Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 58

Θέμα: Προβληματισμός στα καλά του καθουμένου Αυγουστιάτικα...

  1. #1
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372

    Question Προβληματισμός στα καλά του καθουμένου Αυγουστιάτικα...

    Το λοιπόν μετά απο 3 μήνες ταλαιπωρίας κάνω την κίνηση και επικοινωνώ με τροχαία σήμερις το πρωί οπου λαμβάνω την απάντηση οτι η δικογραφία για το ατύχημα που είχα την Πρωτομαγιά είναι έτοιμη.Η ασφαλιστική όπως όλα δείχνουν έχει δεχτεί την ολική και τώρα είμαι σε διαδικασία εύρεσης νέας μοτό και μπορώ να πώ με σιγουριά οτι έχω προβληματιστεί ιδιαιτέρως.Απο την μία το GSR 600 της Suzuki απο την άλλη έλεγα να πάω σε κάτι πιο Φέρινγκ Fazer 600,θεωρώ όμως πλέον οτι θα είναι απαραίτητο να κοίταγα κάτι με ABS.Όπως κάποιοι απο εδώ γνωρίζουν η πρώτη μηχανή μου εδώ και 1 χρόνο ήταν ενα CBR 250R του 2013,η χρήση θα είναι κυρίως καθημερινή για τη δουλειά αλλά και ακόμα πολλές ορέξεις για εκδρομούλες γιατί δυστυχώς αν και ήθελα να πάρω μέρος σε πολλές το ατύχημα και μέχρι να τελειώσουν οι διαδικασίες μου τα "χάλασαν" λιγουλάκι.Σο βοηθήστε με λιγάκι,ρίχτε καμμιά ιδέα τον άμοιρο γιατί ποτέ δεν βλάπτουν 2 συμβουλές παραπάνω.

  2. #2
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    budget πες μας γιατι αλλιως δεν....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #3
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Τώρα να πώ οτι έχεις άδικο;Δίκιο έχεις,μιλάμε για 3.000-3.500€.

  4. #4
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    επειδη λες οτι ψηνεσαι για βολτες,και αποτι ειχα δει,ειχες κανει αρκετες ακομα και με το 250αρι,φανταζομαι με το 600αρι θα γουσταρεις ακομα περισσοτερο,πιστευω θα ηταν καλυτερα να παρεις κατι με φαιρινγκ και οχι γυμνο.εφοσον λες οτι σαρεσει η κατηγορια των στρητ.
    παιζουν τα: fazer(σε παιρνει και για το s2 σε αυτα τα λεφτα νομιζω),cbf,bandit,er6f.
    οτι σαρεσει περισσοτερο εμφανισιακα,βολταρε το αν δεν το εχεις κανει ηδη και πες μας τι συμπερασματα εβγαλες
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #5
    cbr σαν του sonone
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #6
    Δεν θα επέλεγα fazer 600 για ταξίδι. Είναι λιγο κακοτράχαλο και η ροπή ψηλά. Για την πόλη μια χαρά συμπεριφέρεται ομως. Αν θα είσαι πιο πολυ ταξίδι παρά πόλη θα πρότεινα TDM

  7. #7
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Δεν θα επέλεγα fazer 600 για ταξίδι. Είναι λιγο κακοτράχαλο και η ροπή ψηλά. Για την πόλη μια χαρά συμπεριφέρεται ομως. Αν θα είσαι πιο πολυ ταξίδι παρά πόλη θα πρότεινα TDM
    διαφωνω καθετα.
    εφοσον βγαζει ψηλα την δυναμη,μεσα στην πολη σου σπαει τα @@....
    αυτο που ειπε ο σπυρακος,δεν ξερω αν εννοει το cbrf αλλα αν ναι και σαρεσει,βαλτο στα υποψηφια.βεβαια νομιζω δεν εχει abs.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    διαφωνω καθετα.
    εφοσον βγαζει ψηλα την δυναμη,μεσα στην πολη σου σπαει τα @@....
    αυτο που ειπε ο σπυρακος,δεν ξερω αν εννοει το cbrf αλλα αν ναι και σαρεσει,βαλτο στα υποψηφια.βεβαια νομιζω δεν εχει abs.
    Από άποψη ευελιξίας εννοώ ειναι μια χαρά

  9. #9
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Από άποψη ευελιξίας εννοώ ειναι μια χαρά
    αυτο ναι...εγω που πηρα και το 800 μετα,το 600 εμοιαζε πολυ πιο ευκινητο στην πολη...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #10
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Στο είπα και στον Κρίκο... πάρε cbf και με έκραξες πως έχει λίγα άλογα! Θα εμείνω στην άποψη μου. Και μέσα στα οικονομικά σου είναι και δεν θα καίει τον κώλο του! Η ομορφιά είναι υποκειμενικό...

  11. #11
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Στο είπα και στον Κρίκο... πάρε cbf και με έκραξες πως έχει λίγα άλογα! Θα εμείνω στην άποψη μου. Και μέσα στα οικονομικά σου είναι και δεν θα καίει τον κώλο του! Η ομορφιά είναι υποκειμενικό...
    μια χαρα μηχανακι ειναι για μια τετοια μεταβαση.πολυ γραμμικο για 4κ.
    μην σου βαλω φυτιλιες τωρα και σου πω οτι βρισκεις και το 1000 σε τετοια τιμη..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    στα 3000-3500 που διαθέτεις, άνετα βρίσκεις GSR με ABS σε άριστη κατάσταση!
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  13. #13
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    μια χαρα μηχανακι ειναι για μια τετοια μεταβαση.πολυ γραμμικο για 4κ.
    μην σου βαλω φυτιλιες τωρα και σου πω οτι βρισκεις και το 1000 σε τετοια τιμη..
    Παιδιά μη λέτε παρανοικά πράγματα! Ο αντώνης δεν έχει την εμπειρία να πάρει 1000. Ένα χρόνο κράτησε το 250. Μην τον τρελένετε τον άνθρωπο και πάρουμε καμια ψυχή στο λαιμό μας!!!!!

  14. #14
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά μη λέτε παρανοικά πράγματα! Ο αντώνης δεν έχει την εμπειρία να πάρει 1000. Ένα χρόνο κράτησε το 250. Μην τον τρελένετε τον άνθρωπο και πάρουμε καμια ψυχή στο λαιμό μας!!!!!
    Αφ'εν'ος αγαπημένε Θεόφιλε 1000 ούτε κατα διάννοια δεν σκέφτομαι να πάρω,αφ'ετέρου στα του CBF δεν διαμαρτυρήθηκα για τα λίγα άλογα όσο για το ότι δεν μου αρέσει και σαν μηχανάκι(καθ'ότι μηχανή=καύλα=ομορφιά όσο να 'ναι).Στην τελική τα άλογα ειναι το τελευταίο που με απασχολεί ειλικρινά χώρις καμμία δόση υπερβολής.Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μου αρέσει αυτό που καβαλάω και η οδηγική του συμπεριφορά.CBR 600F έχω τη δυνατότητα να δοκιμάσω γιατί το διαθέτει φίλος ωστόσο πιστεύω οτι ίσως μου βγάλει την πίστη αυτό το καθιστό,πιστέψτε με τα GSXR600 και CBR600 τα ποθώ σαν τρελλός αλλα φοβάμαι οτι λόγω ύψους θα με κουράσει η σκυφτή θέση στην καθημερινή μου μετακίνηση,και ίσως το οτι τα συγκεκριμένα μηχανάκια πειραιά-χαϊδάρι κάθε μέρα θα πίνουν σαν τρελά απο βενζίνη.

  15. #15
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά μη λέτε παρανοικά πράγματα! Ο αντώνης δεν έχει την εμπειρία να πάρει 1000. Ένα χρόνο κράτησε το 250. Μην τον τρελένετε τον άνθρωπο και πάρουμε καμια ψυχή στο λαιμό μας!!!!!
    θεοφιλε,μεταξυ σοβαρου και αστειου το ειπα.σαφως και δεν του χρειαζονται τα 1000 κυβικα καν,αφετερου,εννοειται καλυτερα να πατησει στο πρωτο σκαλοπατι και αργοτερα αν θελει ανεβιανει κι αλλο.απλα επειδη ειπες για τα αλογα κλπ το ανεφερα.
    τεσπα.
    φιλε,το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις 2-3 που σαρεσουν και να τα καβαλησεις.οταν το κανεις,κουβεντιαζουμε τις λεπτομερειες.γιατι τωρα εγω θα σου πω το φειζερ πχ και θα το καβαλησεις και θα μου πεις δεν σαρεσει....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μικρό "σκίσιμο" στα πλαινά του ελαστικού. Τί κάνουμε ;
    από Bil στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2006, 14:55
  2. Ο ΑΡΗΣ στα χερια του λαου του.
    από SvsGreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2006, 20:46
  3. Μπειτε στα αδυτα του Οργασμου!!
    από devil's animal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 16:56
  4. Yamaha M1 βαμενη στα χρωματα του King Kenny
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2005, 20:41
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 15:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF