Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: προετιμασια διαχημανσης...... κουφαθηκα......

  1. #1

    προετιμασια διαχημανσης...... κουφαθηκα......

    εαν και ειναι για γελια πραγματικα σκευτικα να σας το γραψω.
    απο τον οκτωμβριο μου ερχοντουσαν μηνηματα στο κινητο μου απο αντιπροσοποιες BMW που ελεγαν το εξεις .
    προετιμασια διαχημανσης (καπος ετσι το λεγανε τα εχω σβησει) για τηςμοτοσικλετες bmw σε ειδικες μιωμενες τιμες.
    και αναρωτιεμαι..
    δηλαδη οι ιδιοκτητες bmw μοτοσικλετων με το που πιανει το φτινοπωρο και τα προτοβροχια αραζουν της μηχανες τους για τον χημωνα?????
    κατι δηλαδη σαν τα κοπαδια που οι βοσκοι τα βαζουν στα χημαδια για να ξεχημωνιασουν?
    βαζουν και σανω για να εχουν να τρωνε και να κραταει της μηχανες τους ζεστες?
    τι σκατα κανουν?
    τη σημενει διαχημανση μοτο?
    ρε πανε καλα?
    θα δωσω ενα σκασμο λευτα να παρω bmw και θα την βαλω στο παχνι μην κρυωσει και την πιασει βηχαλακι?
    θα τρελαθουμε.
    υπαρχουν τοσο ξενεροτοι οδηγοι μοτο? η μονο η περισοτεροι ξενεροτοι αναβατες μοτο ειναι μπεμβεδακιδες?
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2012
    Μηνύματα
    103
    Στο μυαλό μου μέχρι το '00 είχαν αποτυπωθεί οι αναβάτες bmw σαν ταξιδιάρηδες και λάτρεις της περιπέτειας...τότε τελείωνα λύκειο,οδηγούσα μηχανάκια από δημοτικό (παθογένεια της επαρχίας)...
    Μετά όμως θες κάτι το χρηματιστήριο,θες οι πιστωτικές,τα εύκολα δάνεια,το πικ του ψευτοlifestyle του Κωστόπουλου,το ευρωπαικό όχημα και δη το γερμανικό έδινε status στον κάτοχο του...Έτσι πολύ τύποι αγόραζαν bmw και έως σήμερα δεν έχουν κόψει διόδιο...και μάλιστα adventure για τους κακοτράχαλους δρόμους του Κολωνακίου και της Γλυφάδας αλλά και όλων των πλατειών ανά την Ελλάδα....Εσύ πιστεύεις ότι εκεί στην bmw δεν ξέρουν τι σόι πελάτες έχουν;τα γράφουν αυτά γιατί είναι άσχετοι;

    Υ.Γ: Εννοείται ότι υπάρχει ισχυρή μειοψηφία bmwδάκηδων, που παίρνει την σκυτάλη από τους ιδιοκτήτες των ηρωικών διβάλβιδων, χρησιμοποιούν τα μηχανάκια τους γι'αυτό που ακριβώς φτιάχτηκαν, τουρισμό.Και είναι περιττό να πούμε ότι οι Γερμανοί το θέμα "άνεση" σε ταξίδι το μελετούν εδώ και 40 χρόνια....

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Η αληθεια ειναι οτι οι μπεμπεδες,εκτος των μεγαλων αστικων κεντρων,συντηρουνε τον θρυλο της bmw.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Γιαγιά Αρκούδα.
    Μου θυμίζεις την "προδωμένη γκόμενα".

    Ασβεστο το μίσος.
    Αλοίμονο στον αποδέκτη!

    Ξεσκισέ τους.



    Εχεις βέβαια τα δίκια σου.

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος
    Γιαγιά Αρκούδα.
    Μου θυμίζεις την "προδωμένη γκόμενα".

    Ασβεστο το μίσος.
    Αλοίμονο στον αποδέκτη!

    Ξεσκισέ τους.



    Εχεις βέβαια τα δίκια σου.
    Δηλαδη, μια μοτο καποιων αρκετων χιλιαδων ευρω, καποιες μαλιστα ¨σκληρης¨ περιπετειας, χρειαζεται διαδικασια συντηρησης για να βγαλει τον χειμωνα;
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stergios69 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη, μια μοτο καποιων αρκετων χιλιαδων ευρω, καποιες μαλιστα ¨σκληρης¨ περιπετειας, χρειαζεται διαδικασια συντηρησης για να βγαλει τον χειμωνα;
    Αυτά διαβάζω και δεν μπορώ να κόψω το τσίπουρο.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stergios69 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη, μια μοτο καποιων αρκετων χιλιαδων ευρω, καποιες μαλιστα ¨σκληρης¨ περιπετειας, χρειαζεται διαδικασια συντηρησης για να βγαλει τον χειμωνα;
    H bmw δεν χρειαζεται συντηρηση.Το κυκλωμα της bmw ψαχνει συνεχεια νεα κολπα για να συντηρειτε.

  8. #8
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Δλα ρε μαγκες σας φαινεται περιεργο το οτι οι ασφαλτινες μοτο πρεπει να προετοιμαζονται για το χειμώνα;

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Δλα ρε μαγκες σας φαινεται περιεργο το οτι οι ασφαλτινες μοτο πρεπει να προετοιμαζονται για το χειμώνα;
    Αυτο που λες δεν ειναι παραξενο.
    Παραξενο ειναι μια μηχανη περιπετειας,η οποια ειναι μονιμα φωτογραφημενη μεσα σε ποταμια,λασπες,γκρεμους και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις να θελει τοσο χαιδεμα.

  10. #10
    οχι το οτι πρεπει να κανουν προετιμασια διαχημανσης δηλαδη να της προετιμασουν για να της αποθυκευσουν με ασφαλεια και καλα δεν ειμαι κουφο? δηλαδη την μοτο την χρησιμοποιουνε καποιοι μονο οταν εχει ηλιο και θερμοκρασια ανω των 25 βαθμων? και θεωρουνται μοτοσικλετιστες?
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    εαν και ειναι για γελια πραγματικα σκευτικα να σας το γραψω.
    απο τον οκτωμβριο μου ερχοντουσαν μηνηματα στο κινητο μου απο αντιπροσοποιες BMW που ελεγαν το εξεις .
    προετιμασια διαχημανσης (καπος ετσι το λεγανε τα εχω σβησει) για τηςμοτοσικλετες bmw σε ειδικες μιωμενες τιμες.
    και αναρωτιεμαι..
    δηλαδη οι ιδιοκτητες bmw μοτοσικλετων με το που πιανει το φτινοπωρο και τα προτοβροχια αραζουν της μηχανες τους για τον χημωνα?????
    κατι δηλαδη σαν τα κοπαδια που οι βοσκοι τα βαζουν στα χημαδια για να ξεχημωνιασουν?
    βαζουν και σανω για να εχουν να τρωνε και να κραταει της μηχανες τους ζεστες?
    τι σκατα κανουν?
    τη σημενει διαχημανση μοτο?
    ρε πανε καλα?
    θα δωσω ενα σκασμο λευτα να παρω bmw και θα την βαλω στο παχνι μην κρυωσει και την πιασει βηχαλακι?
    θα τρελαθουμε.
    υπαρχουν τοσο ξενεροτοι οδηγοι μοτο? η μονο η περισοτεροι ξενεροτοι αναβατες μοτο ειναι μπεμβεδακιδες?
    ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ παρανόησες!
    Τα μηνύματα για το hibernation δεν ήταν για τη μοτό σου, αλλά για σένα...

  12. #12
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ παρανόησες!
    Τα μηνύματα για το hibernation δεν ήταν για τη μοτό σου, αλλά για σένα...
    Γαματο.. .


  13. #13
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ Προβολή μηνύματος
    οχι το οτι πρεπει να κανουν προετιμασια διαχημανσης δηλαδη να της προετιμασουν για να της αποθυκευσουν με ασφαλεια και καλα δεν ειμαι κουφο?
    δηλαδη την μοτο την χρησιμοποιουνε καποιοι μονο οταν εχει ηλιο και θερμοκρασια ανω των 25 βαθμων? και θεωρουνται μοτοσικλετιστες?
    Όχι.

    Αυτοί απλά θεωρούνται υπερήφανα μέλη της παγκόσμιας οικογένειας κατόχων Μπεμπέ.

    Απλά η Μπεμπέ θέλει να μην κάνει διακρίσεις ,παρέχοντας σε όλους τους πελάτες της τις ίδιες υπηρεσίες.

    Οποιος δεν θέλει να λαμβάνει τέτοιου είδους ενημερωτικά μυνήματα ,θα πρέπει να στείλει σουμουσου διαγραφής από τη λίστα πληκτρολογώντας το ακόλουθο κείμενο:

    "Παρακαλώ πολύ να με διαγράψετε από την λίστα των χειμερινών ΜπεΜπε νιούς-λέτερς ,μπηκώζ τη Μπεμπέ μου την χρησιμοποιώ για τον λόγο που την πήρα. Ευχαριστώ."

    Είναι τόσο απλό.
    .
    .
    .
    .
    .
    Sorry ....αλλά.....δεν άντεξα.....
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  14. #14
    Ακούστε ένα νέο Ελληνες

    Η bmw δεν πουλάει μόνο στο Ελλαδιστάν του Γενάρη των 17 βαθμών κελσίου ,
    αλλά και στη Σουηδία των -15 και του μισού μέτρου χιόνι .


    Αν δεν καταλάβαινετε τι λέω ,
    πάτε στην επαρχία να δείτε κάτι ταξιδευτές να τρίβεται τα μάτια σας .
    Εξάλλου το λέει και το τραγούδι " πλούσιοι επαρχιώτες μηχανόβιοι"

  15. #15
    Σε άλλες εποχές θα τις έκαναν σωρό στη πλατεία του χωριού και θα τους έβαζαν φωτιά.
    Άκου διαχείμανση.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. κουφαθηκα!!!!!!!!!
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2004, 04:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF