Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 246

Θέμα: αγορα τσοπερ

  1. #76
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    sorry αλλά ψιλοέχασα το "τόπι" που λέμε ... ποιά μηχανή να είναι του 2004 ;; η Βιράγκο ;; (αν γράφει πρώτη άδεια 2004 είναι εισαγωγής στην ελλάδα από άλλη χώρα το 2004 εξου και η πρώτη άδεια ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ στην ελλάδα) - ΞΕΧΝΑ τέτοιες ημερομηνίες για βιράγκο και τα ρέστα

    επίσης η μεταφορά - να πάει που ;; η μηχανή ;;; από Ελλάδα στην Αγγλία μιλάμε ;; και πάλι σόρρυ ρε παιδιά αλλά δεν έχω πιάσει το νόημα
    οχι catmaster.μιλουσαμε για καποιες που κοιταζω σε γερμανια αν αξιζε να εφερνα μια που δε βρισκω εδω.θα μου βγει ακριβα ομως μαλλον...
    η βιραγκο ειναι στον βολο.

  2. #77
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Hell_Rider Προβολή μηνύματος
    μια απο τα ιδια και εδω...μονο Κυριακη...
    οποτε το μονο που θα καταφερναμε....ειναι να το ριχναμε στους μεζεδες και στα τσιπουρα!

  3. #78
    Θεσσαλικό Κλιμάκιο ! Το avatar του/της Hell_Rider
    Εγγραφή
    14/01/2007
    Μηνύματα
    1.373
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zinia Προβολή μηνύματος
    οποτε το μονο που θα καταφερναμε....ειναι να το ριχναμε στους μεζεδες και στα τσιπουρα!
    δεν ειναι κακο !!! δεν ειναι καθολου κακο !!! χαχαχα
    Now people keep asking if we're going to change
    I look'em in the eye
    Tell'em no fucking way !!!

  4. #79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zinia Προβολή μηνύματος
    οχι catmaster.μιλουσαμε για καποιες που κοιταζω σε γερμανια αν αξιζε να εφερνα μια που δε βρισκω εδω.θα μου βγει ακριβα ομως μαλλον...
    η βιραγκο ειναι στον βολο.
    όταν αγοράζεις μηχανή και ειδικά μεταχειρισμένη και ΕΙΔΙΚΑ τέτοιας ηλικίας οπλίζεσαι με υπομονή ...

    και πιο πολλές είναι οι πιθανότητες να βρείς μηχανή στην Αθήνα ... σε τελική έχει βρωμίσει ο τόπος από τσοπεριές που πωλούνται ... πελάτης μου έχει μια virago 400 καθαρη και σκέφτεται να τη δώσει θα τον ρωτήσω και θα σου πω

    (αν και εγώ θα επιμείνω ότι είναι λάθος τέτοιου τύπου αλλά πάω πάσο γιατί γούστα είναι αυτά )

  5. #80
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2013
    Μηνύματα
    72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    όταν αγοράζεις μηχανή και ειδικά μεταχειρισμένη και ΕΙΔΙΚΑ τέτοιας ηλικίας οπλίζεσαι με υπομονή ...

    και πιο πολλές είναι οι πιθανότητες να βρείς μηχανή στην Αθήνα ... σε τελική έχει βρωμίσει ο τόπος από τσοπεριές που πωλούνται ... πελάτης μου έχει μια virago 400 καθαρη και σκέφτεται να τη δώσει θα τον ρωτήσω και θα σου πω

    (αν και εγώ θα επιμείνω ότι είναι λάθος τέτοιου τύπου αλλά πάω πάσο γιατί γούστα είναι αυτά )
    δεν επιμενω σ αυτες, αν και τις λατρευω! θα κοιταξω και τις αλλες που προταθηκαν εδω.
    πανω απο 250 cc ειναι πολλα για μενα.
    ευχαριστω ομως

    την καληνυχτα μου σ ολους κι ευχαριστω πολυ παιδια για τις πολυτιμες συμβουλες αλλα και για την ομορφη παρεα σας!

  6. #81
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    που σημαινει οτι θα ελεγχθει πρωτα απο μηχανικο........
    zinia
    ψηνεις αυτον τον βολιωτη να την τσεκαρει για παρτι σου
    και τα υπολοιπα ειναι ευκολακι μπορω να πω...

  7. #82
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Εγω στη θεση σου θα κανα τα γλυκα μάτια στον : http://www.moto.gr/forums/showthread...ighlight=rebel
    Ban 'em all

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Σαν πρωην κατοχος Μαγκνα εκτιμω το χιουμορ σου...Αλλα θα συμφωνησω ως προς την ουσια...ειναι καλυτερη απο τη βιραγκο.Οσο για το βαρος μαλλον πρεπει να ξανακοιταξεις το μανιουαλ Η βιραγκο ειναι 160 κιλα γεματη...Και κατι ακομη, χαιρομαι που ακομη εχεις αυτη τη μηχανη...αν δεν κανω λαθος...Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος...Για μια γυναικα με υψος 1,60και βαρος 52 κιλα, δε νομιζεις οτι θα ειναι λιγο ζορι??
    Όχι δεν την έχω. Την 500άρα (v30) είχα ως πρώτη μηχανή, που είναι πάνω κάτω τα ίδια κιλά γεμάτη, αλλά με μεγαλύτερο ύψος σέλας. Και λέω την είχα γιατί με τον καιρό την έβαλα στην άκρη (καθώς δεν είχα χρόνο να τη φροντίσω ενώ είχα άλλες μηχανές) και πολύ πρόσφατα πέρασε πλέον στον ανηψιό μου, για να τη φροντίσει και να τη χαρεί!
    Τώρα, τα κιλά είναι αρκετά για κάποιον που δεν ξέρει και ανάλογα με το ύψος (αν και είναι αρκετά χαμηλή νομίζω). Πάντως γνωρίζα κοπέλες χωρίς ιδιαίτερη πείρα να την οδηγούν.
    Κάτι πολύ σημαντικό όμως, μαζί με το ύψος, νομίζω είναι και η φυσική κατάσταση...

    Πολύ όμορφη μεταμόρφωση που παραθέτει ο stabak!!!

  9. #84
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stynikop Προβολή μηνύματος
    Όχι δεν την έχω. Την 500άρα (v30) είχα ως πρώτη μηχανή, που είναι πάνω κάτω τα ίδια κιλά γεμάτη, αλλά με μεγαλύτερο ύψος σέλας. Και λέω την είχα γιατί με τον καιρό την έβαλα στην άκρη (καθώς δεν είχα χρόνο να τη φροντίσω ενώ είχα άλλες μηχανές) και πολύ πρόσφατα πέρασε πλέον στον ανηψιό μου, για να τη φροντίσει και να τη χαρεί!
    Τώρα, τα κιλά είναι αρκετά για κάποιον που δεν ξέρει και ανάλογα με το ύψος (αν και είναι αρκετά χαμηλή νομίζω). Πάντως γνωρίζα κοπέλες χωρίς ιδιαίτερη πείρα να την οδηγούν.
    Κάτι πολύ σημαντικό όμως, μαζί με το ύψος, νομίζω είναι και η φυσική κατάσταση...

    Πολύ όμορφη μεταμόρφωση που παραθέτει ο stabak!!!
    Εξαιρετικη μηχανη!Τη V25(Magna vt250f, μοντελο 1995) την αγορασα 2.000.000 δραχμες το 1996, ελαφρως μεταχειρισμενη, "παραεισαγωγη"...Ακομη θυμαμαι τον ηχο της εξατμισης...ΟΚ αλλα ο vag70(??) απο την ελευσινα... δεν παιζεται το ατομο με τις μετατροπες και τις βελτιωσεις-αναπαλαιωσεις του στις βιραγκο...Δεν εχω ματαδει στην Ελλαδα τετοιο μερακι, παρεκτος σε καποιους επαγγελματιες (iron horses, Κωφιδης, κλπ)...

  10. #85
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266

    τσοπερια??

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    όταν αγοράζεις μηχανή και ειδικά μεταχειρισμένη και ΕΙΔΙΚΑ τέτοιας ηλικίας οπλίζεσαι με υπομονή ...

    και πιο πολλές είναι οι πιθανότητες να βρείς μηχανή στην Αθήνα ... σε τελική έχει βρωμίσει ο τόπος από τσοπεριές που πωλούνται ... πελάτης μου έχει μια virago 400 καθαρη και σκέφτεται να τη δώσει θα τον ρωτήσω και θα σου πω

    (αν και εγώ θα επιμείνω ότι είναι λάθος τέτοιου τύπου αλλά πάω πάσο γιατί γούστα είναι αυτά )
    Νομιζω, και δε μου επιτρεπουν οι κανονες να πω κατι παραπανω, οτι εισαι προκατειλημμενος απεναντι σ' αυτες τις μηχανες...Τι σημαινει...'εχει βρωμισει ο τοπος???"Ειναι σκουπιδια??/Αγορασα 3 καστομ-κρουιζερ... στη ζωη μου μεχρι στιγμης... κι εμεινα πολυ ευχαριστημενος!Οσοι-χιλιαδες κι εκατομμυρια σε ολον τον κοσμο...-επελεξαν αυτο το ειδος μηχανης... τι ειναι σε τελικη αναλυση??Ασχετοι και ηλιθιοι?

  11. #86
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Νομιζω, και δε μου επιτρεπουν οι κανονες να πω κατι παραπανω, οτι εισαι προκατειλημμενος απεναντι σ' αυτες τις μηχανες...Τι σημαινει...'εχει βρωμισει ο τοπος???"Ειναι σκουπιδια??/Αγορασα 3 καστομ-κρουιζερ... στη ζωη μου μεχρι στιγμης... κι εμεινα πολυ ευχαριστημενος!Οσοι-χιλιαδες κι εκατομμυρια σε ολον τον κοσμο...-επελεξαν αυτο το ειδος μηχανης... τι ειναι σε τελικη αναλυση??Ασχετοι και ηλιθιοι?
    Ολοι την χρησιμοποιουμε αυτη την εκφραση. Δεν σημαινει κατι κακο απαραιτητα. Σημαινει οτι ειναι πολλες οι επιλογες.

  12. #87
    custom-cruiser
    Εγγραφή
    26/10/2013
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Ολοι την χρησιμοποιουμε αυτη την εκφραση. Δεν σημαινει κατι κακο απαραιτητα. Σημαινει οτι ειναι πολλες οι επιλογες.
    Αστο καλυτερα...Ειμαι φιλοξενουμενος εδω...Οδηγω μηχανες 30 χρονια και κατι(απο τα 14) κι εχω μαθει να σεβομαι...Το κοβω εδω.

  13. #88
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    καλά, από όλων των ειδών τα οχήματα έχει βρωμίσει ο τόπος, cool

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #89
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Αστο καλυτερα...Ειμαι φιλοξενουμενος εδω...Οδηγω μηχανες 30 χρονια και κατι(απο τα 14) κι εχω μαθει να σεβομαι...Το κοβω εδω.
    Παρεξηγηθηκες μόνος σου και χωρίς λόγο.
    ο catmaster απλά είπε οτι υπάρχουν πολλές μοτο τέτοιου είδους προς πώληση και τίποτα παραπάνω.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #90
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RORY FOR EVER Προβολή μηνύματος
    Νομιζω, και δε μου επιτρεπουν οι κανονες να πω κατι παραπανω, οτι εισαι προκατειλημμενος απεναντι σ' αυτες τις μηχανες...Τι σημαινει...'εχει βρωμισει ο τοπος???"Ειναι σκουπιδια??/Αγορασα 3 καστομ-κρουιζερ... στη ζωη μου μεχρι στιγμης... κι εμεινα πολυ ευχαριστημενος!Οσοι-χιλιαδες κι εκατομμυρια σε ολον τον κοσμο...-επελεξαν αυτο το ειδος μηχανης... τι ειναι σε τελικη αναλυση??Ασχετοι και ηλιθιοι?
    καταλαβαίνω ότι η κρίση μας έχει κάνει λίγο νευρικούς οπότε εξηγούμαι ...

    καταρχήν η αποψή μου για τις τσοπεριές είναι διατυπωμένη πολύ παλιότερα και δεν έχει αλλάξει

    http://www.moto.gr/forums/showthread...BC%CE%AC%CF%89


    και επιμένω ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΙΤΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ

    το έχει βρωμίσει ο τόπος το έγραψα για την κοπέλα που είναι αρχάρια και θα πάει μέχρι το Βόλο πχ να βρεί την ευκαιριάρα του αιώνα ... λες και χάθηκαν οι μηχανές στην Αθήνα ...

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/...&hi=&modified=

    και πέραν αυτού θωρώ πλέον που σαραντάρισα ότι έχω κάποια άποψη και πείρα όταν λέω ότι με τέτοιου είδους μηχανές ζημιά στη μέση σου θα κάνεις σε κάθε λακκούβα ... η εργονομία πάει περίπατο με αυτά τα θηρία με τα παραφορτωμένα σίδερα και τα χρώμια ναι τις πήραν εκατομμύρια άνθρωποι που οδηγούν στην America - the land of freedom (my ass) ... τους έχετε δει τους δρόμους εκεί ;;;

    και για να το μαζέψω ... όποιος γουστάρει εμφανισιακά το easy rider στυλ μεγειά του με χαρά του ... αλλά όταν μπαίνει ενας αρχάριος μέσα να ρωτήσει και ειδικά τη στιγμή που δεν έχει γνώσεις και θεωρεί ως σωστό να πάρει μια πανβαρη μηχανή με μεταξόνιο εμπορευματικής αμαξοστοιχίας , αναρτήσεις που ξεπετάνε μεσοσπονδύλιους δίσκους μέχρι να πεις ducati και φρένα "πέρνα την Πέμπτη που θα το έχω έτοιμο" ..... μόνο επειδή θα πατάει κάτω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα πω ότι είναι λάθος σαν επιλογή ...


    και για να μην με αρπάξεις απο τα μούτρα.. αυτό είναι το σημερινό παιχνίδι για να βγάλω το μεροκαματό μου ... εννοείται ότι θα την προσέξω σαν δικιά μου και θα την κάνω κούκλα ... άσχετα αν δεν θα την αγόραζα

    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 400.jpg‎  

Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  2. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18
  3. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  4. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF