Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 99 από 99

Θέμα: Είναι καλή εποχή για να πουλήσεις μηχανή;

  1. #91
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Βενζίνες και ss δεν πάνε πακέτο σωστά.

    Άμα θες να κρατήσεις τη μηχανή, τότε παίρνεις ένα παπάκι
    Για εκτός πόλης φροντίζεις να κάνεις κράτη στο γκάζι και να αλλάζεις ταχύτητες μέχρι τις 4-5 χιλιάδες στροφές ξέρω γω.
    Aκριβώς παλιά με δουλειά κτλ. δεν κόλωνα.

    Πλεόν μετράω τα ευρώ,οπότε για να πάρω μηχανάκι δεν παίζει αφού παίρνω λεωφορείο για να μην έχει εξτρά κόστος.

    Όσο για την μηχανή την βγάζω μόνο για την εκτός πόλη διαδρομή περίπου 15-20χλμ. αλλά και πάλι 190χλμ με 14 και κάτι λίτρα; Είναι κοντά στα 7με 8 λίτρα και γκάζι ΠΟΛΥ εγκρατή ,δηλαδή με κανένα μικρό δεν θα έκαιγα ούτε 4 σίγουρα!

    Τη μηχανή την θέλω να την κρατήσω έτσι και αλλίως,γιατί με αρέσει,αλλά πλεόν κόστος, συντήρησης - κατοχής και λίγο οτι πλεόν τσιμπάει στην μέση το πράγμα,είπα μπας και στα ίδια λεφτά που θα την πουλήσω πάρω κάτι άλλο αξιόλογο .

  2. #92
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Πετρο έχει φίλτρο εξάτμιση πρόγραμμα (δεν θυμάμαι!), ή απλά καίει τόσο γιατί ειναι χοντα?

    Καίει το λιγότερο ένα 1 λίτρο παραπάνω από το gixer 600 ίδιας χρονολογίας μΕ φαίνεται!
    Sent from me using a computer.

  3. #93
    Οπως το πας Πετραν, θα μπει η ανοιξη......
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #94
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Με μικροτερο θα ξενερωσεις! Κρατα αυτο που εχεις!
    Σε μεταπωληση θα χασεις πολλα €...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Πετρο έχει φίλτρο εξάτμιση πρόγραμμα (δεν θυμάμαι!), ή απλά καίει τόσο γιατί ειναι χοντα?

    Καίει το λιγότερο ένα 1 λίτρο παραπάνω από το gixer 600 ίδιας χρονολογίας μΕ φαίνεται!
    Όχι ,δεν έχει πρόγραμμα είτε φίλτρο.
    Έχει μόνο Slip-on Yoshimura RS-5 Carbon.

    Προηγούμενη εβδομάδα επειδή πηγαινώ έρχομαι σχολή λόγω εξετάσεων,για αυτό δεν κάθομαι και πολύ να το συνεχίσω το θέμα να το ψάξω.
    Με 14,80 λίτρα που έβαλα είχα βγάλει 220 χλμ. με πολύ εγκράτια πάλι και σταθερά 130 χλμ/ώρα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Οπως το πας Πετραν, θα μπει η ανοιξη......
    Ναι,αγορίνα δεν το βιάζομαι κιόλας.
    Έτσι και αλλίως τώρα έβαλα και λάστιχα, θα πάρω και ασφάλεια τώρα που λήγει,και ΣΉΜΑ επίσης οπότε,ότι είναι να γίνει θα γίνει σιγά σιγά, χωρίς βιαστηκές κινήσεις,και μετά το φυσάω και δεν θα κρυώνει.
    Απλά,μπαίνω εδώ ώστε να συζητάω να μπορέσω να βοηθήσω τον εαυτό μου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    Με μικροτερο θα ξενερωσεις! Κρατα αυτο που εχεις!
    Σε μεταπωληση θα χασεις πολλα €...
    Αν όμως το πουλήσω σε κατάσταση μανίσιου με 1-2 εξτρά πάνω δεν νομίζω να χάσω και τα τόσα λεφτά.

    Έπειτα τα αξεσουάρ ΑΝΕΤΑ τα πουλάω χωριστά γιατί όλα είναι από Rizoma RRC Line.

  6. #96
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Τα extra δεν πιανουν κατι στην μεταπωληση... απλα τα βαζεις επειδη σου αρεσει ετσι η μηχανη.
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pektis Προβολή μηνύματος
    Τα extra δεν πιανουν κατι στην μεταπωληση... απλα τα βαζεις επειδη σου αρεσει ετσι η μηχανη.
    δεν με κατάλαβες μάλλον.

    Σκέφτομαι να την δώσω όσο πιο μαμά γίνεται και τα εξτρά κομμάτια που έχω να τα πουλήσω χωριστά στο εξωτερικό που ξέρω ήδη οτι τα θέλουν,οπότε ζημιά δεν θα έχω και τόσο μεγάλη.

  8. #98
    Παντως Πετράν η απαντηση στην ερώτηση σου αν ειναι καλή εποχή να πουλησεις την μηχανή συνεχίζει να ειναι αρνητική. Περίμενε απο Μάϊο καλυτερα

  9. #99
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Παντως Πετράν η απαντηση στην ερώτηση σου αν ειναι καλή εποχή να πουλησεις την μηχανή συνεχίζει να ειναι αρνητική. Περίμενε απο Μάϊο καλυτερα
    έτσι το βλέπω και εγώ το πράγμα προς στιγμή τον χειμώνα να τον περάσω παραμάσχαλα μαζί της αναγκαστικά ,ή αναγκαστικά κουτί και μετά βλέπουμε έτσι και αλλίως τώρα έδωσα 300€ (λάστιχα) θα δώσω και 100€ (Ασφάλεια) + 55€ (τέλη κυκλοφορίας) + 40€ μικρό service,οπότε δεν με "συμφέρει και πολύ" να δοθεί τώρα άμεσα. Απλά να στρωθεί η κατάσταση και να κατασταλάξω σε κάτι το διαφορετικό.

    Αν είχα λεφτά θα είχα χτυπήσει το ΜΤ-09 Tracer (νέο TDM) που με αρέσε πάρα πολύ και εμένα και τον αδερφό μου και δεν θα ήταν τόσο σκυφτό για καμία μέση μην μας αρχίσει πάλι τα δικά της.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Τι λέμε για να πάρουμε μηχανή? (γονείς κ.α)
    από kostaspax στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2010, 15:04
  2. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 17:12
  3. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2005, 17:32
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 18:37
  5. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF