Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 246 από 246

Θέμα: αγορα τσοπερ

  1. #241
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    ...και συγχαρητηρια για τη 2η θεση...

  2. #242
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    ...και συγχαρητηρια για τη 2η θεση...
    Στον SRTeam πανε αυτα, εγώ απλά του έδωσα την μηχανή να τρέξει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Μαλλον δεν παρακολουθησες τα λεγομενα μου απο την αρχη, αλλα δε θα παρεξηθω γι'αυτο...Εβαλα τις 2 αυτες μηχανες στην ιδια προταση(συγνωμη για το ατοπημα, ετσι??) οχι γιατι πολλοι τις θεωρουν custom-cruiser αλλα γιατι θα ειναι οι επιλογες μου για αγορα μοτο του χρονου...
    Δεν το διάβασα όλο το thread, αλλά ετσι κι αλλιώς δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση, αυτό έλειπε. Απλά το SR δεν ειναι στην κατηγορία Custom-Cruiser με την καμμία.

    Πριν μερικά χρόνια στην παρέα μας υπήρχαν 5 SR500, τωρα εχουν μείνει 3, το ένα κλάπηκε και το άλλο το πούλησε ο παραπανω κουμπαρος οταν έκανε επέμβαση μηνισκου-χιαστού καθώς δεν μπορούσε πλέον να το βάζει μπρός.
    Αν σκοπεύεις να αγοράσεις SR θα σου πρότεινα πρώτα να βρείς ενα να το καβαλήσεις για να δείς αν σε βολεύει και αν είσαι ΟΚ με την μανιβέλα του.
    Πολλοί τα παράτησαν λόγω της δύσκολης μανιβέλας η οποία παραμένει και στο ψεκαστό.
    Επίσης το ψεκαστό παίζεται αν θα εμφανιστεί ποτέ στην Ευρώπη, μπορεί και να μην το δούμε αν και ελπίζω να το ομολογκάρουν και να το φέρουν.
    Παντως αν σκέφτεσαι πραγματικά για SR, ακόμα κι αν δεν έρθει ποτέ το ψεκαστό, μπορείς να βρείς ενα καλό απο τα παλιά και να είναι και 500 γιατί τα 400 είναι συγκριτικά 'λίγα'.
    Αυτός ο κινητήρας δεν έχει μεγάλη ιπποδύναμη χωρίς μετατροπές, αλλά έχει καλή ροπή και απο πολύ χαμηλά. Σχεδιάστηκε εξ αρχής για 500 (για το ΧΤ500) και βγηκε και σαν 400 για την Ιαπωνία και καποιες χώρες με περιορισμούς.
    Εχω οδηγήσει 400 και δεν έχει την ροπή, οπότε χάνει γενικώς.
    Καλή συνέχεια!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #243
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Στον SRTeam πανε αυτα, εγώ απλά του έδωσα την μηχανή να τρέξει.



    Δεν το διάβασα όλο το thread, αλλά ετσι κι αλλιώς δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση, αυτό έλειπε. Απλά το SR δεν ειναι στην κατηγορία Custom-Cruiser με την καμμία.

    Πριν μερικά χρόνια στην παρέα μας υπήρχαν 5 SR500, τωρα εχουν μείνει 3, το ένα κλάπηκε και το άλλο το πούλησε ο παραπανω κουμπαρος οταν έκανε επέμβαση μηνισκου-χιαστού καθώς δεν μπορούσε πλέον να το βάζει μπρός.
    Αν σκοπεύεις να αγοράσεις SR θα σου πρότεινα πρώτα να βρείς ενα να το καβαλήσεις για να δείς αν σε βολεύει και αν είσαι ΟΚ με την μανιβέλα του.
    Πολλοί τα παράτησαν λόγω της δύσκολης μανιβέλας η οποία παραμένει και στο ψεκαστό.
    Επίσης το ψεκαστό παίζεται αν θα εμφανιστεί ποτέ στην Ευρώπη, μπορεί και να μην το δούμε αν και ελπίζω να το ομολογκάρουν και να το φέρουν.
    Παντως αν σκέφτεσαι πραγματικά για SR, ακόμα κι αν δεν έρθει ποτέ το ψεκαστό, μπορείς να βρείς ενα καλό απο τα παλιά και να είναι και 500 γιατί τα 400 είναι συγκριτικά 'λίγα'.
    Αυτός ο κινητήρας δεν έχει μεγάλη ιπποδύναμη χωρίς μετατροπές, αλλά έχει καλή ροπή και απο πολύ χαμηλά. Σχεδιάστηκε εξ αρχής για 500 (για το ΧΤ500) και βγηκε και σαν 400 για την Ιαπωνία και καποιες χώρες με περιορισμούς.
    Εχω οδηγήσει 400 και δεν έχει την ροπή, οπότε χάνει γενικώς.
    Καλή συνέχεια!
    Ευχαριστω για τις συμβουλες και την ενημερωση σχετικα με το sr400...Μακαρι να ερθει στην ελλαδα!Οποτε τα πραγματα θα ειναι ευκολα για μενα...Και πιο φτηνο θα ειναι σιγουρα απο την XV950 και πιο φιλικο...Ολα τα περιοδικα moto -καλως η κακως- ονομαζουν το sr400 custom...ΑΛΛΑ δεν ειναι αυτη η ουσια...Η ουσια ειναι οτι προκειται για πολυ καλη μηχανη..By the way...εχω οδηγησει αρκετα χλμ με SR400 αλλα δεν μπορω να θεωρησω τον εαυτο μου ενημερο, μιας και δεν υπηρξα ποτε κατοχος μιας τετοιας μηχανης...
    [http://www.youtube.com/watch?feature...V87VDEO8AUurl]

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=OGd1rS5oDeA
    Τελευταία τροποποίηση από RORY FOR EVER; 02/11/2013 στις 23:24. Αιτία: ορθογραφικο λαθος

  4. #244
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Η ακομη καλυτερα μια photo compilation sr400 2013 35th anniversary http://www.youtube.com/watch?feature...&v=nrsngrxqsGE
    το βιντεακι με τη νεα xv950 να το αφησω για το βραδυ μετα το ντερμπι ?... οχι καλυτερα τωρα πριν δω τον αγωνα...
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=_v9G8Hkep4c
    Καλο βραδυ σε ολους, θα βγαλω τη συμβια εξω...και θα κερασω τους πικραμενους του ντερμπι...
    Τελευταία τροποποίηση από RORY FOR EVER; 02/11/2013 στις 21:07.

  5. #245
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Δυστυχως...τα νεωτερα ηρθαν απο το Μιλανο της Ιταλιας (τα οποια και επιβεβαιωσα μεσω ενος Ιταλου γνωστου, αντιπροσωπου της Γιαμαχα...)ναι μεν το SR400 ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!!!(για την Ελλαδα, ποιος ξερει...)αλλα η τιμη του θα ξεπερνα τις 6.000 ευρω(τουλαχιστον για τη γειτονικη μας χωρα...)http://www.eicma.it/2013/11/yamaha-sr400/

  6. #246
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Στον SRTeam πανε αυτα, εγώ απλά του έδωσα την μηχανή να τρέξει.



    Δεν το διάβασα όλο το thread, αλλά ετσι κι αλλιώς δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση, αυτό έλειπε. Απλά το SR δεν ειναι στην κατηγορία Custom-Cruiser με την καμμία.

    Πριν μερικά χρόνια στην παρέα μας υπήρχαν 5 SR500, τωρα εχουν μείνει 3, το ένα κλάπηκε και το άλλο το πούλησε ο παραπανω κουμπαρος οταν έκανε επέμβαση μηνισκου-χιαστού καθώς δεν μπορούσε πλέον να το βάζει μπρός.
    Αν σκοπεύεις να αγοράσεις SR θα σου πρότεινα πρώτα να βρείς ενα να το καβαλήσεις για να δείς αν σε βολεύει και αν είσαι ΟΚ με την μανιβέλα του.
    Πολλοί τα παράτησαν λόγω της δύσκολης μανιβέλας η οποία παραμένει και στο ψεκαστό.
    Επίσης το ψεκαστό παίζεται αν θα εμφανιστεί ποτέ στην Ευρώπη, μπορεί και να μην το δούμε αν και ελπίζω να το ομολογκάρουν και να το φέρουν.
    Παντως αν σκέφτεσαι πραγματικά για SR, ακόμα κι αν δεν έρθει ποτέ το ψεκαστό, μπορείς να βρείς ενα καλό απο τα παλιά και να είναι και 500 γιατί τα 400 είναι συγκριτικά 'λίγα'.
    Αυτός ο κινητήρας δεν έχει μεγάλη ιπποδύναμη χωρίς μετατροπές, αλλά έχει καλή ροπή και απο πολύ χαμηλά. Σχεδιάστηκε εξ αρχής για 500 (για το ΧΤ500) και βγηκε και σαν 400 για την Ιαπωνία και καποιες χώρες με περιορισμούς.
    Εχω οδηγήσει 400 και δεν έχει την ροπή, οπότε χάνει γενικώς.
    Καλή συνέχεια!
    http://www.eicma.it/2013/11/yamaha-sr400/

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  2. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18
  3. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  4. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF