Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Θεσσαλονίκη - Ιωάννινα

  1. #31
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    τοσα χρονια ακομα δεν απολυθηκε?
    Καραβανάς είναι. Μόνιμος και καθιερωμένος!!
    WHO RUNS THE SHOW

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shiatman Προβολή μηνύματος
    Αγορίνα ότι σου είπαν οι παραπάνω, πήγαινε από εγνατία και επιστροφή από πάνω.

    Αν δεν έχεις που να μείνεις στα Γιάννενα, έχω ένα σοφιτάκι καβάντζα, ρίξε σύρμα κι έγινε, έχει και πυλωτή για το εργαλείο.
    Να'σε καλά αγορίνα μου,σε ευχαριστώ.
    Αλλά ντάξει είχα σπίτι .
    Όλα καλά με την δουλειά


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    η ανωτέρω διαδρομή είναι όλα τα λ7.... να την κάνεις και δεν θα το μετανοιώσεις στο ελάχιστο....

    περί Κατάρας...
    είναι η παλιά εθνική, κάποτε ήταν πιστάρα, πλέον με την εγνατία δεν συνίσταται ούτε για αστείο καθώς είναι παρατημένη στο έλεός της...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από (Mostra)damoS Προβολή μηνύματος
    Είναι κλάσεις ποιο επικίνδυνο το να κυκλοφορείς στην Θεσσαλονίκη η το να πηγές έστω και μια φορά Χαλκιδική από το βγεις σε Εγνατία ας πούμε μέχρι τα Γιάννενα. Χαλάρωσε, διασκέδασε το, πάρε και Εγνατία αντί για επαρχιακό αφού είναι πρώτη φορά, δες αν μπορείς να βάλεις στο πρόγραμμα σου κάποιες από τις προτάσεις των παιδιών που ειπώθηκαν παραπάνω και καλούς δρόμους να έχεις πάντα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    +1300 κατά το ήμιση, δλδ οτι είναι πιο επικίνδυνο το να κυκλοφορείς στην Θεσσαλονίκη η το να πηγές έστω και μια φορά Χαλκιδική....

    εχω κάνει τις παραπάνω διαδρομές τόσο με αυτοκίνητο όσο και με μηχανή

    σαφώς και κάποια κομμάτια είναι λίγο επικίνδυνα αλλά θεωρώ οτι η εγνατία είναι τόσο βαρετή και ανούσια που γίνεται πιο επικίνδυνη.... ένα δε πολύ μικρό κομμάτι που είχα κάνει, με είχε εκπλήξει αρνητικά με τις κακοτεχνίες του για σουπερ-αυτοκινητόδρομο....

    ένα καλό με την εγνατία είναι οτι φορτηγα κλπ κλπ την επιλέγουν λόγω ευκολίας.... επομένως ο επαρχιακός γίνεται πιο ευκολος / λιγότερο επικίνδυνος

    τέλος,
    ο πετράν μου έχει δώσει την εντύπωση οτι τα μυαλά τα έχει μέσα στο κεφάλι και όχι πάνω από το κεφάλι....
    με αυτό το τελευταίο σαν δεδομένο,
    εγώ θα του συνιστούσα το αντίθετο..... ξεκινα με στοχο να το κάνεις όλο επαρχιακό.... αν δεις κάπου τα ζόρια, βγες εγνατία.... μην βιαστείς (βασικό αυτό), μην φοβηθείς.... την πρώτη φορά, σύνεση θέλει
    Να'στε καλά και οι δυο.
    Ναι, τα μυαλά στην θέση τους είναι πιστεύω.
    Αν και κόντεψα να πάθω θερμοπληξία αλλά εντάξει γιατί φορούσα, μπότες ,γάντια,κράνος και φούλ δερμάτινη στολή Spidi R2, με εξτρά "αξεσουάρ" για τα πράγματα και μία καινούργια Givi W403-35 λίτρα (Την πήρα την Δευτέρα πριν φύγω).
    Οπότε όπως καταλαβαίνεις προβλεπέ ήμουν αλλά πολύ ιδρώτας.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Πηγαινε απο εγνατία και προσεχτικα στους αρμούς διαστολής (πριν-ενδιαμέσα και μετα τις γέφυρες) που θα συναντησης
    Στο δια ταύτα.

    Γύρισα σήμερα όλα καλά.
    Ρυθμός , στο πήγαινε σταθερός πάρα πολύ 1.7+1.7+0.80€ τα διόδια.
    Στο πήγαινε έκαψα 26€, στον γυρισμό 21€ (όταν γυρνούσα έπεσε θρησκευτική ευλάβια όχι ανοίγματα κτλ. 130-140 σταθερά και έβγαλα με 9.5 λίτρα 210 χλμ. και είχα άλλες 3 βαθμίδες .

    Όταν πήγαινα έπεσε γέλιο γιατί ;

    Φτάνω φλώρινα όλα καλά, και στα ξαφνικά;ΧΑΛΑΖΙ! Λέω έλεος για τον θεό...
    Προχωράω σταμάταει στα 2 χλμ. μπαίνω μετά απο ώρα στα τούνελ, βγαίνω ΚΑΤΑΡΑΧΤΟΔΗ ΒΡΟΧΗ,μετά ξανά σε τούνελ και ήλιος με αέρα μπόλικο ,λέω τι στο καλό;

    ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ;
    Φωτεινή ένδειξη να γράφει "ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΙΘΑΝΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΡΚΟΥΔΑΣ"

    Σε εκείνο το σήμειο;
    άρχισα να γελάω μόνος μου και λέω,ρε φίλε να δεχτώ την βροχή να δεχτώ το χαλάζι να δεχτώ τον αέρα, ΑΛΛΆ ΌΧΙ ΚΑΙ ΑΡΚΟΎΔΑ ...και άρχισα και γελούσα.

    Πήγα, τελείωσα τις δουλειές πέρασα απέναντι στο νησάκι γύρισα το κάστρο του αλί πασά,είχα ένα φόβο για την μηχανή το βράδυ που την είχα αφημένη κάτω σε δρόμο και περνούσαν "κάγκουρες" με μηχανάκια,και λέω μην μας γίνει καμιά ζημιά.
    Έκανα κάποιες γύρες εκεί γύρω οτι πρόλαβα,βγήκα για μπύρες ... ρε σείς πολύ φθηνά είναι εκεί κάτω 0.5 λίτρα μπύρα μόνο 3 ευρώ , στο "βυνήλιο"; κάπως έτσι.

    Δεν πρόλαβα να κάνω πολλά,στον γυρισμό μπήκα απο ελάχιστα σημεία απο επαρχιακό δρόμο,αλλά δεν ξέρω το "φοβόμουν" οτι θα χαθώ,και έτσι ξανά εγνατιά και σταθερό ρυθμό.

    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας,για κάποιους είναι αυτονόητα αλλά για εμένα που τώρα άρχισα τα ταξίδια ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ αυτονόητα ακόμα και το πιο χαζό.
    Με άρεσε πάρα πολύ και ο δρόμος με τα καινούργια λάστιχα ;Άλλο πράγμα.



    Ορίστε το παλιό .
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20130708_115226.jpg 
Προβολές:	95 
Μέγεθος:	59,9 KB 
ID:	295293

    και το καινούργιο Rosso II απο το Bike-Therapy

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20130708_121935.jpg 
Προβολές:	94 
Μέγεθος:	59,3 KB 
ID:	295294

    Ή όπως το λέω εγώ;Λουλούδι , απίστευτη αίσθηση και πολύ εμπιστοσύνη σε αυτά τα έστω λίγα χλμ. γιατί με έπιασε και βροχή !

  3. #33

  4. #34
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Ελα, κανόνισε τώρα που πήρες το ''βάπτισμα του πυρός''
    να μην ξεκολάς από τους δρόμους. Πάντα τέτοια...(και καλύτερα)

    ...
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #35
    Γεια σας

    Με το δικο μου HONDA CBR 600 F4I 2002, εβγαλα με ρεζερβα, πηγαινοντας, στα πρωτα δυο λαμπακια με 110-120 και στο τριτο περιπου ιδια, στο τελευταιο και στη συναυλια(που αναβαν ολα δηλαδη) πηγαινα με 70-100, καμια 35 χιλιμετρα. Οταν εβαλα βενζινα ειχε ακομη 1,5 με 2 λιτρα μεσα ενα θυμαμαι καλα.
    Φυσικα δε το περιμενα και μεχρι να βαλω βενζινη τα ειδα ολα, ηταν η πρωτη φορα τοτε που το τραβηξα τοσο πολυ. Το πρωτο βενζιναδικο στη Waterland(Θεσσαλονικη) γυρνοντας απο Χαλκιδικη ηταν κλειστο, ευτυχως ηταν ανοιχτο το επομενο στο παραδρομο του περιφεριακου λιγο πιο κατω.

    Μια ακομη φορα που το παρατραβηξα οταν πηγαινα Θεσσαλονικη-Χαλκιδα, οταν εβαλα βενζινα ειδα οτι τζαμπα παλι ιδρωνα μη την πηγαινω σπρωχνοντας σε λιγο.

    Γενικα θα ελεγα με μια νορμαλ ταχυτητα, μια 40αρα τη βγαζεις ανετα.
    Χριστοφορος HONDA CBR600F4I
    Motor cycles are safe .... Riders are Dangerous

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ελα, κανόνισε τώρα που πήρες το ''βάπτισμα του πυρός''
    να μην ξεκολάς από τους δρόμους. Πάντα τέτοια...(και καλύτερα)

    ...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 17:15
  2. Θεσσαλονίκη 25-28 Μαρτίου
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 23:06
  3. Θεσσαλονικη - Κερκυρα
    από transalper600 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 08:25
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 22:08
  5. Θεσσαλονικη Απογευμα !!!
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2003, 18:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF