Σελίδα 26 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 1621222324252627282930 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 376 έως 390 από 437

Θέμα: Φιλόζωοι vs ψευτοφιλόζωων vs κρυφοσπιστών

  1. #376
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αν κάθε φορά για συναισθηματικη ολοκλήρωση τεκνοποιουσαμε,θα είχαμε από ένα μικρο χωριό ο καθένας, Αυτό εννοώ.
    Έχουμε επιλογή, τα ζωντανά και δη τα σκυλιά δεν καταλαβαίνου την διαφορά, μικρός είχα κουνέλια, μόλις μεγάλωναν λίγο τα μικρά τα ξαναζευγαρωναμε, και πάλι από την αρχή
    Πολύ ατυχής σύγκριση με το κουνέλι που ζει σε συνθήκες αιχμαλωσίας με τον άνθρωπο. Αλλά ακόμα κι αυτό δείχνει το μέγεθος του προβλήματος του ελέγχου του ανθρώπου για τον δήθεν υπερπληθυσμό της γης. Μήπως να το κοιτάξουμε αν μας αρέσει ή όχι η αναπαραγωγή και η ζωή μας σε συνθήκες φυλακής ;;Να μας ελέγχουν πόσο και τι θα τρώμε πότε είμαστε ικανοί για αναπαραγωγή ή όχι χωρις πολλούς συναισθηματισμούς;; Tελικά φτάνουν τα ροδάκινα να ταίσουμε δέκα πεινασμένους ή να τα πετάξουμε να πάρουμε την επιδότηση;; Αν το σκεφτείς είναι παρανοικό το σκεπτικό. Εχουμε λοιπόν το δικαίωμα της σωστής επιλογής για την δημιούργια οικογένειας. Την υποχρέωση αν θες έναντι σε κάθε είδους αντίληψη που θα μας αντιμετωπίσει με την μέθοδο της απλής αναλογικής και των ζώων.

  2. #377
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Και τα πουλιά σε κλουβιά
    Και τα ψάρια σε ενυδρείο
    Και οι άνθρωποι σε τοίχους
    Κλπ κλπ κλπ

  3. #378
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Τραγικ.....

  4. #379
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Πως η οραιότατη αντιπαράθεση μεταξύ φιλόζωων και σκ!@@#ψυχων σπισιστών κατέληξε συζήτηση για την ελεγχόμενη αναπαραγωγή δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Χαίρω πολύ το ίδιο συμβαίνει και στην Κίνα.
    Πάω αργά γιατί βιάζομαι ....

  5. #380
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Να βαλω FCR στο σκυλο μου;; Αξιζει;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #381
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Να βαλω FCR στο σκυλο μου;; Αξιζει;;
    Και μια ακραπα

  7. #382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Τραγικ.....
    Τραγικ.....+1
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  8. #383
    Αν σκεφτεί κάποιος οτι ακόμα για ένα τοσο απλό θέμα ειδικά για τα σκυλιά και τις γάτες που σε άλλες χώρες ουτε κάν μπαίνει κάποιος στη λογική αντιπαράθεσης...

    τι να πώ είμαστε ακόμα πολύ πίσω...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  9. #384
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zid Προβολή μηνύματος
    Αν σκεφτεί κάποιος οτι ακόμα για ένα τοσο απλό θέμα ειδικά για τα σκυλιά και τις γάτες που σε άλλες χώρες ουτε κάν μπαίνει κάποιος στη λογική αντιπαράθεσης...

    τι να πώ είμαστε ακόμα πολύ πίσω...
    Όταν έχεις τον κάθε βαρεμένο να σου λέει "μακριά το σκυλια από την παραλία και τη θάλασσά ΜΟΥ" τι να κάνεις, σου γυρνάει το μάτι ανάποδα.
    Τα πόδια τους που βρωμάνε ποδαρίλα και ξυνομυζήθρα τυρίλα δεν τα βλέπουν, αλλά πάνε και τα βάζουν στη θάλασσα να ξεβρωμίσουν.....
    Πάω αργά γιατί βιάζομαι ....

  10. #385
    Μέλος Το avatar του/της whatever
    Εγγραφή
    19/06/2012
    Μηνύματα
    63
    hello forum after a long time

    Δε διάβασα όλο το θέμα για να πω την αλήθεια αλλά πολύ κακό για το τίποτα..
    Μάγκες, πολλοί έχουμε σκυλιά, δε χρειάζεται να προκαλούμε όμως. Θες να πας σε παραλία με το σκύλο σου, δε θα πας να κάτσεις μέσα στη μέση της παραλίας με 100 ανθρώπους γύρω γύρω, θα πας στην άκρη και με τον σκύλο πάντα υπο επιτήρηση και περιορισμό. Σεβαστείτε ότι δε νιώθουν όλοι άνετα να βρίσκονται/κολυμπούν δίπλα σε σκυλιά και εννοείται πάντα μαζεύουμε ακαθαρσίες. Όσον αφορά τη γενική συμπεριφορά των ιδιοκτητών παρατηρώ ένα σταρχιδισμό σε τεράστιο βαθμό, τα κάνει ο σκύλος μπροστά απο το ξένο σπίτι, τελειώνει και χαλλλλαρά μετά σηκώνεται και φεύγει, μαζέψτε!! Δε θα σας πέσει ο κ@λος! Σεβαστείτε για να σας σεβαστούν. Το ίδιο ισχύει και για επιθετικά σκυλιά (που τα έχουν κάνει έτσι οι πολύ άντρες ιδιοκτήτες τους γιατί κάπως έχει ταυτιστεί ο ανδρισμός με την αγριάδα (του σκύλου).. δεν ξέρω που ακριβώς το έγινε αυτό..) που πολλές φορές είναι λυτά και φοβάσαι να κυκλοφορήσεις (με ή και χωρις σκύλο πολλές φορές). Πάντως όσο εγώ φροντίζω να τηρώ και να ακολουθώ κατά γράμμα τις υπορεώσεις μου (να μαζεύω τις ακαθαρσίες, να ελέγχω το σκύλο μου προς αποφυγή σκυλοκαβγάδων, να μη τον αφήνω να πλησιάζει αγνώστους που τον φοβούνται κλπ και γενικά να φροντίζω να μην ενχολώ άμεσα ή εμμεσα) δε καταλαβαίνω απο που αντλούν τέτοιο θράσος ορισμένοι και ακούω κάτι "διαμάντια" του τύπου "α στο δι@ολ# πια με τα κ@λοσκυλα" και άλλες τέτοιες ευγενικές φράσεις μέχρι και απειλές για φόλα. Είναι πολύ άσχημο που κάποιοι μπερδεύουν την ευγένεια και τη διάθεση "δεν ψάχνομαι για καβγά, δε σε ενοχλώ γι αυτο μη με ενοχλείς" με την κατάσταση "ο λόγος που δε σε βρίζω είναι γιατί δε μπορώ να με υποστηρίξω", το ότι δεν ψάχνομαι για καβγά δε σημαίνει πως δεν έχω τον τρόπο να σε πείσω πως το να βγάζω βόλτα τον σκύλο μου ό,τι ώρα θέλω και όπου θέλω (σχεδόν) είναι δικαίωμά μου.

    Ουφ, τα είπα και ηρέμησα

  11. #386
    Στο μυαλό μου είσαι Whatever

  12. #387
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από whatever Προβολή μηνύματος
    hello forum after a long time

    Δε διάβασα όλο το θέμα για να πω την αλήθεια αλλά πολύ κακό για το τίποτα..
    Μάγκες, πολλοί έχουμε σκυλιά, δε χρειάζεται να προκαλούμε όμως. Θες να πας σε παραλία με το σκύλο σου, δε θα πας να κάτσεις μέσα στη μέση της παραλίας με 100 ανθρώπους γύρω γύρω, θα πας στην άκρη και με τον σκύλο πάντα υπο επιτήρηση και περιορισμό. Σεβαστείτε ότι δε νιώθουν όλοι άνετα να βρίσκονται/κολυμπούν δίπλα σε σκυλιά και εννοείται πάντα μαζεύουμε ακαθαρσίες. Όσον αφορά τη γενική συμπεριφορά των ιδιοκτητών παρατηρώ ένα σταρχιδισμό σε τεράστιο βαθμό, τα κάνει ο σκύλος μπροστά απο το ξένο σπίτι, τελειώνει και χαλλλλαρά μετά σηκώνεται και φεύγει, μαζέψτε!! Δε θα σας πέσει ο κ@λος! Σεβαστείτε για να σας σεβαστούν. Το ίδιο ισχύει και για επιθετικά σκυλιά (που τα έχουν κάνει έτσι οι πολύ άντρες ιδιοκτήτες τους γιατί κάπως έχει ταυτιστεί ο ανδρισμός με την αγριάδα (του σκύλου).. δεν ξέρω που ακριβώς το έγινε αυτό..) που πολλές φορές είναι λυτά και φοβάσαι να κυκλοφορήσεις (με ή και χωρις σκύλο πολλές φορές). Πάντως όσο εγώ φροντίζω να τηρώ και να ακολουθώ κατά γράμμα τις υπορεώσεις μου (να μαζεύω τις ακαθαρσίες, να ελέγχω το σκύλο μου προς αποφυγή σκυλοκαβγάδων, να μη τον αφήνω να πλησιάζει αγνώστους που τον φοβούνται κλπ και γενικά να φροντίζω να μην ενχολώ άμεσα ή εμμεσα) δε καταλαβαίνω απο που αντλούν τέτοιο θράσος ορισμένοι και ακούω κάτι "διαμάντια" του τύπου "α στο δι@ολ# πια με τα κ@λοσκυλα" και άλλες τέτοιες ευγενικές φράσεις μέχρι και απειλές για φόλα. Είναι πολύ άσχημο που κάποιοι μπερδεύουν την ευγένεια και τη διάθεση "δεν ψάχνομαι για καβγά, δε σε ενοχλώ γι αυτο μη με ενοχλείς" με την κατάσταση "ο λόγος που δε σε βρίζω είναι γιατί δε μπορώ να με υποστηρίξω", το ότι δεν ψάχνομαι για καβγά δε σημαίνει πως δεν έχω τον τρόπο να σε πείσω πως το να βγάζω βόλτα τον σκύλο μου ό,τι ώρα θέλω και όπου θέλω (σχεδόν) είναι δικαίωμά μου.

    Ουφ, τα είπα και ηρέμησα
    Συμφωνούμε απόλυτα σε όλα εκτός από ένα. Δεν είναι σχεδόν δικαίωμά μας, είναι καθαρά δικαίωμά μας και με το νόμο.
    Πάω αργά γιατί βιάζομαι ....

  13. #388
    Vatos Locos For Ever Το avatar του/της chester24
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από whatever Προβολή μηνύματος
    hello forum after a long time

    Δε διάβασα όλο το θέμα για να πω την αλήθεια αλλά πολύ κακό για το τίποτα..
    Μάγκες, πολλοί έχουμε σκυλιά, δε χρειάζεται να προκαλούμε όμως. Θες να πας σε παραλία με το σκύλο σου, δε θα πας να κάτσεις μέσα στη μέση της παραλίας με 100 ανθρώπους γύρω γύρω, θα πας στην άκρη και με τον σκύλο πάντα υπο επιτήρηση και περιορισμό. Σεβαστείτε ότι δε νιώθουν όλοι άνετα να βρίσκονται/κολυμπούν δίπλα σε σκυλιά και εννοείται πάντα μαζεύουμε ακαθαρσίες. Όσον αφορά τη γενική συμπεριφορά των ιδιοκτητών παρατηρώ ένα σταρχιδισμό σε τεράστιο βαθμό, τα κάνει ο σκύλος μπροστά απο το ξένο σπίτι, τελειώνει και χαλλλλαρά μετά σηκώνεται και φεύγει, μαζέψτε!! Δε θα σας πέσει ο κ@λος! Σεβαστείτε για να σας σεβαστούν. Το ίδιο ισχύει και για επιθετικά σκυλιά (που τα έχουν κάνει έτσι οι πολύ άντρες ιδιοκτήτες τους γιατί κάπως έχει ταυτιστεί ο ανδρισμός με την αγριάδα (του σκύλου).. δεν ξέρω που ακριβώς το έγινε αυτό..) που πολλές φορές είναι λυτά και φοβάσαι να κυκλοφορήσεις (με ή και χωρις σκύλο πολλές φορές). Πάντως όσο εγώ φροντίζω να τηρώ και να ακολουθώ κατά γράμμα τις υπορεώσεις μου (να μαζεύω τις ακαθαρσίες, να ελέγχω το σκύλο μου προς αποφυγή σκυλοκαβγάδων, να μη τον αφήνω να πλησιάζει αγνώστους που τον φοβούνται κλπ και γενικά να φροντίζω να μην ενχολώ άμεσα ή εμμεσα) δε καταλαβαίνω απο που αντλούν τέτοιο θράσος ορισμένοι και ακούω κάτι "διαμάντια" του τύπου "α στο δι@ολ# πια με τα κ@λοσκυλα" και άλλες τέτοιες ευγενικές φράσεις μέχρι και απειλές για φόλα. Είναι πολύ άσχημο που κάποιοι μπερδεύουν την ευγένεια και τη διάθεση "δεν ψάχνομαι για καβγά, δε σε ενοχλώ γι αυτο μη με ενοχλείς" με την κατάσταση "ο λόγος που δε σε βρίζω είναι γιατί δε μπορώ να με υποστηρίξω", το ότι δεν ψάχνομαι για καβγά δε σημαίνει πως δεν έχω τον τρόπο να σε πείσω πως το να βγάζω βόλτα τον σκύλο μου ό,τι ώρα θέλω και όπου θέλω (σχεδόν) είναι δικαίωμά μου.

    Ουφ, τα είπα και ηρέμησα
    Γεια μαααααααααααας!
    .............

  14. #389
    http://tune.pk/video/2875677/cosmos-...full-episode-2

    Αυτός ο μλκς στο 3:15 φταίει. Ας καθότανε μόνος του ο βλαμένος και όλοι θα ήμασταν μια χαρά τώρα στις παραλίες μας.

  15. #390
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Κανενα ζωο δεν γεννηθηκε για να το εχουμε εμεις φυλακισμενο και δεμενο.Δεν εχω "δικη μου" γατα ,αλλα ολες περνανε μια βολτα απο την αυλη μου να μου πουνε ενα γεια.Ειναι ομως δικη τους επιλογη.Αν δεν γουσταρουνε ειναι ελευθερες να πανε παρακατω.Δεν εβαλα σε καμμια λουρι ,ουτε την υποχρεωσα να με τρωει καθε μερα στη μαπα,θελει δεν θελει.

    Αν ειστε φιλοζωοι σπαστε τις αλυσιδες τους.Δωστε τους την επιλογη να διαλεξουνε αυτα τους φιλους τους (οχι τα αφεντικα τους)

    Ολα τα αλλα και με το συμπαθειο ,ειναι για ναχαμε να λεγαμε.

Παρόμοια θέματα

  1. cb1300 vs gsxr1400 vs xjr1300
    από adam13 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2005, 21:16
  2. Rossi Vs Gibernau Vs Melandrin
    από latris mixanis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 00:29
  3. Χριστιανοσ Vs Μουσουλμανοσ Vs Εβραιοσ.
    από maintenance στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2005, 22:26
  4. Peagaso Vs Kle500 Vs Klr650????
    από lagel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 08:53
  5. Kawasaki Z750 Vs Hornet Vs Fazer
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF