Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 66

Θέμα: σερβις μηχανης

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Δεν έχουν σίγουρα οι υπόλοιποι.Σε 15 μαγαζιά που ρώτησα με ορινγκ, φρενα τσιμούχες φλάντζες κλπ κλπ
    Θα ρωτήσω και αυτόν σίγουρα.
    Ευχαριστώ
    Καλή μετακόμιση

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Αυτός είναι για βίδες όχι για ορινγκ!

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Αυτός είναι για βίδες όχι για ορινγκ!
    exi ke o-ring
    ke sta roulemanadika exoun
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    αλλαχθηκαν τα υγρα σημερα με ενα παλικαρι που ξερει κατι παραπανω απο μενα καναμε και εξαερωση τα ιδια σκατα.....πιανει ελαχιστα το φρενο ενω τωρα οταν πατας την μανετα ακουγεται ενα φσττ φσττ σαν να τρομπαρουμε αερα μηπως εχει τρυπησει οχι το σωληνακι αλλα εκει που παταει η μανετα?

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    ΜΠορεί να πάτησες το πιστόνι λίγο πιο μέσα και να κόλλησε.Για να το ξεκολλήσεις θέλει λίγη κόντρα.Λίγη ίσα-ίσα να το πιάσει η μανέτα.Αμα είναι αυτό δεν έκανες σωστά εξαέρωση
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	13717603493_273e8a8b1f.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	89,5 KB 
ID:	314480
    Μετά για την τρόμπα στην μανέτα..
    Ξεβίδωσε το σωληνάκι από κάτω και πάτα την μανέτα κανα δυο φορές αν κατεβάζει υγρά.

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    τελικα τρομπα ειναι παιδια αυριο θα κατεβω κεντρο να βρω ημιτασιον η γνησια ποσο κοστιζει στο περιπου?την εκανε κομματακια το παλικαρι που ηρθε για την εξαερωση και εχει χαλασει μου εδειξε ενα σπασμενο ελατηριο και κατι κομμενα ο ρινγκ

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Την έκατσες! Πάρε στα στοκατζίδικα να βρεις μεταχειρισμένο
    Αμα βγάλεις τον καθρέπτη θα κατέβει νομίζω
    http://www.car.gr/parts/photos/2286752/
    Αλλιώς πάρε το κιτ.Δεν ξέρω που θα βρεις ιμτασιον.Λογικά εκεί θα παίζει η τιμή.Γνήσιο πάει διπλάσια!Εγώ θα έψαχνα για κανά καλό μεταχειρισμένο όχι ιμιτασιον
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...-831+&_sacat=0
    Καλού κακού πάρε κα την τσιμπίδα μαζί σου για επιτόπιο έλεγχο του μεταχειρισμένου
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 16/04/2014 στις 20:09.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    ακομα τρομπα δεν εχει βρεθει καθως κατεβηκα κεντρο δεν βρηκα κατι ολοι μου λεγανε να βαλω απο supra και απο αλλα παπακια και ξενερωσα την εχω παει σε εναν εδω μαστορα και καλα και εδω και μια βδομαδα μου το παει απο μερα σε μερα

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    ακομα τρομπα δεν εχει βρεθει καθως κατεβηκα κεντρο δεν βρηκα κατι ολοι μου λεγανε να βαλω απο supra και απο αλλα παπακια και ξενερωσα την εχω παει σε εναν εδω μαστορα και καλα και εδω και μια βδομαδα μου το παει απο μερα σε μερα
    Πάρε το μεταχειρισμένο που σου έδειξα.Θα κρατήσει πιο πολύ από οποιοδήποτε ιμιτασιόν .Μην παιδεύεσαι με πατέντες Και τα κιτ που σου έδειξα δεν είναι γνήσια.Πες να σου βγάλει τον καθρέφτη για το πάρεις πιο φθηνά.ΜΠορεί και 20 αντί για 30.Να ξεμπερδεύεις.
    Απλά έλεγξέ το εξονυχιστικά πριν το πάρεις

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    καλος θα καλεσω αυριο το πρωι κατι αλλο τωρα η μηχανη πατιναρει σαν τρελη πλεον με ειχε ειδοποιησει εδω και 1500 χιλιομετρα με πατιναρισμα στην δευτερα και πλεον πατιναρουν ολες και σε ανηφορες τα βρισκουμε σκουρα συν οτι εχει ανεβει σαν τρελη η καταναλωση εκει που με φουλ τεποζιτο εκανα 190-220 αναλογος πως οδηγουσα πλεον ειναι θεμα αν κανω 120
    δισκακια δεν θελει? η υπαρχει και κατι αλλο που μπορει να το προκαλει?ανταλλακτικο τετοιο που μπορω να βρω να το παω να το περασουν γιατι ακουω κατι τρελα ποσα στυλ 100 οι δισκοι και 50 εργασια η στην τελικη μηπως τα αλλαξει φιλαρακι που εχει λυσει απο παπακι μεχρι μηχανη

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    καλος θα καλεσω αυριο το πρωι κατι αλλο τωρα η μηχανη πατιναρει σαν τρελη πλεον με ειχε ειδοποιησει εδω και 1500 χιλιομετρα με πατιναρισμα στην δευτερα και πλεον πατιναρουν ολες και σε ανηφορες τα βρισκουμε σκουρα συν οτι εχει ανεβει σαν τρελη η καταναλωση εκει που με φουλ τεποζιτο εκανα 190-220 αναλογος πως οδηγουσα πλεον ειναι θεμα αν κανω 120
    δισκακια δεν θελει? η υπαρχει και κατι αλλο που μπορει να το προκαλει?ανταλλακτικο τετοιο που μπορω να βρω να το παω να το περασουν γιατι ακουω κατι τρελα ποσα στυλ 100 οι δισκοι και 50 εργασια η στην τελικη μηπως τα αλλαξει φιλαρακι που εχει λυσει απο παπακι μεχρι μηχανη
    Θα βρεις μέχρι και όλη την καμπάνα μαζί με τους δίσκους αλλά αυτό θέλει 5 διαφορετικούς ελέγχους.
    Από το πάχος των δίσκων που μετράς έναν έναν με παχύμετρο, τα δόντια της καμπάνας ,τα μήκος των ελατήριων,τις βίδες κλπ κλπ. Αν έχεις υπομονή εσύ και ο φίλος σου γίνεται.ΓΙ αυτό τους παίρνουν πακέτο και τους αλλάζουν όλους μαζί γιατί είναι λίγο πακέτο η διαδικασία.
    Ανοιξέ το κοίτα τα δόντια της καμπάνας, το καπάκι και βάλε καινούριους δίσκους και ελατήρια
    Και βρες το μάνουαλ να δεις τι διαδικασία είναι
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 29/04/2014 στις 13:43.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Η τρελή κατανάλωση οφείλεται κυρίως στην κακή κατάσταση των καρμπρυρατέρ
    Μετά στις βαβλβίδες ,μπουζί ,δίσκους(πατινάρισμα),φίλτρα, αλυσίδες .Αυτά τα λίγα
    Εχεις πραγματάκια να ελέγξεις αλλά έχεις και βιβλιαράκι με τα σέρβις που γίνανε νομίζω
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 29/04/2014 στις 13:52.

  14. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    μπηκε τρομπα απο rebel 450 40 ευρω πηγε νταξει ηταν σε αριστη κατασταση το παλικαρι εκει δεν με αφησε να πληρωσω πριν την βαλουμε πανω και να την δοκιμασουμε.....ελενχθηκε και ολο το μπροστινο συστημα φρενων ουτε διαρροες ουτε τιποτα...απλα η τρομπα μετα απο 90000 χλμ παρεδωσε πνευμα κατεβαζε υγρα αλλα χωρις πιεση...εγινε εξαερωση μπηκαν καινουργια υγρα και τακακια καλου καλου αλλαχθηκαν τα o ring καθαριστηκε και μπηκε στην θεση της...σειρα εχει οποσδηποτε το πατιναρισμα καθως μεχρι 40-50 παει χωρις να σηκωσω τον κοσμο απο τις στροφες του κινητηρα....αν και παρατηρησα οτι αν τσιτωσω αποτομα το γκαζι τρεμει ολη η μηχανη ανεβαζει αλλα δεν κραταει σταθερες στροφες ανεβοκατεβαινουν δηλαδη συνεχεια για να κρατησει σταθερη ταχυτητα...σημερα ειδικα που ανεβαινα την πρωτοπαπαδακη ειδα τον χαρο με τα ματια μου με δευτερα δεν ανεβαινα καν με πρωτη μονο και 20-25....το καρμπ αποκλειεται να φταιει για την καταλανωση καθως εχει καινουργιες μεμβρανες ειναι καθαρισμενο πληρως και αλλαχθηκε πυραυβλακι γιατι ψιλοκολλαγε...οποτε παμε για δισκους? και μετα για αλυσιδα....σιγουρα θα ξαναελενχθουν βαλβιδες γιατι κατι δεν μου αρεσει στον ηχο και η βανα του ντεποζιτου γιατι το καρμπ δουλευει με υποπιεση και επιασα παραξενη μυρωδια στα λαδια σαν βενζινολαδο

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    μπηκε τρομπα απο rebel 450 40 ευρω πηγε νταξει ηταν σε αριστη κατασταση το παλικαρι εκει δεν με αφησε να πληρωσω πριν την βαλουμε πανω και να την δοκιμασουμε.....ελενχθηκε και ολο το μπροστινο συστημα φρενων ουτε διαρροες ουτε τιποτα...απλα η τρομπα μετα απο 90000 χλμ παρεδωσε πνευμα κατεβαζε υγρα αλλα χωρις πιεση...εγινε εξαερωση μπηκαν καινουργια υγρα και τακακια καλου καλου αλλαχθηκαν τα o ring καθαριστηκε και μπηκε στην θεση της...σειρα εχει οποσδηποτε το πατιναρισμα καθως μεχρι 40-50 παει χωρις να σηκωσω τον κοσμο απο τις στροφες του κινητηρα....αν και παρατηρησα οτι αν τσιτωσω αποτομα το γκαζι τρεμει ολη η μηχανη ανεβαζει αλλα δεν κραταει σταθερες στροφες ανεβοκατεβαινουν δηλαδη συνεχεια για να κρατησει σταθερη ταχυτητα...σημερα ειδικα που ανεβαινα την πρωτοπαπαδακη ειδα τον χαρο με τα ματια μου με δευτερα δεν ανεβαινα καν με πρωτη μονο και 20-25....το καρμπ αποκλειεται να φταιει για την καταλανωση καθως εχει καινουργιες μεμβρανες ειναι καθαρισμενο πληρως και αλλαχθηκε πυραυβλακι γιατι ψιλοκολλαγε...οποτε παμε για δισκους? και μετα για αλυσιδα....σιγουρα θα ξαναελενχθουν βαλβιδες γιατι κατι δεν μου αρεσει στον ηχο και η βανα του ντεποζιτου γιατι το καρμπ δουλευει με υποπιεση και επιασα παραξενη μυρωδια στα λαδια σαν βενζινολαδο
    εν σειρά βαλβδίες - αλυσιδρογράναζα - δισκάκια πιστεύω.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 03:13
  3. Της μηχανής οι ρόδες...
    από almalibera στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 07:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF