Σελίδα 9 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 349

Θέμα: -10 χρόνια προσδόκιμο

  1. #121
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Γραψε ενα κειμενο (σε συνεννοηση με τον δικηγορο) που να ενημερωνει (χωρις ονοματα κατηγορουμενων ,μονο αρχικα) για το ολο συμβαν ,και οταν θα ξερεις την ημερομηνια της δικασιμου στειλτο μου (και με φωτο των σκυλιων αν θες) και το στελνω σε δημοσιογραφο να δημοσιευτει:
    (π.χ. διαφορα παραδειγματα εδω
    http://www.zoosos.gr/article/5305/ma...-sten-korintho
    http://www.zoosos.gr/article/5322/vo...an-ta-2-skulia
    http://www.zoosos.gr/article/5134/ka...tose-ta-skulia
    http://www.zoosos.gr/category/vasike...gelies?page=11 )

    Μην το βρεις απιθανο την ημερα της δικασιμου να χρειαστουν τα ματ για να κρατησουν τον κοσμο!
    Μας γ@μησες τα ύπατα βραδιάτικα.


    Γι ' αυτό δεν θέλω να διαβάζω τέτοια δημοσιεύματα ρε γαμώ την ψυχή μου, γ@μώ το σπίτι τους τα μουνι@ που βγάζουν όλη την καφρίλα της γ@μημένης ζωής τους στα ζώα.

    Σκατά γινίκαμε πάλι απόψε!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #122
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μας γ@μησες τα ύπατα βραδιάτικα.
    Γι ' αυτό δεν θέλω να διαβάζω τέτοια δημοσιεύματα ρε γαμώ την ψυχή μου, γ@μώ το σπίτι τους τα μουνι@ που βγάζουν όλη την καφρίλα της γ@μημένης ζωής τους στα ζώα.
    Σκατά γινίκαμε πάλι απόψε!
    ειναι πολυ ψυχοφθορο μπιλ,αλλα αν τα βλεπανε αυτα ολοι η εστω πολλοι,ουτε ο χυμαδορ θα ειχε προβλημα τωρα,ουτε τοσα ζωα καθε μερα θα σκοτωνανε ουτε τιποτα...ας εχουμε γνωση ποιοι ειναι τα κτηνη και τα ζωα επιτελους!!!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #123
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μας γ@μησες τα ύπατα βραδιάτικα.


    Γι ' αυτό δεν θέλω να διαβάζω τέτοια δημοσιεύματα ρε γαμώ την ψυχή μου, γ@μώ το σπίτι τους τα μουνι@ που βγάζουν όλη την καφρίλα της γ@μημένης ζωής τους στα ζώα.

    Σκατά γινίκαμε πάλι απόψε!
    Οποιος ασχολειται με τα ''φιλοζωικα'' τα βλεπει καθε μερα...δεν ειναι καθολου σπανια φαινομενα οπως νομιζουν πολλοι...
    Γι'αυτο ολοι οι φιλοζωοι φωναζουν για στειρωση και οτι ''εχω να τα δωσω'' δεν στεκει...τα περισσοτερα καταληγουν στο δρομο ή σε καποιο βουνο (λες και δεν περασαν χιλιαδες χρονια απο τοτε που ητανε λυκοι...)...και εκει η μοιρα τους δεν ειναι καλη...

  4. #124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    η ψωλιά πρέπει να είναι μη διαχειρίσιμη από αυτούς, άλλου επιπέδου.
    Συμφωνω απολυτα.
    Αν εσκαγε περιπολικο (απλα να σταματαγε με τον φαρο ανοιχτο) εξω απο το σπιτι του θα τον εβλεπες τον γερο να τρεκλιζει.
    Το θεμα ειναι να μπορεσεις να ζησεις εσυ ηρεμα χωρις να εχεις τον φοβο μετα απο ολα αυτα οτι μπορει και να ερθει ενα βραδυ να σου κανει την πουστια ολοκληρωμενα.

  5. #125
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Δε ξερω απο που εισαι φιλαρακι μου αλλα μου φαινεται δε γνωριζεις πραγματικα τι συμβαινει στην ελληνικη επαρχία...

    Κακομοιρηδες μιζεροι σκατοψυχοι με μυαλα Τουρκοκρατίας.
    Ναι αυτα τα γνωριζω αλλωστε το ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ μου αλλα οχι και να κυνηγιουνται με καραμπινες παιζοντας κλεφτοπολεμο και ανοιγοντας βεντετες που θα πανε απο γενια σε γενια. Κουτσα στραβα εχουμε φτασει στο 2014 (αν και ειναι υπο αμφισβητηση, μπορει και στο 2017) και αυτα θα επρεπε να εχουν εκλειψει αλλα απο οτι φαινεται συμβαινει το ακριβως αντιθετο.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  6. #126
    Ο ορός δεξτρόζης δεν είχα ιδέα τι κάνει και ότι υπάρχει .

    Πάντα έχω μαζί μου τις ατροπίνες με το εμετικό .

    Ζω και εγώ σε περίεργη γειτωνιά με περίεργο σκύλο . Πριν μια βδομάδα έφυγαν 2 σκύλοι . Πρίν κανα χρόνο ένα άλλο και πριν δυο χρόνια του γείτονα μου + Πολλά που την γλύτωσαν κατα καιρούς .
    ....Στη γειτονιά μου ΟΛΟΙ έχουν σκυλιά ... όλοι όταν ήρθα μου είπαν να προσέχω έναν τύπο , γιατί αυτός βάζει φόλες . Όλοι τον ξέρουν και κανείς δεν μπορεί να κάνει τίποτα .
    Αν δεν τον πιάσεις επαυτιφώρο ....

    Εμένα μια μέρα μου άφησε ένα σημείωμα πως τον ενοχλεί ο λύκος , ο οποίος γαυγίζει όταν κάτι γίνει . Αυτός ενοχλεί περισσότερο , αλλά εμένα δεν μου καίγεται καρφί .
    Και στην αστυνομία πήγα να ρωτήσω και σε φιλοζωικές κτλ .

    Πήρα μια μέρα το σκυλο μου και πήγα σπίτι του . Λέω στη γυναίκα του να τον φωναξει , αυτός βγαίνει έξω και του λέω έλα κάτω που σε θέλω .
    ...Το κορυφαίο !! Μου λέει όχι .
    Κατέβα κάτω ρε να σου πω . Ο γείτονας είμαι . Δε θα σε δείρω . Κατεβαίνει και τον αρχίζω ...Ολοι μου εχουν πει για εσενα ...Μην πάθει κάτι το σκυλί , εσενα ξέρω μονο που βαζεις φολες κτλ κτλ . Αυτος δε μιλαγε , αλλά δεν πιστεύω πως τα καταλαβε αυτα που του ειπα .

    Μια φορα πάντως την καραμπίνα την καθαριζα μπροστα στο μπαλκονι του , έτσι για να με βλεπει .

    Έχω την αισθηση πως τις τελευταιες φόλες δεν τις έριξε αυτος γιατι ήταν σε άλλη μεριά ...Αλλά είμαι πάντα σε επιφυλακή .

    ¨οτι χειρότερο να βλέπεις το ζώο σου να αφρίζει ...Μην το ζήσει κανείς .

  7. #127
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Ρε και γω που δεν ειμαι φιλοζωος αλλα σεβομαι ολες τις ψυχες ,αν δω ζωντανο να υποφερει ,σπαραζει η καρδια μου...


  8. #128
    Μακρύ μέλος... Το avatar του/της IRA57
    Εγγραφή
    09/02/2014
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Και επειδη το συγκεκριμενο ειναι προσφατο περιστατικο και μολις τωρα εμαθα νεα...οπως φαινεται τελικα...ο ιδιος ο ιδιοκτητης τους τα σκοτωσε...
    και το ντομπερμαν που ειχε υιοθετησει του το πηραν πισω...

    Δεν παμε καλα...καθολου ομως...

  9. #129
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IRA57 Προβολή μηνύματος
    Και επειδη το συγκεκριμενο ειναι προσφατο περιστατικο και μολις τωρα εμαθα νεα...οπως φαινεται τελικα...ο ιδιος ο ιδιοκτητης τους τα σκοτωσε...
    και το ντομπερμαν που ειχε υιοθετησει του το πηραν πισω...

    Δεν παμε καλα...καθολου ομως...
    Το μόνο σίγουρο.

    Έρε πούτσ@ και κατακέφαλα που θέλουν μερικοί, τι να πω ο ίδιος που τα τάιζε ο ίδιος τα σκότωσε??

    Ρε είμαστε πολύ ανώμαλοι και σκατάδες.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #130
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ενταξει.
    Πουτσα ξυλο και στον ηλιο λοιπον.
    Ας τονε φολιασει κι αυτον και το σοι του ολοκληρο να ησυχασει.
    Και μετα αντι για ολοι μαζι μοτοπορεια, θα πηγαινουμε ενας ενας τσιγαρα στον Κωστα στη στενη, και τροφη στα σκυλια του.

    Κανεις δεν ειπε να πανε να πιουνε τσιπουρα μαζι.
    Ουτε να σκυψει το κεφαλι προτεινουμε ουτε κανουμε κατι τετοιο.
    Λεμε απλα οτι το να τονα πιασει και να τονε κανει μπαουλο στο ξυλο δε θα βοηθησει πουθενα.
    Ούτε και εγώ πρότεινα τσαμπουκά ή έκθεση Κώστα σε οποιοδήποτε επίπεδο.

    Αυτό που προτείνω είναι μια σθεναρή αντίδραση με έξυπνα μεσα απέναντι σε αυτές τις νοοτροπίες.

    Δεν αντέχω πλεον τους "νοικοκυραίους" που η μόνη τους προτροπή ειναι η ατελεσφορη δικαιοσύνη, το κάτσε στα αυγα σου γιατι θα φας το κεφάλι σου και το μη μιλάς γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΒΛΑΧΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΟΠΙΑ το καταλαβαινετε;

    Το λοιπόν θέλει αλληλεγγύη και ενημέρωση γι αυτα τα θεματα.

    Αυτό το ότι όλοι το ξεραμε αλλα δεν μιλάμε δεν ισχυει μονο για φόλες, ισχυει για παιδεραστία, για τραφικινγκ για χιλια δυο αδικηματα και μετα κλαιμε κροκοδειλια πανω απο το χυμένο γάλα... όλοι ένοχοι γιατί δεν καναμε κάτι.... πάρτε χαμπαρι οτι μιλάμε για ζωντανα, οχι για κυλινδροπιστονα.... για ψυχες ρε διάολε....
    Ban 'em all

  11. #131
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    Δεν αντέχω πλεον τους "νοικοκυραίους" που η μόνη τους προτροπή ειναι η ατελεσφορη δικαιοσύνη, το κάτσε στα αυγα σου γιατι θα φας το κεφάλι σου και το μη μιλάς γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΒΛΑΧΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΟΠΙΑ το καταλαβαινετε;
    Κι εσυ παρε χαμπαρι οτι δε μιλαμε για ανταρτικο πολης εναντια στη βια του κρατους.

    Κανεις δεν του ειπε να κατσει στα αυγα του και να μη μιλαει γιατι δεν ξερω γω τι.
    200 φορες το ειπαμε.

    Εχουμε εναν Κωστα που ενας πουστης πηγε να του φολιασει τα σκυλια.
    Οχι εναν ανεργο που θελει να στειλει ενα ηχηρο μηνυμα στους συντροφους-αδερφους του μπας και σηκωθουν απο τους καναπεδες.
    Μην μπλεκουμε τα πραγματα το κερατο μου μεσα.

    Ειπαμε ολα ταξικα ειναι αλλα λιγος ρεαλισμος σε καποιες περιπτωσεις δε βλαπτει.

  12. #132
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Ορίστε ποιοι είμαστε και μπράβο μας και μαγκιά μας.

    http://www.madata.gr/epikairotita/social/343710.html

    Ρε σεις τι κουβεντιάζουμε τώρα???
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #133
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Εχουμε εναν Κωστα που ενας πουστης πηγε να του φολιασει τα σκυλια.
    Οχι εναν ανεργο που θελει να στειλει ενα ηχηρο μηνυμα στους συντροφους-αδερφους του μπας και σηκωθουν απο τους καναπεδες.
    Μην μπλεκουμε τα πραγματα το κερατο μου μεσα.

    Ειπαμε ολα ταξικα ειναι αλλα λιγος ρεαλισμος σε καποιες περιπτωσεις δε βλαπτει.
    Όπως διάβασες ούτε μεμονωμενο περιστατικό είναι, ούτε αφορά μόνο τον Κώστα στην προκειμένη.

    Παραμένει δε ενα παιγνίδι εξουσίας και παρανομίας σε όλα τα επίπεδα. Ο ρεαλισμός σου τι προτείνει για να καταλάβω; Ενδικα μέσα; Συγκάλυψη με σιωπή/συνεννοχή; Τι πες μου; Η λέξη αλληλεγγύη δεν εχει αυστηρά ταξικά χαρακτηριστικά, ισως να σε ενοχλεί αλλα εχει πρωτιστως κοινωνικά όσο η ευαισθησία του καθενος επιτρέπει...

    οβερ αντ αουτ δεν εχει νοημα να μιλαμε απο δω....
    Ban 'em all

  14. #134
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Θα μου επιτρεψετε πιστευω να κανω τον συνηγορο του διαβολου.

    Το οτι υπαρχουν αρρωστοι το ξερουμε,το οτι δεν πρεπει να γινονται τετοια πραγματα απλα δεν το συζηταω,αλλα.....

    Αυτο με τους "φιλοζωους" που περνουνε ζωα ,τα αφηνουνε σε χωρους ακαταλληλους,ταλαιπωρουναι τα ιδια και με τη σειρα τους σηκωνουνε τη γειτονεια στο ποδι,τι κανουμε?Σκεφτηκατε οτι καποιοι με τις πραξεις τους φτανουνε στα ακρα ανθρωπους που δεν πειραξανε ποτε ουτε μυγα?

    Καλο και σωστα κανουμε να μιλαμε για τα δικαιωματα των ζωων αλλα και οι ιδιοκτητες ζωων καποια στιγμη πρεπει να αναλαβουνε τις ευθυνες τους.

    Για να μην παρεξηγηθω αν με ενοχλει ο σκυλος του γειτονα,προτιμω να ριξω φολα στον γειτονα που δεν κανει αυτο που πρεπει και οχι στο καημενο το ζωντανο.

  15. #135
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Η λυση ειναι μια.........
    Μπορεις να του γαμησεις την τσεπη;
    Να πληρωσει πολλα λεμε οχι κανα 3~4κατοσταρικα.Αυτοι δεν καταλαβαινουν απο αστυνομιες και περιπολικα.
    Αν ναι κυνηγησε τον και οι μαγκιες σταματουν εδω.
    Περαστικα και προσεχε τα νωτα σου.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Σελίδα 9 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 10 Χρονια moto.gr. Ετήσια βόλτα Κυριακή 20 Μαΐου 2012
    από Cpt. Haddock στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 276
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2012, 00:55
  2. Απαντήσεις: 223
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2012, 23:33
  3. 10 χρονια γραφει ιστορια !!
    από nic mor στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2010, 11:31
  4. 10 χρόνια μετά... τι άλαξε?
    από idomeneas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2009, 14:33
  5. μετα τα χρονια πολλα να πουμε και τα καλημερουδια 14-10?
    από 675 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2007, 16:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF