Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 64

Θέμα: τι να είναι άραγε??????

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    20
    Το μηχανάκι έχει οδηγηθεί χωρίς πλαστικά και λοιπές υποτιθέμενες πηγές θορύβου. Ο θόρυβος προέρχεται καθαρά απ' τα καλάμια...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a_kostas
    Το μηχανάκι έχει οδηγηθεί χωρίς πλαστικά και λοιπές υποτιθέμενες πηγές θορύβου. Ο θόρυβος προέρχεται καθαρά απ' τα καλάμια...


  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από a_kostas
    Το μηχανάκι έχει οδηγηθεί χωρίς πλαστικά και λοιπές υποτιθέμενες πηγές θορύβου. Ο θόρυβος προέρχεται καθαρά απ' τα καλάμια...
    Απο την μια χαιρομαι γιατι πιστευα οτι ειμαι ο ενας και μοναδικος και ελεγα τι γκαντεμης ειμαι θεε μου.
    Επειδη στην αρχη νομιζαμε οτι ειναι απο τα πλαστικα και την φυσα τα ξιλωσαμε ολα.Ο θορυβος παραμενει.Στις εργοστασιακες ρυθμισεις το μπροστινο ειναι πολυ μαλακο και ο θορυβος ειναι πολυ εντονος.Ιdi το μηχανακι ηταν τρενο.Να σκεφτεις οτι πρωτη φορα που πηγα μπραλο και οδηγος μολις δυο βδομαδων σε μηχανη(πιο πριν σκουτερ ειχα)πατησα ολο το λαστιχο χωρις τον παραμικρο φοβο.Τωρα εκτος οτι ξαπλωνει πιο γρηγορα απο οτι περιμενεις στην πολυ πιεση δεν εχεις καμια αισθηση,αν βρεις δε ανωμαλια πρεπει να θυμιθεις τι κανει ο rossi και δεν πεφτει.
    Δεν ξερω να οδηγω καλα για να σας πω παραπανω λεπτομεριες.Σκεφτηκα παντως για αρχη να αλλαξω τα λαδια και μετα τα ελατηρια.Φυσικα ολα αυτα θα γινουν Αθηνα γιατι εχω μαλωσει με ολους εδω.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Απο την μια χαιρομαι γιατι πιστευα οτι ειμαι ο ενας και μοναδικος και ελεγα τι γκαντεμης ειμαι θεε μου.
    Επειδη στην αρχη νομιζαμε οτι ειναι απο τα πλαστικα και την φυσα τα ξιλωσαμε ολα.Ο θορυβος παραμενει.Στις εργοστασιακες ρυθμισεις το μπροστινο ειναι πολυ μαλακο και ο θορυβος ειναι πολυ εντονος.Ιdi το μηχανακι ηταν τρενο.Να σκεφτεις οτι πρωτη φορα που πηγα μπραλο και οδηγος μολις δυο βδομαδων σε μηχανη(πιο πριν σκουτερ ειχα)πατησα ολο το λαστιχο χωρις τον παραμικρο φοβο.Τωρα εκτος οτι ξαπλωνει πιο γρηγορα απο οτι περιμενεις στην πολυ πιεση δεν εχεις καμια αισθηση,αν βρεις δε ανωμαλια πρεπει να θυμιθεις τι κανει ο rossi και δεν πεφτει.
    Δεν ξερω να οδηγω καλα για να σας πω παραπανω λεπτομεριες.Σκεφτηκα παντως για αρχη να αλλαξω τα λαδια και μετα τα ελατηρια.Φυσικα ολα αυτα θα γινουν Αθηνα γιατι εχω μαλωσει με ολους εδω.

    οταν με το καλο βρεις το προβλημα και το διορθωσεις,
    ποσταρισε εδω για να ξερουμε και εμεις τι γινετε και πως αντιμετωπιζετε....

    ευχομαι η περιπετεια σου να εχει αισιοδοξο τελος και να μην ταλαιπωρηθεις πολυ γιατι το μηχανακι ειναι καινουργιο και ειναι αμαρτια....

    καλα ξεμπερδεματα και μην ξεχασεις να μας κρατας ενημερους!!!

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    οταν με το καλο βρεις το προβλημα και το διορθωσεις,
    ποσταρισε εδω για να ξερουμε και εμεις τι γινετε και πως αντιμετωπιζετε....

    ευχομαι η περιπετεια σου να εχει αισιοδοξο τελος και να μην ταλαιπωρηθεις πολυ γιατι το μηχανακι ειναι καινουργιο και ειναι αμαρτια....

    καλα ξεμπερδεματα και μην ξεχασεις να μας κρατας ενημερους!!!
    Ξερεις εχω στεναχωρεθει πολυ γιατι το προβλημα το εχω απο το 18/10.Θα αλλαξω τα λαδια και αν δεν γινει τιποτα θα αλλαξω και τα ελατηρια και αν παλι δεν γινει τιποτα δεν θα πεθανω.
    Απο το να στεναχωριεμαι τοσο προτιμοτερο ειναι να τα σκασω χοντρα και να βαλω αλλα καλαμια.
    Εμεις να μαστε καλα και αυτα γινονται ευκολα.
    Αναμενεται νεοτερα.Κατεβαινει ο χωριατης στα κεντρικα της kawasaki και της Moto hellas

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Ξερεις εχω στεναχωρεθει πολυ γιατι το προβλημα το εχω απο το 18/10.Θα αλλαξω τα λαδια και αν δεν γινει τιποτα θα αλλαξω και τα ελατηρια και αν παλι δεν γινει τιποτα δεν θα πεθανω.
    Απο το να στεναχωριεμαι τοσο προτιμοτερο ειναι να τα σκασω χοντρα και να βαλω αλλα καλαμια.
    Εμεις να μαστε καλα και αυτα γινονται ευκολα.
    Αναμενεται νεοτερα.Κατεβαινει ο χωριατης στα κεντρικα της kawasaki και της Moto hellas
    Αν και πιστεύω ότι στην Kawasaki δεν θα βγάλεις άκρη, έχω πάει ήδη δύο φορές, αν καταφέρεις κάτι με οιοδήποτε τρόπο, ενημέρωσε μας, μήπως λύσουμε και το δικό μας πρόβλημα...
    Δοκιμάστηκε επίσης αλλαγή λαδιών στα καλάμια, δυστυχώς χωρίς επιτυχία...

  7. #37
    εχω καποια νεα για το θεμα...
    πηγα για ελατηρια, δοκιμασαμε ohlins και WP αλλα
    δυστηχως ειναι πιο χοντρα και εβρισκαν μεσα, οποτε
    μειναμε μονο στην αλλαγη λαδιου (λιγο πιο παχυ) και λιγο περισσοτερο.
    Τωρα ειμαι εδω και 2 μερες ετσι, και δεν ακουγεται τπτ απολυτος απο μπροστα, ουτε αισ8ανεσαι στο τιμονι το ντουπ ντοουπ που εκανε οταν χτυπουσε.
    αυτα...

  8. #38
    που το πηγες?.Καλα δεν ταιριαζουν τα οhlins?Πως γινεται αυτο?

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jinks
    Εγγραφή
    20/09/2005
    Μηνύματα
    208
    το χειροτερο σ'αυτα τα προβληματα ειναι οτι χανεις την εμπιστοσυνη στη μηχανη, με συνεπεια να μην απολαμβανεις καθολου την οδηγηση, αντιθετα, καθε βολτα εστιαζεται στον εντοπισμο του προβληματος και μονο.και καμια φορα, ακομη και μετα την επιλυση του προβληματος η εμπιστοσυνη ...αργει να επανελθει!!!
    ποσο κανει μαστορα????

    ..............ελα βρε τωρα, θα τα βρουμε!!!!!!!!!

  10. #40
    ενω μας διαβεβαιωσε οτι κανανε, οταν τα βαλαμε
    ηταν ελαχιστα πιο χοντρα και "βρισκανε" (και υποτι8εται πηγαμε με δειγμα :P )

    αλλα απο οτι μας ειπε μπορει να παραγγειλει απο εξω καποια αλλα της olhins τα οποια...ορκιστηκε οτι κανουνε.
    αλλα μιας και το πραπρα δειχνει οκ μετα λαδια 8α μεινω ετσι προς το παρον.
    χ8εσ το πηγα σε κατι δρομους για του κ ολου για να δω...
    δεν ακουστηκε κιχ απο μπροστα ))))

    +οτι τωρα αισθανεσαι οτι τα εντοσθια πλεουν μεσα σε λαδι ...και οχι σε νερο οπως ητανε πριν

  11. #41
    Μακαρι Θεε μου.
    Παντως για την εμπιστοσυνη αυτο ειναι μεγαλη υποθεση.
    Κατεβηκα αθηνα και δεν μπορουσα να το στιψω επειδη φοβουμουν
    Και να σκεφτεις οτι πηγαινα φετες μια βδομαδα μετα την αγορα της.Ειχα στο μυαλο μου συνεχεια οτι αν βρω ανωμαλια το μονο σιγουρο ειναι οτι πλαγιασμενος θα αγορασω οικοπεδο καπου στο μαλιακο Δεν ηξερα και ποσο στοιχιζουν

  12. #42
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zarras
    εχω καποια νεα για το θεμα...
    πηγα για ελατηρια, δοκιμασαμε ohlins και WP αλλα
    δυστηχως ειναι πιο χοντρα και εβρισκαν μεσα, οποτε
    μειναμε μονο στην αλλαγη λαδιου (λιγο πιο παχυ) και λιγο περισσοτερο.
    Τωρα ειμαι εδω και 2 μερες ετσι, και δεν ακουγεται τπτ απολυτος απο μπροστα, ουτε αισ8ανεσαι στο τιμονι το ντουπ ντοουπ που εκανε οταν χτυπουσε.
    αυτα...
    Όταν λες πιο "παχύ" λάδι τι εννοείς (SAE,κλπ.)? Γιατί και εγώ έχω αλλάξει λάδια αλλά το πρόβλημα ξαναεμφανίστηκε πολύ συντόμα. Για ελατήρια, τσέκαρε τα Hyperpro....

  13. #43
    ναι κωστα, και μεχρι στιγμης ειναι οκ,
    βεβαια δεν το εχω απιθανο να ξαναεμφανιστει.,....
    εσυ αλλαξες ελατηρια, εβαλες hyper-pro ?
    αν ναι, μπορεις να μας πεις ποια και απο που ?

  14. #44
    ΤΟ 636 ειναι Αθηνα και μολις πηγε στη Motohellas.Μιλωντας τηλεφωνικα με τον μηχανικο με ρωτησε πως καταφερα και το εφερα απο την Λαρισα καβαλα.Οι αναρτησεις ειναι χαλια αλλα ο θορυβος με διαβεβαιωσε αφου το οδηγησε οτι προερχεται απο τους πλευστους δισκους και τις ακτινικες.Ειναι λογικος μου ειπε αλλα ηταν και χαλια και τα φρενα παρολου που τα λαδια δεν ηταν πεσμενα.Οτι ειμαι φρενακιας το παραδεχομαι αλλα ειναι δυνατον να μην το ειχε ακουσει κανενας.
    Τι να κανω να βγαλω τις ακτινικες να το κανω καμια βολτα?

  15. #45
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zarras
    ναι κωστα, και μεχρι στιγμης ειναι οκ,
    βεβαια δεν το εχω απιθανο να ξαναεμφανιστει.,....
    εσυ αλλαξες ελατηρια, εβαλες hyper-pro ?
    αν ναι, μπορεις να μας πεις ποια και απο που ?
    Φίλε μου δεν τα έχω βάλει στο 636. Τα φοράω στο 400 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο συγκεκριμένο τουλάχιστον και κατά την προσωπική μου άποψη δουλεύουν πολύ καλύτερα από άλλα (πχ.WP). Τα ελατήρια τα φέρνει η TECHNO-MOTO rasing στην Καλλιρρόης (περίπου 130 Eυρώ) και οποιοδήποτε συνεργρείο (σχεδόν ) κανει την τοποθέτηση.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aπο τι υλικο μπορει να ειναι αυτο το καλλημα?
    από SAM46 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 11:51
  2. Τι να είναι;
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2007, 13:49
  3. Τι πρόβλημα να έχει άραγε;
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2006, 11:03
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 16:07
  5. Τι μπορει να ειναι ?
    από alex14 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2005, 19:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF