Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Ποιά ss να αγορασω και γιατι

  1. #16
    Καλά στα λένε ρε φίλε. Ανέβα κατηγορία αλλά όχι τόσο ψηλά...παίξε σε κάτι πιο ήπιο. Αλλο παπί με 8hp φτιαγμένο και άλλο ss με 100+. επίσης δεν νομίζω οτι η πρώτη πραγματική μηχανή σου πρεπει να είναι καινούργια.....δεν θες να μάθεις γιατί....ασε που σε ενα μεταχειρισμένο θα είσαι πιο ανετος στο στήσιμο του στα μέτρα σου( θα σου εχουν περισέψει αρκετές χιλιάδες ευρό) και θα απλώσεις χερι ωστε να την μάθεις πιο άνετα απο την καινούργια με την εγγύηση που θα τρέμεις και μπουζι να αλλάξεις μήπως και την χάσεις. (την εγγύηση)

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    και αυτο ειναι πιο επικινδυνο απο μια εταιρεια οπως η καβασακι που τα φτιαχνει με πιο αργες γεωμετριες.
    Έχεις το ποιο επικίνδυνο τρωωταμούτραμου μηχανάκι!Αργή γεωμετρία το ZX-10R;Το πιο απόλυτο είναι!


  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Aπα πα το zx10 ειναι φοβερα σταθερο και ασφαλες ,εχει ιχνος 103. Πηρα να δοκιμασω το μονστερ s4r μπας και το αγοραζα για αλλαγη,ενοιωσα τοσο ακραια γεωμετρια που το φοβηθηκα. Οπως και το 595 της τραιμομφ που ειχα και σε 15 μερες χρησης επεσα 2 φορες. Οι ευρωπαιοι εχουν τα πιο επικινδυνα μηχανακια. Οι γιαπωνεζοι ειναι σοβαροι και τα κανουν λιγωτερο ακραια. Το cbr900 δημιουργουσε φοβο και ανασφαλεια το μπροστινο.
    Ετσι για το zx10 επειδη φανταζομαι δεν το εχεις οδηγησει ειναι ικανο να παει με 200 ψιλοχανοντας τον πισω υπο απολυτο ελεγχο.
    Μονο σε γερες επιταχυνσεις ειδικοτερα αν ειναι πισωβαρα στημενο κουναει τιμονια,αλλα σε αυτες τις καταστασεις η ισορροπια γινεται με τον πισω τροχο οποτε και να κουνησει το τιμονι μερικες φορες δεν δημιουργειται κανενα προβλημα ,μονο μια απασχοληση για τον οδηγο.Γι αυτο στους αγωνες βαζουν αμορτισερ τιμονιου για να μην απασχολειται ο οδηγος .

  4. #19
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    περιγραφες απο kinhsh RULEZZZ

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Aπα πα το zx10 ειναι φοβερα σταθερο και ασφαλες ,εχει ιχνος 103. Πηρα να δοκιμασω το μονστερ s4r μπας και το αγοραζα για αλλαγη,ενοιωσα τοσο ακραια γεωμετρια που το φοβηθηκα. Οπως και το 595 της τραιμομφ που ειχα και σε 15 μερες χρησης επεσα 2 φορες. Οι ευρωπαιοι εχουν τα πιο επικινδυνα μηχανακια. Οι γιαπωνεζοι ειναι σοβαροι και τα κανουν λιγωτερο ακραια. Το cbr900 δημιουργουσε φοβο και ανασφαλεια το μπροστινο.
    Ετσι για το zx10 επειδη φανταζομαι δεν το εχεις οδηγησει ειναι ικανο να παει με 200 ψιλοχανοντας τον πισω υπο απολυτο ελεγχο.
    Μονο σε γερες επιταχυνσεις ειδικοτερα αν ειναι πισωβαρα στημενο κουναει τιμονια,αλλα σε αυτες τις καταστασεις η ισορροπια γινεται με τον πισω τροχο οποτε και να κουνησει το τιμονι μερικες φορες δεν δημιουργειται κανενα προβλημα ,μονο μια απασχοληση για τον οδηγο.Γι αυτο στους αγωνες βαζουν αμορτισερ τιμονιου για να μην απασχολειται ο οδηγος .
    Ρε μήπως είναι επειδή το έχεις συνηθίσει;
    Καλά δεν επιμένω κιόλας,δεν έχω οδηγήσει καν 1000SS,απλά σου λεω την άποψη πολλών(όχι καφετέριας).

  6. #21
    ρε συ χλιτο σιγουρα για μαρτιο πηγαινει το μχανακ??γιατι στο μοτο λεει οτι θα ερθει δεκεμβρη!

    κι αν γενικα απο επιδοσεις και γενικα στησιμο ειναι πολυ καλο θα το παρω................με το ρισκο να τον πιω αν βγαζει προβληματα το κωλοηλεκτρονικο γκαζοπριονι!! και θα παιζουν φραγκα με τα κωλοηλεκρονικα!!


    για πες γιατι γι αυτο το λογο εχω κρεμασει το σεμπερι και περιμενω την αντικειμενικοτατα μουναρ* R6...του 2006 ε.


    απο 2005 φιλε CBR ` ανετοτατα!!!

    προσωπικα το καβασακι δε μου αρεσει τοσο.ειδικα ο κωλος απο το πλαι ειναι σαν καμπινες.συν οτι εχει πολυ ανοιχτα κλιπον.για καφεεεε χαχαχαχαα





    χλιτο κανονισε και καμια κοντινη βολτα να τα πουμε.
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  7. #22
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
    ρε συ χλιτο σιγουρα για μαρτιο πηγαινει το μχανακ??γιατι στο μοτο λεει οτι θα ερθει δεκεμβρη!
    Xθες που ρώτησα ένα παιδί από το Βύνιο, μου είπε ότι έρχεται Ιανουάριο το R6...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  8. #23
    αρα η στον βυνιο λενε μαλακιες, η ο χλιτος λεει μαλακιες η το μοτο λεει μαλακιες!


    ελπιζς να λεει ο βυνιος και ο χλιτος μαλακιες.

    δεν αντεχω αλλοοοο!!!


    αντε ρε κωλομηχανο ελα!
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz



    ελπιζς να λεει ο βυνιος και ο χλιτος μαλακιες.
    μ@λ@κ@ς είσαι ρε.
    Ρε συ τι να σου πω.Αφού τα ξέρεις λένε Ιανουάριο και έρχεται Μάρτιο.
    :rotflmao:

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα σε όλους......

    Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο Forum, οπότε καλή μου αρχή.

    Βασικά μην σκέφτεσαι το γεγονός ότι θα είναι μεγάλο βήμα για σένα από παπί σε supersport των 100 ίππων. Αλλά πρέπει να είσαι συνετός και να σέβεσαι το μωρό σου. Να προσπαθήσεις να βάλεις φρένο στους όποιους κάγκουρες γνωστούς και μη θα σε προτρέψουν να ξεπεράσεις τα όρια σου, γιατί του μωρού σου τα όρια δύσκολα θα τα φτάσεις, τα δικά σου όμως πολύ εύκολα και μετά



    Όσον αφορά τα μοντέλα που κυκλοφορούν και θα κυκλοφορήσουν, νομίζω ότι πρέπει να ακολουθήσεις την καρδιά σου και να βρείς αυτό που θα σου κάνει ΚΛΙΚ.....

    Δοκίμασε να ανέβεις σε όλα και να παρείς μια ιδέα της θέσης οδήγησης.

    Ψηφίζω μεταξύ Honda, Suzuki, Kawasaki. Έχουν απίστευτη θέση οδήγησης και ειδικά το δύο τελευταία έχουν παντού και πάντα δύναμη, αν και το πρώτο νομίζω θα σε βοηθήσει να μάθεις περισσότερο από τα άλλα.

  11. #26
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    αυτο που λενε τα παιδια για τη μεταβαση απο παπι σε 120+ ιππους (αν μιλαμε για kawasaki ) ειναι σωστο... καλυτερα να το ξανασκεφτείς

    αλλα στη κατηγορια ΥΠΗΡΧΕ ανταγωνισμός... μεχρι που βγηκε το ZX6R του 2005....

    απο τοτε ολοι ....προσπαθουν... να το φτασουν......

    (δες τα συγκριτικά των περιοδικων για να καταλάβεις)




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2431_800.jpg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	45,0 KB 
ID:	26656

  12. #27
    ρε συ χλιτ κι αν αυτη τη φρα ειναι οπως τα λενε??


    δηλαδη ρε συ το μοτο ενημερωθηκε απο την μοτοδυναμικη η απο την YAMAHA ??εαν απο την γιαμαχα δε νομιζω να λενε ετσι μαλακιες του βροντου.εαν ενημερωθηκαν απο την μοτοδυναμικη παιζει και να λενε ψιλοαερολογιες γιατι πηρα δυο φορες και ο ενας μου ειπε οτι θα ερθει μεσα στο δεκεμβρη κι ο αλλος μετα το δεκεμβρη.


    ειμαι σε αδιεξοδο!!!!!


    ποσο λετε να κοστιζει το R6??

    μη παρω το σεμπεαρ και σκασει το ρο τον δεκεμβρη και τραβαω τα μαλλια μου!
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  13. #28
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    09/08/2004
    Μηνύματα
    104
    αν παρεις honda χαλαρα θα τραβας τα μαλια σου, δες τι επαθαν αυτοι με τα 04 RR Που ηρθε το 05 δωρακι το αναποδο μπροστα,
    εφοσον ερχεται νεο R6 το πιθανοτερο ειναι να παρουσιαστει και ενα καινουριο ZX του χρονου, μιας και αναβει παλι ο ανταγωνισμος,
    εγω παντως θα εκανα υπομονη γιατι το R6 ειναι εξολοκληρου νεο και η yamaha δεν συνιθιζει να κανει δραστικες αλλαγες σε συντομο χρονικο διαστημα, οσο για το ηλεκτρικο γκαζι ας κανουμε υπομονη μεχρι τον αλλο μηνα που θα σκασουν μυτη παρουσιασεις,
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
    ρε συ χλιτ κι αν αυτη τη φρα ειναι οπως τα λενε??


    δηλαδη ρε συ το μοτο ενημερωθηκε απο την μοτοδυναμικη η απο την YAMAHA ??εαν απο την γιαμαχα δε νομιζω να λενε ετσι μαλακιες του βροντου.εαν ενημερωθηκαν απο την μοτοδυναμικη παιζει και να λενε ψιλοαερολογιες γιατι πηρα δυο φορες και ο ενας μου ειπε οτι θα ερθει μεσα στο δεκεμβρη κι ο αλλος μετα το δεκεμβρη.


    ειμαι σε αδιεξοδο!!!!!


    ποσο λετε να κοστιζει το R6??

    μη παρω το σεμπεαρ και σκασει το ρο τον δεκεμβρη και τραβαω τα μαλλια μου!
    Τι να σΕ πω ρε Τζώρτζ;Αφού ξέρεις πως είναι τα πράγματα.Και να έρθει Δεκέμβρη(χλωμό το κόβω) θα πέσουν όλοι με τα μούτρα και λογικά θα μπεις σε λίστα αναμονής.Τις περισσότερες φορές έτσι γίνεται.Αλλά τώρα γάματο,αφού έχεις γκαβλώσει με το R6,άμα πάρεις το RR θα ξενερώσεις... περίμενέ το.
    (δεν πιστεύω να σε προβλημάτισα κι άλλο; )

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
    αν παρεις honda χαλαρα θα τραβας τα μαλια σου, δες τι επαθαν αυτοι με τα 04 RR Που ηρθε το 05 δωρακι το αναποδο μπροστα,
    εφοσον ερχεται νεο R6 το πιθανοτερο ειναι να παρουσιαστει και ενα καινουριο ZX του χρονου, μιας και αναβει παλι ο ανταγωνισμος,
    Αμέσως εσυ ''αν πάρεις Honda..''
    Το RR'05 με το '06 θα είναι ίδια,μόνο τα χρώματα αλλάζουν.Οπότε τσιμπάει ένα '05 που θα ναι πάνω απο 1000 ευρώ φτηνότερο από το καινούργιο R6 και όταν το πουλήσει(θα παει φαντάρος σύντομα,το ξέχασες ) δεν θα χάσει λεφτά(τι '05,τι '06).Τώρα έτσι όπως τα'πα μπερδεύτηκα κι εγώ.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό street μεσαίου κυβισμού να πάρω και γιατί??
    από mastroxristos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 14:05
  2. Ποια να αγοράσω;
    από nikoas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2009, 20:01
  3. all time classic - τι παπι να παρω (και γιατι)
    από Lux Aeterna στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2009, 11:32
  4. Ποια Akrapa απο τις 2 και γιατί;
    από Ζ109 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2006, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF