Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 90

Θέμα: Tmax 530 HyperModified

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαινω που χαλιεστε με τα λεφτα των αλλων.....
    εγω δεν ειπα οτι χαλαστηκα!

  2. #17
    Μια χαρα μαλακα τον ειπες ομως......

  3. #18
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    Αι ντοτ λαικ. Αυτά τα μηχανάκια είναι φτιαγμένα για να σε πηγαίνουν στην δουλεία σου χωρίς να βρέχεσαι και με μικρό κόστος.-

    Τι νόημα έχει μια τέτοια τόσο ακριβή και άχρηστη μετατροπή πέρα από το επιδείξει τις δυνατότητες του μετατροπέα??
    Δεν νομιζω να παιρνει καποιος ΤΜΑΧ γιατι θελει οικονομια - μικρο κοστος.
    Απο την αγορα μεχρι τα σερβις και την καταναλωση του τιποτα δεν προδιδει οικονομια.

    Απο την αλλη οπως υπαρχουν οι @υλωμενοι με τα ss, με τα χωματινα κλπ υπαρχουν και αυτοι με τα σκουτερ, δεν βρισκω κατι περιεργο σε αυτο.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Μια χαρα μαλακα τον ειπες ομως......

  5. #20
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    δηλαδή κανείς σας δεν έκανε το παπάκι του 72άρι???


    μια χαρά μουν@ρ@ είναι το εργαλείο.....

    οχι εγώ δέν είχα παπί ποτέ
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    οχι εγώ δέν είχα παπί ποτέ
    Ουτε εγω και δεν το λεω υποτιμητικα, απλα δεν με αρεσε...
    Σκουτερ ηταν το πρωτο μου.

    Παντως αυτο το σκ@τοφτιαγμενο παει ασορτι με το νεο "τρεντ" των αναβατων του:
    Το ζιβαγκο μεχρι τη μυτη που φορανε, για το κρυο και καλα, κακια λεμε, αντι του κρανους...
    Βαρβατηλαααα!
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  7. #22
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Δεν νομιζω να παιρνει καποιος ΤΜΑΧ γιατι θελει οικονομια - μικρο κοστος.
    Απο την αγορα μεχρι τα σερβις και την καταναλωση του τιποτα δεν προδιδει οικονομια.

    Απο την αλλη οπως υπαρχουν οι @υλωμενοι με τα ss, με τα χωματινα κλπ υπαρχουν και αυτοι με τα σκουτερ, δεν βρισκω κατι περιεργο σε αυτο.

    Τώρα ένα δίκιο το έχεις (240 έδωσα για service στο Nexus ) αλλά απο την άλλη τα SS και τα Χωμάτινα είναι μοτοσικλέτες χα χα χα χα χα χ πλάκα κάνω.

    Τα σκουτερ ειναι μοτοσικλετάκια καθημερινής μετακίνησης τα οποία καλύπτουν ΚΑΙ ένα κενό οδηγικής ανικανότητας ΜΕΡΙΚΩΝ αναβατών λόγο της έλλειψης συμπλέκτη. Έγιναν μόδα και σιγά σίγα φτάσαμε σε 400-500-600-800 κυβικά και αντίστοιχες αξίες.

    Σκουτερ λοβερς σαφώς και υπάρχουν όπως είπαμε (συνειδητοποιημένοι ή περιστασιακοί λόγο μόδας) που προφανώς είναι διατεθειμένοι να τα χώσουν για να φτιάξουν το υπερόπλο αλλά όσα και να χώσεις τα γονίδια είναι γονίδια και τα λεφτά για κάψιμο.

    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  8. #23
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Ουτε εγω και δεν το λεω υποτιμητικα, απλα δεν με αρεσε...
    Σκουτερ ηταν το πρωτο μου.

    Παντως αυτο το σκ@τοφτιαγμενο παει ασορτι με το νεο "τρεντ" των αναβατων του:
    Το ζιβαγκο μεχρι τη μυτη που φορανε, για το κρυο και καλα, κακια λεμε, αντι του κρανους...
    Βαρβατηλαααα!
    Ούτε εγώ ρε, πάντα γούσταρα ένα αλλά έτυχε και στα 18-19 μου, μου χάρισε ο ξάδελφος μου λόγο μετοίκησης, ένα XL200.... κωλόφαρδος??

    Καλά τρέντι αναβάτες δεν έχουν μόνο σκουτερ απλά η μόδα πλέον επιβάλει, σκούφο ακρανοβιτς, μπουφάν φουσκωτό, γυαλί και γυαλισμένο πλαστικό και εκκίνηση τράτας λόγο ανοιχτής εξάτμισης και φυγοκεντρικού.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  9. #24
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gi_4ce Προβολή μηνύματος
    Εγω ρε παιδιά μετά απο όλα τα οχήματα που εχω αλλάξει, ενα nexus 500 σαν αυτο που είχα φτιάξει, θα το ήθελα πάλι.

    Το κάθε μηχανάκι έχει τον χαρακτήρα και τον χαβαλέ του.
    Τρελό βίτσιο αλλά σε καταλαβένω απόλυτα, και εγώ ψάχνω να βρώ LC4620 μοντέλο πρίν απο το 98 να πάρω


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Εχει πλακα οταν τους περνας με σουζα...
    ...και περνάς εσύ με σούζα και μετά πρέπει κααααθε φορά να εξηγώ στο γιο μου γιατί εμείς με το nexus δέν κάνουμε ποτέ σούζες
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    ........ που προφανώς είναι διατεθειμένοι να τα χώσουν για να φτιάξουν το υπερόπλο αλλά όσα και να χώσεις τα γονίδια είναι γονίδια και τα λεφτά για κάψιμο.
    με την ίδια λογική, τις αρχαιολογίες π.χ. που ανασταίνουν μερικοί εδώ μέσα (και όχι μόνο), τσάμπα το κάνουν γιατί η αρχαιολογία, αρχαιολογία θα μείνει....
    πες μου τώρα οτι δεν είναι μαλακία αυτό που μόλις έγραψα και οτι έχω δίκιο....

    για κάποιο λόγο πήρα σκούτερ και του έριξα αλλα τόσα να το κάνω αυτό που βλέπεις.... τι ασχολείσαι ρε αδερφέ με την δική μου καύλα/τρέλα/μαλακία???

    σου αρέσει?
    έχει καλώς

    δεν σου αρέσει?
    πάλι έχει καλώς

    όλα τα άλλα (περί καμμένων ευρώ, περί τεντυμπόιδων με φουσκωτα μπουφάν, περί γονιδίων κλπ) είναι να χαμε να λέγαμε....

    και επειδή μου αρέσει να τα λέω και χύμα, ισως και να κρύβουν και μία ζηλια που εμείς δεν μπορούμε να βάλουμε ολινς μπροστινό με ακτινικά φρένα κλπ κλπ κλπ.....

    απλά είναι τα πράγματα, εμείς το γαμάμε (ως είθισται δλδ)

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    και επειδή μου αρέσει να τα λέω και χύμα, ισως και να κρύβουν και μία ζηλια που εμείς δεν μπορούμε να βάλουμε ολινς μπροστινό με ακτινικά φρένα κλπ κλπ κλπ.....
    Με τα λεφτά που έχει χώσει, αγοράζεις καμμιά 10αριά μηχανάκια που έχουν Ohlins, ακτινικά φρένα, Brembo, anti-spin, traction control και 150 άλογα περισσότερα.

    Σιγά το deal δηλαδή...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Με τα λεφτά που έχει χώσει, αγοράζεις καμμιά 10αριά μηχανάκια που έχουν Ohlins, ακτινικά φρένα, Brembo, anti-spin, traction control και 150 άλογα περισσότερα.

    Σιγά το deal δηλαδή...
    μαζί σου....

    τον αλλον όμως, απλά, δεν τον νοιάζουν τα άλλα μηχανάκια.... τον νοιάζει το τουμπανιασμένο σκούτερ....

    τι να τον κάνουμε τώρα? γούστα είναι αυτά..... εσύ γιατί πήρες τον ματρακά που έχεις ας πούμε?

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    μαζί σου....

    τον αλλον όμως, απλά, δεν τον νοιάζουν τα άλλα μηχανάκια.... τον νοιάζει το τουμπανιασμένο σκούτερ....

    τι να τον κάνουμε τώρα? γούστα είναι αυτά..... εσύ γιατί πήρες τον ματρακά που έχεις ας πούμε?
    Γιατί είχε Ohlins, ακτινικά Brembo, ΟΖ και 100 άλογα περισσότερα απ΄τη μπουρούχα, στο μισό κόστος.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Γιατί είχε Ohlins, ακτινικά Brembo, ΟΖ και 100 άλογα περισσότερα απ΄τη μπουρούχα, στο μισό κόστος.
    τσίπη....



  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.853
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    με την ίδια λογική, τις αρχαιολογίες π.χ. που ανασταίνουν μερικοί εδώ μέσα (και όχι μόνο), τσάμπα το κάνουν γιατί η αρχαιολογία, αρχαιολογία θα μείνει....
    πες μου τώρα οτι δεν είναι μαλακία αυτό που μόλις έγραψα και οτι έχω δίκιο....

    για κάποιο λόγο πήρα σκούτερ και του έριξα αλλα τόσα να το κάνω αυτό που βλέπεις.... τι ασχολείσαι ρε αδερφέ με την δική μου καύλα/τρέλα/μαλακία???

    σου αρέσει?
    έχει καλώς

    δεν σου αρέσει?
    πάλι έχει καλώς

    όλα τα άλλα (περί καμμένων ευρώ, περί τεντυμπόιδων με φουσκωτα μπουφάν, περί γονιδίων κλπ) είναι να χαμε να λέγαμε....

    και επειδή μου αρέσει να τα λέω και χύμα, ισως και να κρύβουν και μία ζηλια που εμείς δεν μπορούμε να βάλουμε ολινς μπροστινό με ακτινικά φρένα κλπ κλπ κλπ.....

    απλά είναι τα πράγματα, εμείς το γαμάμε (ως είθισται δλδ)
    Θεωρητικά έχεις δίκιο.
    Πρακτικά σε σκούτερ ρίχνεις τζάμπα λεφτά γιατί οι αναρτήσεις μοτό δεν δουλεύουν με τα ροδάκια , εκτός εάν τις τροποποιήσεις εκτενώς,
    Τα επιπλέον φρένα είναι άχρηστα λόγο ανώμαλης κατανομής βάρους ,και ... ροδάκια,
    γκάζι και αισθητική είναι στην κρίση του καθενός αλλά πόσο γκάζι να χρειαστείς εφόσον στην πόλη είσαι "αέρα" λόγω cvt...
    Στα σκουτεράκια ή βελτίωση είναι ποδίτσα χουφτίτσες ανεμοθώραξ.....

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή YAMAHA TMAX 530
    από TomCh στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2014, 18:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF