Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 120

Θέμα: Tenere 660 model '99

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Δε θα σε γράψω καθόλου,σκέψεις κάνω και τις κουβέντιάζουμαι,υπομονή να χειμωνιάσει πρέπει να κάνω,μου είπαν κιάλλοι να απομακρυνθώ με π.μ όμως.Ε!Άμα σου πώ ότι κοίταζα και για Africa θα τπ πιστέψεις

  2. #107
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Αfrica τίμιο μηχανάκι, αν είναι καθαρό και προσεγμένο θα είναι ποιο ακριβό απ το Τενερε
    Ποιο μαλακο ποιο χαμηλό κλασικό Χοντα,

  3. #108
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Μπά μωρε,αν είναι να παίξω εκεί καλύτερα transalp 650,μα και πιο φθηνές τις βρίσκεις και πιο οικονομικές είναι απο κατανάλωση κτλ.

  4. #109
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από milvas Προβολή μηνύματος
    Μπά μωρε,αν είναι να παίξω εκεί καλύτερα transalp 650,μα και πιο φθηνές τις βρίσκεις και πιο οικονομικές είναι απο κατανάλωση κτλ.
    Εγω παντως Μιλτο τρανσαλπ 650 θα επερνα. Τα κανει ολα καλα και το μονο που θελει ειναι ενα καλο ζιγκλερωμα για λιγη σπιρταδα και βελτιωση (ισως και ψηλωμα) στις αναρτησεις. Στα μειον η τιμη και η καταναλωση που ομως τουλαχιστον η πρωτη εχει αντικρυσμα στην ποιοτητα κατασκευης. Απο τα μηχανακια που αξιζει να μεινουν.
    Επισης θα κοιτουσα και για ΧΤ660R-XTZ
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Εγω παντως Μιλτο τρανσαλπ 650 θα επερνα. Τα κανει ολα καλα και το μονο που θελει ειναι ενα καλο ζιγκλερωμα για λιγη σπιρταδα και βελτιωση (ισως και ψηλωμα) στις αναρτησεις. Στα μειον η τιμη και η καταναλωση που ομως τουλαχιστον η πρωτη εχει αντικρυσμα στην ποιοτητα κατασκευης. Απο τα μηχανακια που αξιζει να μεινουν.
    Επισης θα κοιτουσα και για ΧΤ660R-XTZ
    Δόκτορα...;;; Μα τρανσαλπ...;;; Δεν το περιμενα αυτό από σένα...

  6. #111
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Juohmaru! Προβολή μηνύματος
    Δόκτορα...;;; Μα τρανσαλπ...;;; Δεν το περιμενα αυτό από σένα...

    Κοιτα...για μοναδικο μηχανακι δεν θα το επερνα, αλλα μου αρεσει το κονσεπτ. Ασπαστο, ομορφουλι, ανετο, παει παντου και ειναι πολυ καλη βαση για να φτιασεις ενα αξιομαχο ταξιδιωτικο ον-οφφ μηχανακι. Και στο κατω-κατω αλλο μεσαιο δικυλινδρο στο ειδος δεν υπαρχει.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κοιτα...για μοναδικο μηχανακι δεν θα το επερνα, αλλα μου αρεσει το κονσεπτ. Ασπαστο, ομορφουλι, ανετο, παει παντου και ειναι πολυ καλη βαση για να φτιασεις ενα αξιομαχο ταξιδιωτικο ον-οφφ μηχανακι. Και στο κατω-κατω αλλο μεσαιο δικυλινδρο στο ειδος δεν υπαρχει.
    Γιατί δικύλινδρο σώνει και καλά...; Το τενεράκι που έχει βάση το xt είναι νομίζω καλύτερη επιλογή... ελαφρύτερο, μανιτζέβελο, πιο οικονομικό και εύκολο στη συντήρηση (μονοκύλινδρο)... Αν Honda τοτε dommie ίσως!

    Προσωπικά, λόγω πετριάς αν θες, θα θελα και λίγη "αγωνιστική" σκόνη στην επιλογή μου... Γι' αυτό... Tenere, DR Big (ξυνω πληγές, ε?), αντε και Africa, το 650 βέβαια! Αυτά τα ολίγα από εμένα!

    Υ.Γ. Αυτό που γουστάρω στο moto.gr είναι οτι άλλος θέλει να πάρει μηχανάκι, βρίσκουμε κι εμεις ευκαιρία να αραδιάσουμε τις κ@υλες μας...

  8. #113
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Juohmaru! Προβολή μηνύματος
    Γιατί δικύλινδρο σώνει και καλά...; Το τενεράκι που έχει βάση το xt είναι νομίζω καλύτερη επιλογή... ελαφρύτερο, μανιτζέβελο, πιο οικονομικό και εύκολο στη συντήρηση (μονοκύλινδρο)... Αν Honda τοτε dommie ίσως!

    Προσωπικά, λόγω πετριάς αν θες, θα θελα και λίγη "αγωνιστική" σκόνη στην επιλογή μου... Γι' αυτό... Tenere, DR Big (ξυνω πληγές, αντε και Africa, το 650 βέβαια! Αυτά τα ολίγα από εμένα!

    Υ.Γ. Αυτό που γουστάρω στο moto.gr είναι οτι άλλος θέλει να πάρει μηχανάκι, βρίσκουμε κι εμεις ευκαιρία να αραδιάσουμε τις κ@υλες μας...
    Γιατι δικυλινδρο? Διοτι στα 50 μαϊνους εχω βαρεθει τα κομπρεσερ, να γιατι. Μονοκυλινδρα πλεον αποκλειστικα και μονο για χωμα, τετρακυλινδρα για ασφαλτο και δικυλινδρα για ντεμι. Το μοναδικο μονοκυλινδρο που εχω οδηγησει και θα το πηγαινα 'ταξιδακι' ειναι το ντακαρ.
    Επισης απο το να παρεις μονοκυλινδρο ελεφαντα, καλλιτερα να παρεις δικυλινδρο ελεφαντα. Τα μονοκυλινδρα εχουν νοημα αν ειναι να απολαμβανεις σημαντικα λιγοτερα κιλα. Γνωμη μου παντα...
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #114
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κοιτα...για μοναδικο μηχανακι δεν θα το επερνα, αλλα μου αρεσει το κονσεπτ. Ασπαστο, ομορφουλι, ανετο, παει παντου και ειναι πολυ καλη βαση για να φτιασεις ενα αξιομαχο ταξιδιωτικο ον-οφφ μηχανακι. Και στο κατω-κατω αλλο μεσαιο δικυλινδρο στο ειδος δεν υπαρχει.
    Θα μπορουσαμε να πουμε οτι το KLE500 ανηκει στην κατηγορια αλλά το θεωρω κατωτερο του ΤΑ650.Πιστευω οτι η μεγαλη(για τα σημερινα δεδομενα) καταναλωση του ΤΑ υπερκαλυπτεται απ'την εκνευριστικη αξιοπιστια του.
    Ξερω κατι μπαρμπαδια που εχουν βελτιωσει καποιες αδυναμιες(αναρτησεις,θεση οδηγησης) και κανουν κυριολεκτικα τα παντα με δαυτα.
    Και εντελως νορμαλ θα παει παντου αλλά σε πιο αργο τεμπο και με περισσοτερη ανεση.
    Η κυριλε εμφανιση του μαλλον το αδικει και το αγοραζουν κυριως ανθρωποι για καθημερινες μετακινησεις.Αν ηταν σαν το africa πχ ειμαι σιγουρος θα χαιροταν μεγαλυτερης εκτιμησης.
    RIDE MORE TALK LESS

  10. #115
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Θα μπορουσαμε να πουμε οτι το KLE500 ανηκει στην κατηγορια αλλά το θεωρω κατωτερο του ΤΑ650.Πιστευω οτι η μεγαλη(για τα σημερινα δεδομενα) καταναλωση του ΤΑ υπερκαλυπτεται απ'την εκνευριστικη αξιοπιστια του.
    Ξερω κατι μπαρμπαδια που εχουν βελτιωσει καποιες αδυναμιες(αναρτησεις,θεση οδηγησης) και κανουν κυριολεκτικα τα παντα με δαυτα.
    Η κυριλε εμφανιση του μαλλον το αδικει και το αγοραζουν κυριως ανθρωποι για καθημερινες μετακινησεις.Αν ηταν σαν το africa πχ ειμαι σιγουρος θα χαιροταν μεγαλυτερης εκτιμησης.
    +950
    Το τρανσαλπ ΕΙΝΑΙ το αφρικα
    Το κλε ειναι και αθλιο εμφανισιακα συν τοις αλλοις...
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #116
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Το τρανσαλπ ΕΙΝΑΙ το αφρικα
    RIDE MORE TALK LESS

  12. #117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    +950
    Σε πιάνω...!!! (καταλαβαινόμαστε μια χαρά!)

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Εγω παντως Μιλτο τρανσαλπ 650 θα επερνα. Τα κανει ολα καλα και το μονο που θελει ειναι ενα καλο ζιγκλερωμα για λιγη σπιρταδα και βελτιωση (ισως και ψηλωμα) στις αναρτησεις. Στα μειον η τιμη και η καταναλωση που ομως τουλαχιστον η πρωτη εχει αντικρυσμα στην ποιοτητα κατασκευης. Απο τα μηχανακια που αξιζει να μεινουν.
    Επισης θα κοιτουσα και για ΧΤ660R-XTZ
    Άγη κρατάνε τιμές αλλά παίζουν και κάτι ευκαιρίες,π.χ φίλος πούλησε προημερών ΤΑ 2002 ΜΕ 50.000χλμ. απο service καινούργια λάστιχα,μπαγκαζιέρα,προστατευτικά κάγκελα 1500$,ευκαιρία,του ακουμπάς κάνα 500$ και το κάνεις ΠΟΜΠΑΜε τρομοκρατούν πολλοί όσον αφορά την κατανάλωση,του φούστη δλδ ΠΟΣΟ καίειΤο χτ660R δεν το γουστάρω καθόλου και τα xtz660 παίζουν πολύ ψηλά για το budget που μπορώ να διαθέσω.Θα κατέβεις να σε δούμε φέτος?

  14. #119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Juohmaru! Προβολή μηνύματος
    Δόκτορα...;;; Μα τρανσαλπ...;;; Δεν το περιμενα αυτό από σένα...
    Ούτε εγώ απο Εμένα

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Juohmaru! Προβολή μηνύματος
    Σε πιάνω...!!! (καταλαβαινόμαστε μια χαρά!)
    Σας πιάνω και γω,αν και ξύνεται πληγέςΟΛΑ συμβιβασμός μετά το 950:a015:

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XTZ tenere 660... Άραγε.. -->
    από Antwnis στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2010, 06:10
  2. Kainourgeia TENERE 660
    από Aikidimi στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2007, 18:34
  3. Yamaha Tenere 660 Static Model 1:9
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2007, 14:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF