Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 112

Θέμα: Ενδυνάμωση του ΥΑΜΑΗΑ ΧΤ600e χωρίς να επηρεαστεί η αξιοπιστία του

  1. #61
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Χοτζα, βγες απο το account του Daz!!!!
    Χαχααχαχα Ετσι!
    Sent from me using a computer.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    αν ερχοταν ενας -οποιοσδηποτε- κατασκευαστης στην ελλαδα και εβλεπε πως κυκλοφορει το προιον που μελετησε-σχεδιασε-κατασκευασε θα αποκτουσε ψυχολογικα προβληματα
    γελαμε με κατι φωτο με καγκουρεμενα μηχανακια απο ινδια και πακισταν αλλα τελικα ειμαστε πιο κοντα απο οσο νομιζουμε
    καθεται τωρα ο αλλος και τρωει τα ματια του στα εργαστηρια για να φτιξει ενα φιλτροκουτι κι ερχεται ο αλλος και του λεει <<εγω το εβγαλα 3 μηνες και δεν επαθε τιποτα>>

  3. #63
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    θα σου πω τι ειχε το δικο μου 2002 μοντελο.

    Εκκεντροφορο απο ΤΤ

    Πλανισμα στην κεφαλη

    Και ενα τελικο

    Αν δεν σου φτανει αυτο παρε SMC.

    Οσο για το FCR οταν στο ρυθμισουν ελα να μου πεις, μιας και θα εισαι καθε φορα που θα αλαζει ο καιρος με κενα δυναμης.

    Τελος κατι μαστορια τυπου "μαστουρα" με ξεματιασμα και τρισαγιο λενε την τεχνολογικη καινοτομια για καρμπυρατερ χωρις φιλτροκουτι και φιλτροχοανι.

    Αυτο ειναι που δινει και τα χαμενα αλογα απο τα MotoGP.

  4. #64
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2013
    Μηνύματα
    44
    Αφού με 3 χρόνια καθημερινής χρήσης δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα και έχει κάνει πολύ περισσότερα απο 40.000 χιλ. Επίσης την γνώμη μου λέω βαση της εμπειρίας που έχω, δεν είπα ποτε οτι έχω απόλυτο δίκιο σε όλα ουτε οτι είμαι σωστός σε όλα. Αυτά που λέω είναι αυτά που πιστεύω και τα υποστηριζω απο αυτά που έχω δει και κάνει. Επίσης το οτι να λες οτι δεν είναι σωστη η άποψη μου δεν κανει την δική σου σωστη ούτε άκρως πειστική και τεκμηριωμένη, με μεθόδους αδιαμφισβήτητες, ώστε να μπορεί να γίνει αποδεκτή απ' τον καθένα, οπότε καλύτερα άλλη φορά αφού ξέρεις καλύτερα δίδαξε μας με επιχειρήματα και όχι με αυτό το ειρωνικό υφακι χωρίς τελικά να λες τίποτα.

  5. #65
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2013
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αν ερχοταν ενας -οποιοσδηποτε- κατασκευαστης στην ελλαδα και εβλεπε πως κυκλοφορει το προιον που μελετησε-σχεδιασε-κατασκευασε θα αποκτουσε ψυχολογικα προβληματα
    γελαμε με κατι φωτο με καγκουρεμενα μηχανακια απο ινδια και πακισταν αλλα τελικα ειμαστε πιο κοντα απο οσο νομιζουμε
    καθεται τωρα ο αλλος και τρωει τα ματια του στα εργαστηρια για να φτιξει ενα φιλτροκουτι κι ερχεται ο αλλος και του λεει <<εγω το εβγαλα 3 μηνες και δεν επαθε τιποτα>>
    Όχι τρεις μηνες αλλά τρεία χρόνια αλλά η επιλεκτική σου ανάγνωση έτσι ώστε να πεις τα δικά σου δεν με ενοχλεί αλλά να σε ρωτησω εσύ στις μηχανές που εχεις - είχες και σκοπευεις να πάρεις δεν σκοπεύει να κανείς καμια μα καμια αλλαγή;;; όλα όπως βγαίνουν απο το εργοστάσιο τα κραταγες- κρατας- θα κρατας ;;;;
    Επίσης όταν αγοράζω μια μηχανή την προσαρμοζω στα δικαμου γούστα και απαιτήσεις όχι στου σχεδιαστή.

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2013
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αν ερχοταν ενας -οποιοσδηποτε- κατασκευαστης στην ελλαδα και εβλεπε πως κυκλοφορει το προιον που μελετησε-σχεδιασε-κατασκευασε θα αποκτουσε ψυχολογικα προβληματα
    γελαμε με κατι φωτο με καγκουρεμενα μηχανακια απο ινδια και πακισταν αλλα τελικα ειμαστε πιο κοντα απο οσο νομιζουμε
    καθεται τωρα ο αλλος και τρωει τα ματια του στα εργαστηρια για να φτιξει ενα φιλτροκουτι κι ερχεται ο αλλος και του λεει <<εγω το εβγαλα 3 μηνες και δεν επαθε τιποτα>>
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος


    για μεγαλυτερη αξιοπιστια, ετσι αφιλτρο που ειναι χωσ'το σε κανενα χωματοδρομο...
    Μίλησα εγώ ποτε για χώμα;;; και στην θάλασσα αν το βάλω πρόβλημα θα έχω αλλά έτσι κι αλλιώς δεν το βάζω αρα δεν με ενδιαφέρει τι θα πάθει αν το βαλο εκεί.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos.M Προβολή μηνύματος
    Αφού με 3 χρόνια καθημερινής χρήσης δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα και έχει κάνει πολύ περισσότερα απο 40.000 χιλ.
    καλα...σχετικο ειναι το "δεν εχει παθει ακομα τιποτα"...
    εκτος αν εννοεις "δεν εχει σκορπισει ακομα"...
    για ανοιξε μια μοτερ και τσεκαρε κυλινδρο...πιστονι...βαλβιδες...

    το οτι τα ΧΤ τσουλανε ακομα και με χτυπημενη μπιελα δεν πρεπει να μας κανει να θεωρουμε οτι "δεν εχει παθει τιποτα"...
    μπορει να εχει χασει το 50% της δυναμης του και να μην εχεις παρει χαμπαρι γιατι το πας με 1η-2α σπασμενες μεσα στην πολη...

    μπορει παλι, να εισαι απο τους τυχερους και να μην εχει μαζεψει χωμα και σκουπιδια...αυτο δεν σημαινει οτι θα συμβει με ολους αυτο...
    ουτε ειναι καλη συμβουλη να δινεται σε καποιον που ρωταει για βελτιωση χωρις να χαθει η αξιοπιστια...

    τελος, οι κατασκευαστες κανουν πολλους συμβιβασμους στο θεμα αποδοση, ειτε για να κρατησουν το κοστος χαμηλα λογω υλικων, ειτε λογω προδιαγραφων που τους επιβαλλουν, ειτε γιατι θελουν να βγαλουν ενα ασπαστο αξιοπιστο συνολο και οχι ενα πουσαρισμενο μοτερ που θα κανει 10-20χιλ χλμ και θα παραδωσει πνευμα...
    ΑΛΛΑ, καποια πραγματα ειναι βασικα και πρεπει να κρατιωνται πανω στο μηχανακι...και ενα απ'αυτα ειναι και το φιλτρο αερα...

  8. #68
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos.M Προβολή μηνύματος
    Αφού με 3 χρόνια καθημερινής χρήσης δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα και έχει κάνει πολύ περισσότερα απο 40.000 χιλ. Επίσης την γνώμη μου λέω βαση της εμπειρίας που έχω, δεν είπα ποτε οτι έχω απόλυτο δίκιο σε όλα ουτε οτι είμαι σωστός σε όλα. Αυτά που λέω είναι αυτά που πιστεύω και τα υποστηριζω απο αυτά που έχω δει και κάνει. Επίσης το οτι να λες οτι δεν είναι σωστη η άποψη μου δεν κανει την δική σου σωστη ούτε άκρως πειστική και τεκμηριωμένη, με μεθόδους αδιαμφισβήτητες, ώστε να μπορεί να γίνει αποδεκτή απ' τον καθένα, οπότε καλύτερα άλλη φορά αφού ξέρεις καλύτερα δίδαξε μας με επιχειρήματα και όχι με αυτό το ειρωνικό υφακι χωρίς τελικά να λες τίποτα.
    Έχεις δει ποτέ ελέφαντα πίσω από παπαρούνα? Όχι ε!
    Είδες ποσο καλά κρύβεται?

    Μου ζητάς να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας?
    Να επιχειρηματολογήσω για το αυτονόητο?
    Να σου αποδείξω το αυταπόδεικτο απ' την κοινή λογική?
    Να σου παρουσιάσω γνώση που κατέχουμε εδώ και τόσα χρόνια και είναι διαθέσιμη στον καθένα?

    Δε σφάξανε, έχω και καλύτερα πράγματα να κάνω!

    Εξ' άλλου η βαρύτητα της απόδειξης πέφτει στις πλάτες αυτού που υποστηρίζει κάτι το οποίο είναι αντίθετο με της εργαστηριακές μελέτες τις μετρήσεις και τις δοκιμές που έχουν γίνει τόσα χρόνια από τόσους κατασκευαστές, βελτιωτές, αγωνιστικές ομάδες κτλ. Με ποια λογική εσύ υποστηρίζεις ότι όλοι αυτοί τόσα χρόνια κάνουν κάτι λάθος? Με τη μη λογική? Με τη λογική του παραλόγου? Με τι λογική έκανα το αντίθετο και δεν έγινε τίποτα? Συγχαρητήρια αναμφισβήτητα έχεις δίκιο, τρέχω να βγάλω το φίλτρο μου. Δε μου λες ψηφίζεις κιόλας?




    Υγ.1 Ε όχι και δε λέω και τίποτα. Λέω!
    Ότι παραλογίζεσαι! (το διατυπώνω όμορφα, βλέπεις!)
    Sent from me using a computer.

  9. #69
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ....
    ΑΛΛΑ, καποια πραγματα ειναι βασικα και πρεπει να κρατιωνται πανω στο μηχανακι...και ενα απ'αυτα ειναι και το φιλτρο αερα...
    Με ποια λογική το λες αυτό ρε devil?
    Φιλε, άσε την στείρα αντιπαράθεση και μίλα με επιχειρήματα σε παρακαλώ.

    Sent from me using a computer.

  10. #70
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Μάγκες η χρήση λαδιών είναι προαιρετική. Μη βάζετε τέτοια ματζούνια στον κινητήρα σας, το μόνο που κάνουν είναι να σας κόβουν άλογα.

    Όποιος έχει αντίθετη άποψη παρακαλώ πολύ να επιχειρηματολογήσει επ' αυτού και προπαντός χωρίς ειρωνείες. Απαιτώ να με πάρετε στα σοβαρά!
    Sent from me using a computer.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Με ποια λογική το λες αυτό ρε devil?
    Φιλε, άσε την στείρα αντιπαράθεση και μίλα με επιχειρήματα σε παρακαλώ.

    η αληθεια ειναι οτι επιχειρηματα ΔΕΝ εχω...

    θα επρεπε ομως να βγει απο ολους τους κατασκευαστες ενα αυτοκολλητο που να μην αφαιρειται ευκολα και να γραφει "DO NOT REMOVE THE FUCKING AIR FILTER"...."NEITHER THE AIR FILTER BOX, SMART ASS"

  12. #72
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    η αληθεια ειναι οτι επιχειρηματα ΔΕΝ εχω...

    θα επρεπε ομως να βγει απο ολους τους κατασκευαστες ενα αυτοκολλητο που να μην αφαιρειται ευκολα και να γραφει "DO NOT REMOVE THE FUCKING AIR FILTER"...."NEITHER THE AIR FILTER BOX, SMART ASS"
    Οι άμοιροι δεν πρέπει να φαντάστηκαn ποτέ ότι κάποιος θα το έβγαζε. Πάντως αν βγάλουν ποτέ τέτοιο αυτοκόλλητο θα είναι σίγουρα στα Ελληνικά.
    Sent from me using a computer.

  13. #73
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Οσοι βαζουν λαδια στο μηχανακι και εχουν φιλτρο αερα (εστω και χωανη) ειναι φλωροι. Τελεια και παυλα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2013
    Μηνύματα
    44
    Ακόμα δεν καταλάβεις τι σου λέω. Με το να λες ειρωνικές μαλακιες δεν κερδίζει κανένας τίποτα αντίθετα μπορούσες να μιλήσεις σαν άνθρωπος και να μάθω και εγώ που δεν ξέρω - να μου δείξεις οτι εχεις δίκιο. Επίσης μπορεί αυτό που είναι αυτονόητο για σένα για μένα να μην είναι όπως και αντίθετο. Τέλος πάντων δεν συνεχιζω γιατί έτσι κι αλλιως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω και προφανος δεν μπορείς και να απαντήσεις φυσιολογικά γιατί όπως λες και εσύ εχεις καλύτερα πραγματα να κάνεις.....

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos.M Προβολή μηνύματος
    Ακόμα δεν καταλάβεις τι σου λέω. Με το να λες ειρωνικές μαλακιες δεν κερδίζει κανένας τίποτα αντίθετα μπορούσες να μιλήσεις σαν άνθρωπος και να μάθω και εγώ που δεν ξέρω - να μου δείξεις οτι εχεις δίκιο. Επίσης μπορεί αυτό που είναι αυτονόητο για σένα για μένα να μην είναι όπως και αντίθετο. Τέλος πάντων δεν συνεχιζω γιατί έτσι κι αλλιως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω και προφανος δεν μπορείς και να απαντήσεις φυσιολογικά γιατί όπως λες και εσύ εχεις καλύτερα πραγματα να κάνεις.....
    Πρόσεξε γιατί οι ύβρεις συνιστούν μόνιμη απομάκρυνση από το forum.

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 20:37
  2. Τι να ντυθώ στις απόκριες του χρόνου;
    από bonepeeler στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2005, 18:18
  3. πώς μπορώ να βρω το manual του monster 620 i.e. του 2003??
    από nimbus στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 19:09
  4. Πως να κλείσουμε το πορτάκι του cd
    από sonic22 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF