Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: βρέθηκε αγοραστής. και τώρα τι?

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461

    βρέθηκε αγοραστής. και τώρα τι?

    Θεόφιλε παει το KLE και μια βολτα με τον Γιωργο δεν πήγε!! χαχαχα
    λοιπον να σοβαρευτούμε. βρέθηκε αγοραστής για το KLE και βρέθηκε μολις ειπα οτι δεν νοιαζομαι να το πουλήσω και δεν ασχολουμε αλλο.
    και τωρα η μεγαλη απορία...
    τι κανω τι περνω?
    όνειρο μου ειναι Honda CBR 600F4 το λινκ για να μην αρχησουμε τα οχι δεν ειναι αυτο το μοντελο κτλπ κτλπ.

    το λοιπόν.
    το μόνο αξιόλογο F4 που βρήκα είναι αυτο αλλά ξεφεύγει απο τα χρήματα που εχω.
    (ειδα και κατι αλλες αγγελιες αλλα δεν ικανοποιηθηκα οπως ηθελα. εκτος αν τους παζαρεψω στα λεφτα που εδωσα το KLE.)

    οποτε πέφτοντας σε τιμη ειναι ο Γιαννης ( δεν εχω γνωρίσει το παιδι απο κοντα) που δινει την αμέσως επόμενη επιλογή μου. ΕΔΩ αλλα παλι αυτα που θέλουν αλαγη με βγάζουν εκτός budget.

    και ξαφνικά κοιτώντας αγγελιες πεφτει το ματι μου σε αυτο και εδω τωρα ηρθα και μπερδεφτικα......

    γιατι εχω ξανα παρει μηχανακι απο τον vinio και πραγματικα ηταν κομπλε και δεν χρειαζοταν τπτ. Φρενα, ηλεκτικα, λαστιχα, ολα ηταν αψογα..
    οποτε την μαρκα την βρηκαμε.. HONDA τα κυβικα το ιδιο.
    αρα γυμνο? και απο vinio που ξέρουμε οτι δεν θα εχω άμεσα πρόβλημα ή να το παιδέψω λιγο με τα CBR?

  2. #2
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    παιδεψου με το cbr. παρε ομως το f4i. δεν ξερω τι καιει το απλο αλλα το f4i που εχω τωρα σε συγκριση με το f3 που ειχα καποτε ειναι μερα με την νυχτα απο καταναλωση. και παλι το f4i καιει αρκετα για 600. οποτε βαλε και αυτον τον παραγοντα στην συναρτηση μιας κι εποχες ειναι δυσκολες. το hornet φοραει μοτερ απο f3. για μενα δεν υπαρχει συγκριση βασικα. διαλεξα πριν απο 3 χρονια που ειχα το ιδιο "προβλημα" με σενα.

  3. #3
    Εγώ με το cbr έχω τρέλα, ίσως να είχα αυτό αντί για το fazer σήμερα. Νταξ δεν πειράζει κερασα και μερικά τσάγια μερικούς με μισό γκάζι... Εκ των δυο μοντέλων, cbr με τρέλα και κορδέλα. Το πορνετ επίσης ρουφάει, οπότε γιατί όχι καλύτερες αναρτήσεις, φρένα, πλαίσιο και ομορφιά;

  4. #4
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Εγώ με το cbr έχω τρέλα, ίσως να είχα αυτό αντί για το fazer σήμερα. Νταξ δεν πειράζει κερασα και μερικά τσάγια μερικούς με μισό γκάζι... Εκ των δυο μοντέλων, cbr με τρέλα και κορδέλα. Το πορνετ επίσης ρουφάει, οπότε γιατί όχι καλύτερες αναρτήσεις, φρένα, πλαίσιο και ομορφιά;
    ετσι ακριβως το εθεσα κι εγω στο εαυτο μου οταν εψαχνα πορνετ. και τα ζηταγανε κι ακομα τα ζητανε οσο τα cbr. δεν γαμιεται, θα κατσω πιο σκυφτος ρε..

  5. #5
    Αυτη τη στιγμη παντως, στο καραβι απο Σαλαμινα εχω ενα φ4 διπλα μου .......
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #6
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Εχε κατα νου πως το cbr δεν ειναι κλε. Εχει γκαζι και ροπη. Δεν ειναι υποτονικο και εχει ψυχη. Το νου σου στο χερι σου και καλες βολτες. Θα συμφωνησω για το f4i. Πολυ καλη καταναλωση για τετρακυλινδρο. Μην πιστεψεις ευκολα τα χλμ που λενε. 95 τα εκατο εχουν γυρισμενα κοντερ. Καλες αγορες. Αντε θα παρεις και μηχανακι της προκοπης.

    ΥΓ το χορνετ του βυνιου δεν ειναι 05. Ειναι 98-02. Το 05 εχει αναποδο μπροστινο. Και το 03-04 μυτερο κωλο.

  7. #7
    ναι... αφηστε τα αξιομαχα και τιμια ον-οφφ παρτε ολοι ssRRRRRRRR να δω τι θα καταλαβετε...
















































    καλες αγορες και καλες βολτες...

  8. #8
    Και το cbr της Λευκάδας αν είναι 5αρι δεν θα έχει ρυθμιζόμενα πηρουνια. Θα προτιμούσα πιό παλιό με την καλή ανάρτηση.

  9. #9
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    ναι... αφηστε τα αξιομαχα και τιμια ον-οφφ παρτε ολοι ssRRRRRRRR να δω τι θα καταλαβετε...


    καλες αγορες και καλες βολτες...
    μια φορα καβαλησα τρανσαλπ απο αναγκη και τοσο που τρομαξα δυσκολα θα βρεθω στην ιδια θεση. και το f δεν ειναι rr..




    μια ασχετη με την αγορα ιδεα μπου εχει καρφωθει ειναι αφου οι κατοχοι χορνετ τα δινουν τοσο ακριβα κι αφου εγω ηθελα παντα γυμνο να σφαξω ενα cbr600. φυσικα δεν μου παει η καρδια... αλλα ειναι μια ιδεα.. εχω δει ενα με φαναρι χορνετ και τιμονι στην Σαλονικη και μου ειχε αρεσει πολυ. ταριαζει γενικα με τις καμπυλες της μηχανης.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    το CBR δεν ειναι '05 ειναι '01-'02....

    και το hornet οπως τα λεει ο Θεοφιλος.
    Τελευταία τροποποίηση από SONone; 28/06/2014 στις 20:19.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος

    οποτε πέφτοντας σε τιμη ειναι ο Γιαννης ( δεν εχω γνωρίσει το παιδι απο κοντα) που δινει την αμέσως επόμενη επιλογή μου. ΕΔΩ αλλα παλι αυτα που θέλουν αλαγη με βγάζουν εκτός budget.

    αν εννοείς αλλαγή τα σημεία που έχει γρατσουνιές κτλ εννοείται δεν αλλάζεις τίποτα με καινούργιο...ΟΛΑ γίνονται σα καινούργια σε καλό φαναρτζή με κανένα 200ευρω στο περίπου ή ψάξιμο ebay...Αν λειτουργικά είναι κομπλέ(τεντωτήρα καδένας ιστορικό κτλ) το εμφανησιακό κομμάτι το φτιάχνεις με την ησυχία σου ένα ένα και όποτε έχεις χρήματα...

  12. #12
    βρες f4i 01-03 με φουλ ρυθμ. αναρτησεις και αν θελεις ελα κανε το δικο μου μια βολτα τωρα που καθεται.

  13. #13
    Δεν το 'λεγες νωρίτερα που περάσαμε απο κοντά απο τη γειτονιά σου

  14. #14
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    μιας και μιλατε για το καμαρι μου.
    το μηχανακι ειναι εισαγωγης απο γερμανια με πρωτη αδεια το 05.ετσι λοιπον εχει αναρτησεις με ρυθμισεις και οχι τις "τσεκουρεμενες".
    δεν ξερω για τα αλλα f4i αλλα το δικο μου ειναι αρκετα οικονομικο.
    με συνετη οδηγηση στην πολη πεφτει και στα 5λτ τα 100.
    στο ταξιδι ακομα λιγοτερο και απο αυτο με ταχυτητες εως 130.
    γιωργο οριστε το θρεντ.
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=125675

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    μηχανακι 2ο χέρι μόνο από γνωστό
    ανανήψαντας

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και τώρα τι κάνουμε... Στέλιο μου;;;;
    από alximistis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2018, 19:18
  2. Και τώρα τι κάνουμε... Πανο μου?
    από zephyr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 15:08
  3. Και τώρα τι κάνω ???
    από THEOD στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 16:32
  4. Και Τωρα Τι??????
    από koursaros7 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 18:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF