Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 85

Θέμα: Επανακυκλοφορία "Motosport"

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RizlaPlusPlus Προβολή μηνύματος
    Αυτος που θελει να ξεφυλλιζει κατι στο χεσιμο και δεν εχει ταμπλετ...
    η δε θέλει τάμπλετ...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Το θέμα είναι πως ο Παπανδρέου , τα έτρεχε τα μηχανάκια , άρα "εδικαιούτο δια να ομιλεί " .
    Επίσης υπήρξε ασπονδος εχθρός των καμικάζι των πόλεων εκείνης της εποχής ,σε πολλά άρθρα του.
    Είχε , (έχει ακόμη ?) Πάθος μεγάλο .
    Μιλάμε για μια εποχή , που δεν συναντούσες (γιατί δεν υπήρχαν) κουστουμαρισμένα και με σκαρπινάκι μεγαλοστελέχη να οδηγούν θηριώδη on-off στην Ομόνοια..
    Τότε η μηχανή είχε κάτι το "αλήτικο" και ο Παπανδρεου συνέβαλλε στην αλλαγή της εικόνας προς τα σωστά πρότυπα.
    Αξίζει νομίζω να υποστηριχθεί γιατί αν μη τι άλλο είναι απο τους τελευταίους εναπομείναντες , παλαιάς κοπής , μηχανόβιους .
    Ετσι , γιατί μηχανή είναι και συναίσθημα.

  3. #48
    Εμένα εκείνη την εποχή δεν μου άρεσε το στυλ του MotorSport. Θυμάμαι ότι το αγόραζα μόνο για τις παρουσιάσεις και ο Παπανδρέου ποτέ δεν με έκανε να τον ακολουθήσω.

    Για πολλά χρόνια όσο είχα το σκάφος, τον διάβαζα στο "Φουσκωτό" μέχρι που κάπου μετά το 2002 έχασα πάσα ιδέα για αυτόν. Τον γνώρισα και από κοντά και η γνώμη μου έγινε χειρότερη. Ζήτουλας διαφήμισης, τζαμπατζής με χορηγό, κατάφερε να γίνει εχθρός με όλη την αγορά και πολύ σύντομα έμεινε στο περιθώριο λόγω του κακού του δημοσιογραφικού χαρακτήρα και μεροληπτικής στάσης του.

    Την πλήρωσε βέβαια και αυτός χωρίς να φταίει πολύ άσχημα με την κρίση, αφού και ο κλάδος των σκαφών αναψυχής καταστράφηκε τελείως.

    Μοτοσυκλέτα και αυτοκίνητο, περνούν δύσκολες μέρες και πρόσφατα σταμάτησε και το ηρωικό ebike. Θεωρώ ότι ξεκινήματα για έντυπες εκδοσεις αυτήν την εποχή είναι απλά ... καταδικασμένες ..

  4. #49
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Για πολλά χρόνια όσο είχα το σκάφος, τον διάβαζα στο "Φουσκωτό" μέχρι που κάπου μετά το 2002 έχασα πάσα ιδέα για αυτόν. Τον γνώρισα και από κοντά και η γνώμη μου έγινε χειρότερη. Ζήτουλας διαφήμισης, τζαμπατζής με χορηγό, κατάφερε να γίνει εχθρός με όλη την αγορά και πολύ σύντομα έμεινε στο περιθώριο λόγω του κακού του δημοσιογραφικού χαρακτήρα και μεροληπτικής στάσης του.

    Την πλήρωσε βέβαια και αυτός χωρίς να φταίει πολύ άσχημα με την κρίση, αφού και ο κλάδος των σκαφών αναψυχής καταστράφηκε τελείως.

    Μοτοσυκλέτα και αυτοκίνητο, περνούν δύσκολες μέρες και πρόσφατα σταμάτησε και το ηρωικό ebike. Θεωρώ ότι ξεκινήματα για έντυπες εκδοσεις αυτήν την εποχή είναι απλά ... καταδικασμένες ..
    Άι γειά σου Με δελτία τύπου παρουσιασμένα σαν τεστ ή ακόμα χειρότερα έτοιμα γραμμένα απο τις εταιρίες τεστ ήταν μοιραίο μόνος του να φάει το κεφάλι του.
    Το mostro το έχει ακόμα λες;
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  5. #50
    Εχει κάτι φωτογραφίες με το mosto και έλεγε ότι θα έβγαζε με αυτό το καλοκαίρι του και άμα δεις την φωτογραφία στους κινητήρες έχει κάνει foto-montage τις YAMAHA 200HP, τις οποίες προαναγγέλλει για τεστ στην επόμενη έκδοση. Τι να πεις? Τέτοιος γύφτουλας ήταν πάντα. Τώρα θα διορθωθεί ?

  6. #51
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Δεν κατασκευάζει και η shell ή η BP κάνα φουσκωτό ρε γαμώτο να βγάλει και τις βενζίνες της σεζόν...
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  7. #52
    Ο ίδιος θεωρούσε φυσιολογικές τέτοιες χορηγίες. Τις διακοπές του τις ήθελε πληρωμένες από τους χορηγούς. Μάλιστα ήταν τόσο αλαζόνας που θεωρούσε ότι αυτός έδωσε δουλειά σε όλον τον κλάδο τεντών, κατασκευαστών σκαφών, κινητήρων κλπ. Εαν κάποιος δεν του έκανε το χατήρι, στο επόμενο τεύχος του έριχνε καντήλια και κατάρες. Δίπλα του δεν στέριωσε κανένας δημοσιογράφος και όσοι πέρασαν και έφυγαν, τους ακολουθούσαν για χρόνια τα "καλά λόγια" του Παπανδρέου.

    Με αυτά και με αυτά, τον έμαθε ο κόσμος.

  8. #53
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ είναι τα πράγματα. Ούτε μισό ευρώ ξανά λέμε.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  9. #54
    Ρε σεις την εποχή της μπίζνας, μιλάμε για συναίσθημα? Συγγνώμη αλλά όπου παίζουν φράγκα χάνεται η ουσία. Κάθε περιοδικό ειδικού τύπου στην Ελλαδίτσα, χρηματοδοτείται από τις διαφημίσεις του αντικειμένου του. Αυτομάτως πάει να είναι αντικειμενικό. Εάν μιλούσαμε για μεγαλύτερη αγορά και πολλαπλάσιες πωλήσεις, ίσως τα πράγματα να ήταν καλύτερα, κατευθυνόμενα μεν, λιγότερο δε. Πέρα από την προσωπική ιεροτελεστία ξεφυλλίσματος, δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος πλέον για αγορά τέτοιου είδους τύπου.
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  10. #55
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Εδώ λέμε πως ''πήρε'' μέχρι και τίτλο περιοδικού και μάλιστα κέρδισε και τη δικαστική μάχη επειδή ο πονηρός πρόλαβε και κατοχύρωσε το όνομα (φυσικά και ο ''αντίπαλος'' είχε ήδη φερθεί βλακωδώς αφού δεν είχε κατοχυρώσει τίποτα) και μετά έβγαινε και κατηγορούσε τον άλλον για πλαστογραφία. Τον άλλον που είχε περιοδικό με αυτόν τον τίτλο ΧΡΟΝΙΑ πριν.

    Προσωπικά δεν ξαναδίνω ούτε ένα σέντ στο οποιοδήποτε μογιο-λα ... που αποδεδειγμένα και κατ επανάληψη έπραξε με μόνο σκοπό το ίδιο όφελος χωρίς να δείξει κανέναν σεβασμό σε όσους αναγνώστες του τα ακούμπαγαν.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  11. #56
    Αυτό τι μου το θύμισες τώρα???

    Αντε με τον παπάρα, πολύ ασχοληθήκαμε μαζί του και με τα καμώματά του ...

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    [QUOTE=sapila racing;2378490]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος

    Γεια σου Παναγιώτη με το super αρχείο!

    Τελικά το πρώτο μου τεύχος ήταν το 12, είχα και την αφίσα στο δωμάτιό μου.
    Τωρα που το είδα το θυμήθκα!
    Μου το είχε αγοράσει ο πατέρας μου το περιοδικό, ήμουν 13ων νομίζω.
    Motosport κακά τα ψέματα δεν ξαναβγαίνει και το 13 δεν έχει καμμιά σχέση με το 78-79.Καλός κακός δεν έχει σημασία ο Παπανδρέου αυτός ήταν και εμείς που διαβάζαμε το περιοδικό κρατάγαμε αυτά που θέλαμε και με τα υπόλοιπα που έγραφε γελούσαμε !
    Η επανέκδοση τώρα και εγώ δεν πιστεύω ότι θα έχει τύχη για πολλούς και διάφορους λόγους .
    Για να πληρώσει έντυπο κάποιος σήμερα αυτό που αγοράζει θα πρέπει να είναι σε θέση να το βάλει και στην βιβλιοθήκη του...
    Τέλος αναφορικά με το αρχείο μου που έθιξε ο ψηλός όπως έχω ξαναγράψει δυστυχώς δεν έχουν σωθεί ούτε 100 περιοδικά από τα 2500 περίπου που είχα Ελληνικά και ξένα (συμπεριλαμβανόμενα βεβαίως και τα 7 της Μοτοτεχνικής) που καταστράφηκαν σε μια πλημύρα πριν χρόνια στο εξοχικό...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00006.jpg 
Προβολές:	236 
Μέγεθος:	102,7 KB 
ID:	300245

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cosgili Προβολή μηνύματος
    Ρε σεις την εποχή της μπίζνας, μιλάμε για συναίσθημα? Συγγνώμη αλλά όπου παίζουν φράγκα χάνεται η ουσία. Κάθε περιοδικό ειδικού τύπου στην Ελλαδίτσα, χρηματοδοτείται από τις διαφημίσεις του αντικειμένου του. Αυτομάτως πάει να είναι αντικειμενικό. Εάν μιλούσαμε για μεγαλύτερη αγορά και πολλαπλάσιες πωλήσεις, ίσως τα πράγματα να ήταν καλύτερα, κατευθυνόμενα μεν, λιγότερο δε. Πέρα από την προσωπική ιεροτελεστία ξεφυλλίσματος, δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος πλέον για αγορά τέτοιου είδους τύπου.

    Στην Ιταλία όταν ο Ουμπέρτο Έκο γράφει άρθρο στον τύπο όλοι τρέχουν να το διαβάσουν.
    Δεν περιμένουν να βγει στο ιντερνετ.
    ο άνθρωπος έχει άποψη.
    Αν θες και το εξΩτικα του μοτό έτρεχα να το πάρω. (Άλαν ο μάγας)


    Τώρα να πάω να διαβάσω ένα τέστ και να ψάχνω αν το Χ μηχανάκι σούπα έχει ρυθμιζόμενο ελατήριο...
    μέσα στην έκθεση ιδεών που έχει γράψει ο Χ νέος δημοσιογράφος.
    Σόρι.

    Κι αυτό είναι το τραγικό τους λάθος και για αυτό πάν φούντο όλοι
    ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ
    ότι κάνουν μπίζνες.
    Ο καλός μπίζνεΖμαν όμως από το αποτέλεσμα κρίνεται.
    Ας αποφασίσουν τελικά ΠΟΙΟΝ θέλουν για πελάτη !
    ανανήψαντας

  14. #59
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    178
    Αλλοτε (1978) ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SCAN_20130930_10353033.jpg 
Προβολές:	230 
Μέγεθος:	103,5 KB 
ID:	300299

    Τώρα (2013) ???
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  15. #60
    Τελικα το πηρε κανενας?

    Δυο-τρια περιπτερα (Αθηνα)που ρωτησα δεν ξερουν τπτ και εγω προσωπικα δεν το εχω δει πουθενα!
    NO NEWS..........GOOD NEWS

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πως κάνουμε πολλαπλά quotes ?
    από kostakisK στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 23:41
  2. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 00:03
  3. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF