Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: ¨λογοκρισια¨

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της zami
    Εγγραφή
    29/09/2013
    Μηνύματα
    83

    ¨λογοκρισια¨

    Θεωρω πως ο ρολος του mod σχετικα με διαγραφες/ μεταβολες σχολιων θα πρεπει να γινεται μεν , με πολυ προσοχη δε.Απο οσο εχω καταλαβει, εδω ειναι ενα φορουμ μοτοσυκλετιστικου ενδιαφεροντος που σκοπο δεν εχει να δημιουργησει εχθρους η ´εχθρες αλλα φιλους.Οταν λοιπον εγω νιωθω προσβεβλημενος η ενοχλημενος απο κατι , οφειλω να το γραψω πρωτίστως και επειτα να κανω οποιαδηποτε αλλη κινηση.Αναφερομαι σε σχολιο μου(σε thred που δεν " επιτρεπονται" σχολια) που διαγραφηκε,το οποιο φυσικα προκληθηκε απο αλλον συμφορουμιτη ο οποιος θεωρω οτι με εθιξε,οχι προσωπικα αλλα ως συνειδητοποιημενο μοτοσυκλετιστη και κατοχο συγκεκριμενου τυπου μοτοσυκλετας.Το σωστο θα ηταν να trim αριστει και το σχολιο που με ενοχλησε(τουλαχιστον οι προσωπικες αποψεις και οχι το κυριως περιεχομενο του.Αλλως θα επρεπε να παραμεινει και το δικο μου σχολιο.
    Παντα φιλικα

  2. #2
    ας μου επιτραπεί να απαντήσω....

    το συγκεκριμένο ποστάρισμά σου δεν κόπηκε επειδή ήταν προσβλητικό ή κάτι, απλά επειδή όπως είπες και εσύ είναι σε thread που δεν επιτρέπεται σχολιασμός προκειμένου να είναι καθαρό....

    κάλλιστα μπορείς να ανοιξεις ένα θέμα στις αντιπαραθέσεις, να επικολλήσεις το ποστάρισμα του αουγκεντάλερ και να αρχίσετε τα μπινελίκια εκεί με τον γερμαναρά.....

    μην το πάρεις προσωπικά το σβήσιμο, θα είναι λάθος σου....

    το δε σχόλιο του αουγκεντάλερ δεν σβήστηκε καθώς εκεί ο καθείς επιτρέπεται να λέει τα πράγματα όπως τα βλέπει από την δική του οπτική....





    υγ.... δεν είμαι μοντ

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Μαλλον δεν ειναι δουλεια μου να σου απαντησω ,αλλα μιας και το εθιξες το θεμα να πω την αποψη μου.

    Πιθανοτατα αναφερεσαι στο θεμα "σε ειδα" που μιλαει για καποιους "διαφορετικους" οδηγους varandero.Μην το παιρνεις προσωπικα.Εχουνε γραφτει πολλα και για οδηγους αλλων μηχανων.Υπερβαλουνε καποιοι γνωριζοντας εκ των πρωτερων οτι δεν εχουνε δικιο.

    Τωρα για το θεμα της διαγραφης.Καπως πρεπει να κρατιετε ενα θεμα καθαρο.Και εμενα μου σβησανε κατι παρομοιο ,αλλα δεν εδωσα σημασια.

    Προταση προς τους διαχειριστες.Καλο θα ητανε οταν διαγραφουν καποιο θεμα να μας το γνωστοποιουνε με μηνυμα.

  4. #4
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    έχει ξαναγίνει πλειστάκις η κουβέντα

    και εγώ ήμουν και είμαι της άποψης του "edit"

    παρόλα αυτά, that's the way it is, και τέλος

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #5
    Τα θέματα 'ΣΕ ΕΙΔΑ' ήταν και είναι πάντα πολύ επιρρεπή στο να γίνουν χαώδη. Πολλά κλειδώθηκαν για αυτόν ακριβώς το λόγο. Και αν το πιο πρόσφατο είναι σχετικά καθαρό είναι γιατί είμαστε μονίμως διάφοροι από πάνω του και κόβουμε σχόλια άμεσα. Από τη στιγμή που το γράφουμε στο πρώτο ποστ και το έχουμε πει τόσες φορές να μένει καθαρό, θα μένει καθαρό και αμαρτία ουκ έχουμε.

    Εδώ να σημειώσω ότι καλό θα ήταν να αποφεύγονται, επίσης, εξυπναδούλες του στιλ 'σχολιάζω πέντε-έξι ποστ και κοτσάρω και ένα ΣΕ ΕΙΔΑ μπλα μπλα από κάτω', πριν αρχίσουν να σβήνονται και μισά ποστ.

    Τώρα, για το συγκεκριμένο, θα έλεγα να μην είμαστε τόσο εύθικτοι με απόψεις περί μηχανακίων και ,κατ' επέκταση, οδηγών τους.. Όλοι κάτι έχουν να πουν για κάποιους. Αν ήταν να τα παίρνουμε κατάκαρδα, οι μισοί θα είχαμε κατάθλιψη. Και τώρα έχουμε δηλαδή, αλλά για άλλους - σοβαρότερους λόγους.

    Ειρήνη ημίν.
    safety doesn't happen by accident

  6. #6
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    εγώ που ξεκίνησα να γράφω πάλι μετά από 1χρόνο αποχής, πήρα απόφαση να γράφω σε θέματα ή ενότητες που δεν σηκώνουν edit στα post των μελών. όπου υπάρχει υποψία παρερμηνείας, κόντρας ή φαγωμάρας απλά δε συμμετέχω.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    εγώ που ξεκίνησα να γράφω πάλι μετά από 1χρόνο αποχής, πήρα απόφαση να γράφω σε θέματα ή ενότητες που δεν σηκώνουν edit στα post των μελών. όπου υπάρχει υποψία παρερμηνείας, κόντρας ή φαγωμάρας απλά δε συμμετέχω.
    Μόνο ένας χρόνος πέρασε? Μια αιωνιότητα φάνηκε η απουσία σου...

    George_sp , εσύ είσαι καβάλα στην ακριδα?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    όπου υπάρχει υποψία παρερμηνείας, κόντρας ή φαγωμάρας απλά δε συμμετέχω.
    Χάνεις τα καλύτερα.

    Καταγγέλω κι εγώ την εξουσία για ξεδιάντροπες διαγραφές σε αυτό ακριβώς το νήμα. Απαράδεκτα πράγματα. Θα προβώ σε απεργία πείνας για τα επόμενα 3 λεπτά.

    Το "σε είδα" έχει ξεφύγει προ πολλού από τον αρχικό στόχο του και, έτσι κι αλλιώς, ο καθένας γράφει "σε είδα <τύχαιο, παντελώς άσχετο κείμενο εδώ>", οπότε το ότι κάποιοι ξεφεύγουν λίγο παραπάνω δεν κάνει ουσιαστικά τη διαφορά.
    Life begins at 45°.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    George_sp , εσύ είσαι καβάλα στην ακριδα?
    λάθος διατύπωση.....

    George_sp , εσένα κουβαλά η ακριδα?

  10. #10
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Σαν κάτοχος του ρεκορ σβησίματος μηνυμάτων (εδω καταγγέλω οτι και η εκκλησία έπεξε το ρόλο της και έχει άνθρωπο της εδω μέσα... )
    μπορώ να σου πω οτι το σφουγγάρισμα στα ποστ γίνεται σε περιπτώσεις που πάει να φυτιλιαστεί μια κατάσταση η όπως αυτό που είπε ο Σπυράκος..
    είναι ενα σχόλιο για συγκεκριμένο πράγμα που δε παίρνει σχολιασμό..εκτός και αν απαντηθεί κάτι απλο και σχετικό που δε χρειάζεται ανταπάντηση..
    απο κει και πέρα ο θεος ειναι μεγάλος και τα βλέπει όλα
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  11. #11
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Προ λίγων εβδομάδων πήρα μήνυμα προειδοποίησης για τη συμπεριφορά μου στο φόρουμ επειδή ακριβώς έθιξα τα 2 μέτρα και σταθμά που πίστευα/πιστεύω ότι εφαρμόζονται εδώ μέσα και ομολογώ ότι με είχε πειράξει πολύ γιατί 7 χρόνια (φαγούρα) ποτέ δεν νομίζω πως είχα δώσει δικαίωμα και το βρήκα άδικο. Είναι μεγάλη συζήτηση και άκρη δεν βγαίνει. Απλά έτσι για να έχουμε να λέμε κι επειδή η συμμετοχική δημοκρατία του Γιωργάκη μας έχει στιγματίσει, μέχρι να φτιάξω μια ΜΚΟ για την καταπολέμηση της λογοκρισίας σε μοτοσυκλετιστικά φόρουμ, τί θα λέγατε για ένα γκάλοπ με θέμα "Πιστεύετε πως υπάρχει λογοκρισία στο φόρουμ;"

  12. #12
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Προ λίγων εβδομάδων πήρα μήνυμα προειδοποίησης για τη συμπεριφορά μου στο φόρουμ επειδή ακριβώς έθιξα τα 2 μέτρα και σταθμά που πίστευα/πιστεύω ότι εφαρμόζονται εδώ μέσα και ομολογώ ότι με είχε πειράξει πολύ γιατί 7 χρόνια (φαγούρα) ποτέ δεν νομίζω πως είχα δώσει δικαίωμα και το βρήκα άδικο. Είναι μεγάλη συζήτηση και άκρη δεν βγαίνει. Απλά έτσι για να έχουμε να λέμε κι επειδή η συμμετοχική δημοκρατία του Γιωργάκη μας έχει στιγματίσει, μέχρι να φτιάξω μια ΜΚΟ για την καταπολέμηση της λογοκρισίας σε μοτοσυκλετιστικά φόρουμ, τί θα λέγατε για ένα γκάλοπ με θέμα "Πιστεύετε πως υπάρχει λογοκρισία στο φόρουμ;"
    +500
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  13. #13
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Μόνο ένας χρόνος πέρασε? Μια αιωνιότητα φάνηκε η απουσία σου...

    George_sp , εσύ είσαι καβάλα στην ακριδα?

    δε ξέρω αν είναι ειρωνικό το σχόλιο της αιωνιότητας γιατί λείπει smiley. δε θυμάμαι να είχα ποτέ θέμα μαζί σου όμως. εκτός αν ήταν όντως αιωνιότητα και δε θυμάμαι οπότε το προσπερνάω

    ναι εγώ είμαι καβάλα στην ακρίδα.

  14. #14
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Ειναι αναλογος απο ποια πλευρά βλεπετε τα πράγματα...

    Εμενα δε μου φαινεται σαν λογοκρισία.

    Στο κατω κατω εχετε σκεφτει οτι ορισμενες φορες παραφερομαστε εδω μέσα διχως λογο;

  15. #15
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    το μοτο.γρ το τρέχουν αφιλοκερδώς παιδιά σαν κι εσάς στον ελεύθερο χρόνο τους. μην περιμένετε συνοχή στον τρόπο αντιμετώπισης των καταστάσεων. ο κάθε mod έχει και τις δικές του/της ανοχές, αίσθηση του χιούμορ, οπτική γωνία, εμπειρίες κτλ κτλ

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Forum και Λογοκρισία
    από Valentino_Ptossi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 164
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2010, 21:01
  2. Λογοκρισία;.
    από kaps στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2007, 12:02
  3. Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?
    από zouR1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 14:02
  4. δεν πιστεύω να υπάρχει λογοκρισία εδώ μέσα έτσι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 21:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF