Σελίδα 15 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 296

Θέμα: Yamaha - Beginning of a new era 3-11-14

  1. #211
    πάρτε και άλλο ένα για να δείτε ποιος είναι ο αρχηγός στα αράρ

    https://www.youtube.com/watch?v=xPq2FJZ_6NI
    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #212
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    πάρτε και άλλο ένα για να δείτε ποιος είναι ο αρχηγός στα αράρ

    https://www.youtube.com/watch?v=xPq2FJZ_6NI
    τώρα αυτά τα έβαλες για αναλυτικά τεστ????? λολολολολολολολολολολολλλλλλλλλ......!!!!!!

    ποιος είναι ρε ο αρχηγός?????
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    τώρα αυτά τα έβαλες για αναλυτικά τεστ????? λολολολολολολολολολολολλλλλλλλλ......!!!!!!

    ποιος είναι ρε ο αρχηγός?????

    μπορεί να μην είναι αναλυτικά αλλά είναι ενδεικτικά του τι θα ακολουθήσει....

    τα προκαταρκτικά που λέμε ιφ γιου νόου γουατ αι μιν
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    μπορεί να μην είναι αναλυτικά αλλά είναι ενδεικτικά του τι θα ακολουθήσει....

    τα προκαταρκτικά που λέμε ιφ γιου νόου γουατ αι μιν
    οφ κόρσσσσσσ.......!!!!! ανυπομονώ .... (που να ήταν να αγοράσω και κανένα...)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #215
    Και ιδού κύριοι και η δυναμομέτρησις: 168 παρά κάτι σεντς. Το δυνατότερο πάλι δεν είναι. Αλλά μάλλον έχει το "πακέτο" για χρόνους...

    http://www.motorcyclistonline.com/20...les-dyno-tests

  6. #216
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    ο τύπος έφαγε lowside, ποιό ηλεκτρονικό μπορεί να το σώσει; το highside δεν θέλω εγώ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    το τράκσιο που μπορείς να προσθέσεις είναι το λιγότερο "πολύ-πολύ κακό" και ευνουχίζει το μοτο εκτός κι αν βάλεις κανα nemesis που κάνει όσο ένα μτχ μηχανάκι ολόκληρο...
    πιστεύεις πως ένα καλορυθμισμένο IRC ή GRIPONE ευνουχίζουν τη μοτοσυκλέτα;

    δλδ ένα τέτοιο TC αντί να επεμβαίνει διακριτικά, κόβει έντονα με αποτέλεσμα να θες να το πετάξεις;

  7. #217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    όσο το κοιτάζω τόσο το λιγουρεύομαι.........
    Συνημμένο 333747
    ίσως επειδή είναι μπλέ και θυμίζει suzuki στο χρώμα... (μόνο)?

  8. #218
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ο τύπος έφαγε lowside, ποιό ηλεκτρονικό μπορεί να το σώσει; το highside δεν θέλω εγώ.



    πιστεύεις πως ένα καλορυθμισμένο IRC ή GRIPONE ευνουχίζουν τη μοτοσυκλέτα;

    δλδ ένα τέτοιο TC αντί να επεμβαίνει διακριτικά, κόβει έντονα με αποτέλεσμα να θες να το πετάξεις;
    Κοίτα αν σκεφτείς ότι ολόκληρα εργοστάσια δύσκολα καταφέρνουν να εξελίξουν σωστά τράκσια τότε νομίζω πως είναι απείρως πιο δύσκολο το να κουμπώσει σωστά και να δουλέψει ένα αφτερμάρκετ universal τράκσιο... Όχι βέβαια σε συνθήκες βόλτας,έστω και γρήγορης έτσι;
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #219
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    ίσως επειδή είναι μπλέ και θυμίζει suzuki στο χρώμα... (μόνο)?
    Μπα εγώ μαύρο έχω....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #220
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    Κοίτα αν σκεφτείς ότι ολόκληρα εργοστάσια δύσκολα καταφέρνουν να εξελίξουν σωστά τράκσια τότε νομίζω πως είναι απείρως πιο δύσκολο το να κουμπώσει σωστά και να δουλέψει ένα αφτερμάρκετ universal τράκσιο... Όχι βέβαια σε συνθήκες βόλτας,έστω και γρήγορης έτσι;
    απ'όσο έχω διαβάσει σε φόρουμ του εξωτερικού αλλά και ελληνικά υπάρχουν κάποιοι αγωνιζόμενοι
    αλλά και πολλοί ερασιτέχνες που πίνουν νερό στο όνομα ενός irc ή ενός gripone.
    το bazzaz τρώει άκυρο γτ δεν έχει αισθητήρες στους τροχούς.

    τέσπα ξεφεύγουμε.

  11. #221
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    απ'όσο έχω διαβάσει σε φόρουμ του εξωτερικού αλλά και ελληνικά υπάρχουν κάποιοι αγωνιζόμενοι
    αλλά και πολλοί ερασιτέχνες που πίνουν νερό στο όνομα ενός irc ή ενός gripone.
    το bazzaz τρώει άκυρο γτ δεν έχει αισθητήρες στους τροχούς.

    τέσπα ξεφεύγουμε.
    Καλά μπορεί να είναι κι έτσι δεν έχω το αλάθητο... Μακάρι δλδ να είναι έτσι .... Για εμάς με τα αναλογικά μοτοσακά......
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #222
    έγιναν συλλεκτικές....


    http://www.zougla.gr/automoto/paraxe...kan-stin-elada

  13. #223
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ο τύπος έφαγε lowside, ποιό ηλεκτρονικό μπορεί να το σώσει; το highside δεν θέλω εγώ.
    να κι ένας με highside και μάλιστα με μοτοσυκλέτα με six axis IMU..!!!(νταξ'μπορεί και να το είχε στο off..)

    I know, I know, electronics are boring, but when they’re this good they’re surely worth an extra mention. Instead of using ‘only’ wheel speed sensors to monitor whether you’re being too exuberant with the throttle, the R1 has a small onboard computer that feeds off data from gyros and accelerometers. The gyros measure pitch, roll and yaw, whilst the accelerometers detect forward, back, sideways and vertical movement, and they do it 125 times per second. Someone did manage to high-side the bike on the press launch in Australia though, so it's not completely twat-proof.
    από εδώ:http://www.visordown.com/road-tests/...-r1/26508.html

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	r1 vd.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	44,8 KB 
ID:	333775
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #224
    σε κάποιους δεν αρέσει το μούτρο.εμένα πάλι μου αρέσει.πολύ.

    να και κάποιος από τον οποίο αντέγραψε η Yamaha τη νέα της σχεδιαστική φιλοσοφία.το αμερικανάκι το είχε κάνει πολύ πριν τη Yamaha...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsxr like r1.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	88,1 KB 
ID:	333776
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #225
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    σε κάποιους δεν αρέσει το μούτρο.εμένα πάλι μου αρέσει.πολύ.

    να και κάποιος από τον οποίο αντέγραψε η Yamaha τη νέα της σχεδιαστική φιλοσοφία.το αμερικανάκι το είχε κάνει πολύ πριν τη Yamaha...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsxr like r1.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	88,1 KB 
ID:	333776


    μπορει να εδωσε o ιδιος το σχεδιο στην yamaha αν κρινω απο την σημαια του lorenzo...

Παρόμοια θέματα

  1. The Spirit of Adventure by Yamaha 1992-93
    από ggs στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2008, 12:04
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 09:46
  3. ON AIR+lot of new stuff....
    από Ktm.Prestige στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 10:03
  4. 13-11-05 Εκδρομη στην Ερμιονη [Scooterclub of Athens ]
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 09:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF