Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 83

Θέμα: Season 02 Episode 01 "The next bike"

  1. #31
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    για τον συνεπιβατη αν θες ανεση βαραντερο,δεν μπορεις να κοιτας μικρα μηχανακια..(το λεω στην υπερβολη του,καταλαβαινεις τι εννοω φανταζομαι).
    το βερσυς το ειχε ο αδερφος μου,ειναι πραγματικα πολυ ευελικτο μηχανακι.αν δεν εδινα κι εγω βαση στον τουρισμο και δεν ειχα και το παπι,κατα 99% αυτο θα επαιρνα(2010 + με το αλλο φαναρι).
    το μπαντιτ,οδηγησε το.θα χασεις πολυ σε ευελιξια.το ειχα κανει μια βολτα 5-10 χλμ και μου ειχε φανει πολυ μπαουλο.βεβαια γουστα ειναι αυτα και πως θα κουμπωσεις πανω σε ενα μηχανακι.
    οπως ειπε και ο αλεξ,το καλυτερο ειναι να κανεις μια βολτα 2-3-4 μηχανακια που σαρεσουν και ετσι θα αποφασισεις.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  2. #32
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Το tdm δε σου ταιριαζει. Εχει θεση οδηγησης παρομοια με το στρωμα, βαρκα τα χερια μπροστα.
    Ψαξου για 1100 ΓΣ εστω για μια βολτα. Ξερω ακυρο με οτι λενε ολοι αλλα για καβαλα το εν κινηση λιγο. Το αγοραζεις με τα μισα που λες και βαζεις και εξατμιση αναρτηση λαι μενουν και για βενζινες.
    Απο Σεπτεμβρη καφε!

  3. #33
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    @alex14, akis_trevor: Ευχαριστώ παιδιά !

    @DrBig: Θα σε περιμένουμε τότε !!! Το ντυμένο mt09 θα είχε ενδιαφέρον αλλά θα είναι απαγορευτικό στην τιμή (εκτός αν μιλάμε για παντρειά που δε το κόβω...)

    @MikeG: Καλά, μου παραβιάζεις όλα τα κριτήρια που έθεσα Στύψε λίγο το μυαλό σου Από BMW το μόνο που θα αγόραζα είναι το 800. Δε θέλω boxer, δε θέλω άξονες .&- Καφέ γιατί από Σεπτέμβρη ;;;;


    Έκανα μια γύρα σήμερα και έκατσα στο Versys. Τις επόμενες μέρες έχει σειρά το TDM και μετά θα ψάξω για CBF και Bandit. Diversion και ER 6f, που μου ήρθε σφήνα στο μυαλό όσο ήμουν στην Kawasaki, δε βρήκα και ούτε θα βρω μάλλον εδώ κάτω. Το fazer-άκι, αν και s1, το έχω όποτε θέλω ξανά. Δε βλέπω να παίζει τίποτε άλλο, και σύμφωνα με τις απαντήσεις σας. Για να δούμε...
    Αν ωστόσο σας έρθει τίποτε άλλο... hit me

    Φύγαμε...

  4. #34
    Αν εξαιρέσεις το χώμα τα υπόλοιπα που θες τα κάνει το Diversion. Το έχω από τότε που βγήκε το 2009. Με καλή συντήρηση δεν έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα και έχει κάνει έως τώρα 48000 χιλιόμετρα. Από ταξίδι Αθήνα Χαλκιδική τριβάλιτσο, καθημερινές βόλτες κτλ κτλ. Η σέλα που επισήμανες για τον συνεπιβάτη ναι θα μπορούσε να είναι λίγο πιο αφρώδης και ξεκούραστη αλλά μην φανταστείς κάτι το τρομερό. Εξάλου την γεμίζεις με 50 ευρουλάκια και γίνεται καναπές. Το TDM το έχει ο πατέρας μου και το έχω οδηγήσει πάρα πολλές φορές. Προσωπικά εκτός ότι δεν μου αρέσει η οδική του συμπεριφορά καιει αρκετά και επειδή έβαλες ότι σε ενδιαφέρει η κατανάλωση θα σου έλεγα να απομακρυνθείς από εκεί.

  5. #35
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    xr650

  6. #36
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Οδήγησε όσα περισσότερα μπορείς, και μετά θα ξέρεις, δε θα ρωτάς. Μεγάλο χάσιμο χρόνου και τσάμπα προβληματισμός αν συζητάμε για μηχανάκια που δεν έχεις οδηγήσει μερικά χιλιόμετρα. Θα με θυμηθείς, και θα λες "τσάμπα παιδευόμουν"... Been there..
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  7. #37
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    xr650
    Πάλι μονοκύλινδρο είναι και δεν κερδίζω τίποτα πέραν του 21'' τροχού. Το ζήτημά μου είναι να "ξεφύγω" λίγο από τον έναν κύλινδρο και τα 40 κάτι άλογα τροχό. Αλλιώς μένω και σε αυτό που έχω, που πρωτοπερπάτησε μαζί μου και το ξέρω.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnpan Προβολή μηνύματος
    Οδήγησε όσα περισσότερα μπορείς, και μετά θα ξέρεις, δε θα ρωτάς. Μεγάλο χάσιμο χρόνου και τσάμπα προβληματισμός αν συζητάμε για μηχανάκια που δεν έχεις οδηγήσει μερικά χιλιόμετρα. Θα με θυμηθείς, και θα λες "τσάμπα παιδευόμουν"... Been there..
    Έχεις δίκιο johnpan, αλλά δεν είναι πάντα τόσο εύκολο να βρεις όλα τα μηχανάκια που θέλεις ή σκέφτεσαι για να τα οδηγήσεις. Γι' αυτό και η αρχική συζήτηση ώστε να αποκλείσεις κάποια και να ψαχτείς πιο εντατικά ανάμεσα στα υπόλοιπα. Το καλύτερο θα ήταν να υπήρχε ελεύθερα η δυνατότητα να τα οδηγήσεις όλα, ώστε μετά να ξέρει κανείς...
    Φύγαμε...

  8. #38
    Έχοντας λιώσει ένα bandit, μπορώ να σου πω ότι έχει περίεργη αίσθηση στην πρώτη επαφή, ψηλόβαρο και "δυσκίνητο". Μόλις το μάθεις σαν ιδιοτροπία, δεν έχει καμμία διαφορά από τα άλλα και κυνηγάς τα πάντα και τα κοάλα μέσα στην κίνηση. Έχει και δυνατότερο μοτέρ και καλύτερα φρένα από τα άλλα στην κατηγορία του, καίει την ίδια βενζίνη ή και λιγότερη από άλλα. Σε ύψη οδηγού πάνω από 180 δεν είναι το πιο άνετο όμως (ούτε και τα άλλα 600 στριτ εδώ που τα λέμε). Είχα/'εχω το αερο(ελαιό)ψυκτο 650, το υδρόψυκτο έχει πολύ καλύτερα φρένα αλλά και κάμποσα κιλά (20 αν θυμάμαι καλά) παραπάνω...

    Θα σου πρότεινα να δεις και το Diversion γιατί έχει μεγάλη διαφορά σε βάρος σε σχέση με τα άλλα, διασκεδαστικό στήσιμο, ωραίο μοτέρ και τα φρένα του στις μετρήσεις δεν υστερούν αν και τα γκρίνιαζαν σε αίσθηση.

    Προσωπικά το Versys δεν με βόλεψε, τα "πατινάρια" (α ρε Μάτζι) πέφτουν ακριβώς στις γάμπες μου εκεί που κατεβάζω τα πόδια και όλο κοπανούσα και η κάλυψη από αέρα δεν ήταν καλύτερη από τα στριτ.

    Αν δεν φοβάσαι τα κυβικά, δες και το fazer 1000 το παλιό (ευλογώ τα γένια μου τώρα). Χωρίς πλάκα, σε ίδιες συνθήκες κίνησης καίει τα ίδια με τα 600άρια, έχεις την αβάντα του απίθανου γκαζιού, καλύτερες αναρτήσεις που ρυθμίζονται, ουδεμία διαφορά σε κιλά ή στην ευελιξία στην κίνηση, φρένα μιά κατηγορία επάνω, έχει ένα "τσάμπα" στην Κρήτη σε μπλε στο car.

  9. #39
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Έχοντας λιώσει ένα bandit, μπορώ να σου πω ότι έχει περίεργη αίσθηση στην πρώτη επαφή, ψηλόβαρο και "δυσκίνητο". Μόλις το μάθεις σαν ιδιοτροπία, δεν έχει καμμία διαφορά από τα άλλα και κυνηγάς τα πάντα και τα κοάλα μέσα στην κίνηση. Έχει και δυνατότερο μοτέρ και καλύτερα φρένα από τα άλλα στην κατηγορία του, καίει την ίδια βενζίνη ή και λιγότερη από άλλα. Σε ύψη οδηγού πάνω από 180 δεν είναι το πιο άνετο όμως (ούτε και τα άλλα 600 στριτ εδώ που τα λέμε). Είχα/'εχω το αερο(ελαιό)ψυκτο 650, το υδρόψυκτο έχει πολύ καλύτερα φρένα αλλά και κάμποσα κιλά (20 αν θυμάμαι καλά) παραπάνω...

    Θα σου πρότεινα να δεις και το Diversion γιατί έχει μεγάλη διαφορά σε βάρος σε σχέση με τα άλλα, διασκεδαστικό στήσιμο, ωραίο μοτέρ και τα φρένα του στις μετρήσεις δεν υστερούν αν και τα γκρίνιαζαν σε αίσθηση.

    Προσωπικά το Versys δεν με βόλεψε, τα "πατινάρια" (α ρε Μάτζι) πέφτουν ακριβώς στις γάμπες μου εκεί που κατεβάζω τα πόδια και όλο κοπανούσα και η κάλυψη από αέρα δεν ήταν καλύτερη από τα στριτ.

    Αν δεν φοβάσαι τα κυβικά, δες και το fazer 1000 το παλιό (ευλογώ τα γένια μου τώρα). Χωρίς πλάκα, σε ίδιες συνθήκες κίνησης καίει τα ίδια με τα 600άρια, έχεις την αβάντα του απίθανου γκαζιού, καλύτερες αναρτήσεις που ρυθμίζονται, ουδεμία διαφορά σε κιλά ή στην ευελιξία στην κίνηση, φρένα μιά κατηγορία επάνω, έχει ένα "τσάμπα" στην Κρήτη σε μπλε στο car.
    Το GSX650F είναι το ίδιο το bandit αλλά ντυμένο; Πήγα στην αντιπροσωπεία να κάτσω πάνω σε bandit και μου έδειξαν αυτό που είχαν πρόχειρο. Με το ύψος δεν έχουμε θέμα αφού είμαι στο 1,75. Ήταν βαρύ το άτιμο. Τώρα δεν το οδήγησα γιατί δεν είχαν να μου δώσουν ένα, οπότε είμαι ακόμα στο ψάξιμο. Ομοίως για το Diversion. Το Versys κι εμένα ψηλό μου φάνηκε αλλά πάρα πολύ ελαφρύ οπότε δεν το φοβήθηκα. Τα άλλα δυο είναι πιο κοντά βέβαια οπότε έρχεται μία ή άλλη.

    Το fazer 1000 είναι ωραίο μηχανάκι, ασυζητητί. Εκτός από το μπλε είδα κι αυτήν την κούκλα, λίγο τσιμπημένη για τα δεδομένα μου βέβαια. Ίσως κάνω ένα τηλ. Ξέρεις αν έχει την ίδια θέση οδήγησης με το 600;

    Αυτός ο Μάτζι λίγο έκατσε αλλά άφησε όνομα χαχαχαχα


    Σ' ευχαριστώ πολύ
    Φύγαμε...

  10. #40
    Το ψεκαστό fazer 1000; Κατανάλωση, φήμες (και πραγματικότητες) για πλαίσια που ραγίζουν κλπ, πηνία "εύθραυστα"... Από το πιο καινούριο "ζηλεύω" μόνο το μπροστινό του, σε όλα τα άλλα για το δικό μου γούστο και προτιμήσεις πάντα, υποδεέστερο.


    Ναι το gsxf και το bandit είναι όμοια πλην πλαστικών και οργάνων (το facelift bandit έχει τα ίδια με το gsxf αν δεν απατώμαι).

  11. #41
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το ψεκαστό fazer 1000; Κατανάλωση, φήμες (και πραγματικότητες) για πλαίσια που ραγίζουν κλπ, πηνία "εύθραυστα"... Από το πιο καινούριο "ζηλεύω" μόνο το μπροστινό του, σε όλα τα άλλα για το δικό μου γούστο και προτιμήσεις πάντα, υποδεέστερο.


    Ναι το gsxf και το bandit είναι όμοια πλην πλαστικών και οργάνων (το facelift bandit έχει τα ίδια με το gsxf αν δεν απατώμαι).
    Μερσί
    Φύγαμε...

  12. #42
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Update


    .


    Και τώρα αναμονή...
    Φύγαμε...

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Γιωργάρα καλημέρα!2καλοί μου φίλοι έχουν tdm 2009 αν θυμάμια καλά,μα abs,το 1 πουλιέται και σε καλή τιμή,έλα όποτε θέλεις να τα βολτάρεις ή στο φέρνω εγώ να πιούμε και καφεδάκι.By the way με 2 γαβαλέτα η θέση οδήγησης βελτιώνεται αρκετά στο tdm.Αν δεν έκανα χώμα θα το κοίταγα σοβαρά

  14. #44
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Πάμε για άλλα!!!


  15. #45
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από milvas Προβολή μηνύματος
    Γιωργάρα καλημέρα!2καλοί μου φίλοι έχουν tdm 2009 αν θυμάμια καλά,μα abs,το 1 πουλιέται και σε καλή τιμή,έλα όποτε θέλεις να τα βολτάρεις ή στο φέρνω εγώ να πιούμε και καφεδάκι.By the way με 2 γαβαλέτα η θέση οδήγησης βελτιώνεται αρκετά στο tdm.Αν δεν έκανα χώμα θα το κοίταγα σοβαρά

    Είμαι ακόμα σε σκέψεις Μίλτο. Δε θα το τρενάρω για πολύ γιατί δε θα την παλέψω χωρίς μοτό. Αλλά κανα 2 βδομάδες καλό θα μου κάνει, να ξεκαθαρίσω λίγο την κατάσταση. Στείλε με π.μ. λεπτομέρειες (ειδικά την τιμή) ή κανα link στο car αν υπάρχει να το δω ωστόσο. Ευχαριστώ
    Φύγαμε...

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. The Wrong Bike - Δείτε το!!! !!!
    από yannis24 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2008, 22:09
  2. LOUTRAKI 27/01/08--The Day After...
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2008, 14:46
  3. Nikker next bike!
    από Vourkoufales στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2007, 18:23
  4. Xx--------the Next Generation.
    από Stomu Yamashta στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2006, 20:27
  5. Look carefully at the next Girl you ask out!!!!
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 08:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF