Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: Ποιά ss να αγορασω και γιατι

  1. #31
    ποοο ειμαι σε γαμησε τα διλλημα ομως!!!το θεμα ειναι πως αν παρω το ρο δε θα ξερω κα τι λεει απο αξιοπιστια και τα λοιπα.καλα ουτως η αλλως θα περιμενω να το δοκιμασουν τα περιοδικα να δω πανωκατω τι λεει.

    χλιτο εαν απο επιδοσεις ειναι καλο στησιμο και τα λοιπα ελεγα να το κλεισω λιγο καιρο πριν ερθει ελλαδα.


    καλα οχι οτι θα με χαλασει αν παρω το σιμπιαρ.απλα εαν βγει οντως καλο το ρο θα ζηλευω λιγο γιατι ειναι και πανεμορφο.συν οτι θα τρωω κατι τσαγακια μουρλια! :rotflmao: :rotflmao:


    δε ξερω τι να κανω να κανω να κανω...


    ρε το καβα δε το ειχα δει ποτε ουτε καν σε φωτο σε μαυρο!!!πααααρα πολυ ομορφοτετο απο τα αλλα χρωματα.........................αλλα και παλι θεση οδηγησης οχι του φουστου μου...........
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  2. #32

    Re: Re: Ποιά ss να αγορασω και γιατι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    signomi mia erotisi
    tora exis ena mixanaki 50cc ke to epomeno sou 8a ine ena super spor 600 me treles epitanxisis ke apisteftes telikes
    ke anarotiese giati oli giro sou fovounte gia sena?

    tora file ton ipes monos sou ton logo
    den exis drami mialo gia afto den se empistevete kanis

    anti na paris kati endiameso gia kana xrono na eksikio8is me tis mixanes ke meta xtipas ena ss 600 pas katef8ian gia vrouves...

    mpravo file mou

    Οσο αφορα οτι δεν εχω την εμπειρια του ss εχετε δικιο αλλα
    κάπου το παρακανεται...Συγκεκριμενα θα σας πω οτι απο 50CC
    και ενω δεν είχα καβαλησει μηχανη πηρα βολτα ενα Triumph 600
    speed four χωρις ιδιαιτερο προβλημα..αν δεν κανω λαθος εχει 90ps
    Δηλαδη τοσο τραγικο είναι να αγορασω το cbr600rr.Πάντα οδηγοντας κρατημενα και προσεκτικα μεχρι να μαθω.
    ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ
    chech

  3. #33
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: Re: Ποιά ss να αγορασω και γιατι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από djchech
    Οσο αφορα οτι δεν εχω την εμπειρια του ss εχετε δικιο αλλα
    κάπου το παρακανεται...Συγκεκριμενα θα σας πω οτι απο 50CC
    και ενω δεν είχα καβαλησει μηχανη πηρα βολτα ενα Triumph 600
    speed four χωρις ιδιαιτερο προβλημα..αν δεν κανω λαθος εχει 90ps
    Δηλαδη τοσο τραγικο είναι να αγορασω το cbr600rr.Πάντα οδηγοντας κρατημενα και προσεκτικα μεχρι να μαθω.
    ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ

    Σόρρυ ρε φιλαράκο αλλά κι εμείς επειδή δεν ξέρουμε και είμαστε και πολύ ζηλιάριδες σου λέμε να μην πάρεις 600SS....

    Για να μην τσαγιώνεις όπου μας βρεις.....

    Πέρα από την πλάκα όμως, το θέμα φίλε μου δεν είναι να πάρεις για μία βόλτα ένα SS αλλά να το έχεις κάθε μέρα... μπορεί να είσαι κρυφό ταλέντο ή ακόμα και να έχεις στόφα Rossi. Επέτρεψέ μας όμως να έχουμε διαφορετική άποψη για το θέμα.

    Μία φορά θα ξεχαστείς και θα πας παραπάνω από τα όριά σου (και με SS είναι πολύ εύκολο) γιατί θα είσαι καλά πάνω στο μηχανάκι και θα γουστάρεις και αν (χτύπα ξύλο) συμβεί στραβή άντε να μαζέψεις τα αμάζευτα.... Και μην λες σε μένα δεν συμβαίνει... Οι περισσότεροι που σου τα λένε από πάνω κι εγώ ακόμα τα μαζεύουμε.....

    Ηρέμησε και βήμα βήμα οι κινήσεις σου
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #34
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430

    Re: Re: Re: Ποιά ss να αγορασω και γιατι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από djchech
    Οσο αφορα οτι δεν εχω την εμπειρια του ss εχετε δικιο αλλα
    κάπου το παρακανεται...Συγκεκριμενα θα σας πω οτι απο 50CC
    και ενω δεν είχα καβαλησει μηχανη πηρα βολτα ενα Triumph 600
    speed four χωρις ιδιαιτερο προβλημα..αν δεν κανω λαθος εχει 90ps
    Δηλαδη τοσο τραγικο είναι να αγορασω το cbr600rr.Πάντα οδηγοντας κρατημενα και προσεκτικα μεχρι να μαθω.
    ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ

    Φιλαράκι εγώ μαζί σου.

    Άμα το γουστάρεις παρ'το.

    Άμα φας τα μούτρα σου..... δικά σου είναι. Μάλλον δεν θα συμβεί, αλλά αν συμβεί εμείς ευτυχώς δεν σε ξέρουμε.


    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Επειδη ειμαι στην ιδια φαση με εσενα,εγω βεβαια το σκεφτομαι μετα τον στρατο που θα μπω τον Ιανουαριο,τωρα εχω μια πτυχιακη να τελειωσω,θα σου πω τα εξης:
    Στην αρχη εστρεφα προς το CBR,ομορφο μηχανακι,εμπορικο κτλ.
    Μετα ειδα το R6 κ αν στην αρχη μου φανηκε καπως προχωρημενο μου αρεσε!
    Πριν καμποσο καιρο,ειδα το καινουργιο GXS-R 600 κ επαθα την πλακα μου!Πανεμορφο,με πολυ καλους χρωματισμους κ αναμενομενες καλες επιδοσεις!Δεν ξερω,καμια σχεση με τα αλλα κατα την γνωμη μου!
    Οσο για το 636 του 2006,το μαυρο χρωμα θα υπαρχει στην Αμερικη,δες ανακλαστηρες στο πλαι σε πιρουνι κ πινακιδα.Για Ευρωπη δεν εχω δει πουθενα αυτο το χρωμα ακομα!

    Αν ειναι να πας φανταρος οπως κ εγω,γιατι δεν το αφηνεις για λιγο αργοτερα για να το χαρεις κ περισσοτερο?
    Αν θες,ασε να ερθουν τα καινουργια μοντελα,να τα δεις απο κοντα,περιοδικα κτλ κ μετα κλεισε ενα.Δεν νομιζω να εχουν τοσο πολυ ζητηση ωστε να παρει τοσο πολυ καιρο να αποκτησεις το δικο σου!
    Οσο για το R6 και το ηλεκτρονικο γκαζι,απο τα αυτοκινητα τουλαχιστον που ξερω δεν ειναι κ οτι καλυτερο!
    Ξερω πως ισως σε μπερδεψα με την σειρα μου κ εγω,αλλα μοτοσυκλετα κ πρεπει να εισαι απολυτα ικανοποιημενος με την επιλογη σου,για οσο την κρατησεις!
    Παντως αν ειναι να την παρεις τωρα,καλο θα ειναι να ειναι καινουργιο μοντελο,να κρατησεις τουλαχιστον 2 χρονια μεχρι να αλλαξει!
    Ριξε μια ματια στο GSX-R 600 παρακατω,δεν θα το μετανοιωσεις!


    http://www.suzuki-gb.co.uk/model.asp?id=105
    No Fear

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Ανανεωση:
    Μετα απο επισκεψη στην εκθεση μοτοσυκλετας στο Birmingham εχουμε τα εξης:
    Το ZXR 636 βγαινει πλεον κ σε μαυρο αντικαθιστωντας το μπλε.
    Του παει πολυ το μαυρο χρωμα,πολυ ωραιο.
    Το CBR 600RR βγαινει πλεον κ σε πορτοκαλι-μαυρο.Αστο καλυτερα,αυτα τα χρωματα της Honda ειναι αστα να πανε.Καλα που συνεχιζει να βγαινει σε μαυρο-ασημι.
    Με την προσθηκη των νεων GSXR και R6,δειχνει ξεπερασμενο κ θελει ανανεωση.
    Το καινουργιο R6,αν κ απο τις φωτογραφιες τραβουσε τα βλεματα,απο κοντα με απογοητευσε,εμενα κ ενα φιλο που το ειχε στα υποψην.
    Στο κεντρο του raim air εχει εκεινον τον διαολο,λες και ειναι κορδονι.Τα πλαινα του φαιρινγκ στο υψος της μασκας βγαινουν στο πλαι στον οριζοντιο αξονα σαν φτερα.
    Η ουρα κανει μεγαλη αντιθεση,πολυ στενη σε σχεση με την φαρδια μασκα που ειναι λες κ εχει φαει μπουνια πανω απο τα φωτα.
    Δεν ξερω,μολις το ειδαμε,απογοητευτηκαμε κ οι δυο.
    Το GSX-R ηταν κ για τους δυο μας το ομορφοτερο 600αρι.Ομορφο παντου,με χρωματα που δενουν μαζι τους.Σταμπιλιζατερ,ομορφα οργανα,gear indicator,shift light κτλ.
    Να σημειωσω οτι η εξατμιση δεν ειναι οπως φαινεται απο το πλαι.Εσωτερικα εχει το σχημα αυτο,σαν τριγωνικο ας πουμε,κ απο εξω αυτο που φαινεται ειναι ενα καλυμα μαυρο που απεχει απο την εξατμιση μερικα εκατοστα.Ο καταλυτης κτλ ειναι λιγο πιο πριν στο χαμηλοτερο σημειο της μοτοσυκλετας κατω απο το φαιρινγκ.
    Αυτα!
    No Fear

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιό street μεσαίου κυβισμού να πάρω και γιατί??
    από mastroxristos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 14:05
  2. Ποια να αγοράσω;
    από nikoas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2009, 20:01
  3. all time classic - τι παπι να παρω (και γιατι)
    από Lux Aeterna στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2009, 11:32
  4. Ποια Akrapa απο τις 2 και γιατί;
    από Ζ109 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2006, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF