Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 83

Θέμα: Season 02 Episode 01 "The next bike"

  1. #16
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Γάιδαρος. Νομίζω βολεύει. Νταξ την είπα τη χαζομάρα μου. Το TDM με τη σειρά μου νομίζω είναι εντός των θέλω σου. Όσον αφορά τη κλοπη δυστυχώς δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

  2. #17
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παρε cbf 600 και δεν θα χασεις. Ξερω στη μουρη ειναι λιγο ..... καπως. Αλλα το εχω 10 χρονια και δεν εχει κανει κιχ.

    ΥΓ Εναλλακτικα παρε ενα cb 1300 ψεκαστο που τα κανει ολα και θα σου βγαλει και γουστα!!!!

  3. #18
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος

    ΥΓ Εναλλακτικα παρε ενα cb 1300 ψεκαστο που τα κανει ολα και θα σου βγαλει και γουστα!!!!
    Ναι ναι ναι (μάριομπλακμαν σταηλ)
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #19
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παρε αυτο το cb 1300 για να κανεις οικονομια και να αρχισεις να μαζευεις απο τωρα λεφτα για το γαμο.
    Πιστευω 3 ετια σου βγαζει ανετοτατα απροβληματιστα. (αλλα θα εχεις πολλα τελη και ασφαλειες)
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5154385/

    edit: ακυρο! ειναι διαγραμμενη διαβασα
    MADE IN JAPAN 日本製

  5. #20
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    -FZ6
    -Bandit 650
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  6. #21
    Fazer 600 s2

  7. #22
    Prisoner Of The Road Το avatar του/της rider
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    442
    +1 στον κουστουμάτο με το κράνος απο πάνω!
    Κάνει τα πάντα κ συμφερει το fazerακι, εχει και ABS το S2. Και απο κινητήρα δεν παθαίνει τίποτα. Ένα μικροθεματάκι με το TPS αλλα στα περισσότερα εχει αντικατασταθει.
    Never ride faster than your guardian angel can fly...

  8. #23
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Πολύ fazer-άκι πέφτει κι ενώ δε μου πολυταίριαζε στο όλο concept με βάζετε σε σκέψεις. Έχω οδηγήσει του 2003 μοντέλο χωρίς ABS. Είναι λίγο κουραστική η θέση οδήγησης στο πολύωρο ταξίδι. Και πες ότι εγώ την παλεύω. Ο συνεπιβάτης; Η "υποψία" σέλας που έχει για το δεύτερο δε βολεύει με τίποτα. Όλα αυτά για το 2003. Στο s2 έχει αλλάξει κάτι από τα παραπάνω; Ή απλά είμαι υπερβολικός και φτιάχνουν με άλλη σέλα π.χ.;

    Για μονοκύλινδρο (tenere κλπ.) δε το συζητώ γιατί αν είναι έτσι κρατάω και αυτό που έχω τώρα. Και ναι, όπως και αναφέρθηκε, το μηχανάκι που έχω με εξυπηρετεί (10 άλογα ίσως αν είχε παραπάνω, αλλά μετά θα έψαχνα για άλλα 10 κοκ., you know the game χεχεχε). Αλλά... Είπαμε να κάνουμε μία αλλαγή μετά από 5 χρόνια συμβίωσης με κατιτίς παραπάνω σε δύναμη

    Εγώ στο μυαλό μου είχα το Bandit το 650 (μένω στο μικρό αν και το μεγάλο το βρίσκει κανείς πλέον σε εξευτελιστικές τιμές * ). Σαν μειονεκτήματα του έβρισκα το βάρος του καθώς, τους 4 κυλίνδρους και τη συμπεριφορά του μέσα στην πόλη. Κατά τα άλλα και μου αρέσει και δύναμη έχει. alex14 Δεν ξέρω πώς θα συγκριθούν μαζί του τα Versys και CBF600 που επίσης παίζουν πολύ και που δε μου αρέσουν και τόσο, αλλά αν υπερέχουν κάνουμε μία παραχώρηση βρε παιδί μου, εξάλλου προσωρινά είπαμε

    Το Diversion είναι κάτι καινούριο. Δεν το είχα ούτε έστω και ελάχιστα στη σκέψη μου... Ωραίο! Ίσως πιο σπορ απ' όσο θα έπρεπε για τη δουλειά που προορίζεται και ίσως να έχει και θέμα σέλας για τον συνεπιβάτη. Αν υπάρχουν γνώστες του συγκεκριμένου εργαλείου ας πούνε δυο λόγια...

    Το CB 1300 τερατάκι (με την καλή έννοια) για μένα... * το ίδιο και για το Bandit 1250...

    Ο γάιδαρος καλός 7Tolis αλλά άκουσα ότι θα ακριβύνει και το σανό... οπότε ας τον αφήσουμε καλύτερα

    Και άφησα για το τέλος το TDM 900. Δε θα διαφωνήσω σε τίποτα με όσα γράφετε. Προσωπικά, το μηχανάκι δε μου αρέσει να το βλέπω (είπαμε εκεί θα κάνουμε και μία παραχώρηση αν χρειαστεί) και σίγουρα πρόκειται για εργαλείο. Αυτό που φοβάμαι όμως είναι ότι στα λεφτά που παίζω (αλλά και γενικότερα) δεν πρόκειται να βρω ένα αξιοπρεπέστατο μηχανάκι. Οι περισσότεροι τα ξεσκίζουν και με τρομάζει λίγο η αναζήτηση για το συγκεκριμένο. Αν βέβαια πάρω TDM τελικά θα αμαυρώσω τη φήμη των απανταχού TDMάκιδων :rotflmao: (συγχωράτε με όσοι είστε προβλεπόμενοι).

    Αν ξεχνάω κάτι, κάποιον συγνώμη μιας και γράφω ενώ θα έπρεπε να κοιμάμαι...
    Άντε να δούμε αν έχει ακόμα ψωμί το νήμα ή αν ψόφησε
    Φύγαμε...

  9. #24
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Οτι θες για το TDM, ρώτας, και εαν θες να πας να δεις κανένα, πάμε και μαζί.

    Και εγώ στην αναζήτηση είμαι , και δεν το πιστεύω οτι δεν βρίσκω αυτα που θέλω σε άλλα μηχανάκια εκτός του TDM ( άμα το ακούσει ο Sniper, θα με μπανάρει μεχρί να βγει το επόμενο μοντέλο TDM... )

    - αξιοπιστία
    - χαμηλή κατανάλωση
    - φόρτωμα για ταξίδι
    - ευέλικτο για τον όγκο του, ανεβαίνει πεζοδρόμια, καταπίνει λακούβες, πατάει χώμα όπως όλα τα υπόλοιπα street-o-ειδή..
    - χαμηλό κόστος συντήρησης
    - στριφτερό δεν το λές, αλλά ακολουθάς άλλους σε γρήγορους ρυθμούς με ανάλογα μηχανάκια ( εαν το παλεύεις λίγο..). Και το λεώ απο τις βόλτες που κάναμε απο εδώ μεσα, σιδερόκωλες και μη.
    The mountain is you

  10. #25
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Πολύ fazer-άκι πέφτει κι ενώ δε μου πολυταίριαζε στο όλο concept με βάζετε σε σκέψεις. Έχω οδηγήσει του 2003 μοντέλο χωρίς ABS. Είναι λίγο κουραστική η θέση οδήγησης στο πολύωρο ταξίδι. Και πες ότι εγώ την παλεύω. Ο συνεπιβάτης; Η "υποψία" σέλας που έχει για το δεύτερο δε βολεύει με τίποτα. Όλα αυτά για το 2003. Στο s2 έχει αλλάξει κάτι από τα παραπάνω; Ή απλά είμαι υπερβολικός και φτιάχνουν με άλλη σέλα π.χ.;

    Για μονοκύλινδρο (tenere κλπ.) δε το συζητώ γιατί αν είναι έτσι κρατάω και αυτό που έχω τώρα. Και ναι, όπως και αναφέρθηκε, το μηχανάκι που έχω με εξυπηρετεί (10 άλογα ίσως αν είχε παραπάνω, αλλά μετά θα έψαχνα για άλλα 10 κοκ., you know the game χεχεχε). Αλλά... Είπαμε να κάνουμε μία αλλαγή μετά από 5 χρόνια συμβίωσης με κατιτίς παραπάνω σε δύναμη

    Εγώ στο μυαλό μου είχα το Bandit το 650 (μένω στο μικρό αν και το μεγάλο το βρίσκει κανείς πλέον σε εξευτελιστικές τιμές * ). Σαν μειονεκτήματα του έβρισκα το βάρος του καθώς, τους 4 κυλίνδρους και τη συμπεριφορά του μέσα στην πόλη. Κατά τα άλλα και μου αρέσει και δύναμη έχει. alex14 Δεν ξέρω πώς θα συγκριθούν μαζί του τα Versys και CBF600 που επίσης παίζουν πολύ και που δε μου αρέσουν και τόσο, αλλά αν υπερέχουν κάνουμε μία παραχώρηση βρε παιδί μου, εξάλλου προσωρινά είπαμε

    Το Diversion είναι κάτι καινούριο. Δεν το είχα ούτε έστω και ελάχιστα στη σκέψη μου... Ωραίο! Ίσως πιο σπορ απ' όσο θα έπρεπε για τη δουλειά που προορίζεται και ίσως να έχει και θέμα σέλας για τον συνεπιβάτη. Αν υπάρχουν γνώστες του συγκεκριμένου εργαλείου ας πούνε δυο λόγια...

    Το CB 1300 τερατάκι (με την καλή έννοια) για μένα... * το ίδιο και για το Bandit 1250...

    Ο γάιδαρος καλός 7Tolis αλλά άκουσα ότι θα ακριβύνει και το σανό... οπότε ας τον αφήσουμε καλύτερα

    Και άφησα για το τέλος το TDM 900. Δε θα διαφωνήσω σε τίποτα με όσα γράφετε. Προσωπικά, το μηχανάκι δε μου αρέσει να το βλέπω (είπαμε εκεί θα κάνουμε και μία παραχώρηση αν χρειαστεί) και σίγουρα πρόκειται για εργαλείο. Αυτό που φοβάμαι όμως είναι ότι στα λεφτά που παίζω (αλλά και γενικότερα) δεν πρόκειται να βρω ένα αξιοπρεπέστατο μηχανάκι. Οι περισσότεροι τα ξεσκίζουν και με τρομάζει λίγο η αναζήτηση για το συγκεκριμένο. Αν βέβαια πάρω TDM τελικά θα αμαυρώσω τη φήμη των απανταχού TDMάκιδων :rotflmao: (συγχωράτε με όσοι είστε προβλεπόμενοι).

    Αν ξεχνάω κάτι, κάποιον συγνώμη μιας και γράφω ενώ θα έπρεπε να κοιμάμαι...
    Άντε να δούμε αν έχει ακόμα ψωμί το νήμα ή αν ψόφησε
    Γιωργο...πολυ φοβαμαι οτι το μονο μηχανακι που κανει αυτα που θες, εχει abs και συνδοιαζει μεσαια κυβικα ανεση οικονομια φορτωμα και κ@υλιτσα ειναι το versys. Αν το παρεις και το βαρεθεις γρηγορα (που δεν νομιζω με δεδομενο οτι ειναι αεροπλανο συγκριτικα με το f650) το δινεις ευκολα. Χτυπα ενα φορ δε σεηκ οφ τζεηντζ και μαζεψε $ για το γαμηλιο...αλλιως κρατα αυτο που εχεις

    ΥΓ το τδμ δεν κανει πολλα παραπανω απο το βερσυς και εχει παραξενη θεση οδηγησης, οποτε μην το δεσεις κομπο αν δεν οδηγησεις κανενα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    128
    Εχω το FAZER S2 600, αν σε νοιάζει η σπορ πλευρά παίρνεις αυτό, αλλά αφού νοιάζεσαι για το δεύτερο άτομο, τότε είσαι για το bandit 650, το δικό μου είναι στην σπορ πλευρά ενώ αυτό είναι στην τουριστική χωρίς εννοείται να μην μπορείς να κάνεις και τα αντίθετα. Οτι και να πάρεις καλορίζικο, αλλά αυτά τα 2 είναι από τα πιο άσπαστα που κυκλοφορούν και συντηρούνται μόνα τους πανεύκολα.

  12. #27
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Οτι θες για το TDM, ρώτας, και εαν θες να πας να δεις κανένα, πάμε και μαζί.

    Και εγώ στην αναζήτηση είμαι , και δεν το πιστεύω οτι δεν βρίσκω αυτα που θέλω σε άλλα μηχανάκια εκτός του TDM ( άμα το ακούσει ο Sniper, θα με μπανάρει μεχρί να βγει το επόμενο μοντέλο TDM... )

    - αξιοπιστία
    - χαμηλή κατανάλωση
    - φόρτωμα για ταξίδι
    - ευέλικτο για τον όγκο του, ανεβαίνει πεζοδρόμια, καταπίνει λακούβες, πατάει χώμα όπως όλα τα υπόλοιπα street-o-ειδή..
    - χαμηλό κόστος συντήρησης
    - στριφτερό δεν το λές, αλλά ακολουθάς άλλους σε γρήγορους ρυθμούς με ανάλογα μηχανάκια ( εαν το παλεύεις λίγο..). Και το λεώ απο τις βόλτες που κάναμε απο εδώ μεσα, σιδερόκωλες και μη.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν είμαι Αθήνα αλλά άμα καταλήξουμε εκεί και ανέβω θα σε "ενοχλήσω". Βρήκα εδώ κάτω ένα να πάω να το δω από κοντά και να κάτσω πάνω να δούμε για αρχή αν κουμπώνουμε μαζί. Στη yamaha μου είπανε ότι τέλος του χρόνου θα παρουσιάσουν το mt09 ντυμένο και μάλλον αυτό θα είναι το νέο TDM οπότε και να σε μπανάρει ο Sniper δε θα είναι για πολύ Ανέβασε και ένα σχετικό νήμα ο DrBig.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Γιωργο...πολυ φοβαμαι οτι το μονο μηχανακι που κανει αυτα που θες, εχει abs και συνδοιαζει μεσαια κυβικα ανεση οικονομια φορτωμα και κ@υλιτσα ειναι το versys. Αν το παρεις και το βαρεθεις γρηγορα (που δεν νομιζω με δεδομενο οτι ειναι αεροπλανο συγκριτικα με το f650) το δινεις ευκολα. Χτυπα ενα φορ δε σεηκ οφ τζεηντζ και μαζεψε $ για το γαμηλιο...αλλιως κρατα αυτο που εχεις

    ΥΓ το τδμ δεν κανει πολλα παραπανω απο το βερσυς και εχει παραξενη θεση οδηγησης, οποτε μην το δεσεις κομπο αν δεν οδηγησεις κανενα.
    Γεια σου Άγη!
    Αυτό το "πολύ φοβάμαι" δε μ' άρεσε Σε σχέση με το 650GS όλα είναι αεροπλάνα, εδώ μου ρίχνουνε και τα παπιά
    Σοβαρά τώρα, όταν έψαχνα για μηχανή τέλη του 08 αρχές 09 κοίταξα και το Versys και κάτι δε μου ταίριαζε τότε... Θα το διερευνήσω ξανά μιας και ο Kawasakης εδώ έχει από αυτό και σε μεταχειρισμένο, το δίνει για δοκιμή και κάνει και ανταλλαγές, οπότε βολεύει κιόλας από μία άποψη.
    Ξέρω ότι ζητάω πολλά και ξέρω ότι το 650GS τα κάνει όλα (μέτρια, αλλά τα κάνει), αλλά... βαρέθηκα (συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες...). Οπότε και διερευνώ τη δυνατότητα μιας αλλαγής, χωρίς ουσιαστική οικονομική επιβάρυνση από μέρους μου, ώστε να μπορώ να το αξιοποιώ για την καθημερινότητά μου και με δεδομένα όλα όσα ανέφερα στο αρχικό post, μιας και θα είναι για καμιά τριετία τουλάχιστον. Η άλλη λύση είναι να σκάσω άλλα τρία χιλιάρικα επιπλέον να βρω να πάρω "τη σύζυγο", αλλά πρώτον δεν έχω απόλυτη ιδέα ποια θα είναι και αν θα μπορέσω να την αποκτήσω με το συνολικό ποσό που θα μαζευτεί και δεύτερον, επειδή ποτέ δε ξέρεις, τα χρήματα αυτά είναι το backup για κάτι στραβό που μπορεί να τύχει. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος με τα χαρακτηριστικά που θέτω, οπότε ελεύθερα με διορθώνετε...


    ΥΓ: χθες έφαγα καλά στην Αργυρούπολη Θα κατέβεις φέτος; (ή κατέβηκες και δε σε πήρα χαμπάρι; )

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giwrgos2012 Προβολή μηνύματος
    Εχω το FAZER S2 600, αν σε νοιάζει η σπορ πλευρά παίρνεις αυτό, αλλά αφού νοιάζεσαι για το δεύτερο άτομο, τότε είσαι για το bandit 650, το δικό μου είναι στην σπορ πλευρά ενώ αυτό είναι στην τουριστική χωρίς εννοείται να μην μπορείς να κάνεις και τα αντίθετα. Οτι και να πάρεις καλορίζικο, αλλά αυτά τα 2 είναι από τα πιο άσπαστα που κυκλοφορούν και συντηρούνται μόνα τους πανεύκολα.
    Σ' ευχαριστώ πολύ Πρέπει να βρω ένα bandit να το οδηγήσω...
    Φύγαμε...

  13. #28
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Γιωργο, ξεχωρισε 2-3 που ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ , κανε test ride και τσιμπα οποιο σου κατσει πιο καλα.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  14. #29
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Το 'λυπαμαι' το ειπα Γιωργο μονο και μονο γιατι το εχεις μισο-αποκλεισει στο εναρκτηριο ποστ. Αλλιως δεν εχει ουτε κανενα ελλατωμα και ειναι και μια χαρα μηχανη.

    Για το ντυμενο FZ09 παντως συμφωνω και επαυξανω
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #30
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    ΥΓ: χθες έφαγα καλά στην Αργυρούπολη Θα κατέβεις φέτος; (ή κατέβηκες και δε σε πήρα χαμπάρι; )
    Κατεβηκα με σκοπο να μεινω κανα μηνα αλλα κατι ετυχε και στην βδομαδα εφυγα
    Ισως τα καταφερω για οκτωβρη μερικες μερες...θα ειδοποιησω οπως και να χει!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. The Wrong Bike - Δείτε το!!! !!!
    από yannis24 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2008, 22:09
  2. LOUTRAKI 27/01/08--The Day After...
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2008, 14:46
  3. Nikker next bike!
    από Vourkoufales στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2007, 18:23
  4. Xx--------the Next Generation.
    από Stomu Yamashta στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2006, 20:27
  5. Look carefully at the next Girl you ask out!!!!
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 08:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF