρκετά λιγότερα..βέβαια αυτό που σε καίει εσένα είναι το χαρτί που σου δίνει, επιβεβαιώνει ότι όντως μπορείς να το οδηγήσεις..απο εκεί και πέρα την λαμιτσα που μπαίνει στο γκάζι την κάνεις ότι θες...
    σαν τιμές ίππων κτλ να παίρνεις τις επίσημες της εταιρίας γιατί αυτές μετράνε!
    ευχαριστώ και σου εύχομαι καλά χιλιόμετρα με ότι πάρεις!

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/11/2012
    Μηνύματα
    70
    Η αληθεια ειναι οτι δε το χα σε εκτιμηση μεχρι που το καβαλησα ! Ερωτας ... Βεβαια εχω μονιμη σοβαρη σχεση με ducati monster αλλα αργοτερα αυτο ... Οταν εχω και τα λεφτα να το συντηρησω Παντως ειναι τερμα παιχνιδι.. Ποδηλατο με ροπη !! και πανεμορφο ... ηδη εχω στο νου μου τα aftermarket , και καποια τα χω παραγγειλει ! Υποσχομαι φωτο
    Η ζωη ειναι μεγαλη , μην την κανεις καρναβαλι !

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/11/2012
    Μηνύματα
    70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hornettrela Προβολή μηνύματος
    και 2 κυλινδροι και κοντα στο ΜΤ.
    http://www.honda-motorcycles.gr/model.php?model=cb500f
    Και 3 χιλιαρικα μακρια !!
    Η ζωη ειναι μεγαλη , μην την κανεις καρναβαλι !

  11. #11
    αν το δοκίμασες και σου άρεσε οκ βρες τώρα και τρόπο να είσαι νόμιμος και είσαι και ο πρώτος λεβέντης

  12. #12
    Νέο μέλος Το avatar του/της takhs CBRarakhs
    Εγγραφή
    27/06/2013
    Μηνύματα
    3
    φίλε είμαι και εγώ κάτοχος του ίδιου διπλώματος και πραγματικά το τι μηχανή μπορείς να αγοράσεις με το εν λόγω δίπλωμα σου φέρνει πονοκέφαλο. Υπάρχει η 500αρα σειρά της ΗΟΝΔΑ αλλά με 6.200 έως 6.600 σκέφτηκα είναι πολλά για μένα, το ΚΛΕ της καβασακι για μεταχειρισμένο ήταν η 2η σκέψη άλλα είμαι εγώ για περιπέτειες σκέφτηκα , προσωπικα κατέληξα στο cbr250 με το abs του, του κουτιού μηχανή στα 4.700 ευρώπουλα, λίγα κυβικά και οικονομικά. Μαρέσει και η άποψη του Ορεστη, δηλαδή να περιορίσεις την απόδοση της μηχανής όπως κάνουν στην ευρωπή. κάτι που δεν έχω καταλάβει στην περίπτωση μας είναι το γιατί στα δυο χρόνια να μην γίνεται αυτόματα απεριόριστο ?!!!
    Συνημμένα αρχεία Συνημμένα αρχεία
    Τελευταία τροποποίηση από takhs CBRarakhs; 27/06/2013 στις 15:42.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2012
    Μηνύματα
    11
    Αν και κάτοχος δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά, αν και νομίζω πως δεν καλύπτεσαι. Το θέμα μου όμως ποιο είναι. Έστω σε σταματά η τροχαία με mt και τους δείχνεις το δίπλωμα. Με ποιο τρόπο εξακριβώνει τους ίππους της μοτοσυκλέτας και αν είσαι νόμιμος; Στην άδεια δεν αναγράφονται...

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/11/2012
    Μηνύματα
    70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από barmanx Προβολή μηνύματος
    Αν και κάτοχος δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά, αν και νομίζω πως δεν καλύπτεσαι. Το θέμα μου όμως ποιο είναι. Έστω σε σταματά η τροχαία με mt και τους δείχνεις το δίπλωμα. Με ποιο τρόπο εξακριβώνει τους ίππους της μοτοσυκλέτας και αν είσαι νόμιμος; Στην άδεια δεν αναγράφονται...
    Στην αδεια αναγραφεται το 10% των ιππων με στρογγυλοποιηση στο 1ο δεκαδικο δηλαδη γραφει 3,5kw. Το διπλωωμα μου ειναι για 35 οποτε ειμαι μεσα . Ετσι το βλεπω εεγω τουλαχιστον Εμενα δε με καιει η τροχαια . Με καιει η ασφαλιστικη ... Μην αρχισει τα νερα ,αχρειαστη να ναι .

    Φιλε τακη αν ηταν να σκασω 4.500 (τα οποια ετσι κ αλλιως ΔΕΝ εχω )δε θα παιρνα 250cc .Ειναι κλεφτες και σε βρισκουν στην αναγκη . Καλυτερα μτχ νιτζα με 2500 και με τα extra του απανω
    Η ζωη ειναι μεγαλη , μην την κανεις καρναβαλι !

Παρόμοια θέματα

  1. Απο XtX σε ΜΤ 03 >>>The story!!!
    από 0restis στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2012, 23:49
  2. Την ΜΤ-03 ετοιμάζει η Yamaha
    από Κανένας στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2006, 19:51
  3. 03.00.....και παρουσιες...!
    από ireneepi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 02:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF