Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 246

Θέμα: αγορα τσοπερ

  1. #16
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Ακου και τα παραπάνω, αλλά αν επιμένεις για τσοπεράκι κοίτα το Honda Rebel 250 που ειναι και μικρό σε μέγεθος και δεν θα σε δυσκολέψει.
    Τα βρίσκεις στο 1000ρικο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #17
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Magna 250

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    pan 15 χρονια οδηγος σκουτερ νομιζω ειναι αρκετα.ποσο ακομα? αν δεν το κανω τωρα...με βλεπω το επομενο που θα μπορω πια να ειναι τρικυκλο!
    ναι το ξερω για το βαρος κι ασφαλως θα δοκιμασω τις αντοχες μου πριν κατασταλαξω αν θα ειναι 125 ή 250

    σ ευχαριστω

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72

    τεστ 1

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Εχουμε και ξαναλεμε, λοιπον.... Αφου οδηγας σκουτερακι, σε συμβουλευω να μην αγορασεις μηχανη ανω των 250cc...Αργοτερα,,,βλεπεις...οι αλλαγες ειναι μες στο προγραμμα της ζωης.Επισης δες και για κανενα suzuki vl250 lc intruder!Ειναι ωραιες μηχανες, πολυ χαμηλες, με καλο κοψιμο τιμονιου...Ο,τι αγορασεις να ειναι μοντελο 2000 και μεταγενεστερο...Απλως να εχεις υποψιν οτι τα custom-cruiser( αυτα που εχει καθιερωθει εσφαλμενα να τα αποκαλουμε συλληβδην chopper...) παραπεμπουν σε μια συγκεκριμενη φιλοσοφια, χαλαρο τροπο οδηγησης, κλπ. Δε θα ταιριαζαν σε εναν νεαρο που βραζει το αιμα του και αγαπα παντιλικια, γκαζωματα και τα συναφη..Εσενα τα καστομ- κρουιζερ θα σου ταιριαζαν αρκει λογω σωματοτοτυπου να μεινεις σε μικρο κυβισμο για να μπορεις να κουμανταρεις καλυτερα τη μηχανη...Καλη επιτυχια!
    RORY δεν ξερω τι θα βγει αλλα ελπιζω πως θα βγει απαντηση στην απαντηση σου
    οχι με τπτ δεν ψαχνομαι για μεγαλυτερη απο 250 cc,αν βρω κατι και σε 125 να μου αρεσει θα ειμαι μια χαρα.απλα το σκεφτομαι για 250 για την αντοχη της σε διαδρομη.δε λεει να με πηγαινει κι αυτη ως τον μαραθωνα!
    θα τα κοιταξω κι αυτα που μου λες.ξεχασα να πω οτι διαθετω μεχρι 1500 μονο

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Εγω θα προτεινα κατι σε sym wolf 250

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sym__wolf_sb_250_i_2011_1_lgw.jpg 
Προβολές:	92 
Μέγεθος:	73,5 KB 
ID:	302482



    (edit) με 1500 οριο .. θα προτεινα cbf 250 ...



    ( θα προτεινα να σκεφτεις και εντελως αλλη κατηγορια , το AX - 1 για παραδειγμα ... ελαφρυ , ευκολο , συμμαζεμενες διαστασεις και παρα τα χρονακια του εμενα μου αρεσει ακομα )

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	AX-1.JPG 
Προβολές:	90 
Μέγεθος:	42,2 KB 
ID:	302483
    Τελευταία τροποποίηση από KotsosDR; 29/10/2013 στις 19:53.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Αν είναι να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου οπως λες, μια χαρά είναι αυτή η κατηγορία των μικρών καστομς με ομορφότερο το μαγκνα 250. Ακόμα αν το σουλούπι σου αντέχει μπορείς να πας και σε στηντ/σάντοου 400 χωρίς πρόβλημα.

    Όλες αυτές ειναι βαριές μηχανές και φορτωμένες για τα κυβικά τους. Εχουν παλιες τεχνολογίες, ταμπουρα κλπ, μεγαλες καστερ και μικρά κοψίματα τιμονιού. Η ισορροπία και μανουβρα μεσα σε πολη γίνεται δύσκολη. Ανταλλακτικα κ λοιπα αναλογα το μοντελο/κυκλοφορία του. Σε δε μεγαλες ταχυτητες έχουν τον άστριφτο λόγω μεταξονίου και της καστερ.

    Για να καταλήξω, είναι μηχανές που δεν θα μαθεις να οδηγείς σωστά. Αν αφήσουμε ομως στο πλαϊ το στυλ έχουν ενα πλεονέκτημα για κορίτσια. Μπορεις να πατάς κάτω καλά με τη χαμηλη σέλα. Όλα τα αλλα είναι υποχωρήσεις. Όταν μιλάμε για ονειρο όμως οι εκλογικευσεις περισσεύουν....
    το να φτανω και να παταω καλα κατω ειναι βασικο.ε μην ψαχνω και πεζοδρομιο ν ακουμπαω οταν με πιανει φαναρι!
    το 400 ειναι πολυ για εμενα.μπηκε και το μαγκνα στις επιλογες μου.σ ευχαριστω για τις πληροφοριες.

  7. #22
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zinia Προβολή μηνύματος
    RORY δεν ξερω τι θα βγει αλλα ελπιζω πως θα βγει απαντηση στην απαντηση σου
    οχι με τπτ δεν ψαχνομαι για μεγαλυτερη απο 250 cc,αν βρω κατι και σε 125 να μου αρεσει θα ειμαι μια χαρα.απλα το σκεφτομαι για 250 για την αντοχη της σε διαδρομη.δε λεει να με πηγαινει κι αυτη ως τον μαραθωνα!
    θα τα κοιταξω κι αυτα που μου λες.ξεχασα να πω οτι διαθετω μεχρι 1500 μονο
    Λυπαμαι που θα σε στενοχωρεσω αλλα...με αυτο το ποσο θα βρεις μονο (ισως) βιραγκο και ρεμπελ 15ετιας...Μηπως να περιμενεις κανα χρονο ακομη...να μαζεψεις κανα χιλιαρικο επιπλεον??Λεω...δεν ξερω...

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος


    Πολλές.
    250άρια και 300άρια στριτ γυμνά και μη.
    Ybr, cbf, cbr, ninja και άλλα.
    Ανάλογα τα χρήματα που θες να διαθέσεις και τί σου αρέσει κι εμφανησιακά.

    θα ηθελα μεχρι 1500 να δωσω και μονο cbf βρηκα τελικα και μ αρεσε.θεωρειται πιο "ευκολη" απο τις ρεμπελ,βιραγκο κλπ?

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    πάρε μεταχείρο ενα cbf 250 ybr 250 που καί θα το φτάνεις και δεν θα κλαις αν το βαρεθείς και θες να το δώσεις και άσε τα μακριά πηρούνια για τις αμερικάνικες route 66
    ναι μ αρεσει και θα το ψαξω μηπως βρω καμμια οικονομικη εστω και γερμανια
    γνωριζεις αν ανηκει στις "χαμηλες" ??

    σ ευχαριστω

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sotos 8 Προβολή μηνύματος
    Για δες κι αυτο :
    Honda VTR 250
    Συνημμένο 302462
    υπεροχο αλλα ακριβο για τα δεδομενα μου. σ ευχαριστω

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Ακου και τα παραπάνω, αλλά αν επιμένεις για τσοπεράκι κοίτα το Honda Rebel 250 που ειναι και μικρό σε μέγεθος και δεν θα σε δυσκολέψει.
    Τα βρίσκεις στο 1000ρικο.
    ειναι το παθος μου αυτες αλλα τελικα αφου κι εσεις μου λετε οτι ειναι δυσκολες ισως καταληξω σε αλλη,αρκει να βρω μια να μου κανει λιγο το κλικ οπως αυτες.
    τα βασικα ειναι να ειναι μεχρι 250 cc ,με χαμηλη σελα,το δυνατον περισσοτερο ελαφρια κι ευκολοδηγητη,μεχρι 1500 ευρωπουλα.
    αν δεν βρω κατι διαφορετικο θα καταληξω σε μαγκνα ή ρεμπελ κι ο θεος βοηθος!

  12. #27
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Η YBR ειναι η πιο χαμηλη της κατηγοριας της...Πολυ καλη!Τη συνιστω ανεπιφυλακτα!Αλλα δεν ειναι καστομ-κρουιζερ και γι' αυτο δε σου την προτεινα...Και η cbf ειναι καλη μηχανη, οικονομικη, γρηγορη...με λιγο πιο ψηλη σελα, αν θυμαμαι καλα γυρω στα 79 εκατοστα...

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Drake Ramore Προβολή μηνύματος
    Magna 250
    οκ σ ευχαριστω

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Εγω θα προτεινα κατι σε sym wolf 250

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sym__wolf_sb_250_i_2011_1_lgw.jpg 
Προβολές:	92 
Μέγεθος:	73,5 KB 
ID:	302482



    (edit) με 1500 οριο .. θα προτεινα cbf 250 ...



    ( θα προτεινα να σκεφτεις και εντελως αλλη κατηγορια , το AX - 1 για παραδειγμα ... ελαφρυ , ευκολο , συμμαζεμενες διαστασεις και παρα τα χρονακια του εμενα μου αρεσει ακομα )

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	AX-1.JPG 
Προβολές:	90 
Μέγεθος:	42,2 KB 
ID:	302483

    τις βλεπω λιγο "ψηλες" ή μου φαινονται? να ξερω αν θα χρειαζομαι και το σκαμνακι μου δλδ

    θα τις "ψαξω" ευχαριστω

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Λυπαμαι που θα σε στενοχωρεσω αλλα...με αυτο το ποσο θα βρεις μονο (ισως) βιραγκο και ρεμπελ 15ετιας...Μηπως να περιμενεις κανα χρονο ακομη...να μαζεψεις κανα χιλιαρικο επιπλεον??Λεω...δεν ξερω...
    αλιμονο!δεν με στεναχωρεις γιατι ξερω πως δεν εχω πολλες επιλογες αφου ηδη κοιταζω τιμες.δεν θα ηθελα να διαθεσω περισσοτερα για μια πρωτη μεγαλη μου.ποτε δεν ξερεις αλλωστε τι σου ξημερωνει...
    αν πανε ολα καλα δε χαθηκε κι ο κοσμος να παρω αργοτερα κατι καλυτερο.για να περιμενω κι αλλο ουτε καν...ειμαι στα ορια μου!
    εστω και ρεμπελακι ή βιραγκο ή μαγκνα που τα παω με 1000+ (αν δεν βρω κατι πιο ευκολο) φετος θα τ' οδηγησω!
    ειναι το δωρο στον εαυτο μου για τα οσα περασα με την υγεια μου 1,5 χρονο....κι αξιζω νομιζω λιγη χαρα πιο συντομη!

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  2. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18
  3. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  4. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF