Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 75

Θέμα: Τριτη 24/09 βραδινη προς το λιμανι του ραφτη...

  1. #46
    Πολύ ευχαρίστως πάντως να σας ''αναχαιτίσω'' κάπου στα Καλύβια, και να σας πάω και ωραία και γρήγορα. Θα έχεις στοιχεία μου μέχρι αύριο.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ilikeyourbike Προβολή μηνύματος
    Κυριε διοργανωτη, γινεται να σας περιμενω στη παραλιακη στο υψος της Αλίμου να κερδισω λιγο χρονο;

    Εκει ακριβως που η Αλιμου ενωνεται με την παραλιακη στην Ακτη του Ηλιου στη λωριδα που κλεινει σταδιακα και σε πεταει στη δεξια λωριδα της Ποσειδωνος. Θα ειμαι εκει απο τις 10 και θα σας περιμενω με ενα κοκκινο ss. Αν δεν ειμαι σημαινει οτι δεν ηρθα η οτι ηρθα στους στηλους... πατηστε μου μια κορνα καθως θα περνατε και ξεκιναω.
    με καθε επιφυλαξη, οποιος θελει να ερθει απο τα μεσα της διαδρομης...
    ΔΕΝ θα σταματησουμε...nothing personal, αλλα αν ηταν να σταματαμε εκει που βολευει τον καθενα, δεν θα κανουμε βολτα, για διανομη γαλατος μας βλεπω...


    Οποτε οποιος ειναι να μας περιμενει στην κουταλα, ή στην Ακτη του Ηλιου ή οπου αλλου πρεπει να εχει φορεμενα κρανη, μπουφαν, να δουλευει το μοτερ και μολις μας δει να μας ακολουθησει...

    εγω θα το ξερω, θα κοβω (οσο ειναι δυνατον) και θα εχω το νου μου...

    ξερω λοιπον οτι 2 μηχανες θα περιμενουν στην παλια κουταλα (Ποσεδωνος με Βουλιαγμενης) και 1 μηχανη στην Ακτη του Ηλιου...



  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από k7600 Προβολή μηνύματος
    πω πω ρε σεις, επιτηδες το κανετε ετσι...? καψώνι κανονικο, τωρα που δεν εχω μηχανη κανονιζετε βολτες στα μερη μου. Σχεδον απ το σπιτι μου απ εξω θα περασετε να σας ακουω και να ζηλευω. Παντως αν πατε για σουβλακι για εμενα μακραν καλυτερος στο ειδος του ο Καραββιδας, μετα την διασταυρωση για το λιμανι στο δεξι σας χερι. Εγγυημενο σουβλακι... Αντε καλα να περασετε...
    ευχαριστουμε Γιαννη..

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι το θέμα σας το γρήγορα, το θέμα σας είναι ότι θα πάτε από κάτι δρόμους σχεδόν παρατημένους, ειδικά το βράδυ παίζει να έχει και λύκους... και με την κλασσική αντίληψη των Αθηναίων για την γεωγραφία του νομού στον οποίο ζούν, θα χαθείτε.

    Αναφέρετε λεωφόρο Μυρριννούν που είναι από ένα σημείο και μετά, η ερημιά των ζόμπι, και αν δεν ξέρετε το στενάκι (γιατί περί αυτού πρόκειται) που κάνετε και στρίβετε, θα χαθείτε 100%, και θα βρεθείτε αλλού για αλλού.

    Έχετε κάποιον πλοηγό να ξέρει απέξω ο ίδιος τις διαδρομές;
    κανεναν πλοηγο...
    ουτε εγω εχω περπατησει απο εκει καθολου...
    η διαδρομη βγηκε απλα κοιταζοντας το google maps..
    υπαρχουν βεβαια κινητα με gps και μηχανες με βενζινη, οποτε δεν τρεχει και τιποτα να "χαθουμε"...

    το πολυ πολυ να κανουμε 2-3 κυκλους μεχρι να βγουμε σε καποιον κεντρικο δρομο...σιγα τα ωα δλδ...
    ισως εχει και αυτο την μαγεια του και την πλακα του...

    δεν παμε καταδρομικη στο καϊμακτσαλαν...ουτε σε αχαρτογραφητες περιοχες των ιμαλαϊων...

    τουλαχιστον ετσι το βλεπω,...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Πολύ ευχαρίστως πάντως να σας ''αναχαιτίσω'' κάπου στα Καλύβια, και να σας πάω και ωραία και γρήγορα. Θα έχεις στοιχεία μου μέχρι αύριο.
    ομορφα...
    ιδανικα Ποσειδωνος και Λεωφορος Καλυβιων...

  6. #51
    ειπαμε..fournas Το avatar του/της fournas
    Εγγραφή
    17/06/2009
    Μηνύματα
    801
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    και γιατι δεν ερχεσαι μαζι μας να μας το δειξεις ρεϊ...??
    αλλα ξεχασα ειναι Τριτη προς Τεταρτη, οποτε το ρδελο σου θα'χει ραντεβου με καμια ραμπα συνεργειου...
    μονο και μονο γι αυτο θα προσπαθησω να ερθω ..

    ακους εκει

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2013
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    με καθε επιφυλαξη, οποιος θελει να ερθει απο τα μεσα της διαδρομης...
    ΔΕΝ θα σταματησουμε...nothing personal, αλλα αν ηταν να σταματαμε εκει που βολευει τον καθενα, δεν θα κανουμε βολτα, για διανομη γαλατος μας βλεπω...


    Οποτε οποιος ειναι να μας περιμενει στην κουταλα, ή στην Ακτη του Ηλιου ή οπου αλλου πρεπει να εχει φορεμενα κρανη, μπουφαν, να δουλευει το μοτερ και μολις μας δει να μας ακολουθησει...

    εγω θα το ξερω, θα κοβω (οσο ειναι δυνατον) και θα εχω το νου μου...

    ξερω λοιπον οτι 2 μηχανες θα περιμενουν στην παλια κουταλα (Ποσεδωνος με Βουλιαγμενης) και 1 μηχανη στην Ακτη του Ηλιου...


    Νo problem. Εξυπακούεται οτι θα ημουν stand by και θα χρειαζοταν απλα μια μιζια στο πατημα της κορνας σας. Αλλα για να μην δημιουργηθει "προβλημα" θα ειμαι στο σημειο της εκινησσης την ωρα που πρεπει.
    And those who dance where thought to be quite insane by those who could not hear the music...

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fournas Προβολή μηνύματος
    μονο και μονο γι αυτο θα προσπαθησω να ερθω ..

    ακους εκει
    χαχαχαχα...
    παρεξηγηθηκες Γιαννακο??
    δεν πειραζει, ελα σημερα να με διαψευσεις...

    αλλα αν δεν ερθεις, ξερεις...

    προστεθηκες παντως...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ilikeyourbike Προβολή μηνύματος
    Νo problem. Εξυπακούεται οτι θα ημουν stand by και θα χρειαζοταν απλα μια μιζια στο πατημα της κορνας σας. Αλλα για να μην δημιουργηθει "προβλημα" θα ειμαι στο σημειο της εκινησσης την ωρα που πρεπει.
    οκ, boy...
    απλα επειδη δεν σε ξερω προσωπικα και δεν μπορω να ξερω πως σκεφτεται ο καθενας που λεει οτι θα ερθει και θα περιμενει εκει που θελει, γι'αυτο και οι εξηγησεις...

    αν θα εισαι οντως stand by, μπορεις να εισαι στην ακτη του Ηλιου...
    αν απο την αλλη θες να ερθεις στο σημειο συναντησης, even better...

    οπως και να εχει...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Δυστυχως θα δουλεύω μέχρι τισ 21:45 οπότε δεν θα μπορώ να είμαι στο σημείο συνάντησης.
    Και επειδή μένω Πειραιά, θα βγω κατευθείαν μετά τη δουλειά Στον φλοίσβο και θα σας περιμένω εκεί.
    Έχω ένα χρυσό Tiger 1050.
    Θα προσπάθήσω να είμαι εκεί εγαίρως. Σε αντίθετη περίπτωση, δεν χρειάζεται να περιμένετε προφανώς.
    Το πολύ πολύ να τα πουμε εκεί!

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Δυστυχως θα δουλεύω μέχρι τισ 21:45 οπότε δεν θα μπορώ να είμαι στο σημείο συνάντησης.
    Και επειδή μένω Πειραιά, θα βγω κατευθείαν μετά τη δουλειά Στον φλοίσβο και θα σας περιμένω εκεί.
    Έχω ένα χρυσό Tiger 1050.
    Θα προσπάθήσω να είμαι εκεί εγαίρως. Σε αντίθετη περίπτωση, δεν χρειάζεται να περιμένετε προφανώς.
    Το πολύ πολύ να τα πουμε εκεί!
    οκ...
    υπολογιζε οτι θα ειμαστε στον φλοισβο περιπου στις 22:05 με 22:10...
    αν και εφοσον φυγουμε 22:00...

    οπως ειπα και πριν, θα κοψουμε και θα εχουμε το νου μας...
    εχε και εσυ το νου σου, αν δεις 2-3 μηχανες να πηγαινουν στην δεξια λωριδα...
    αλλιως τα λεμε εκει...

  12. #57
    Λοιπόν άνευ απροόπτου, ώρα 23:00 θα είμαι στο σημείο που η διαδρομή στο πρώτο ποστ, ξεκινάει και πάει δίπλα στα σπίτια στα Καλύβια. Έχει φανάρι εκεί για να κάνετε αριστερά όπως το δείχνει το σχέδιο όπου και μπαίνετε στην οδό Χρήστου Ράπτη από Λεωφόρο Καλυβίων, ε εκεί θα είμαι εγώ και θα σας περιμένω με το VFR400NC30 μου, δλδ αυτό εδώ

    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...14481967_n.jpg

    Ρίξτε ένα κορνάρισμα χαρακτηριστικό να καταλάβω ότι είστε εσείς, κι από κει και μετά ακολουθάτε με γιατί η διαδρομή του googleearth είναι ότι νάναι και σας πάει μέσα από Βιομηχανικές Περιοχές, που ούτε καλύτερη διαδρομή είναι, ούτε πιο σύντομη, ούτε έχει κάτι ενδιαφέρον να δείτε, και έχει και επικίνδυνα τμήματα με χαλίκια από νταλίκες, γούβες, χωμάτινα τμήματα και τέτοια.
    Τελευταία τροποποίηση από Πολυμήχανος; 25/09/2013 στις 14:48.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    οκ...
    υπολογιζε οτι θα ειμαστε στον φλοισβο περιπου στις 22:05 με 22:10...
    αν και εφοσον φυγουμε 22:00...

    οπως ειπα και πριν, θα κοψουμε και θα εχουμε το νου μας...
    εχε και εσυ το νου σου, αν δεις 2-3 μηχανες να πηγαινουν στην δεξια λωριδα...
    αλλιως τα λεμε εκει...
    Έγινε!
    Θα ειμαι εκεί έτοιμος.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Θα ερθει και ενας φιλος μου μαλλον με ενα monster 620
    θα μας βρει στο σημειο συναντησης...

  15. #60
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2013
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν άνευ απροόπτου, ώρα 23:00 θα είμαι στο σημείο που η διαδρομή στο πρώτο ποστ, ξεκινάει και πάει δίπλα στα σπίτια στα Καλύβια. Έχει φανάρι εκεί για να κάνετε αριστερά όπως το δείχνει το σχέδιο όπου και μπαίνετε στην οδό Χρήστου Ράπτη από Λεωφόρο Καλυβίων, ε εκεί θα είμαι εγώ και θα σας περιμένω με το VFR400NC30 μου, δλδ αυτό εδώ

    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...14481967_n.jpg

    Ρίξτε ένα κορνάρισμα χαρακτηριστικό να καταλάβω ότι είστε εσείς, κι από κει και μετά ακολουθάτε με γιατί η διαδρομή του googleearth είναι ότι νάναι και σας πάει μέσα από Βιομηχανικές Περιοχές, που ούτε καλύτερη διαδρομή είναι, ούτε πιο σύντομη, ούτε έχει κάτι ενδιαφέρον να δείτε, και έχει και επικίνδυνα τμήματα με χαλίκια από νταλίκες, γούβες, χωμάτινα τμήματα και τέτοια.

    Devils τηλέφωνο αν αλλάξει κάτι 69 555 08 491
    Δεν το ηξερα αυτο το μηχανακι, πανεμορφο! Το λιμανι των Κυθηρων ειναι αυτο; Σορρυ για το off topic...
    And those who dance where thought to be quite insane by those who could not hear the music...

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 394
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2016, 21:02
  2. Παρακληση προς το Mod,Admin team του Moto.gr
    από X_NR750 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2007, 10:39
  3. Προς το τμήμα ενημερωσης του Rct.
    από makis206 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2006, 07:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF