Σελίδα 11 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #151
    Η ιστορια ξεκιναει απ την λεσχη μοτο της περιοχης (Μεγαρα)που αποφασηζει να διοργανωσει γνωρημια της πιστας στους μικρου σε ηλικια αναβατες τον Μεγαρων οχι μονο οσοι ειναι μελοι αλλα γενικα. Την αποστολη στην πιστα αναλαμβανη ενας φιλος για τα θεωρητικα και εγω τα εντος (γραμμες ,σημαδια στροφης και φρενων κτλπ) το μηχανακι που οδηγουσα αποφασηστηκε να ειναι το παπι μου yamaha alfa 100 και οχι η μηχανη που ειχα εκεινη την εποχη για την πιστα nsr 250 gul arm.Ολα εβεναν καλος και αφου καναμε καμια 20αρια γυρους ο προεδρος εβγαλε σημαια για να μπουμε στα πιτσ ετσι και εγεινε .Αφου σταματησαν ολοι εγω κατευθηνθηκα στον προεδρο και του ειπα οτι θα κανω ενα γυρο μονος μου ,μπενω στην πιστα περναω την εκινηση και στριβω στην κ1 εχω 3η και μετα το κεντρο της στροφης αρχιζω να ανοιγω το γαζι και ενο εχω διανησει καποια μετρα της στροφης !!! καταστροφη !!!! ενα high site απιστευτω εκτηνασομε 3 - 4 μετρα στον αερα και πεφτω με την πλατη και το πισω μερος του κεφαλιου χτυπαει με ολη την φορα στην ασφαλτο. Κακωση δεξιου καρπου , δεξιου μηρου και αυχενα και τυχερος ημουνα με αυτα μονο.Και το αλλο . Η Ξεφτιλα στους μικρους που τους πηγαμε νατους δειξουμε πως να μην πεφτουν. ΤΟΥΜΠΙΔΙ ΑΞΕΧΑΣΤΟ .

  2. #152
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    6
    Κηφισιας και Αλεξανδρας αναβει το φαναρι και κει που ξεκιναω μου κοκκαλωνει το μπροστινο μου αμαξι,τσιμπαω λιγο παραπανω το μπροστινο φρενο και .....παρε με κατω.Ουτε με 10 δεν προλαβα να παω.Μου πλακωσε το ποδι το και τα 300 του κιλα( με τα λαδια και τη βενζινα) μου εσπασαν σε 6 σημεια την κνημη,χειρουργειο με λαμες και εξωτερικη οστεοσυνθεση ,και εμεινα και 9 μηνες σπιτι ...
    TATTOO

  3. #153
    Βαρεμένος
    Εγγραφή
    20/07/2004
    Μηνύματα
    45

    ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ

    Όχι μην σας μπερδεύει ο τίτλος. Η ιστορία διαδραματίζεται στην Κηφισιά εν έτει 1994. Πρωταγωνιστής δεν είμαι εγώ αλλά ο ένας από τους δύο κολλητους μου ο Αντώνης. 17 χρονοι τότε, μαθαίναμε με Ζ50 και C50 σούζες. Ούτε τρία μέτρα δεν κάναμε. Ε, ο Αντώνης το είχε πάρει λίγο παραπάνω το κόλάι και πήγαινε 3,5 μέτρα. Φτάνουμε σε ένα στενό ψιλοέρημο οπότε μου λέει ο δικός σου. "Κοίτα μαλάκα πόσο καλός έγινα". Πατάει την ταχύτητα στην πάπια, ανεβάζει στροφές αυτή, την αφήνει, στήνεται το εργαλείο αλλά δεν ξέρουμε τι σημαίνει πίσω φρένο. Βάζει ο ήρωας τα πόδια κάτω και αρχίζει να κυνηγάει την δαιμονισμενη όρθια πάπια. Σιγά- σιγά στρίβει προς τα δεξιά το κακό (καθώτι και πολλά άλογα) και πάει και μπαίνει σε ημιυπόγειο πάρκινγκ- γκαράζ. Αλλου ο κολλήτος, αλλού το παπί αλλου το φάνάρι.
    Ευτυχώς μόνο γρατζουνιές
    Σήμερα, 16 χρόνια μετά το λέμε και δακρύζουμε απ' τα γέλια.

  4. #154
    πριν κανα μηνα! με το F800GS παω να ανεβω και ειναι ψιλο κατηφορα! απο την μια παταω πιο πολυ απο την αλλη ισα που φτανω!!! βαζω πρωτη και ξεκιναω αλλα δεν με παιρνει καλα και μου σβηνει, ξενερωνω και γερνω απο εκει που δεν φτανω με 0 χλμ παρτον κατω!!!! :rotflmao: γραντζουνησα καγκελακι μονο και χουφτα!!! πολυ γελιο μονος μου!!!
    mrdaellis

  5. #155
    Τση Ποπης!!
    Εγγραφή
    07/04/2009
    Μηνύματα
    17
    Η πρωτη και χαζοτερη!! Στο βουνο με το χτ παω να ξεκινησω, γλιστραει πανω σε συνδιασμο πετραδακιων και αστοιβιδας (θαμνος με αγκαθια) και Μπαμ! Θα αλλαξω λαστιχα... χεχε!
    Δεν βρεχει... ψιχαλιζει γρηγορα!!!

  6. #156
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2009
    Μηνύματα
    128
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mrdaellis
    πριν κανα μηνα! με το F800GS παω να ανεβω και ειναι ψιλο κατηφορα! απο την μια παταω πιο πολυ απο την αλλη ισα που φτανω!!! βαζω πρωτη και ξεκιναω αλλα δεν με παιρνει καλα και μου σβηνει, ξενερωνω και γερνω απο εκει που δεν φτανω με 0 χλμ παρτον κατω!!!! :rotflmao: γραντζουνησα καγκελακι μονο και χουφτα!!! πολυ γελιο μονος μου!!!

    Φίλε ποια κάγκελα φοράς στο 800άρι?

  7. #157
    Οτι κινειται βαφεται Το avatar του/της airpanos
    Εγγραφή
    19/01/2010
    Μηνύματα
    803
    1η τουμπα-σε προπονηση για εντο,με καμια 50ρια χλμ σε κατηφορα,ειχε σε ενα σημειο
    αμμο ο δρομος παταω μπροστινο και γλυστραει,το αφηνω αλλα το βαρος μου εχει
    πεσει μπροστα στο τιμονι οποτε αρχιζει να κοσκινιζει και με πεταει κατω,
    σερνομαι για 10 μετρα περιπου ολα οκ,σηκωνομαι με τρυπια γαντια και σκισμενο τζιν..

    2η σε προσπαθεια σουζας(εκεινη τη μερα φυσαγε)το σηκωνω για καμια 10ρια μετρα
    και φυσαει ξαφνικα πλαγιομετωπικα ...δεν το γλυτωσα το καπακι:wacko: απολογισμος
    παλι σκισμενο τζιν για πεταμα και ενα στραβο πατακι

    3η και ποιο αστεια ειχα παει βουνο και σε κατηφορα με περικυκλωνουν 5-6
    τσοπανοσκυλα με αγριες διαθεσεις,εγω απο φοβο ανοιγω το γκαζι να ξεφυγω και πεταγεται
    ενα στη μεση,το παταω και φευγω πανω απο το τιμονι σκαω με το δεξι χερι να εχει γινει
    ολο γρατζουνιες και χτυπησα και στη δεξια φτερνα,δεν μπορουσα να την πατησω 2 βδομαδες
    το αστειο ειναι οτι μολις επεσα τα σκυλια πηραν το μπουλο...
    ready to race....
    The right to go insane
    http://www.youtube.com/watch?v=m20sJNgZ17U&ob=av3e

    http://www.sevenstring.org/forum/index.php

  8. #158
    Τση Ποπης!!
    Εγγραφή
    07/04/2009
    Μηνύματα
    17
    Λεω μιας και αλλαξα λαστιχακια δεν παω να τα ταλαιπωρισω λιγο? Με εβγαλε... παραλια, εμπειρια απο αμμο καμια οποτε ετσι οπως ψιλοπηγαινα, βουλιαξε το μπροστινο και... superman πανω απο το τιμονι! Dakarοτουμπα...
    Δεν βρεχει... ψιχαλιζει γρηγορα!!!

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alcapone09
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    205
    Εγώ έχω 2.. πριν 4-5 χρόνια.. γράφω τη μια και βλέπουμε..
    Μυτιλήνη, καλοκαιράκι, εγώ 14 χρονών. Οτι έχω μάθει να οδηγάω το town mate του πατέρα μου. Δούλευα σε ένα μαγαζί self service σε κοντινό χωριό (για να πάρω το όνειρο μου το cbrάκι:a07: ) και πήγαινα κάθε μέρα με το παπί.

    Ε, ένα ζεστό μεσημέρι του Αυγούστου επέστρεφα χωρίς κράνος με γυαλί ηλίου για τα μυγάκια(πάλι καλά) και με πουκαμισάκι.. Παίζει να ημουνα και ξενυχτισμένος δε θυμάμαι. Σε μια ανηφορίκη ευθεία λοιπόν με τσίτα το ταουν μειτ να έχω κουμπώσει 3η και να κοντέβω να απογειωθώ λέμε(50km\h).Οπως πήγαινα λοιπόν έτσι με τα όσα, παρατηρώ ότι η βαμμένη με σπρέι ποδιά είχε πετάξει το χρώμα σε ένα σημείο , και ψάχνω να δω αν έχει πετάξει κι αλλού (κάγκουρας)... 1-2 δευτερόλεπτα να ήταν αυτη η ιστορία... Έλα όμως που ήταν πάνω στο σημείο που είχε μια μικρή κλίση ο δρόμος... Ε και φεύγω ευθεία μέσα σε κάτι ψηλούς θάμνους..

    Με μαζέψανε κάτι πιο μεγάλοι απ το χωριό κ με πήγανε σπίτι.. Η μούρη μου είχε κυριολεκτικά γεμίσει αερογραφίες και μού χαν μπει και λίγα αγκαθάκια στον ώμο απο τη μεριά που έπεσα.. Ευτυχώς τίποτα βαθύ αλλά το θέαμα ήταν creepy γιατί οι γρατζουνιες ήταν πάρα πολλές κ ήμουνα μέσα στο αίμα. Οι δικοί μου να χουν τρελαθεί στην αρχή όταν με είδανε. Δεν θα ξεχάσω την αντίδρασή τους. Μετά που καθαρίστηκα ηρέμησαν. Ο Απολογισμός ήταν 5 μέρες με γρατζουνιές σ όλο μου το πρόσωπο με όποιον με βλέπει να με ρωτάει τι έπαθα και να έχω εξηγήσει πάνω από 50 φορές.


    Επισυνάπτω την τροχιά που ακολούθησα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	stouka.jpg 
Προβολές:	818 
Μέγεθος:	21,2 KB 
ID:	198224

  10. #160
    The Firestarter Το avatar του/της jimtarasxt660x
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Πριν 10 λεπτά:

    Ανεβαίνω στην μηχανη και μου λέει ένας

    - Φιλαράκι, έχει χάσει λίγο αέρα στο πίσω λάστιχο

    Εγώ σαν μλκς πάνω στην μηχανη πάω να κοιτάξω αν όντως έχει χάσει αέρα....Το αποτέλεσμα γνωστό....

    Πάρε με κάτω ξάπλα με την μηχανη



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Βοηθός Ταμία (το 23% που λεγαμε)

    Αυτονομία SV (εγγύηση λεμε )

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    οι δυο ποιο γελοιες τουμπες μου ειναι μια με ποδηλατο και μια με σκουτερ .

    Για καποιο λογο πριν πολλα χρονια εγω οδηγουσα το σκουτερακι jog 50 και ο απο πισω κουβαλουσε 2 ταψια μπουγατσες
    νοπές παω να στρίψω παταω λαδια πεφτουμε ειδικα ο πισω μεσα στις μπουγατσες και η δευτερη με ποδηλατο ηταν ολα τα
    λεφτα μπροστα απο το σπιτι μου εφτιαχναν τον δρομο και ειχε 5-6 εργατες , εγω ειχα ενα ποδηλατο carerra που απο την πολυ σουζα
    ειχε ραγισει απο οτι φανηκε το πηρουνι οπωτε ανοιγω την πορτα τις αυλής και παω να κατεβω με 2 χμ το πεζοδρομιο και την στιγμη αυτή το πηρουνι παρεδωσε πνευμα φευγει αλλού η ροδα , αλλού το πηρουνι αλλου ντιζες τακακια κοινώς σκορπισε με τους εργάτες να εχουν ξεκολιαστει στο γελιο και εγω να σερνω το σκορπιο ποδηλατο μεσα στην αυλή

    + 1 ακομη βλεπω ενα πιτσιρικα με παπακι ειμαι εξω απο το μαγαζι και πινω καφε και του λεω φιλαρακι γυριζει η ροδα σου , γυρναει
    με κοιτάει φοβισμένος και καρφωνετε σε ενα ταξι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  12. #162
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
    οδηγουσα το σκουτερακι jog 50 και ο απο πισω κουβαλουσε 2 ταψια μπουγατσες
    νοπές παω να στρίψω παταω λαδια πεφτουμε ειδικα ο πισω μεσα στις μπουγατσες
    Ιδια φαση,ιδιο μηχανακι,λαδια.. αγορα οικοπεδου,το 1997..εχει παρει και αξια τωρα
    The only easy day was yesterday.

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    μπουγατσατζης και εσυ?
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  14. #164

    Τούμπα με KLE

    Πάνε περίπου 2 χρόνια τωρα που είμασταν επί της Χαρ. Τρικούπη από Κεφαλάρι και κατευθυνόμασταν προν την Ν.Ερυθραία δυκάβαλο με το ΚLE ενός φίλου και εμένα συνεπιβάτη. Καθώς πλησιάζαμε προς το φανάρι παρατήρησα ενα Nissan Micra να κάνει τα δικά του. Την ψυλιάστικα και ενημερώνω τον φίλο μου να έχει τον νού του αλλά βλέπετε ο φίλος ειναι μηχανικός και είχε αφήσει το μαγαζί για να πάμε σε ένα ηλεκτρολογίο την μηχανή μου και βιαζόταν ολίγον τι. Ξαφνικά το micra εξαφανίστηκε και λέω μέσα μου " ε εντάξει μάλλον έστριψε πάλι καλα γιατί η οδηγός του ήταν στον κόσμο της". Τι ήθελα και το είπα βλέπω μετά από λίγα δευτερόλεπτα μια λαχανί απαλοτρίωση να έρχεται χαρούμενα καταπάνω στο KLE σε ενα επικό fail προσπέρασης. Φωνάζω στον φίλο μου " Πατά φρένο μ@λ@κα! Το Micra!!"και το τι ακολούθησε είναι σκηνή από κωμωδία. Με το που το παίρνει χαμπάρι το φιλαράκι λέει " Μα...εδώ έχει..." ε και ακούγεται ένας άκυρος ήχος που ακόμα δεν κατάλαβα τι ήταν και η κόρνα του KLE να δίνει ρέστα. Αρχίζει η αργή και άκρως γέλοία πτώση 2 μαντραχαλάδων και ενός κλεάνθη προς το πεζοδρόμιο. Εμένα την ώρα εκέινη με έπιασε νευρικό γέλιο σε φάση να πονάει η κοιλιά μου. Για να μην σας κουράζω το αποτελείωμα ήταν όταν πλεόν κατέβηκε η οδηγός του αυτοκινήτου και ήταν αγγλίδα. Με ρωτάει στα αγγλικά αν ήμαστε εντάξει ή χτυπήσαμε κτλ και πετάγεται ο φίλος μου μες στην αγανάκτηση και της λέει " Μου αρέσει που σου πάτησα και κόρνα" Αυτή ούτε που κατάλαβε τι της είπε και απλά έφυγε μιας και δεν έπαθε τπτ το αμάξι και η μηχανή αλλά κυρίως εμείς. Πολύ γέλιο λέμε παιδία δεν θα το ξεχάσω το χυμαδίο αυτό ποτέ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Καλα εχω φαει πολλες σβαρνες τετοιου ειδους (ηλιθιες)

    η τελευταια ηταν προχθες
    οχι ομως πεσιμο-σβαρνα, αλλα επεσε το μηχανακι απο μονο του ενω ηταν στο σταντ!!

    σταματησα σε περιπτερο για τσιγαρα σε εναν λιγο κατηφορικο δρομο
    μεταξυ παπαγου και χολαργο
    το βαζω στο σταντ και επειδη βιαζομουνα δεν το εσβησα να βαλω ταχυτητα κλπ.

    και παω στο περιπτερο φορωντας και το κρανος για να φυγω γρηγορα
    και ενω πληρωνω τα τσιγαρα...................

    ακουω αυτον τον απαισιο!!! ηχο, κατι μεταξυ πλαστικου και σιδερου!!
    φυσικα η εικονα ξερετε ποια ηταν, ενα busa ξαπλα απο την αριστερη μερια φαρδυ!! πλατυ!!
    στην ασφαλτο

    αποτελεσμα γρατζουνιες στο φερινγκ το αριστερο, σπασμενη η μπιλια της μανετας αμπραγιαζ
    και να βριζω τον ευατο μου (οχι την τυχη) διοτι πολλες φορες εμεις φταιμε και οχι η τυχη!!
    και βεβαια για αλλη μια φορα να σκεφτομαι γιατι δεν εχω βαλει μανιταρια!!
    διοτι σε τετοιες πτωσεις τα μανιταρια κανουν δουλεια!!

    δεν πειραζει οσο ζω μαθαινω!!! μεσα απο τα λαθη μου!!!
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

Σελίδα 11 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF