Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Στο αυτόφωρο οι γονείς που εκθέτουν σε κίνδυνο τα παιδιά τους!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Τυχαίος διάλογος σε άκρως φανταστικό επεισόδιο:

    ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ:
    - Κύριε, όταν κυκλοφορείτε με το παιδί σας κατ' αυτόν τον τρόπο, το εκθέτετε σε κίνδυνο. Υπάρχει νόμος που το απαγορεύει αυτό και είμαι υποχρεωμένος να επέμβω.

    ΠΑΤΕΡΑΣ:
    - Άσε με ρε φίλε, εμένα βρήκες να πιάσεις; Δεν βλέπεις τι γίνεται γύρω, ό,τι γουστάρει κάνει ο καθένας...

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑ:
    - Καλά τους κάνετε, καιρός ήταν, μπράβο... Που εκθέτουν τα παιδάκια τους... Γονείς είσαστε σεις, ε;;;

    ΠΑΤΕΡΑΣ:
    - Τι ανακατεύεσαι εσύ κυρά μου, πως να το πάω το παιδί σχολείο; Λες να πάρκαρα τη Μερσεντές και να πήρα το παπί για την πλάκα μου; Άσε μας από κει χάμω...

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑ:
    - Μωρέ καλά να σου κάνουν, να σου γράψουν μια κλησάρα να, να δω να θα το ξανακάνεις, που βγάζεις και γλώσσα...

    ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ:
    - Σας παρακαλώ κυρία μου, μην ανακατεύεστε.
    - Κύριε, θα πρέπει να με ακολουθήσετε στο αυτόφωρο...

    ΠΑΤΕΡΑΣ:
    - Αυτόφωρο; Τι λες ρε μεγάλε, πας καλά; Επειδή πηγαίνω τον μικρό σχολείο; Σιγά μη μας εκτελέσεις κιόλας ρε, δεν πα να πιάσεις κάναν εγκληματία λέω γω που βρήκες εμένα να το παίξεις εξουσία;

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑ:
    - Καλά σας λέει κύριε αστυνομικέ, τι αυτόφωρο λέτε, έξω κυκλοφορούν ένα σωρό κλέφτες και λωποδύτες και θα βάλετε τον άνθρωπο φυλακή; Είναι σοβαρά πράγματα αυτά; Είπαμε, να του κόψετε μια κλήση να βάλει μυαλό, όχι κι έτσι, είναι δυνατόν;;;;

    ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ:
    - Σας παρακαλώ κυρία μου, δεν σας αφορά. Εξάλλου το αδίκημα είναι αυτόφωρο, δεν μπορώ να γράψω κλήση...

    ΠΑΤΕΡΑΣ:
    - Ε, γράψε κάτι άλλο ρε φίλε, τι λέμε τώρα που θα με πας και μέσα...

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑ:
    - Ναι κύριε αστυνομικέ, γράψτε κάτι άλλο, δεν θα τον πάτε φυλακή κιόλας τον άνθρωπο...

    ...
    ...
    ...

    Η συνέχεια δική σας.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  2. #17
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Τα ειπες/εγραψες ολα. Φλοκ

  3. #18
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    .............
    Η συνέχεια δική σας.
    και αφοτου παραμαζεψει την κυρια το οργανο και προσαγει τον μαλακα που μπερδεψε το στομα με το νιμου θα φυγει το οργανο απο το τμημα δινοντας το καλο παραδειγμα σε ολους με ΜΠαντιλικια παραβιαζοντας ΟΛΑ τα κοκκινα που θα βρει στον δρομο του γιατι βιαζεται να ξαναπαει στο ποστο του μπας και σωσει και αλλα αθωα πλασματακια.

    η ιστορια ενος μαλακα πατερα, μιας μαλακω Κυριας και ενος ακομα οργανου σε εναν μαλακισμενο τοπο ενος μαλακισμενου κοσμου.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.460
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από redfantomas Προβολή μηνύματος
    ναι απολυτα ...

    και κατα προτιμηση το παιδι απο πισω οχι σφηνωμενο μπροστα !!!!
    Το 1992 οταν ο μεγαλος μου γιος ηταν 4,5 χρονων καπου πηγεναμε με το 750 (cbx):a31:ΑΚΡΑΝΩΤΟΙ.Με σταματαει λοιπον ζητας και μου λεει: τουλαχιστον βαλε τον πιτσιρικα απο πισω να κρατιετε απο σενα και οχι μπροστα.Ποσο δικιο ειχε!(οι λογοι νομιζω δεν χρειαζετε να εξηγηθουν.ολοι γνωριζουμε).

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    για τα ανηλικα 15-18 που κανουν σουζες δικαβαλα χωρις κρανος με παπακια αγορασμενα απο τους <<γονεις>> μπορει να γινει κατι;
    ή οταν γινει η στραβη θα βριζουν ολοι τα παλιομηχανακια πανω απο τον ταφο;
    καθε πρωι παω τα δικα μου στο δημοτικο και βλεπω 2-3 γονεις με μηχανακια να φερνουν τα δικα τους με 20-30χλμ/ωρα
    μετα παω στο λυκειο και βλεπω τους μαθητες να ερχονται ακρανωτοι δικαβαλοι με σουζες και παντες
    προσωπικα με φοβιζει περισσοτερο η δευτερη φαση και θα προτιμουσα να τη στησουν εξω απο το σχολειο και να σκισουν αυτους και τους γονεις τους

  6. #21
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    για τα ανηλικα 15-18 που κανουν σουζες δικαβαλα χωρις κρανος με παπακια αγορασμενα απο τους <<γονεις>> μπορει να γινει κατι;
    ή οταν γινει η στραβη θα βριζουν ολοι τα παλιομηχανακια πανω απο τον ταφο;
    καθε πρωι παω τα δικα μου στο δημοτικο και βλεπω 2-3 γονεις με μηχανακια να φερνουν τα δικα τους με 20-30χλμ/ωρα
    μετα παω στο λυκειο και βλεπω τους μαθητες να ερχονται ακρανωτοι δικαβαλοι με σουζες και παντες
    προσωπικα με φοβιζει περισσοτερο η δευτερη φαση και θα προτιμουσα να τη στησουν εξω απο το σχολειο και να σκισουν αυτους και τους γονεις τους
    Η δεύτερη φάση αν εφαρμοστεί όπως πρέπει ο νόμος για την πρώτη θα είναι πολύ μειωμένη σε δέκα χρόνια

  7. #22
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    .........................Εδώ είσαι
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    και αφοτου παραμαζεψει την κυρια το οργανο και προσαγει τον μαλακα που μπερδεψε το στομα με το νιμου θα φυγει το οργανο απο το τμημα δινοντας το καλο παραδειγμα σε ολους με ΜΠαντιλικια παραβιαζοντας ΟΛΑ τα κοκκινα που θα βρει στον δρομο του γιατι βιαζεται να ξαναπαει στο ποστο του μπας και σωσει και αλλα αθωα πλασματακια.

    η ιστορια ενος μαλακα πατερα, μιας μαλακω Κυριας και ενος ακομα οργανου σε εναν μαλακισμενο τοπο ενος μαλακισμενου κοσμου.
    Ετσι είναι δυστυχώς...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  9. #24
    Αν αγαπάτε τα παιδιά σας έστω και λίγο μην τα βάζατε ποτέ ούτε για 300μ στο μηχανάκι - μηχανή
    Ο αριθμός των θυμάτων στην Ελλαδα ειναι σαν να πεφτει ενα αεροπλάνο καθε 10 μερες με 70 νεκρούς ...
    Τα παιδια μας δεν τα αφηνουμε εξω μονα τους γιατι κινδυνεύουν αλλα τα βαζουμε στο αμαξι χωρις ζωνη και το μηχανακι και ας κυκλοφορουν εξω οδηγοι μεθυσμένοι - αφηρημένοι - μαλακες - μιλουν στο κινητο κ.α. ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ;
    aleaxzafeir

  10. #25
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Ναι και πάλι ναι.Μέσα χωρίς ίχνος αμφισβήτησης.Της δουλειάς είμαι και καθημερινά οργίζομαι.Ρε ουραχλοχούχουχλα χλεμούτσα τι σου φταίει το παιδί να το έχεις μπροστά;Τι σου φταίει το παιδί να γίνει μεγαλώνοντας να γίνει και αυτό ελληναράς;Τι σου φταίει το παιδί σε ό,τι δεν ήσουνα εσυ ποτέ;Μια φορα πλησίασα με την υπηρεσιακή μου μηχανή μια κοπέλα για να της πω ο,τι είναι λάθος αυτό που κάνει με το παιδί της και έφαγα το στόλισμα της ζωής μου.Να της αγοράσω αμάξι μου είπε ήταν το ρεζουμέ.Δυστυχώς φορούσα στολή εκείνη την μέρα ειδάλλως ακόμη θα την δάγκωνα στο λαρύγγι μεχρι να αλάξξει γνώμη.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Τις τελευταιες τρεις μερες ειδα βεσπακι με οδηγο και 3 παιδια,αλλα και V-Strom με τετραμελη οικογενεια.Φυσικα ΚΑΙ ακρανωτοι.

  12. #27
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Έχω δει γυναίκα με παπί και το μωρό μπροστά της (νομίζω είχε κι άλλο ένα πίσω) να πέφτει μπροστά στην πλατεία συντάγματος, δίπλα μου, με το παιδί να σκάει κάτω πρώτο και αυτή από πάνω. Εννοείται χωρίς κράνος και εντελώς ξεβράκωτοι. Δεν γύρισα καν να κοιτάξω τι έγινε, αν δεν είχε σκοτωθεί αυτή μπορεί να την σκότωνα εγώ. Ελπίζω τα παιδάκια να έζησαν..

  13. #28
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    [SIZE=6].......Δυστυχώς φορούσα στολή εκείνη την μέρα ειδάλλως ακόμη θα την δάγκωνα στο λαρύγγι μεχρι να αλάξξει γνώμη.
    να ρωτησω τι στολη? ετσι απο περιεργεια δλδ.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #29
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Υπηρεσιακή.

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    να ρωτησω τι στολη? ετσι απο περιεργεια δλδ.

    Toυ batman
    Πας να ανοιξεις και εσυ τον ασκο του αιολου
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παραδίδουν τα παιδιά τους σε ορφανοτροφεία
    από notakos600 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2011, 01:49
  2. ΓΙΑΤΙ οι Εταιρείες-Κατασκευαστές ΔΕΝ μαθαίνουν από τα λάθη τους:
    από SVX στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2009, 12:51
  3. Οι φώτο που βρίσκουμε στο Internet...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 10:38
  4. Τα bering που ειπα σε μερικους...
    από ireneepi στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2005, 15:23
  5. Οι κοπριτες που ταίζουμε...
    από cbanthropos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 10:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF