Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Βοήθεια για αγορά μηχανής

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2013
    Μηνύματα
    17

    Βοήθεια για αγορά μηχανής

    Καλησπέρα παιδιά και σόρρυ για το ζάλισμα. (είχα φτιάξει παλαιότερα ένα ίδιο θέμα)

    Λόγω προσωπικών προβλημάτων είχα ματαιώσει την αγορά (πρώτης) μηχανής, ωστόσο εφόσον πλέον όλα πάνε καλά λέω να επανέλθω δριμύτερος....

    Στο θέμα μας... είμαι εντελώς άπειρος οδηγός παρότι έχω το δίπλωμα πάνω από 2 χρόνια (A κατηγορίας) ... (μία μικρή οδηγική πείρα με παπί, αλλά έχουν περάσει κάμποσοι μήνες από τότε, οπότε δεν θα το μετρήσω καθόλου)
    Ψάχνω μεταχειρισμένο παπί από το 2006+ και θέλω να αποδειχτεί σκυλί.Κυρίως για χρήση εντός πόλης. (για κατανάλωση δεν συζητάω, εφόσον είναι παπί υποθέτω πως θα έχει χαμηλή κατανάλωση)
    Το budget είναι στα 1000€ καθαρά για την αγορά μηχανής (συν την μεταβίβαση) ... για εξοπλισμό κτλπ έχω άλλη καβάτζα.

    Κοιτάω κυρίως Honda , ωστόσο δεν μπορώ να έχω άποψη λόγω απειρίας, άρα για ακόμη μία φορά θα ζητήσω τα φώτα σας.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Georl Προβολή μηνύματος
    ........... άρα για ακόμη μία φορά θα ζητήσω τα φώτα σας..
    δλδ τα έχεις πάρει ήδη μία φορά και πας για δεύτερη?????

    στο τσάμπα ΠΑΛΙ?

    όχι φίλος......



    ξεκινα να κάνεις μία έρευνα στα πολλά ανάλογα θέματα που έχουν ανοίξει τελευταία ειδικά για παπιά.....

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    δλδ τα έχεις πάρει ήδη μία φορά και πας για δεύτερη?????

    στο τσάμπα ΠΑΛΙ?

    όχι φίλος......



    ξεκινα να κάνεις μία έρευνα στα πολλά ανάλογα θέματα που έχουν ανοίξει τελευταία ειδικά για παπιά.....





    οτι ειπε ο Σπυρος
    και εκτος αυτου η παρασκευη ειναι αφιερωμενη στα παπια
    σημερα ειναι τριτη....





    πλακα κανουμε







    εδω παρα πολλοι εκφραζουν αρνητικες αποψεις για το innova
    κοιτα και αλλες μαρκες

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2013
    Μηνύματα
    17
    Παρότι είχα αφήσει την αγορά του παπιού κάμποσο καιρό ..... τα θέματα τα διάβαζα , οπότε είμαι διαβασμένος...
    Το ότι δεν μπορώ να αποφασίσω οφείλεται κυρίως στο ότι θέλω ένα ανθεκτικό παπί στην πάροδο του χρόνου, μιας και εαν παρουσιάσει γρήγορα προβλήματα θα είναι μεγάλο πρόβλημα για μένα... θα μου πείτε βέβαια πως αυτό εξαρτάται από την χρήση που θα του κάνω εγώ και το τι χρήση του έκανε ο άλλος, αλλά αυτά είναι σχετικά.... άμα είναι "καλό" το μηχανάκι , δεν πιστεύω να έχω θέμα ... εε?

    Γενικά κοιτούσα Crypton(μιας που μόνο αυτό έχω οδηγήσει, μαζι με ένα anf) αλλά στα λεφτά που διαθέτω είναι κάπως χλωμό ... (ίσως φταίει και το ότι κοιτάω παπί του 2006+ , αλλά θέλω να είμαι λίγο πιο σίγουρος για την αγορά μου...)
    Οπότε στράφηκα στα Honda που έχω ακούσει(διαβάσει) τα καλύτερα σε όλους τους τύπους μηχανών της... και ύστερα modenas και daytona ... αλλά και για τα δύο τελευταία λέγονται διάφορα...

    Για αυτό είμαι στα σκοτάδια και ζητάω λίγο φως...

    *Ρε παίδες κάποιος deliveras δεν υπάρχει να βοηθήσει...?

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δουλευουν τωρα...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2013
    Μηνύματα
    17
    χαχαχαχα

  7. #7
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Περιμενε 2-3 χρονια ωστε να πεσουν οι τιμες των μοντελων 2006 και να εισαι εντος μπατζετ.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2013
    Μηνύματα
    17
    γίνεσαι κακούλης...

    γενικά υπάρχουν παπάκια του 2006+ , απλά δεν είναι αυτά που πρωτίστως κοιτούσα...

    τέσπα... ψάχνοντας και ρωτώντας παν στην πόλη λένε...

  9. #9
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Προσωπικη αποψη...
    Επειδη τα παπια ειναι παμφθηνα στα ανταλλακτικα (με 2-3 κατοσταρικα αλλαζεις μοτερ στην ουσια)
    θα επαιρνα ενα στην ποιο ξεφτιλα τιμη που θα μπορουσα να βρω (αν δουλευει και το μοτερ καλα ακομα καλυτερα)
    παρα να ρισκαρα να εδινα παραπανω για ενα ακριβο μεταχειρισμενο που δεν εχω ιδεα το ζωη εκανε πριν (π.χ. πιτσιρικαδες τα τρεχουν αλλα αλλαζουν και λαδια...οι γεροι δεν τα ζοριζουν αλλα δεν ξερουν τι σημαινει λαδια...γενικα μιλαω...)

    Προσωπικα εχω Crypton '98 που πηρα μολις εκλεισε μαγαζι που δουλευα (η πιτσαρια που χρονομετραει τους ντιλιβεραδες της) σε τιμη που ουτε ποδηλατο δεν παιρνεις και μεχρι τωρα ενα σερβις εχω κανει, αλλαγη λαδια καθε 2000 ,ενα μπροστα λαστιχο και αλυσιδογραναζα (ενα χρονο σχεδον μετα τα 2 τελευταια).
    Αν βρεις κατι αντιστοιχο χτυπα το και ξεχνα την χρονια (ειδικα σε παπι το ιντζεκτσιον και την υδροψυξη τα θεωρω λιγο αντιφαση στην απλοτητα του σαν κονσεπτ)...π.χ. μπορει να βρεις παπι του 02 να ειναι καλυτερο του 07

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2013
    Μηνύματα
    17
    Οκ ευχαριστώ πολύ παιδιά...
    Συνεχίζω γενική αναζήτηση χωρίς χρονολογίες κτλπ...

    Να στε καλα...

Παρόμοια θέματα

  1. αμεση βοηθεια για αγορα μηχανης
    από ARTHUR στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2013, 20:40
  2. βοήθεια για αγορά πρώτης μηχανής
    από madddogg στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2012, 17:51
  3. λιγη βοηθεια για αγορα μηχανης
    από Warlord13 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2011, 06:04
  4. βοηθεια για αγορα μηχανης
    από kat94 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 150
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2011, 14:37
  5. Βοήθεια για αγορα μηχανης απο Κινα
    από Γιαννης2 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2009, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF