Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 40

Θέμα: Μοτοσυκλετακι!!!!

  1. #1
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879

    Μοτοσυκλετακι!!!!

    Καλημερα παιδες.

    Εδω και καιρο ψαχνω να βρω ενα μηχανακι για καθημερινη χρηση αφου πουλησα ενα modenas 125 kriss που ειχα για 3 χρονια με 55.000 κουτα.

    Αρχισα το ψαξιμο για ενα μηχανακι καθημερινης χρησης ,σκυλι ,που να μην καιει να φορτωνεται,να χει λιγο γκαζι,να μην εχει ακριβη συντηρηση,να μην βγαζει προβληματα και να το ψιλογουσταρω,απλα πραγματα δλδ.

    Αυτο το τετραμηνο κινιομουν με το fazer1000 και λογω οτι κανω γυρω στα 100χλμ. την ημερα το μαλλι μου στοιχιζε 10€ βενζινα καθε μερα.

    Ειχα ψιλοφρικαρει και ξεκινησα την αναζητηση.Τα μηχανακια που εψαξα:gs650,aprilia pegaso,cb 400,cb1 400,runner 200,kymco 200,sym 300,crypton x,sherpa 250,ax-250,serrow 225 και δεν ξερω γω τι αλλο που δεν θυμαμαι.

    Ωσπου καποια στιγμη ενα φιλαρακι μου πεταει cbr 125r .Δεν τα ειχα σε αντιληψη αυτα τα μηχανακια και τα θεωρουσα τπτ παραπανω παρα ενα μηχανακι μοστρα για πιτσιρικαδες.Τεσπα ξεκιναω την αναζητηση,πολυ καλα λογια γενικως,πολυ καλη τιμη σε μεταχειρισμενο και πεφτω σε ενα τεστ του powerbikes με 3 αναβατες σε συνεχομενη χρηση το μηχανακι για 10 ωρες μες το κεντρο της αττικης χωρις να σηβσει καθολου.Ωπ λεω εδω ειμαστε,το μηχανακι δυναμομετρηθηκε πριν με 2000χλμ και μετα ,μετρηθηκε σταθμη λαδιου και γενικως το ξεπατωσανε.Μετα το περας της δοκιμασιας με 600χλμ, παραπανω δεν ειχε χασει σταγονα λαδι και η δυναμομετρηση εδειξε κατι παραπανω σε ισχυ λογω οτι ηταν καινουργιο.

    Πηγα το βρηκα το εκανα βολτα ,πεσανε τα αναλογα τηλ. σε κουμπαρους, φιλους, μηχανικους και το μονο που μου ειπαν ,παρτο καρμπυλατερατο.

    Σκεφτομουνα ρπστμ στα 20 ειχα AR-125 και στα 40 cbr125??

    Δεν μαμιεται λεω τσιμπα το ,θα ξανανιωσεις και αν βαψεις και το μαλλι θα σαι και τζοβενο.

    Σημερα το πρωι περασε και το τεστ φορτωματος.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων P1020547 (600 x 450).jpg‎  

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalhsCr
    Εγγραφή
    22/10/2009
    Μηνύματα
    344
    Μια χαρα !!!Αρχοντας !
    Λιγο το δεσιμο δεν μου γεμιζει το ματι αλλα εσυ ξερεις καλυτερα
    Λιγο παραξενο ειναι απο το 1000 στο 125 ε?

  3. #3
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Ετσι για ευκολες σουζες

    Καλοριζικος

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    ...

    Σκεφτομουνα ρπστμ στα 20 ειχα AR-125 και στα 40 cbr125??

    ...
    Είναι βελτίωση πάντως.

    Καλοτάξιδο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Καλοταξιδο!!!

  6. #6
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Με γειες!

  7. #7
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mixalhsCr Προβολή μηνύματος
    Μια χαρα !!!Αρχοντας !
    Λιγο το δεσιμο δεν μου γεμιζει το ματι αλλα εσυ ξερεις καλυτερα
    Λιγο παραξενο ειναι απο το 1000 στο 125 ε?
    Ευχαριστω.
    Το δεσιμο εχει γινει με 2 ιμαντες και ηρθε απο Αγια Παρασκευη -λουτσα με 7-8 μποφορ αερα,ειναι οκ.

    Περασα και με παπι 3 χρονια οποτε αυτο μου φαινεται μια χαρα.

    Το μηχανακι πιανει τα 100 για πλακα ,παρολη την δυσκολια του καιρου αυτες της μερες, και σε ευθεια ελαχιστα κατηφορικη τα 120 και ανεβαινει.Το καυσιμο μου φαινεται μια χαρα,τα φωτα του καμια σχεση με παπι ,το μοτερακι κελαηδαει ,η ταχυτητες κουμπωνουν σαν βουτυρο απλα για να παει πρεπει να το κρατας ψιλα,εξαλλου 125 ειναι ,πως αλλιως θα πηγαινε.

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια, με βοηθησατε πολυ ακομα και γι αυτη την επιλογη μου,moto.γρ rules!!!


  8. #8
    Καλές βόλτες!
    Έχεις υπόψη σου φαντάζομαι ότι δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να περάσει τεχνικό έλεγχο στον αγώνα παπιών που θα γίνει...
    Think faster than you ride

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Καλές βόλτες!
    Έχεις υπόψη σου φαντάζομαι ότι δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να περάσει τεχνικό έλεγχο στον αγώνα παπιών που θα γίνει...
    Αμα σου πω οτι ενας απο τους προβληματισμους μου πριν το παρω ηταν αυτος ,θα το πιστεψεις??


  10. #10
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αυτό εδώ μπορεί να πάρει μέρος ;




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20130807_140155.jpg 
Προβολές:	807 
Μέγεθος:	106,2 KB 
ID:	297158

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Η παλιά μου λατρεία,αγόρινα καλό - τάξιδο και θα δείς οτι δεν καίει τίποτα!!!!

    Το είχα για αρκετές χιλιάδες χλμ παραμάσχαλα μέχρι και σε ταξίδια

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Είναι βελτίωση πάντως.

    Καλοτάξιδο.

    +998! εννοείται!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω.
    Το δεσιμο εχει γινει με 2 ιμαντες και ηρθε απο Αγια Παρασκευη -λουτσα με 7-8 μποφορ αερα,ειναι οκ.

    Περασα και με παπι 3 χρονια οποτε αυτο μου φαινεται μια χαρα.

    Το μηχανακι πιανει τα 100 για πλακα ,παρολη την δυσκολια του καιρου αυτες της μερες, και σε ευθεια ελαχιστα κατηφορικη τα 120 και ανεβαινει.Το καυσιμο μου φαινεται μια χαρα,τα φωτα του καμια σχεση με παπι ,το μοτερακι κελαηδαει ,η ταχυτητες κουμπωνουν σαν βουτυρο απλα για να παει πρεπει να το κρατας ψιλα,εξαλλου 125 ειναι ,πως αλλιως θα πηγαινε.

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια, με βοηθησατε πολυ ακομα και γι αυτη την επιλογη μου,moto.γρ rules!!!


    Ειπαμε... HONDA!!!

    POWER OF DREAMS!

    Kαλοσουζάριστο Πάνο!

  13. #13
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Καλημερα παιδες.

    Εδω και καιρο ψαχνω να βρω ενα μηχανακι για καθημερινη χρηση αφου πουλησα ενα modenas 125 kriss που ειχα για 3 χρονια με 55.000 κουτα.

    Αρχισα το ψαξιμο για ενα μηχανακι καθημερινης χρησης ,σκυλι ,που να μην καιει να φορτωνεται,να χει λιγο γκαζι,να μην εχει ακριβη συντηρηση,να μην βγαζει προβληματα και να το ψιλογουσταρω,απλα πραγματα δλδ.

    Αυτο το τετραμηνο κινιομουν με το fazer1000 και λογω οτι κανω γυρω στα 100χλμ. την ημερα το μαλλι μου στοιχιζε 10€ βενζινα καθε μερα.

    Ειχα ψιλοφρικαρει και ξεκινησα την αναζητηση.Τα μηχανακια που εψαξα:gs650,aprilia pegaso,cb 400,cb1 400,runner 200,kymco 200,sym 300,crypton x,sherpa 250,ax-250,serrow 225 και δεν ξερω γω τι αλλο που δεν θυμαμαι.

    Ωσπου καποια στιγμη ενα φιλαρακι μου πεταει cbr 125r .Δεν τα ειχα σε αντιληψη αυτα τα μηχανακια και τα θεωρουσα τπτ παραπανω παρα ενα μηχανακι μοστρα για πιτσιρικαδες.Τεσπα ξεκιναω την αναζητηση,πολυ καλα λογια γενικως,πολυ καλη τιμη σε μεταχειρισμενο και πεφτω σε ενα τεστ του powerbikes με 3 αναβατες σε συνεχομενη χρηση το μηχανακι για 10 ωρες μες το κεντρο της αττικης χωρις να σηβσει καθολου.Ωπ λεω εδω ειμαστε,το μηχανακι δυναμομετρηθηκε πριν με 2000χλμ και μετα ,μετρηθηκε σταθμη λαδιου και γενικως το ξεπατωσανε.Μετα το περας της δοκιμασιας με 600χλμ, παραπανω δεν ειχε χασει σταγονα λαδι και η δυναμομετρηση εδειξε κατι παραπανω σε ισχυ λογω οτι ηταν καινουργιο.

    Πηγα το βρηκα το εκανα βολτα ,πεσανε τα αναλογα τηλ. σε κουμπαρους, φιλους, μηχανικους και το μονο που μου ειπαν ,παρτο καρμπυλατερατο.

    Σκεφτομουνα ρπστμ στα 20 ειχα AR-125 και στα 40 cbr125??

    Δεν μαμιεται λεω τσιμπα το ,θα ξανανιωσεις και αν βαψεις και το μαλλι θα σαι και τζοβενο.

    Σημερα το πρωι περασε και το τεστ φορτωματος.
    οποτε μαλλον με αυτο θα ανεβεις βολο ε?
    θα ριχνεις και στους παποβιους

  14. #14
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    καλορίζικο και καλοτάξιδο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    με αυτα που ζηταγες στην αρχη ημουν ετοιμος να προτεινω cbf250 αλλα με κολλησε το γκαζι............
    που να φανταζομουν οτι σου κανει το 125

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF