Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 64

Θέμα: Διπλωμα δυσκολη περιπτωση

  1. #46
    άλλο είπα, άλλο λες. για το τι καταλαβαίνω μην βιάζεσαι να συμπερανεις.

    Και συνεχίζεις να τα μπερδεύεις. Έχεις αντικρουόμενες γνωματεύσεις, δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο για το δίπλωμα που ζητάς, αυτό που ζητάς δεν μπορείς να το πάρεις λόγω κακής ισορροπίας, μόνος σου τα έγραψες. Και κυκλοφορείς παρανόμως.

    Δεν υπάρχει τίποτα παραπάνω να προσθέσω, καλή συνέχεια στο εγχείρημα και αίσιο τέλος εύχομαι.

  2. #47
    ενημερωση περασα απο επιτροπη ολα οκ. Τωρα σε συζητηση που ειχα με την σχολη οδηγων καταληξαμε στο οτι θα βγαλω διπλωμα κατηγοριας Α1 και αυτο γιατι οι γουρουνες μεχρι 15kw θεωρουνται τρικυκλα και η αδεια μου τρικυκλο αναφερει και με βαση οτι λεει εδω http://www.yme.gr/?tid=122&aid=0 μου κανει και το Α1. Τωρα Ψαχνουμε να βρουμε τι θα γινει σε περιπτωση που θελησω στο μελλον να αλλαξω γουρουνα τι μπορει να γινει.

  3. #48
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Με το καλο λοιπον!!!

  4. #49
    ερωτηση με βαση το link που εδωσα παραπανω δεν θα με καλυπτε διπλωμα κατηγοριας Α δηλαδη Απεριοριστων κιβηκων μηχανη? Αφου οι γουρουνες στην Ελλαδα θεωρουνται τρικυκλα

  5. #50
    ρε δυσκολε τύπε, η επιτροπή τι έγραψε; ότι μπορείς να πάρεις δίπλωμα απεριόριστων κυβικών κλπ; Δηλαδή ένας άνθρωπος συν κατάστασή σου παίρνει και μια busa έτσι γιατί βολεύει για το περίπτερο και την πλατεία;

  6. #51
    η επιτροπη εγραψε οδηγηση με διασκευασμενο οχημα

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι απαντησεις περισσοτερες περιμενεις να παρεις εδω μεσα σε σχεση με το τι περιθωρια σου δινει ο νομος..

    Περα απο εσενα που δειχνεις να εχεις ψαξει τα παντα και γνωριζεις καλυτερα απο εσενα την περιπτωση σου ο καθενας εδω θα λεει τα δικα του..

    Ο απο πανω μπετατζης ειναι, ο παραδιπλα ξερει τα λαστιχα, ενας πιο πριν ειναι επι των οικονομικων και ενας μαθαινει αγγλικα στους γαλλους..

    Ερμηνειες θα δωσει ο καθενας σε αυτα που λες, αυτα που γκουγκλαρει η που εχει ακουσει...

    Αν θες νομικο ομως η κατι πιο συγκεκριμενο κανε την ερωτηση αναλογως... ολο και καποιος θα βρεθει..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  8. #53
    Από τα γραμμένα λοιπόν μοστραδαμε, εγώ βλέπω έναν πονηρίδη ελληναρά ο οποίος κοιτάει απλά να κάνει ότι του κατέβει στο κεφάλι και η ποιός θα την πληρώσει άν ας πούμε του έρθει μια κρισούλα την ώρα που βολτάρει 300 κυβικά γουρούνα και άγνωστο πόσα κιλά με αδύναμα χέρια, στα παλιά του τα παπούτσια.

    Κατά τα λοιπά, λυπηρό το να υπάρχουν ασθένειες και ασθενείς, λυπηρό το πώς λειτουργεί το κράτος ( και το πόσο βολεύονται μερικοί ακριβώς επειδή είναι μπάχαλο) και όσο δεν κινδυνεύει κανείς ας κάνουμε τον συνήγορο του πονηρού λακη100. Μετάτο συμβάν θα πούμε πως δεν υπάρχει κράτος ρε και κυκλοφορεί ο κάθε τυχαίος όπως θέλει και θερίζει κόσμο κλπ...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    .... εγώ βλέπω έναν πονηρίδη ελληναρά ο οποίος κοιτάει απλά να κάνει ότι του κατέβει στο κεφάλι και άγνωστο πόσα κιλά με αδύναμα χέρια, στα παλιά του τα παπούτσια.

    Κατά τα λοιπά, λυπηρό το να υπάρχουν ασθένειες και ασθενείς, λυπηρό το πώς λειτουργεί το κράτος ( και το πόσο βολεύονται μερικοί ακριβώς επειδή είναι μπάχαλο) και όσο δεν κινδυνεύει κανείς ας κάνουμε τον συνήγορο του πονηρού λακη100. Μετάτο συμβάν θα πούμε πως δεν υπάρχει κράτος ρε και κυκλοφορεί ο κάθε τυχαίος όπως θέλει και θερίζει κόσμο κλπ...
    έλεος!!!!

    "σπαστικη τετραπληγια" είπε... ΡΩΤΑΕΙ, δεν βγήκε να πάρει παραμάζωμα στο θάνατο και άλλους σα να είχε AIDS!!!! Πάει απ το σπίτι στο καφενείο και αν είναι να την πάθω, προσέχω όταν τον βλέπω προκειμένου να χαρεί λίγο κι αυτός η να νοιώσει όμοιος.

    .....................

    μα την Παναγία ευτυχώς προϊστάμενο η εργοδότη δεν θα σείχα ποτέ, αλλά χαίρομαι και που δεν σέχω καν γνωστό!

    Προσωπικά θα παρακαλούσα να κλειδωθεί μιας και λύσεις δεν πρόκειται να δώσει, παρά μόνον εξυπνακισμούς και φιγουρατζίδικες προσωπεκντρικές και ανούσιες επιβλαβείς κορώνες. Πραγματικά λυπάμαι.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Από τα γραμμένα λοιπόν μοστραδαμε, εγώ βλέπω έναν πονηρίδη ελληναρά ο οποίος κοιτάει απλά να κάνει ότι του κατέβει στο κεφάλι και η ποιός θα την πληρώσει άν ας πούμε του έρθει μια κρισούλα την ώρα που βολτάρει 300 κυβικά γουρούνα και άγνωστο πόσα κιλά με αδύναμα χέρια, στα παλιά του τα παπούτσια.

    Κατά τα λοιπά, λυπηρό το να υπάρχουν ασθένειες και ασθενείς, λυπηρό το πώς λειτουργεί το κράτος ( και το πόσο βολεύονται μερικοί ακριβώς επειδή είναι μπάχαλο) και όσο δεν κινδυνεύει κανείς ας κάνουμε τον συνήγορο του πονηρού λακη100. Μετάτο συμβάν θα πούμε πως δεν υπάρχει κράτος ρε και κυκλοφορεί ο κάθε τυχαίος όπως θέλει και θερίζει κόσμο κλπ...
    πολυ ευκολα με χαρακτηριζεις χωρις να με ξερεις δεν πειραζει. Σου ευχομαι ολοψυχα να μην ερθεις ποτε στην θεση μου. Ουτε πονηρος ειμαι απλα θελω το δικαιωμα να μπορω να πηγαινω για ενα καφε τις ημερες αντε 33 μηνες τον χρονο που επιτρεπει ο καιρος στην Καστορια. Ηθελα να ρωτησω κατι για το διπλωμα αλλα δεν θα το κανω γιατι δεν εχω ορεξη και διαθεση να σου αποδειξω τιποτα ευχαριστω για τις απαντησεις αποχωρω και ζητω απο τους διαχειρηστες να σβησουν το account μου

  11. #56
    "Εύκολα";

    πήγες και αγόρασες όχημα.
    κυκλοφορείς χωρίς δίπλωμα.
    Για κάποιο λόγο, αφού αγόρασες και κυκλοφορείς, εψαξες να δεις πως θα γίνεις και νόμιμος.
    αρχικά δεν ήθελες καν να ακολουθήσεις τα νόμιμα γιατί έχεις γνωμάτευση για τετραπληγία, ήτοι παράλυση. κατα δήλωση σου όμως δεν είσαι παράλυτος.

    Αφού αναγκάστηκες να ακολουθήσεις τη νόμιμη οδό (που μέχρι πριν λίγες μέρες παρουσίαζες ως αδύνατη, αλλά μαγικά και μέσα στον 15Αύγουστο βρήκες επιτροπή και σε εξέτασε) και αφού βρήκες και σχολή να σε εκπαιδεύσει, τώρα δεν σου κάνει καν το δίπλωμα που η σχολή σου είπε και ψάχνεις για απεριόριστο.

    Ο νομίμως παράλυτος. Με απεριόριστο. Κι αφού σε καλύπτει το Α1 και θα καλύψεις όλες σου τις μεταφορικές ανάγκες με το όχημα που έχεις, τι θες τα παραπανω είπαμε;

    έχεις δίκιο Λάκη, βιάστηκα να βγάλω συμπέρασμα.

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    "Εύκολα";

    πήγες και αγόρασες όχημα.
    κυκλοφορείς χωρίς δίπλωμα.
    Για κάποιο λόγο, αφού αγόρασες και κυκλοφορείς, εψαξες να δεις πως θα γίνεις και νόμιμος.
    αρχικά δεν ήθελες καν να ακολουθήσεις τα νόμιμα γιατί έχεις γνωμάτευση για τετραπληγία, ήτοι παράλυση. κατα δήλωση σου όμως δεν είσαι παράλυτος.

    Αφού αναγκάστηκες να ακολουθήσεις τη νόμιμη οδό (που μέχρι πριν λίγες μέρες παρουσίαζες ως αδύνατη, αλλά μαγικά και μέσα στον 15Αύγουστο βρήκες επιτροπή και σε εξέτασε) και αφού βρήκες και σχολή να σε εκπαιδεύσει, τώρα δεν σου κάνει καν το δίπλωμα που η σχολή σου είπε και ψάχνεις για απεριόριστο.

    Ο νομίμως παράλυτος. Με απεριόριστο. Κι αφού σε καλύπτει το Α1 και θα καλύψεις όλες σου τις μεταφορικές ανάγκες με το όχημα που έχεις, τι θες τα παραπανω είπαμε;

    έχεις δίκιο Λάκη, βιάστηκα να βγάλω συμπέρασμα.
    ακόμα και δίκιο να έχεις που δεν το ξέρουμε αν έχεις, καθώς αγνοούμε πολλά για τον άνθρωπο αυτό, δεν καταλαβαίνεις ότι είσαι απαράδεχτα επιθετικός σε κάποιον συνάνθρωπο που ίσως και να μην ήθελες να είσαι στη θέση του?

    η συμπεριφορά σου κατα την γνώμη μου είναι ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ, δεν κρατησες ούτε μια πισινη μήπως και στην τελική τα πράγματα δεν είναι όπως τα νομίζεις.

    Αυτά που γράφεις δεν τα αμφισβητώ ούτε γνωρίζω αν είναι έτσι, σίγουρα μπορούσες να του γράψεις σε διαφορετικό ύφος όμως και να του τα επισημάνεις. Καμιά φορά και δίκιο να έχουμε το χάνουμε με την συμπεριφορά μας.

    Σου εύχομαι να μην βρεθείς σε παρόμοια θέση ποτέ και να καταλάβεις τι έγραψες.

    Ντροπή δεν είναι να ζητήσεις συγνώμη για την συμπεριφορά σου, όλοι κάνουμε λάθη, ντροπή είναι να μην ζητήσεις. Γνώμη μου. Πέτα τη στα σκουπίδια αν θες, ποσός με ενδιαφέρει. Εσένα εξάλου μειώνει αυτή η συμπεριφορά όχι εμένα.

  13. #58
    Λεγομαι Δημητρης και οχι Λακης σκοπος δεν ειναι να εξαπατησω κανενα. επειδη εχεις κολλησει με την τετραπληγια θα σου πω ενα τετραπληγικος με κοπο και ιδρωτα μπορει να περπατησει εστω με βοηθημα τετραπληγικος δεν σημαινει απαραιτητα και παραλητος σε ενα κρεβατι. Θα σου πω μονο το απο 4 ετων κανω 5 φορες την βδομαδα φυσιοθεραπεια και 10 χειρουργεια καταφερα να σταθω στα ποδια μου και ειμαι περηφανος γι αυτο χλευασεμε οσο θελεις. Εσυ τι λες να ειμαι τοσο κτηνος που να θελω να διακυνδηνευσω την δημοσια ασφαλεια η ειμαι τοσο ανοητος να θελω να βγαλω διπλωμα . εχω φιλο παραλυτο απο την μεση και κατω που οδηγει mercedes c coupe 2.500 θες να τον κραξεις και αυτον σε παρακαλω φιλε amyrukai ας το κοψουμε εδω

  14. #59
    ερωτηση γνωριζει κανεις για ποιο λογο τα ATV Στην Ελλαδα θεωρουνται τρικυκλα? Εμενα η αδεια τρικυκλο λεει βεβαια ισως επειδη ειναι 300 κυυβικα υπαρχει κανεις με μεαγλυτερο atv να μας πει τι λεει η αδεια του? εδω http://www.yme.gr/?tid=122&aid=0 κανει ενα διαχωρισμο αλλα μιλαει για τετρατροχο 400 κιλων που δεν ξεπερναει τα 15 kw δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο οχημα

  15. #60
    Δημήτρη για τα όσα έχεις καταφέρει μπράβο. Δεν σε χλεύασα για την προσπάθεια σου, για τον κόπο και τον πόνο σου και μην μου αποδιδεις λόγια που δεν είπα.

    Λέω ότι λίγο μπουρδουκλωσες (εμάς και τους γιατρούς) για το τι έχεις, τι δικαιούσαι, αγνοείς τις υποχρεώσεις σου και τις εψαξες εκ των υστέρων, φάνηκες μάλλον απρόθυμος στο να μπεις στην διαδικασία, ως τώρα κυκλοφορείς παράνομα.
    Και τώρα που πήρες αυτό που ζητούσες πάλι κοιτάς το παράθυρο, όχι την πόρτα που σου ανοίχτηκε. Αυτή η πονηριά με θύμωσε και με συγχωρείς για τον τόνο μου. Επι της ουσίας, επειδή βλέπω ότι χειρίζεσαι πολύ καλά τον γραπτό λόγο και το συναίσθημα όταν θέλεις, αυτό που επιθυμούσες από το καλοκαίρι του 13 το πέτυχες. Γιατί δεν το χαίρεσαι και ο ίδιος δεν καταλαβαίνω. Και δεν χρειάζεται να καταλάβω κιόλας, οπότε όπως λες το κόβουμε εδώ.

    Καλούς νόμιμους δρόμους, όποτε αποφασίσεις να πράξεις τα πρέποντα.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια: δύσκολη περίπτωση PC
    από johnpan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 17:22
  2. Nέο & Παλιό... υπάρχει περίπτωση να πάνε αντάμα....
    από code στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 22:24
  3. Αύριο δίνω για δίπλωμα ρεεε!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:40
  4. Σχετικά με το δίπλωμα Α1
    από ThM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 18:48
  5. δύσκολη στιγμή
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2004, 09:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF