Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΧΟΜΠΙ

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/12/2012
    Μηνύματα
    513

    ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΧΟΜΠΙ

    Παιδες καλησπερα....πρωτα απ'ολα δεν ξερω εαν αυτη ειναι η σωστη ενοτητα γιαυτο το θεμα.Οποτε οι διαχειριστες ξερουν.....Μπαινω στο θεμα λοιπον.Εχω νοικιασει εναν υπογειο χωρο γυρω στα 60τ.μ οπου μεσα υπαρχει ενας τορνος ενα φρεζοδραπανο παγκος εργασιας κομπρεσερ αερος μια κορδελα μεταλων και μια κοληση argon .μεσα υπαρχουν ΔΙΚΑ ΜΟΥ μηχανακια και μονο.Δικα μου εννοω ειναι ολα στο ονομα μου και δεν προκειται να μπει καποιο το οποιο δεν μου ανηκει.χρειαζεται καποια αδεια για αυτο?με την γειτονια τι γινεται?δεν μιλαω για θορυβους σε ωρες κοινης υσηχιας βεβαια ενοειται αυτο.εαν γνωριζει καποιος κατι αλλα σοβαρα ας απαντησει.ευχαριστω εκ των προτερων.
    Τελευταία τροποποίηση από MAΝΟΣ; 27/04/2014 στις 21:20.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    ΕΦ όσον δεν θα αναλάμβανεις αλλά μηχανάκια δεν υπάρχει πρόβλημα
    Και ενός φίλου σου να βάλεις μέσα πάλι είσαι οκ
    Αν πλακώσουν και πηγαινοέρχονται και υπάρξει καλοθελητης τότε θα έχεις πρόβλημα

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της mhakio
    Εγγραφή
    27/06/2007
    Μηνύματα
    30
    Πες σας που είσαι να γίνουμε φίλοι σου.......όχι σε ώρες κοινής υσηχίας
    Κάνω ένα τσιγάρο και φεύγω....

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Tι άδεια να χρειάζεται δηλαδή? Για να έχεις σε ενα γκαραζ τα μηχανάκια σου και τα εργαλεία σου δεν χρειάζεται τίποτα.
    Για δικό σου καλό καλό είναι να έχεις και ενα πυροσβεστήρα εύκαιρο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/12/2012
    Μηνύματα
    513
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Tι άδεια να χρειάζεται δηλαδή? Για να έχεις σε ενα γκαραζ τα μηχανάκια σου και τα εργαλεία σου δεν χρειάζεται τίποτα.
    Για δικό σου καλό καλό είναι να έχεις και ενα πυροσβεστήρα εύκαιρο.
    Ναι ασφαλως και υπαρχει πυροσβεστηρας και συστημα εξαερισμου...

  6. #6
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Προσοχή στους καλοθελητές και απο δυσαρεστημένο - ζηλιάρη φίλο / κολλητό.....

    Κατα τα άλλα προχώρα, όλη η Ελλάδα έτσι κάνει....

  7. #7
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Δεν έχεις κάποιο θέμα! Μιλάω εκ πείρας!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    είσαι κοντά Σαλόνικα; να γίνουμε φίλοι σου!

  9. #9
    Μονο σε περιπτωση φωτιας θα χρειαστει να αποδηξεις οτι τα μηχανακια ειναι δικα σου.
    Κατα τα αλλα αν δεν ενοχλεις πολυ (θορυβος και αναθυμιασεις) κανεις δεν θα σε ενοχλησει.

    Βαλε και μια φυσουνα για τα καυσαερια.

  10. #10
    Έχει ένα χώρο σαν τον δικό μου. Και μηχανάκια φίλων να φτιάχνεις δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Και αστυνομία να φωνάξουν και ότι άλλη υπηρεσία θέλουν σου κλάνουν τα κάκαλα αρκεί όμως να τηρείς το ωράριο κοινής ησυχίας και να έχεις πάρει μέτρα για φωτιά – που πετάς λάδια, διάφορα υγρά που πλένεις – μυρωδιές από καυσαέρια, διαλυτικά κ.α και μην φοβάσαι τίποτα.
    Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ( ρωτάω αν θες και σου λέω ) αν η αποθήκη είναι σε πολυκατοικία δεν μπορείς να αποθηκεύεις καύσιμα και άλλα εύφλεκτα υλικά σε μη πιστοποιημένα δοχεία.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/12/2012
    Μηνύματα
    513
    .....και στην εφορια αμα σκασει τι θα πω?οσον αφορα τα μηχανακια φιλων?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.bmw Προβολή μηνύματος
    Έχει ένα χώρο σαν τον δικό μου. Και μηχανάκια φίλων να φτιάχνεις δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Και αστυνομία να φωνάξουν και ότι άλλη υπηρεσία θέλουν σου κλάνουν τα κάκαλα αρκεί όμως να τηρείς το ωράριο κοινής ησυχίας και να έχεις πάρει μέτρα για φωτιά – που πετάς λάδια, διάφορα υγρά που πλένεις – μυρωδιές από καυσαέρια, διαλυτικά κ.α και μην φοβάσαι τίποτα.
    Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ( ρωτάω αν θες και σου λέω ) αν η αποθήκη είναι σε πολυκατοικία δεν μπορείς να αποθηκεύεις καύσιμα και άλλα εύφλεκτα υλικά σε μη πιστοποιημένα δοχεία.

  12. #12
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAΝΟΣ Προβολή μηνύματος
    .....και στην εφορια αμα σκασει τι θα πω?οσον αφορα τα μηχανακια φιλων?
    Τίποτα δεν θα πείς γιατί δεν μπορεί κανείς να αποδείξει τίποτα.
    Το αν στην αποθήκη σου έχεις 30 μηχανάκια στο όνομά σου και τα φτιάχνεις είναι παράνομο? Φυσικά και όχι.
    Το αν στην αποθήκη σου έχεις μηχανή ή αμάξι φίλου, πατέρα, μάνας, γκόμενας κλπ και το φτιάχνεις είναι παράνομο? Φυσικά και όχι.
    Παράνομος θεωρείσαι αν έχεις ήδη συνεργείο εν λειτουργεία ή οποιαδήποτε μορφής επιχείρηση που λειτουργεί κανονικά με επαγγελματικό ΑΦΜ κλπ κλπ κλπ και δεν κόβεις αποδείξεις και δεν αποδίδεις την αυτασφάλισή σου στο ΤΕΒΕ.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAΝΟΣ Προβολή μηνύματος
    .....και στην εφορια αμα σκασει τι θα πω?οσον αφορα τα μηχανακια φιλων?
    Καταρχήν αφού δεν είναι επαγγελματικός χώρος δεν μπορεί να μπει κανένας χωρίς την άδεια σου εκτός από εισαγγελέα. Αν είσαι επαγγελματίας μηχανικός ή μηχανουργός είχες επιχείρηση και την έκλεισες (όχι απαραίτητα στον ίδιο χώρο) τότε μπορούν να επικαλεστούν παράνομη δραστηριότητα.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  14. #14
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.bmw Προβολή μηνύματος
    Καταρχήν αφού δεν είναι επαγγελματικός χώρος δεν μπορεί να μπει κανένας χωρίς την άδεια σου εκτός από εισαγγελέα. Αν είσαι επαγγελματίας μηχανικός ή μηχανουργός είχες επιχείρηση και την έκλεισες (όχι απαραίτητα στον ίδιο χώρο) τότε μπορούν να επικαλεστούν παράνομη δραστηριότητα.
    Mε ενδείξεις μόνο....
    Κανείς δεν μπορεί να του κάνει τίποτα εκτός άμα γίνει επώνυμη καταγγελία και να μπεί μέσα εισαγγελέας για τα περεταίρω. Δηλαδή οτι πληρώνεται για να παρέχει κάποια υπηρεσία, επισκευή κλπ.
    Επώνυμη καταγγελία ξέρετε τι είναι σωστά? Δηλαδή με κάρφωσες και ξέρω ποιός είσαι.... Δεν ξέρω και πολλούς να το κάνουν αυτό την σήμερον.

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dbnn Προβολή μηνύματος
    Mε ενδείξεις μόνο....
    Κανείς δεν μπορεί να του κάνει τίποτα εκτός άμα γίνει επώνυμη καταγγελία και να μπεί μέσα εισαγγελέας για τα περεταίρω. Δηλαδή οτι πληρώνεται για να παρέχει κάποια υπηρεσία, επισκευή κλπ.
    Επώνυμη καταγγελία ξέρετε τι είναι σωστά? Δηλαδή με κάρφωσες και ξέρω ποιός είσαι.... Δεν ξέρω και πολλούς να το κάνουν αυτό την σήμερον.
    Έτσι ακριβός.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ζητείται εξουσιοδοτημενο συνεργείο YAMAHA!!!
    από petridist στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2006, 15:31
  2. Συνεργείο για άφρικα στην Σαλονίκη;
    από Stergios69 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 23:50
  3. Συνεργειο...
    από noble στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2005, 11:45
  4. Μηχανικός/Συνεργείο για R1 '03
    από RapidShade στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 09:05
  5. Συνεργειο Suzuki
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 23:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF