Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 121

Θέμα: Αεροψυξη vs Υδροψυξη

  1. #91
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    Επίσης προσωπική μου τοποθέτηση είναι ότι με έναν τέτοιο λανθασμένο χειρισμό στοχοποιείται, αδίκως, όλη η ομάδα συντονισμού καθώς επίσης λανθασμένα διαπρατεται ανώνυμα και απρόσωπα η αποκοπή του λόγου....
    (επειδή εσύ τελευταια μας προεκυψες πολύ clean cut look και pollitically correct τρελοζουζούνι - και δεν αναφερομαι μονο στις τσιμουχες και τους κώλους..)

    Πως θα σου φαινόταν ενα forum όπου, όταν ποσταριζες κατι, έβγαινε ενα παραθυρακι και σου έλεγε "Ευχαριστούμε πολύ για την συμβολή σας στην ελευθερη, αξιοπρεπή, ευγενική και δεοντολογική διακίνηση ιδεών αλλα θα πρέπει να περιμενετε μεχρι να εγκριθει το περιεχόμενο του μηνύματός σας από την αρμόδια επιτροπή διαχείρισης... Σε διαφορετική περίπτωση, θα ειδοποιηθείτε με αναλογο μηνυμα εαν εγκρίνετε την διαμόρφωση του - εγκεκριμενου πλεον - περιεχόμενου του μηνύματός σας, οπότε και παρακαλουμε να μας ενημερώσετε για την τελική έγκριση για να προβούμε στις καταλληλες ενεργειες "..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  2. #92
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sonic22 Προβολή μηνύματος
    Αλτζχαιμερ...



    Και η απαντηση μου προς εσενα (οταν μου ζητησες τον λογο για τις εντος κανονισμων πραξεις μου) ηταν οτι η δραση μου ηταν πολυ λιγοτερο καταστροφικη (αφου αφαιρεσα μονο την δικη μου θεση) απο εναν μοντ που διαγραφει πληθος μυνηματων ή κλειδωνει ολοκληρα θρεντ και καταστρεφει ολοκληρα νηματα νορμαλ συζητησης.
    Π.χ. το θεμα της ορθογραφιας που θεωρηθικε οτι [εκλεισε τον κυκλο του].



    Πρεπει να γινει αντιληπτο οτι η αυταρχικη ασκηση εξουσιας σε ενα δημοσιο χωρο (οπως λενε και οι κανονες) δεν μπορει να υποβιβαζει την προσωπικοτητα των χρηστων του χωρου. Οι χρηστες δινουν αξια στον χωρο οχι το εργο των μοντ. Αν λοιπον η ομαδα διαχειρισης θελει εκτος απο τους κανονες λειτουργιας, να αναλαμβανει να κρινει (με τα οποια προσωπικα κρητηρια) το ποιος προσφερει ή το ποιος δεν προσφερει ας ξερει οτι θα βρει αντιδρασεις.

    Εν παση περιπτωση δεν ειναι δικη μου δουλεια να σας βγαλω απο το στενεμα σας. Εχετε την επιλογη να χασετε την παρουσια μου με οποια αποτελεσματα αυτο εχει. Εγω να κανω τον χαζο οταν πιστευω οτι ξεπερνατε τα ορια μην ελπιζετε.
    Πςςςςςς...πες μας ρε sonic πως έγινες μέλος της Ροσινάντε...

    Όσο και να προσπαθείς να πλασσαριστείς ως αντιεξουσιαστής που αντιστέκεται στην καταπάτηση των δημοκρατικών ιδανικών κάθε ενεργού και ανήσυχου διαδικτυακού χρήστη του moto.gr... η μόνη (πικρή) αλήθεια είναι πως παραμένεις ένας σταρχιδιστής παρτάκιας.

    Το οτι έχεις ήσυχη την συνείδηση σου με το disclaimer παραπάνω, επειδή έκανες μαλάκες ένα-δύο-τρία μέλη που έφαγαν τον χρόνο τους για να σε ξεστραβώσουν, είναι άλλη μια απόδειξη του πόσο σταρχιδιστής είσαι.

    Μέχρι να τα τραγουδήσουμε venceremos στα οδοφράγματα σύντροφε, πες τα κάπου αλλού που δεν σε ξέρουν.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #93
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    σταρχιδιστής παρτάκιας.


    Βύρωνα...???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ναι εεε..??

    Ενω όταν γραφεις μια παπαρια, προειδοποιείς και περνεις εγκριση για να το κανεις...???
    ευτυχώς που επιβεβαιώνεις αυτό που είναι ηδη στα χείλη και στα μυαλά πολλών εδώ μέσα... και πίστεψέ το, υπάρχουν κι άλλες παρέες πέραν των πολύ γνωστών...
    α)ότι ισχύουν δύο μέτρα και δύο σταθμά.
    β)και γίνονται κατ' επιλογήν παρεμβάσεις.

    α)Η παραπάνω πρότασή σου η οποία είναι άκρως προσβλητική προς αυτά που γράφω δείχνει ότι παίρνεις το δικαίωμα που σου δίνει η δικαιοδοσία του mod και το χρησιμοποιείς απέναντι στους υπόλοιπους έχοντας αβαντάζ... εσύ μπορείς να με προσβάλεις όποτε θες, εγώ όμως αν σου απευθυνθώ με τον ίδιο τρόπο θα έχω την όποια ποινή επιβάλλεται από τους κανόνες που υπάρχουν εδω μέσα... όπως έκανες το ίδιο παρά πάνω στον sonic μιλώντας του με τον τρόπο που του μίλησες, και όπως έκανες και χθες στο ποστ με τις τσιμούχες...
    β) Οι κατ' επιλογήν παρεμβάσεις γίνονται στην περίπτωση που κάποιος mod, θα δει εμένα να γράφω ετσι προσβλητικά όπως εσύ, και αφού θα έτρωγα την όποια ποινή θα ξύριζε και τα γραφόμενά μου... Κάτι το οποίο στην δική σου περίπτωση δεν θα συμβεί, εκτός και αν συμβεί τώρα που το αναφέρω χάρην των τύπων....

    Για να σου απαντήσω όμως και στην ερώτησή σου, όταν γράφω το οτιδήποτε, σεβόμενος ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ τον συνομιλητή μου αλλά και τον τυχαίο αναγνώστη, φροντίζω αυτό που γράφω πρωτίστως να μην προσβάλλει κανέναν, και δευτερευόντος όσο το δυνατόν περισσότερο να έχει κάτι να προσφέρει στην κουβέντα...

    Αυτά.

    edit:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    (επειδή εσύ τελευταια μας προεκυψες πολύ clean cut look και pollitically correct τρελοζουζούνι - και δεν αναφερομαι μονο στις τσιμουχες και τους κώλους..)

    Πως θα σου φαινόταν ενα forum όπου, όταν ποσταριζες κατι, έβγαινε ενα παραθυρακι και σου έλεγε "Ευχαριστούμε πολύ για την συμβολή σας στην ελευθερη, αξιοπρεπή, ευγενική και δεοντολογική διακίνηση ιδεών αλλα θα πρέπει να περιμενετε μεχρι να εγκριθει το περιεχόμενο του μηνύματός σας από την αρμόδια επιτροπή διαχείρισης... Σε διαφορετική περίπτωση, θα ειδοποιηθείτε με αναλογο μηνυμα εαν εγκρίνετε την διαμόρφωση του - εγκεκριμενου πλεον - περιεχόμενου του μηνύματός σας, οπότε και παρακαλουμε να μας ενημερώσετε για την τελική έγκριση για να προβούμε στις καταλληλες ενεργειες "..
    επιβεβαιώνεις αυτά που λέω, συνεχίζοντας τους χαρακτηρισμούς της άνεσης που σου παρέχει η "παρέα" και η θέση σου... Το "τελευταία" που γράφεις με πληγώνει λίγο, διότι δεν έχω προσβάλει ποτέ κάποιον και ακόμα και αν απαντήσω εκτός τύπων θα είναι σε άμυνα... Μάλλον "τελευταία" υπέπεσε στην αντίληψή σου ότι υπάρχει και ο τρόπος της ευγενειας....
    Επίσης το μήνυμα στην πρότασή σου είναι περιττό. Μία απλή εξήγηση, ακόμα και με μία πρόταση, μία ενημέρωση του μέλους για τη διαγραφή του μηνύματός του, έχει εκτός από δραστική ισχύ, και εκπαιδευτικό χαρακτήρα. Αν η συμπεριφορά του δε, παρεκκλίνει από την ευγένεια και τις στοιχειώδεις προϋποθέσεις διαλόγου, εκεί μπαίνει η παρατήρηση, η κάρτα και η αποβολή...

    Αυτά2.
    Τελευταία τροποποίηση από stam2; 19/09/2014 στις 15:19.

  5. #95
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    .........Αυτά.
    Αναμφισβήτα έχεις δίκιο σε όλα (από την πλευρά που τα ερμηνευεις..)

    Αλλα, όπως έλεγε και - δεν θυμαμαι ποιος - κομίστας: "Πρέπει να 'σαι λιγο λέρα για να κυβερνας γαλέρα..""
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #96
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    Μάλλον "τελευταία" υπέπεσε στην αντίληψή σου ότι υπάρχει και ο τρόπος της ευγενειας....
    Δεν βρίσκεις ότι Παρασκευή απόγευμα έιναι λιγο αργα για να αλλαξουμε τον κοσμο..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/04/2008
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    όπως έκανες το ίδιο παρά πάνω στον sonic μιλώντας του με τον τρόπο που του μίλησες,

    σεβόμενος ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ τον συνομιλητή μου αλλά και τον τυχαίο αναγνώστη, φροντίζω αυτό που γράφω πρωτίστως να μην προσβάλλει κανέναν, και δευτερευόντος όσο το δυνατόν περισσότερο να έχει κάτι να προσφέρει στην κουβέντα...

    Αυτά.
    .
    Οταν ο sonic βγήκε και είπε οτι είμαι ηλίθιος (χωρίς να με έχει καν γνωρίσει) μονο και μονο γιατί διαφωνούσα με αυτα που έγραψε, δεν είδα κανένα να θίγεται οπως θιχτήκατε τωρα.
    Αυτος που ξύρισε το θεμα ήταν ο sonic προτού να επέμβει ο οποιοσδήποτε.
    Εσβησε ολα οσα ειχε γράψει (με τυπους κλπ) έβαλε κατι εικόνες γράφωντας "τελικα δεν άξιζε τον κόπο" και συνέχισε να ειρωνεύεται την "αγνοια των πρωτοδεσμιτών"
    Κανενας mod δεν έσβησε ποστ του, μονος του τα έσβησε !!
    Και πίστεψε με δεν ανήκω σε καμία παρέα και δεν γνωρίζω ΚΑΝΕΝΑΝ εδω μέσα.

  8. #98
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Αναμφισβήτα έχεις δίκιο σε όλα (από την πλευρά που τα ερμηνευεις..)
    Ευχαριστώ πολύ που με επιβεβαιώνεις... είναι ένα βήμα και αυτό.

    Επίσης αν όλα τα παραπάνω για τα οποία δαπάνησα κάποια ώρα για να γράψω, αντί να μεταφερθούν κάπου αλλού ως συζήτηση-διαβούλευση-διαφωνία, αντιθέτως διαγραφούν, θα αποδειχθεί έτι περεταίρω πως σκοπός κάποιων δεν είναι η επιβολή των κανονισμών, (όχι, αυτό θα είναι το πρόσχημα), αλλά ο σκοπός θα είναι η επιβολή της "προσωπικότητάς" τους και μόνο...
    Και βεβαίως θα βρεθούν ακόμα περισσότερο φάουλ στα μάτια αρκετών ανθρώπων...

  9. #99
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapnias Προβολή μηνύματος
    Οταν ο sonic βγήκε και είπε οτι είμαι ηλίθιος (χωρίς να με έχει καν γνωρίσει) μονο και μονο γιατί διαφωνούσα με αυτα που έγραψε, δεν είδα κανένα να θίγεται οπως θιχτήκατε τωρα.
    Αυτος που ξύρισε το θεμα ήταν ο sonic προτού να επέμβει ο οποιοσδήποτε.
    Εσβησε ολα οσα ειχε γράψει (με τυπους κλπ) έβαλε κατι εικόνες γράφωντας "τελικα δεν άξιζε τον κόπο" και συνέχισε να ειρωνεύεται την "αγνοια των πρωτοδεσμιτών"
    Κανενας mod δεν έσβησε ποστ του, μονος του τα έσβησε !!
    Και πίστεψε με δεν ανήκω σε καμία παρέα και δεν γνωρίζω ΚΑΝΕΝΑΝ εδω μέσα.
    φίλε μου δεν υπερασπίζομαι τον sonic...
    καταδεικνύω ότι αυτός που έπρεπε να κάνει το σωστό και να διορθώσει το λάθος, έκανε το ίδιο λάθος ακόμα χειρότερα....

    Από μέρες δεν μου αρέσει ο τρόπος που ο sonic αντέδρασε στις όποιες ενστάσεις, και με το λάθος που έκανε να σε αποκαλέσει ηλίθιο έχασε τελείως τα όρια...
    δεν είμαι εγώ όμως ο κατάλληλος να του υποδείξει το σωστό....

  10. #100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/04/2008
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    φίλε μου ...
    Sorry, Λάθος μου.
    Πάντως αλήθεια μονος του τα έσβησε, έψαχνα απο την αρχή καποια πραγματα που είχε γράψει, προτού να γίνει το θεμα ποπός και τα είχε αλλάξει με κατι εικόνες.

  11. #101
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ που με επιβεβαιώνεις... είναι ένα βήμα και αυτό.

    Επίσης αν όλα τα παραπάνω για τα οποία δαπάνησα κάποια ώρα για να γράψω, αντί να μεταφερθούν κάπου αλλού ως συζήτηση-διαβούλευση-διαφωνία, αντιθέτως διαγραφούν, θα αποδειχθεί έτι περεταίρω πως σκοπός κάποιων δεν είναι η επιβολή των κανονισμών, (όχι, αυτό θα είναι το πρόσχημα), αλλά ο σκοπός θα είναι η επιβολή της "προσωπικότητάς" τους και μόνο...
    Και βεβαίως θα βρεθούν ακόμα περισσότερο φάουλ στα μάτια αρκετών ανθρώπων...
    Κάνε μας τη χάρη...

    Στα @@ μας πως θα φανούμε στους φίλους μας αλλά και σ αυτούς που δεν μας γουστάρουν.

    Ναι, εδώ μέσα περιμένει ο oldman κι ο Julius κι εγώ να αποδείξουμε τι είμαστε.

    Get a fucking life
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    Από μέρες δεν μου αρέσει ο τρόπος που ο sonic αντέδρασε στις όποιες ενστάσεις, ..
    Ενώ το χαστούκι στην θερμοδυναμική σε άφησε παγερά αδιάφορο.

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    δεν εχω διαβασει τα ποστ και δεν εχω γνωμη για το ποιος εχει δικιο
    η ολη φαση ομως και τα σεντονια μου θυμιζουν γεροντοκορες που εχουν τα ρουχα τους
    που ειναι οι εποχες που οι διαφωνιες μεταξυ αντρων χωρις προσωπικη επαφη λυνοντουσαν ομορφα κι ωραια με ενα απλο "αντε και γαμησου";

  14. #104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κάνε μας τη χάρη...

    Στα @@ μας πως θα φανούμε στους φίλους μας αλλά και σ αυτούς που δεν μας γουστάρουν.

    Ναι, εδώ μέσα περιμένει ο oldman κι ο Julius κι εγώ να αποδείξουμε τι είμαστε.

    Get a fucking life
    ειλικρινά δεν ήθελα να στοχοποίησω κανέναν΄ μου κάνει εντύπωση όμως που απαντάς...
    ...και μάλιστα έτσι...
    Τη συμβολοσειρά γιατί την χρησιμοποιείς? φοβάσαι αν πεις ολόκληρη τη λέξη μήπως σε τιμωρήσει ο admin?

    Δεν υπάρχει θέμα να αποδείξεις κάτι... αποδεικνύεται στιγμή με στιγμή, μέρα με τη μέρα από το πως φέρεσαι, σκέφτεσαι και συμπεριφέρεσαι...
    και είναι κάτι που το ελέγχεις αποκλειστικά εσύ.

  15. #105
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    ειλικρινά δεν ήθελα να στοχοποίησω κανέναν΄ μου κάνει εντύπωση όμως που απαντάς...
    ...και μάλιστα έτσι...
    Τη συμβολοσειρά γιατί την χρησιμοποιείς? φοβάσαι αν πεις ολόκληρη τη λέξη μήπως σε τιμωρήσει ο admin?

    Δεν υπάρχει θέμα να αποδείξεις κάτι... αποδεικνύεται στιγμή με στιγμή, μέρα με τη μέρα από το πως φέρεσαι, σκέφτεσαι και συμπεριφέρεσαι...
    και είναι κάτι που το ελέγχεις αποκλειστικά εσύ.
    Όπως όλοι μας άλλωστε.

    O επόμενος.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. Mercedes vs VW
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2010, 07:40
  3. 300v vs 5100
    από alex14 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 16:07
  4. Castrol vs Bel Ray
    από alexander_g16 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:34
  5. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 21:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF