Σελίδα 45 από 141 ΠρώτοΠρώτο ... 3540414243444546474849505595 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 661 έως 675 από 2101

Θέμα: Εργαλεία χειρός (For Tool Addicts')

  1. #661
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Που βρίσκουμε stahlwille στην Ελλάδα ?

  2. #662
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Που βρίσκουμε stahlwille στην Ελλάδα ?
    Στο ταχυδρομείο.

    Πλάκα κάνω. Πραγματικά δύσκολο να βρεις αντιπρόσωπο. Τη τελευταία φορά που είχα τσεκάρει τα έφερνε ο Παγκάκης. Δεν έχει όμως βιτρίνα, ούτε stock. Πας, λες καλημέρα στα κοριτσούδια, κοιτάτε μαζί το κατάλογο και παραγγέλνεις. Αυτός φέρνει και PB SWISS και όλες τις μάρκες του οίκου Hoffman (Garant, Holex, κλπ.).
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  3. #663
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Στο ταχυδρομείο.

    Πλάκα κάνω. Πραγματικά δύσκολο να βρεις αντιπρόσωπο. Τη τελευταία φορά που είχα τσεκάρει τα έφερνε ο Παγκάκης. Δεν έχει όμως βιτρίνα, ούτε stock. Πας, λες καλημέρα στα κοριτσούδια, κοιτάτε μαζί το κατάλογο και παραγγέλνεις. Αυτός φέρνει και PB SWISS και όλες τις μάρκες του οίκου Hoffman (Garant, Holex, κλπ.).
    Αξίζει ή μας των πιάνει ?

  4. #664
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    Αξίζει ή μας των πιάνει ?
    Στο πιάνει κανονικά και με το νόμο. Δεν αξίζει, χίλιες φορές από tbs-aachen που έχει και προσφορές στα Stahlwille. Ο Παγκάκης δουλεύει με εταιρείες. Εγώ τον έμαθα επειδή ψωνίζαμε άλλεν της PB Swiss και της Holex απ' αυτόν, ειδάλλως που να τον βρεις. Δε γράφει στο site πουθενά ότι τα φέρνει.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  5. #665
    Μέλος Το avatar του/της Road Pirat
    Εγγραφή
    01/11/2015
    Μηνύματα
    356
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Στο πιάνει κανονικά και με το νόμο. Δεν αξίζει, χίλιες φορές από tbs-aachen που έχει και προσφορές στα Stahlwille. Ο Παγκάκης δουλεύει με εταιρείες. Εγώ τον έμαθα επειδή ψωνίζαμε άλλεν της PB Swiss και της Holex απ' αυτόν, ειδάλλως που να τον βρεις. Δε γράφει στο site πουθενά ότι τα φέρνει.
    Ωραίος ο τύπος, να φανταστώ με εγγύηση θα κάνει των Κινέζο αν το πάρεις από έξω και του το πας. Αλλά οι περισσότεροι το κάνουν αυτό

  6. #666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Road Pirat Προβολή μηνύματος
    Ωραίος ο τύπος, να φανταστώ με εγγύηση θα κάνει των Κινέζο αν το πάρεις από έξω και του το πας. Αλλά οι περισσότεροι το κάνουν αυτό
    Δε ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση. Πάντως εγώ έχω σπάσει κατι μύτες της PB SWISS που είχα πάρει από το werk10, τους έστειλα email με τη φώτο και μου έστειλαν δωρεάν καινούργιες! Μη τη φοβάστε την εγγύηση απ΄έξω αν είναι μεγάλο μαγαζί.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  7. #667
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alexandross
    Εγγραφή
    13/11/2015
    Μηνύματα
    155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Σε αυτό θα πρέπει να ρωτήσεις έναν αντιπρόσωπο. Ρώτα αυτόν που τα πουλάει!

    Επειδή έχουν καταργηθεί και δεν παράγονται πια, ότι υπάρχει ειναι στοκ. Επειδή ήταν στον όμιλο της gedore ίσως προσφέρουν εγγύηση με κάτι ανάλογης ποιότητας ή καλύτερης, αν δεν υπάρχει το ίδιο. Ίσως λέω γιατί κατά καιρούς ακούω διάφορα καρότα ακόμα και για πολύ ακριβότερες μάρκες που παράγονται ακόμα. Φαντάσου τι μπορεί να ακούσεις για rahsol!

    Θα προσπαθήσω να μάθω αν θέλεις τι ισχύει κανονικά για την εγγύηση σε αυτή την περίπτωση.

    Δεν ξέρω ούτε τι ίσχυε τότε που ήταν κανονικά στην παραγωγή!


    Ευχαριστώ daz!

    Εγω το έγραψα λάθος, Norm είναι .
    Εχω πιάσει στα χέρια μου παλιά rahson και dowidat με επαγγελματική χρήση δεν είχανε πολλά σημεία φθοράς .
    Το μοναδικό μείον είναι αυτό που αναφέρεις. Καπου-κάπου έβλεπες να είχε φύγει η επιφανειακή τους φθηνή χρωμίωση,φινίρισμα καθολου καλό αλλά το πολύγωνο τους χωρίς αρπάγματα.
    Το έχω ακόμα απορία όμως γιατί κάποια εχουν χτυπημένο και το Norm!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rah.jpg 
Προβολές:	176 
Μέγεθος:	64,0 KB 
ID:	346398
    Κάνε το χόμπι σου επάγγελμα και δεν θα χρειαστεί να ''δουλέψεις'' ποτέ!

  8. #668
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2004
    Μηνύματα
    310
    Καλησπέρα σας κύριοι,

    Ασχολούμαι (πλέον) με το enduro και επειδή όλη η συντήρηση της μηχανής γίνεται από εμένα (από λάδωμα αλυσίδας ως αλλαγή πιστονιού) έχω αναγκαστεί να έχω μια αρκετά πλήρη σειρά εργαλείων. Επιφυλάσσομαι με κάποιες φώτο στο άμεσο μέλλον..

    Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.
    Θέλω μια μικρή κασετίνα 1/4 με καρυδάκια και μύτες για τις άμεσες εργασίες στη μηχανή.
    Προφανώς έχω κασετίνα 1/4 και αντίστοιχη κασετίνα με μύτες, αλλά ψάχνω κάτι που να είναι μικρό και να τα έχει όλα μαζί.
    Έτσι θα μπορώ να κουβαλάω (καλά όχι εγώ το support μου) και λιγότερα εργαλεία στους αγώνες.

    Έχω δει την παρακάτω σειρά και θα ήθελα τη γνώμη σας
    http://www.tbs-aachen.de/Wera/Ratche...3822_55794.htm

    Ιδανικά θα ήθελα να έχει και 14, αλλά μικρό το κακό!
    Τα καρυδάκια θα δουλεύουν μέχρι 25 nm.

    Εχετε κάτι άλλο να προτείνεται; Το κόστος δεν μας απασχολεί, θέλουμε το καλύτερο δυνατό!

  9. #669
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S16 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας κύριοι,

    Ασχολούμαι (πλέον) με το enduro και επειδή όλη η συντήρηση της μηχανής γίνεται από εμένα (από λάδωμα αλυσίδας ως αλλαγή πιστονιού) έχω αναγκαστεί να έχω μια αρκετά πλήρη σειρά εργαλείων. Επιφυλάσσομαι με κάποιες φώτο στο άμεσο μέλλον..

    Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.
    Θέλω μια μικρή κασετίνα 1/4 με καρυδάκια και μύτες για τις άμεσες εργασίες στη μηχανή.
    Προφανώς έχω κασετίνα 1/4 και αντίστοιχη κασετίνα με μύτες, αλλά ψάχνω κάτι που να είναι μικρό και να τα έχει όλα μαζί.
    Έτσι θα μπορώ να κουβαλάω (καλά όχι εγώ το support μου) και λιγότερα εργαλεία στους αγώνες.

    Έχω δει την παρακάτω σειρά και θα ήθελα τη γνώμη σας
    http://www.tbs-aachen.de/Wera/Ratche...3822_55794.htm

    Ιδανικά θα ήθελα να έχει και 14, αλλά μικρό το κακό!
    Τα καρυδάκια θα δουλεύουν μέχρι 25 nm.

    Εχετε κάτι άλλο να προτείνεται; Το κόστος δεν μας απασχολεί, θέλουμε το καλύτερο δυνατό!
    Καλησπερα,πιο μικρη και απο την nano της κληρωσης?(βγαινει σε ενα σωρο εκδοχες περα απο αυτη της κληρωσης)
    http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2653866
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  10. #670
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2004
    Μηνύματα
    310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Προδιαγραφής Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα,πιο μικρη και απο την nano της κληρωσης?(βγαινει σε ενα σωρο εκδοχες περα απο αυτη της κληρωσης)
    http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2653866
    Να είμαι ειλικρινής την Τετάρτη 25/11 αγόρασα για φίλο μου μια nano από τον Ηλία (Βράττη) οπότε την είδα από κοντά. Είναι απίστευτο πως κατάφεραν να χωρέσουν τόσα πράγματα σε μια τόσο μικρή κασετίνα.
    Για την ποιότητα της facom δεν έχω αμφιβολίες μιας και η δικιά μου 1/4 κασετίνα facom είναι:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_1529.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	37,0 KB 
ID:	346399

    Απλά ακούω τόσα καλά για την Wera και αυτή η καστάνια χωρίς λάστιχο, κάτι μου κάνει...

  11. #671
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Aφου την ειδες περιττευουν τα υπολοιπα.
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  12. #672
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    @s16

    Η wera που εβαλες ΔΕΝ ειναι η zyklop. Κατι λαθος πρεπει να εχουν κανει τυπογραφικο. Υποψιν σου.

  13. #673
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2004
    Μηνύματα
    310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    @s16

    Η wera που εβαλες ΔΕΝ ειναι η zyklop. Κατι λαθος πρεπει να εχουν κανει τυπογραφικο. Υποψιν σου.
    Thanks για την παρατήρηση.
    Εγώ κοίταζα για αυτό το set:
    http://www-de.wera.de/product_detail...0_sa_8&lang=en
    το οποίο μου φαίνεται ίδιο με αυτό που έβαλα. Που μπερδεύομαι;

  14. #674
    Μαλλον zyclop λεγεται και αυτη http://www.amazon.co.uk/05004018001-.../dp/B00IMF1CCU
    απλα δεν ειναι αυτη που συζηταμε τοσες μερες

  15. #675
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Ωχ ειπα βλακεια. Την ονομαζει και αυτη zyklop. Παντως δες στο σαιτ που παρεθεσες την zyklop με την πρασινη λαβη. Προτιμησε την ειναι πιο πρακτικη. Εναλακτικα δες και την φακομ αν βιαζεσαι.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2017, 14:36
  2. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Alpinestars Tech Tool Pack - Τσαντάκι μέσης με θέση για εργαλεία
    από 675 στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2016, 16:46
  3. Tool box (εργαλειοθήκη) for Tenere '08
    από xtkoulas στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2010, 19:45
  4. ONE for the money,TWO for the show,THREE for the girl
    από ntamigio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 08:48
  5. Pink Panther (for TManiac)
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 19:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF