Σελίδα 6 από 20 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #76
    Ηράκλειο, Κρήτη Το avatar του/της mikios400
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    195
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios

    Το άλλο που σου βούλιαξε η γόβα στη λάσπη δεν το γράφεις ;;;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Υ.Γ. Χάθηκες !!! Πες μου ποιός σε πείραξε να το 'νε μακελέψω !!! [/B]
    τσιμεντόδρομος και 20μ λάσπη σκληρή.. λέω με λίγο γκάζι να σηκωθεί μπροστά θα περάσω άνετα - ψιλοανηφοράκι κιόλας (2κάβαλος τώρα) έλα όμως που φοβήθηκα τελευταία στιγμή και έκλεισα το γκάζι... η λασποδρομία 2μ όρθιος 5μ ξαπλωτός, με την πιο γλυκιά πτώση όλων των εποχών έφυγε το μπροστινό δεξιά και κυλούσε η μοτο προς το χαντάκι και δεν σταματούσε παρα τρίχα τη γλιτώσαμε με τον μισό μπροστινό τροχό να κρέμεται στο κενό ... εγώ μισός πάνω στη μοτο και η Μαρία να με κρατάει για να σηκωθεί (δεν πάθαμε απολύτως τπτ).

    Ευτυχώς που ήταν κ η Μαρία κ τραβήξαμε τη μοτο προς τα πίσω γιατί αμα την σήκωνα εκεί που έκατσε, θα έφευγε ο μπροστινός τροχός από κάτω στο χαντάκι.... τελικά ήταν τέτοια η λάσπη που δεν μπορούσαμε καλά καλά να σταθούμε στα πόδια μας.... ευτυχώς ήταν κ η μοτο και στηριζόμουνα πάνω της για να την κυλήσω πίσω μέχρι τον τσιμεντόδρομο....

    Κωστή τον χειμώνα θα πάρω τακουνάτο... γιατί τα μαμα που φορούσα τότε δεεεε δεν...
    ντιελεξιμισι καπα οχτώ .. Scientia est potentia
    "καβάλα παν στην εκκλησά, καβάλα προσκυνάνε..."

  2. #77
    Πρώτη μηχανή
    Πρώτη παραλαβή από το μαγαζί
    Πρώτο πέσιμο τις μηχανής πριν καν ανεβώ πάνω...
    Μου έφυγε από τα χέρια όταν μου την άφησε ο μηχανικός...

    ΡΕΖΙΛΕΥΤΗΚΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΑΝΕΒΩ ΠΑΝΩ ΣΤΙΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tzrypvs
    Εγγραφή
    18/05/2005
    Μηνύματα
    103
    Κάνω δουλείες,είμαι με το virago,πάω να ξεκινήσω χωρίς όμως να έχω ξεκλειδώσει το τιμόνι(για όσους δεν ξέρουν,από αλλού κλειδώνει το τιμόνι και από αλλού παίρνει μπροστά).Μόλις που ξεκινάω,πάω να στρίψω αριστερά,αλλά που??ξάπλα με 0 χιλιομετρα...

  4. #79
    Ignorance is bliss Το avatar του/της apatewnas
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    81
    Πριν ένα μηνα περίπου είμαι σταματημένος σε ένα parking και μιλάω στο κινητό μου.Τελειώνοντας πάω να ξεκινήσω και δεν προσέχω κάποια μικρά χωματακια και πετραδάκια που έχει κάτω με αποτέλεσμα να μην έχω καλή πρόσφυση και να γλιστρήσει ο πίσω τροχός.Πάρτον κάτω με σχεδόν μηδενικά km.Αποτέλεσμα ράγισμα ο αριστερός αγκώνας (ήθελα και τέντωσα το χέρι μου πέφτοντας) και το triple μου να χρειάζεται μια αλλαγή αριστερής μανέτας.Αυτά

    Άντε σε κάνα 2 βδομαδούλες θα είμαι έτοιμος να απολαύσω επιτέλους κανένα ταξιδάκι τις προκοπης !

    All waves,become my shield! All lightning,become my blade! Sougyo no Kotowari!

  5. #80
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    παρκαρισμένη η μηχανή κοντά σε πεζοδρόμοιο σε ένα γραφικό ψαροχώρι στη Μάνη.
    καθισμένος στο πίσω μέρος της σέλας και τα πόδια ακουμπισμένα στα πλαϊνά κάγκελα της μηχανής περιμένω τον αδερφό μου να έρθει με τους φραπέδες.
    μπροστά από τη μηχανή σταματάει αυτοκίνητο και κατεβαίνουν 2 γκομενίτσες με μια λούγκρα.
    πάω να κοιτάξω το μαλλί στον δεξί καθρέφτη..... και πάρ'τον κάτω.
    ο δρόμος κοντά στο πεζοδρόμιο ήταν κατηφορικός για τα νερά της βροχής.....


    (κι έγινα ρεζίλι και τις γκόμενες.... )

  6. #81
    ...εισαστε λιγοι!

    Η δικια μου χαζοτουμπα ειναι πολυ ''μπροστα'' απο ολους!

    Και εδω εχω να κανω μια ερωτηση: δινεται καποιο βραβειο για την πιο βλαμμενη τουμπα?(θα ηθελα να το διεκδικησω!)

    ...λοιπον μια φορα και ενα καιρο (πριν πολυ καιρο οταν ειχαμε ακομα παπακια) ειμασταν στην πλατεια ευγενιας με ενα φιλο καθισμενοι και οι δυο πανω στο glx του, το οποιο ηταν στο διπλο σταντ και παρισταναμε (ως νεανιες με παπακια) τους γαμπρους μπροστα απο ενα παγκακι που καθοντουσαν δυο εμφανισιμες κορασιδες!

    ...αφου καναμε την γνωριμια και την μαγκια μας και ειπαμε να δωσουμε κανα ραντεβου πασαλιμανι (τοτε δεν ανταλαζαμε κινητα γιατι δεν υπηρχαν) , αποφασισαμε να ''την κανουμε κοπελιες-τα λεμε ε?''

    .....λοιπον μετα απο ενα πετυχημενο ''καμακι'' η εξοδος απο την σκηνη επιβαλεται να ειναι κινηματογραφικη-και τιποτα αλλο!
    Προτεινα του βασιλη (εγω ο ηλιθιος) που καθοταν μπροστα να ξεκινησει το παπι με ταχυτητα πανω στο διπλο οπως ηταν και αυτο να αναπηδησει , να κλεισει το διπλο σταντ και να ξεκινησουμε με την απαιτουμενη μαγκια...δοκιμασμενο -αλλα με εναν αναβατη...τσσσσ ....και με δυο τι εγινε?
    Ο βασιλης το βρηκε καλη ιδεα και εβαλε το θηριο μπρος και γκαζωνε την πρωτη....αλλα τιποτα!...η ροδα σπινιαρε στα πλακακια της πλατειας και δεν κουναγαμε ρουπι....
    ...βρωμοπαπο! Οσο δεν ξεκιναγε τοσο μας εφερνε μπροστα στις κορασιδες σε αμηχανια και τοσο ο αλλος ο βλαξ τραβαγε το γκαζι και παταγε αποτομα στην σελα!
    ....ε!καποια στιγμη το λαστιχο ζεσταθηκε και ''μαγκωσε'' αποτομα κατω ...φερνοντας το μοναδικο ''καπακι'' παγκοσμιως με δικαβαλο απο απολυτη σταση!

    ΜΠΑΝΓΚ!!!..ξαπλα εγω , αναποδα ξαπλα πανω μου ο αλλος ....και απο πανω το παπι!!!....οι γκομενιτσες σαστισαν (πριν αρχισουν να γελανε με τα ρεζιλικια μας)...και εμεις οπου φυγει φυγει με την ουρα στα σκελια....


    ...ακομα ελπιζω ή να εχουν ξεχασει τα μουτρα μου ή να εχω αλλαξει τοσο πολυ με τα χρονια ωστε να μην μπορουν να με θυμηθουν.....
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Χρόνια πρίν οδηγώ το Glx μου μπαίνοντας στην πόλη μου για το σπίτι.Κράνος,μπουφάν(και πιτσιρηκάς πάντα τα φορούσα),αριστερή στροφή χαλαρή με 40-50 σίγουρα όχι παραπάνω.
    Χαρά ζωγραφισμένη στο προσωπό μου μεγάλη (διακοπές Πάσχα εν όψη γαρ).
    Κάνω να πλαγιάσω...γκρρρρρ
    Κάνω ξανά....γκρρρρ
    Γαμώτο...
    Ορθοστάτης πλάγιος ξεχασμένος ανοιχτός...
    Δεξιά μαντρώτοιχος...
    Κάτω χαλίκι από πρόσφατα έργα...
    Στο χαμό μου πατάω πίσω φρένο,ευτυχώς εκείνη την ώρα κλείνει ο πλάγιος(μη ρωτάτε ακόμα δεν ξέρω πως),ξαπλώνει το παπί και σερνόμαστε παρέα μέχρι τα βάτα στο τέλος του μαντρότοιχου.
    Τι έγινε μετά ?
    Ευτυχώς τίποτε σημαντικό,Εγώ είχα ένα μικρό κάψιμο στο δεξί πόδι,μου πιάστηκε κοντά στην εξάτμιση και μερικά αγκάθια στον δεξί αγκώνα...Το παπί έμεινε χωρίς σέλα,την έβγαζα σε κομμάτια από τα βάτα...και όλο το απόγευμα έβγαζα από το μπουφάν αγκάθια...
    Μετά έβαλα ελατήριο σκληρό στον ορθοστάτη να κλέινει μόνος,ήμουν αφηρημένος σαν έφηβος και εγώ...:rotflmao:

  8. #83
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Σωτήριον έτος 1981 ............
    Τρελλό παρεάκι ο Πέτρος Suzuki RV 50, o Ηλίας Suzuki ER 50 και η αφεντομουτσουνάρα μου με Honda MT 50 ................
    Π "Βρήκαμε μια χωράφα και Γ@μώ ....... πάμε να κάνουμε άλματα ........."
    Ε "Ρε πάμε για τίποτα γκομενάκια για φραπέ .......... που να τρέχουμε κ.ανει και ζέστη ......."
    Η "Όχι ..... Πάμε για άλματα και όποιος δεν έλθει είναι κότα "
    Βαριά κουβέντα ....... έχουμε και ένα κούτελο να υπερασπίσουμε !!!
    Πάμε στον Αϊ Γιάννη ............... ωραία η χωράφα με πατημένο μονοπάτι, ωραίο και το ανάχωμα για τα αλματα, μόνο που μετά έπρεπε να στρίψεις αμέσως αριστερά γιατί περνούσε μια ρεματιά με αθανάτους και φραγκοσυκιές μέσα ............ νερό δεν είχε, κατακαλόκαιρο γαρ !!!
    Άλμα στο άλμα ξεθαρέψαμε ........... όχι κοιτα πόσο μακριά πήγα ........... ναι αλλά εγώ πήγα πιό ψηλά .......... ναι αλλά εγώ το σήκωσα πιό καλά ........... εγώ το έκατσα πιό καλά .............

    Και εκεί πέφτει η μοιραία πρόταση ..........................
    Να αλλάξουμε μηχανάκια για να φανεί καλύτερα ποιός το έχει το άθλημα !!!

    Έτσι βρίσκομαι καβάλα στο RV .............. περνάει ο Ηλίας, περνάει ο Πέτρος ................ έρχεται και η σειρά μου ........... γκάζια τσίτα ..................... πρώτη στο κιβώτιο ............... μαζεύω χιλιόμετρα ............. μπροστά μου το ανάχωμα ............... BANJAIΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ αναφωνώ ως άλλος σαμουράϊ ............... και απογειώνομαι .....................
    Καθότι εντελώς πισόβαρο το RV, έρχεται εντελώς κάθετα προς τη γη .............. σκάει με το πίσω τροχό και εγώ γαντζομένος στο τιμόνι ............. τα πόδια αλλού το ένα αλλού το άλλο κανένα δεν πατάει φρένο .............. και .................

    STRAIGHT INTO THE ΔΑΜΑΚΑΣ ME ΤΣΙ ΑΣΠΑΛΑΘΟΥΣ !!!

    Ευτυχώς δεν έπαθα κάτι πέρα από γρατζουνιές από τα αγκάθια.
    Το μηχανάκι άφαντο !!!
    Τελικά το βρήκαμε καθισμένο μέσα στους αθανάτους να περιμένει ............ ζημιά μηδέν ........... αλλά πως να βγεί από εκεί μέσα ;;;

    Χρειάστηκε να έλθει ένας μπάρμπας μου με αλυσοπρίονο να κόψει τον αθάνατο για να βγεί το μηχανάκι !!!

    Όταν τελείωσε γυρνά ............ μας κοιτά χαμογελόντας και μας λέει ...........
    "Μώρε 'σεις ......... να 'ρθείτε θέλει με τα μηχανάκια να μου ραβδίσετε και τσι ελιές το Δεκέμβρη ;;; Δυό χτύπαρίδια να κάτσετε στη κάθεμιά ........ δεν χρειάζομαι λιομαζόχτρες !!!"


  9. #84
    Μέλος Το avatar του/της vamei
    Εγγραφή
    12/09/2008
    Μηνύματα
    64
    ...
    Όταν τελείωσε γυρνά ............ μας κοιτά χαμογελόντας και μας λέει ...........
    "Μώρε 'σεις ......... να 'ρθείτε θέλει με τα μηχανάκια να μου ραβδίσετε και τσι ελιές το Δεκέμβρη ;;; Δυό χτύπαρίδια να κάτσετε στη κάθεμιά ........ δεν χρειάζομαι λιομαζόχτρες !!!"

    Ωραιος ο αρχαιος. Μπορεις να γραψεις και πεζογραφημα. Τόχεις...

  10. #85
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vamei
    ... Μπορεις να γραψεις και πεζογραφημα. Τόχεις...
    Και να σκεφτείς ότι έκθεση δεν πήρα ΠΟΤΕ πάνω από 11 !!!

  11. #86
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Και για όσους δεν ξέρουν ............. φωτό του φυτού "Αθάνατος" .............:smilea: :smilea: :smilea:
    ΤΣΙΜΠΑΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙ !!!!!!!!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	athanata700.jpg 
Προβολές:	951 
Μέγεθος:	72,8 KB 
ID:	168922

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Όταν τελείωσε γυρνά ............ μας κοιτά χαμογελόντας και μας λέει ...........
    "Μώρε 'σεις ......... να 'ρθείτε θέλει με τα μηχανάκια να μου ραβδίσετε και τσι ελιές το Δεκέμβρη ;;; Δυό χτύπαρίδια να κάτσετε στη κάθεμιά ........ δεν χρειάζομαι λιομαζόχτρες !!!"

    [/B][/QUOTE]


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Θεός ο Μπάρμπας

    μου έφυγε το λαπτοπ από τα χέρια από τα γέλια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Travel, Grow, Share

  13. #88
    Την δικη μου ηλιθια σαβουρτα την διηγηθηκα στο αλλο θρεντ. Θα σας πω για μια που ημουνα μαρτυρας. Απογευμα εξω απο το μαγαζι μου χαζευω την κινηση. Ενα επερχομενο Βαρκαντερο κατεβαινει την Μητροπολιτου Ιωσηφ αργα. Αναβατης γνωστος φουσκωτος πορτιερης παραλιακης καφετεριας (πιο μεγαλος κι απο Zepellin). Μιλαει στο κινητο με υφος νονου ωσπου ξαφνικα μπραφ παρτον κατω. Σεισμος 7,5 ριχτερ. Τρεχω να βοηθησω, σηκωνουμε την μηχανη μαζι και ρωταω:
    Πως επεσε η αρκουδα?
    Δεν ξερω ρε γαμωτο απανταει ο φουσκωτος.
    Δεν ρωταω εσενα, την μηχανη ρωταω

  14. #89
    '' Όσα φέρνει η ώρα... '' Το avatar του/της Fastmike78
    Εγγραφή
    24/07/2009
    Μηνύματα
    19
    Παλιότερα έιχα ένα crypton r οπου συνέχεια ξέχναγα το λουκέτο πάνω στο δισκόφρενο....Τώρα που πήρα το ΧΤ600 03 πολυ απλά ΔΕΝ βάζω λουκέτο (μόνο συναγερμό) γιατί ξέρω οτι θα ξεχάσω να το βγάλω και θα πέσω( έχω το γνώθι σαυτόν πάντως !) .

    Μια γελοία τούμπα που έφαγα ήταν στην Ηλιούπολη σε μια ανηφόρα με πολύ μεγάλη κλίση σταματάω για λίγο στο όριο ανηφόρας και ισιώματος , στο τέλος της ανηφόρας δηλαδή , και γλιστράει το πόδι μου οπότε ΠΑΡΤΟΝ ΚΑΤΩ !

    Μακάρι οι τούμπες μας να είναι μόνο αυτές....

  15. #90
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Fastmike78
    στην Ηλιούπολη σε μια ανηφόρα με πολύ μεγάλη κλίση
    Μακάρι οι τούμπες μας να είναι μόνο αυτές....
    Που,στην Ηλιούπολη,ανηφόρα με μεγάλη κλίση!!??????Παλιοψεύτη,εκεί όλο ίσάδες είναι!!!!!!!!

Σελίδα 6 από 20 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF