Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: ktm για ολα τα γουστα!

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587

    ktm για ολα τα γουστα!

    για αυτο τους γουσταρω αυτους τους αυστριακους...γιατι δεν αφηνουν κανεναν αλλο να χαλαρωσει!κανατε κυριοι μεγαλα ON-off με 160 αλογατα με μοναδικο στοχο την ασφαλτο?οκ εχω τα αλλα να σας σβερκωνουν,παρε τωρα και αυτο να ηρεμησετε παλι...εγω τους λεω μαγκες και τους βγαζω το καπελο...

    http://www.asphaltandrubber.com/bike...-t-spy-photos/
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #2
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.660
    γαμει και προκαλει,ειδικα η μουσουδα
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.587
    Εγω βλεπω και γουσταρω που οι αυστριακοι δεν αφηνουν κανεναν σε χλωρο κλαρι και ολοι σε ολες τις κατηγοριες του βλεπουν και ζοριζονται...ενα καλο σσ και ενα μεγαλο σπορ τουρινγκ λειπουν να ολοκληρωθει το παζλ...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Πολύ κσλή παραλλαγή αλλά αυτό το μούτρο που φτάνει μέχρι το προφυλακτήρα δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.656
    Πάντως, παλιότερα δεν ήταν μικροτσούτσουνοι οι Αυστριακοί..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Πάντως, παλιότερα δεν ήταν μικροτσούτσουνοι οι Αυστριακοί..
    συμβάδιζαν με τους πελάτες εκείνη την εποχή

  7. #7
    H KTM καλο θα ηταν να καταλάβει οτι τη στιγμη που θα βγαλει ενα 800αρι adventure θα γεμισει τα ταμεια της και αυτος πρεπει να ειναι ο στοχος. Οχι οι κοντρες ποιος θα βγαλει το πιο δυνατο σπορτ-τουρινγκ-στριτ...

  8. #8
    Έχει πλάκα αυτό.
    Διάβαζα πρόσφατα ότι η Samsung, έχοντας καταβάλλει από έτη προσπάθεια να βγάζει πολλά τηλέφωνα θεωρητικά "για κάθε πιθανή ανάγκη, κατηγορία και αγορά" είδε ότι η πληθώρα μοντέλων με επικαλυπτόμενες ιδιότητες τελικώς οδήγησε σε συρρίκνωση των κερδών και απούλητο στοκ στις αποθήκες. Η αλλαγή πορείας σε παραγωγή με λιγότερα μοντέλα και η αλλαγή CEO για την κατηγορία των κινητών ήταν η λύση. Το ίδιο έκανε και η Sony πρόσφατα, για τους ίδιους λόγους. Να θυμηθούμε και τον "πόλεμο" Citroen-Renault που οδήγησε την μία χρεωκοπημένη στην εξαγορά από την Peugeot και την άλλη στην αγκαλιά της Nissan; Η ΚΤΜ φαντάζομαι ότι κάτι ξέρει καλύτερα από εμένα... Ή ακόμα δεν έχει καταλάβει αυτό που κατάλαβαν άλλοι, με όχι ωραίο τρόπο.

    Ωραίο μηχανάκι, ναι. Αλλά "καλύτερο" από το 1190 με τον 19-17; Ποιό κενό πάει να καλύψει; Καλός ο ανταγωνισμός, μερικές φορές μου φαίνεται ότι απλά γίνεται για να γίνει.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Έχει πλάκα αυτό.
    Διάβαζα πρόσφατα ότι η Samsung, έχοντας καταβάλλει από έτη προσπάθεια να βγάζει πολλά τηλέφωνα θεωρητικά "για κάθε πιθανή ανάγκη, κατηγορία και αγορά" είδε ότι η πληθώρα μοντέλων με επικαλυπτόμενες ιδιότητες τελικώς οδήγησε σε συρρίκνωση των κερδών και απούλητο στοκ στις αποθήκες. Η αλλαγή πορείας σε παραγωγή με λιγότερα μοντέλα και η αλλαγή CEO για την κατηγορία των κινητών ήταν η λύση. Το ίδιο έκανε και η Sony πρόσφατα, για τους ίδιους λόγους. Να θυμηθούμε και τον "πόλεμο" Citroen-Renault που οδήγησε την μία χρεωκοπημένη στην εξαγορά από την Peugeot και την άλλη στην αγκαλιά της Nissan; Η ΚΤΜ φαντάζομαι ότι κάτι ξέρει καλύτερα από εμένα... Ή ακόμα δεν έχει καταλάβει αυτό που κατάλαβαν άλλοι, με όχι ωραίο τρόπο.

    Ωραίο μηχανάκι, ναι. Αλλά "καλύτερο" από το 1190 με τον 19-17; Ποιό κενό πάει να καλύψει; Καλός ο ανταγωνισμός, μερικές φορές μου φαίνεται ότι απλά γίνεται για να γίνει.
    μου αρέσει αυτή η σκέψη... μοιάζει κάπως με φιλοσοφική αναζήτηση σχετικά με την πολιτική και τακτική της KTM...
    Από την άλλη όμως αν το σκεφτείς ανάποδα...
    έχει 2-3 καλά μοτέρ, με 2-3 παραλλαγές το καθένα παει να πιάσει σχεδόν όλες τις κατηγορίες. Όχι απλά να τις πιάσει, αλλά να είναι στην κορυφή τους...
    δεν ξέρω αν το καταφέρνει αλλά θα δείξει το μέλλον... Σαφώς η πιο αψυχολόγητη κίνηση ήταν η εμφάνιση του 1050, 1190, 1290 σχεδόν μαζί... αλλά είπαμε, θα δείξει.

    επίσης πρέπει να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε με βάση το αγοραστικό κοινό της Ελλάδας... Εκεί έξω υπάρχει η Αμερική, η Ευρώπη, η Ασία με πολλούς ανθρώπους που το "δεκαχίλιαρο" είναι εύκολο να το δώσουν και το "εικοσάρικο" είναι ίιισως η υπέρβαση της χρονιας (και όχι της δεκαετίας)...
    Τελευταία τροποποίηση από stam2; 28/11/2014 στις 13:37. Αιτία: Διόρθωση: όχι 1090, αλλά 1050.

  10. #10
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.976
    Διαβάστε λίγο εδώ και δείτε σε ποιο αγοραστικό κοινό στοχεύει.

    http://www.mototriti.gr/mobile/data/...ure_102951.asp

  11. #11
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.043
    [QUOTΕ]άντως, παλιότερα δεν ήταν μικροτσούτσουνοι οι Αυστριακοί..[/QUOTE]

    Σαφώς η πιο αψυχολόγητη κίνηση ήταν η εμφάνιση του 1090, 1190, 1290 σχεδόν μαζί...
    Με έναυσμα τα παραπάνω, αυτό θεωρώ γίνεται... - ααα έχεις το 1090....Μικρέ...εγώ το έχω μεγαλύτερο...κ.ο.κ....
    The mountain is you

Παρόμοια θέματα

  1. usb sticks για όλα τα γούστα
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2009, 15:23
  2. xenon για ολα τα γουστα
    από xrvcris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 19:23
  3. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47
  4. service manuals για όλα τα μοντέλα!!
    από DoctorS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 01:47
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF