Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Βιασμένη δισκόπλακα

  1. #16
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Μετά το πέρας των σύντομων διακοπών και μιας και το φέιζερ είναι ακόμα παρκαρισμένο στη θέση του, ξεκινάμε την αναζήτηση δισκόπλακας...
    Και ερωτώ...πέραν των FZS600 υπάρχουν άλλα μηχανάκια και αν ναι, ποια, που να έχουν ίδιες δισκόπλακες? FZR, R6, TDM? κάποιο άλλο?
    Διαμετρος?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #17
    To πιθανότερο είναι πως την φοράνε τα μισά μοντέλα της Yamaha. Τσεκάρησα στο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141881 αλλά δεν βρίσκω το μοντέλο. Μήπως δεν είχε πάει US ή μήπως είχε άλλο όνομα?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #18
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    αν ειναι 298 (η 302 δεν θυμαμαι) την φορανε και τα thunderace
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #19
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    To πιθανότερο είναι πως την φοράνε τα μισά μοντέλα της Yamaha. Τσεκάρησα στο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141881 αλλά δεν βρίσκω το μοντέλο. Μήπως δεν είχε πάει US ή μήπως είχε άλλο όνομα?
    thanks Byron αλλα το ίδιο πακέτο έφαγα και εγώ... δεν το βρίσκω στον κατάλογο...σίγουρα θα παίζουν μοντέλα με συμβατές δισκόπλακες... θα τα βρω που θα μου πάνε...

    Άγι το ίδιο σκέφτηκα...θα τσεκάρω το μανουάλι και θα προχωρήσω...
    ίσως κάνω και μια επίσκεψη στην τοπική γιαμάχα...
    ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  5. #20
    Ένας άλλος τρόπος είναι να βάλεις στο eBay worldwide τις δισκοπλακες του fzs. Οι κινέζικες που θα σου βγάλει, συνήθως στην περιγραφή γράφουν και σε τι αλλά μοντέλα ταιριάζουν.
    Για δοκίμασε το...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #21
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ένας άλλος τρόπος είναι να βάλεις στο eBay worldwide τις δισκοπλακες του fzs. Οι κινέζικες που θα σου βγάλει, συνήθως στην περιγραφή γράφουν και σε τι αλλά μοντέλα ταιριάζουν.
    Για δοκίμασε το...
    Ρε φίλε τι να πω...αυτό ακριβώς έκανα σήμερα το πρωί...πήρα μια ιδέα...τελικά όμως έπεσα πάνω σε ένα σάιτ με μεταχείρω από αγγλία και πήρα set αυθεντικές δευτερο χέρι (με 9κ μίλια το μηχανάκι, 3,9mm πάχος) και τις τσίμπησα, ακριβά μεν 120λιριά...αλλά τσάμπα μεταφορικά και σε τρεις μερούλες...άντε γιατί έχω να καβαλήσω 20 μέρες και τρέμει το δεξί μου χέρι από τον καρπό και κάτω....

    υ.γ. ελπίζω να το έχω το μηχανάκι ακόμα σε τρεις μέρες...κάθε πρωί που το τσεκάρω σκέφτομαι άντε την γλύτωσε και σήμερα...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε τι να πω...αυτό ακριβώς έκανα σήμερα το πρωί...πήρα μια ιδέα...τελικά όμως έπεσα πάνω σε ένα σάιτ με μεταχείρω από αγγλία και πήρα set αυθεντικές δευτερο χέρι (με 9κ μίλια το μηχανάκι, 3,9mm πάχος) και τις τσίμπησα, ακριβά μεν 120λιριά...αλλά τσάμπα μεταφορικά και σε τρεις μερούλες...άντε γιατί έχω να καβαλήσω 20 μέρες και τρέμει το δεξί μου χέρι από τον καρπό και κάτω....

    υ.γ. ελπίζω να το έχω το μηχανάκι ακόμα σε τρεις μέρες...κάθε πρωί που το τσεκάρω σκέφτομαι άντε την γλύτωσε και σήμερα...
    Άντε, καλοφρενάριστες και κράτα την παλιά να την πετάξεις απ΄το μπαλκόνι αν ξανάρθουν τα κωλόπαιδα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #23
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Thanks για τις ευχές, ελπίζω να τα καταφέρω να την βάλω μόνος μου την άλλη έβδομάδα


    υ.γ. Δυστυχώς μένω ισόγειο...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. επαφη δισκοπλακα-τακακι ??
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2009, 19:46
  2. Η δισκόπλακα είναι ΟΚ?
    από Nikoskazer2000 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2005, 03:36
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2005, 09:39
  4. πώς μπορεί να στραβώσει μια δισκόπλακα;
    από cityfly στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 13:54
  5. ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΑ ΓΙΑ Kymco Spike
    από toyota στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2005, 11:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF