Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: Μεταφορα σκυλου με μοτοσυκλετα..

  1. #16
    αν ειναι πολυ μικρο το σκυλακι , μαλλον κατι τετοιο θα θες...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dog-riding-motorcycle-goggles.jpg 
Προβολές:	262 
Μέγεθος:	33,7 KB 
ID:	320517



    ...αν ειχες μεγαλο , θα ειχες θεμα..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images (5).jpg 
Προβολές:	259 
Μέγεθος:	11,2 KB 
ID:	320518

  2. #17
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από roukos_x Προβολή μηνύματος
    το μπροστα το ξαπλωμενο εννοεις?

  3. #18
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Συμφωνω με τρουπη.

    Τα ζωα δεν παυουν να ειναι ζωα και να μην μπορουν να μπουν στο δικο μας το μυαλο (ή εμεις στο δικο τους).
    Οσο καλα και να εχει εκπαιδευσει καποιος το σκυλο του μπορει να του κανει κανα αψυχολογητο και στην καλυτερη να παει το σκατο στην καλτσα του οδηγου, στη αμεσως επομενη να φυγει ο σκυλος πανω απο τη μηχανη με ο,τι συνεπαγεται αυτο και τελος παντων δε νομιζω οτι χρειαζεται να συνεχισω.

    Δεν ειναι το προβλημα μην κουνησει τον κωλο του ο 5κιλος σκυλος και χασουμε τον ελεγχο στη στροφη οπως θα συνεβαινε με εναν ανθρωπο 80 κιλων.

    Αλλο το να δεσει καποιος το κλουβι μεταφορας για να παει το σκυλι του μεχρι τον κτηνιατρο γιατι δεν εχει αλλο μεταφορικο μεσο, κι αλλο να θελει να κανει μαζι του το γυρο του κοσμου καβαλα στη μηχανη.

    Εδω σε διαμερισματα μενουν ανθρωποι ή λειπουν παρα πολλες ωρες απο το σπιτι λογω δουλειας και (δικαιως) τους λεμε ανευθυνους οταν πανε και παιρνουν μεγαλοσωμα σκυλια γιατι ειναι πρακτικως αδυνατον να μη δυστυχησουν τα δολια.
    Τωρα θα εξετασουμε την περιπτωση του μηχανοβιου ταξιδευτη που θελει να γινει και σκυλομπαμπας?

  4. #19
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Πρην αρκετα χρόνια είχα ένα γάτο 5,5 ΚΙΛΑ τεράστιος ο rusty τη πρώτη του βόλτα μέχρι το τωρινό σπίτι τον έβαλα σε ένα χαρτόκουτο όπου πήδηξε στη πλάτη μου και τον έβαλα μέσα στο μπουφάν μου.
    Η επόμενη ήταν στην Αγία Άννα τον έβαλα σε βαλιτσάκι μεταφοράς ζώου και το έδεσα στη πίσω σέλα ο γάταρος μου δεν κατάλαβε τίποτα αν και πήγαινα πολύ αραχτά στης στροφές έγινε και η ατραξιόν στο δρόμο.
    Δεν κατάλαβα τίποτα από μεταφορά βάρους ούτε και το ζώο από τη διαδρομή στην Αγία, το βράδυ, τον έδεσα με αλυσιδάκι από τη μηχανή και τη καταβρήκε από τη ζέστη
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  5. #20
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Μεταφορα σκυλου με μηχανη ειναι επικινδυνη και για τον αναβατη και για το σκυλο.
    Απο μενα
    Ενας απο τους λογους που εχω αμαξι.
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #21
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    να κουβαλησεις το σκυλο με τη μηχανη? καλα αυτος που θελει να το κανει αυτο οκ χανει λαδια ο σκυλος που πρεπει να ακουσει το αφεντικο ομως τι φταιει?

  7. #22
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Παλι τσουβαλιασμα..... Συγκριση ενος ζωου 5 κιλων ... Με εναν ανθρωπο 70-80-100 κιλα.....

    Σορρυ Γιωργο αλλα εαν υπαρχει οδηγος που μπορουν να τον ανατρεψουν τα 5 κιλα ( εννοειτε οτι παει στον δρομο προσεκτικα βαση δεδομενων και οχι praktice στο ccs....)

    Τοτε καραγκιοζιλικη και επικινδυνος ειναι μονο και μονο που καβαλαει μηχανακι...! ( δεν μπορω να φανταστω εαν εχει μια ψιλομετατοπιση μιας αποσκευης στο φορτωμενο μηχανακι του στην εθνικη οδο με τα πολλα πως θα αντιδρασει...)

    αυτο λεω ρε κωστη!

    δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ συγκριση αναμεσα σε εναν ανθρωπο 70-80-100 κιλα που θα του πεις ''ακολουθα τις κινησεις του δικου μου κορμιου'' και σε ενα σκυλο 5κιλα που θα του πεις ''μεινε (μεσα στο tank bag)''!

    ουτε εγω μπορω να φανταστω πως θα αντιδρασει καποιος αν ξαφνικα ο σκυλος φρικαρει και πηδηξει η γυρισει και του πατησει μια δαγκωνια.

    εχω δει κατι τσαντες πλατης που ειναι για μεταφορα σκυλου πανω σε μηχανακια αλλα απο την αλλη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι επειδη ''εγω χαιρομαι που με κοιτανε οι αλλοι να εχω τον αζορ με υφακι και γυαλια πανω στο Αργαλειο'' χαιρεται και ο σκυλος μου

    ειπα την αποψη μου. δεν ειναι αναγκη κανεις να την παρει σαν σωστη ντε και καλα.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chester24 Προβολή μηνύματος
    Για πειτε οι εμπειροι..

    Εχω ενα σκυλι, γυρω στα τεσσερα κιλα.. Αντε να φτασει τα πεντε με εξι..

    Σχεδον οπου παμε με την γυναικα το εχουμε μαζι, ειτε με το σκουτερακι ειτε με την μηχανη.


    Με το σκουτερ ολα οκ, ανεβαινει στο πατωμα.
    Αυτη τη στιγμη με ενδιαφερει ενας ανετος και "ασφαλης" τροπος ωστε να εχει την θεση του ο σκυλος επανω στο μηχανη, γιατι προς το παρον καθεται αναμεσα μας με το κεφαλι του να ξεχει απο την αριστερη η απο την δεξια πλευρα.
    Με τον τροπο που καθεται η αληθεια ειναι οτι δεν μας ενοχλει. Απλα το θεωρω πιο εργονιμικο το να εχει την θεση του. Π.χ. πανω απο το τεποζιτο.
    Εχω δει κατι αναλογο σε tailbag της bagster αλλα για την ωρα η τιμη ειναι απαγορευτικη..

    Παρε αυτοκινητο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #24
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Παρε αυτοκινητο
    αστοδιαλο!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #25
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    αυτο λεω ρε κωστη!

    δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ συγκριση αναμεσα σε εναν ανθρωπο 70-80-100 κιλα που θα του πεις ''ακολουθα τις κινησεις του δικου μου κορμιου'' και σε ενα σκυλο 5κιλα που θα του πεις ''μεινε (μεσα στο tank bag)''!

    ουτε εγω μπορω να φανταστω πως θα αντιδρασει καποιος αν ξαφνικα ο σκυλος φρικαρει και πηδηξει η γυρισει και του πατησει μια δαγκωνια.

    εχω δει κατι τσαντες πλατης που ειναι για μεταφορα σκυλου πανω σε μηχανακια αλλα απο την αλλη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι επειδη ''εγω χαιρομαι που με κοιτανε οι αλλοι να εχω τον αζορ με υφακι και γυαλια πανω στο Αργαλειο'' χαιρεται και ο σκυλος μου

    ειπα την αποψη μου. δεν ειναι αναγκη κανεις να την παρει σαν σωστη ντε και καλα.


    Εγω δεν μιλησα για tank bag ( βλεπε απο πανω..)


    Ουτε για σαλταρισματα κλπ....

    Ουτε καμμια σχεση με τα κουφα στις φωτο που βλεπουμε συνηθως.....

    Εγω μιλαω για μεταφορα με ασφαλεια ( οπως η φωτο με την bmw παραπανω....)



  11. #26
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Εγω δεν μιλησα για tank bag ( βλεπε απο πανω..)


    Ουτε για σαλταρισματα κλπ....

    Ουτε καμμια σχεση με τα κουφα στις φωτο που βλεπουμε συνηθως.....

    Εγω μιλαω για μεταφορα με ασφαλεια ( οπως η φωτο με την bmw παραπανω....)


    εγω ομως μιλησα για αυτα που βλεπουμε συν του οτι:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ....
    εχω δει κατι τσαντες πλατης που ειναι για μεταφορα σκυλου πανω σε μηχανακια αλλα απο την αλλη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι επειδη ''εγω χαιρομαι που με κοιτανε οι αλλοι να εχω τον αζορ με υφακι και γυαλια πανω στο Αργαλειο'' χαιρεται και ο σκυλος μου

    ειπα την αποψη μου. δεν ειναι αναγκη κανεις να την παρει σαν σωστη ντε και καλα.

    αυταααα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Εμεις πολλα μπορει να λεμε ,οσο ο καημενος ο σκυλος, δεν μπορει να μας πει την αποψη του.

  13. #28
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    αν ειναι πολυ μικρο το σκυλακι , μαλλον κατι τετοιο θα θες...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dog-riding-motorcycle-goggles.jpg 
Προβολές:	262 
Μέγεθος:	33,7 KB 
ID:	320517



    ...αν ειχες μεγαλο , θα ειχες θεμα..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images (5).jpg 
Προβολές:	259 
Μέγεθος:	11,2 KB 
ID:	320518
    Σιγουρα οι σκυλοι δεν μπορουν να πουν την αποψη τους αλλα οι παραπανω φαινονται να μην γουσταρουν ?
    Ο πρωτος μοιαζει με τον ανιμαλ των muppet show
    RIDE MORE TALK LESS

  14. #29
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Η αληθεια ειναι οτι η πλεοψηφια των σκυλων γουσταρει κατι τετοια. να κινουνται πχ ευθεια με μεγαλη ταχυτητα. Αυτο που ισως να τους ενοχλησει ειναι οι στροφες και το πλαγιασμα και ο δυνατος θορυβος. Επισης ο δυνατος ανεμος ισως να προκαλεσει προβλημα στα αυτια τους και σιγουρα στα ματια τους αν δεν φοραν γυαλια.
    Και που δεν μιλανε παντως (οσοι εχουν σκυλια ξερουν τι λεω) καταλαβαινεις ανετοτατα ποτε γουσταρει, ποτε οχι, ποτε φοβαται κλπ.

    Για μενα απλα τιθεται το θεμα ασφαλειας.
    Ο δικος μου ειναι και too big για μηχανακι.
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #30
    Vatos Locos For Ever Το avatar του/της chester24
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    337
    Σίγουρα οι αποψεις ειναι διαφορετικες και σιγουρα η μεταφορα σκυλιου με μοτο δεν ειναι ασφαλης... Τους τελευταιους τρεις μηνες και ειδικα οταν ημουν στο νησι πηγαιναμε σχεδον παντου με τον σκυλο.

    Ο σκυλος καθεται αναμεσα μας και γουσταρει την βολτα.
    Δεν τιθεται θεμα μετατοπισης βαρους. Η τουλαχιστον δεν εχω αντιμετωπισει κατι τετοιο.

    Εδώ πήγαινα με 80 -100χλμ στον επαρχιακο και ο σκυλος κοιμοταν...

    @Haddock... Το ξερω οτι υπαρχει η λυση του αυτοκινητου. Αν σκεφτομουν το αμαξι δεν θα ρωταγα καν.. Ασε που για την ωρα ντεν εχω αυτοκινητο καρντια μου.

    Η ερωτηση μου ηταν ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΜΙΑ ΟΥΣΙΩΔΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ, ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΚΙΛΑ
    και οχι..
    ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

    Εγραψα με καπς για να τονισω και οχι για να φωναξω..



    Ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις σας.. Μαλλον τανκ μπαγκ ντε λα μετατροπ θα παιξει, γιατι πισω εχουμε και τα μπαγκαζια!
    .............

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μεταφορα μοτο με τραινο?
    από 675 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2008, 15:18
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2008, 10:27
  3. ταξιδευοντας με μοτοσυκλετα
    από el_hymador στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 22:47
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 07:45
  5. Μάνη (με μοτοσυκλέτα!) 25/3
    από SF στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 20:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF