Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Ζαγοροχώρια - Βικος - Πάπιγκο

  1. #1

    Ζαγοροχώρια - Βικος - Πάπιγκο

    Γρήγορη ερώτηξις:
    Τέλος Μαίου πάνε οι δρόμοι (με μοτό) στην ευρύτερη περιοχή στα Ζαγοροχώρια ή θα κάνουμε πατινάζ ?

    πχ Βοβούσα-Ζιακας-Σμίξη- Κόνιτσα, μετά μια στο Πάπιγκο και πίσω προς Δίλοφο-Τσεπέλοβο, Φραγκάδες, Φλαμπουράρι κλπ....

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Μεχρι και χθες χιονιζε.Αυτη τη στιγμη δεν ειναι και οτι καλυτερο.Αν δεν εχετε σκοπο να βγειτε εκτος οδικου δικτυου,λογικα δεν θα εχεται προβλημα.

    Στειλε μου και μυνημα εκει κοντα για να σου πω πιο σιγουρα.Επισης και οτι αλλο χρειαστεις,στη διαθεση σου.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Μεχρι και χθες χιονιζε.Αυτη τη στιγμη δεν ειναι και οτι καλυτερο.Αν δεν εχετε σκοπο να βγειτε εκτος οδικου δικτυου,λογικα δεν θα εχεται προβλημα.

    Στειλε μου και μυνημα εκει κοντα για να σου πω πιο σιγουρα.Επισης και οτι αλλο χρειαστεις,στη διαθεση σου.
    Για το τώρα, το ξέρω!

    Οκ, θα ξαναρωτήσω όταν πλησιάζει ο καιρός για πιο σίγουρα. Ιωάννινα δεν είσαι αν δεν κάνω λάθος? Αν γίνει η βόλτα τελικά, μάλλον θα περάσουμε και απο εκεί.

    Σε ευχαριστώ!

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Γρήγορη ερώτηξις:
    Τέλος Μαίου πάνε οι δρόμοι (με μοτό) στην ευρύτερη περιοχή στα Ζαγοροχώρια ή θα κάνουμε πατινάζ ?
    πχ Βοβούσα-Ζιακας-Σμίξη- Κόνιτσα, μετά μια στο Πάπιγκο και πίσω προς Δίλοφο-Τσεπέλοβο, Φραγκάδες, Φλαμπουράρι κλπ....
    Ρε φιλε, ειπαμε ειμαστε η πιο φτωχη περιοχη της Ευρωπης αλλα δρομους ανοικτους εχουμε...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλε, ειπαμε ειμαστε η πιο φτωχη περιοχη της Ευρωπης αλλα δρομους ανοικτους εχουμε...
    Ναι ρε φίλος, το θέμα είναι να έχουμε και ένα ρυθμό αξιοπρεπή, να μη πηγαίνουμε με τη ψυχή στο στόμα, τώρα γλυστράω τώρα φεύγω τώρα πάω στο πλάι με τις 2 ρόδες...

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε φίλος, το θέμα είναι να έχουμε και ένα ρυθμό αξιοπρεπή, να μη πηγαίνουμε με τη ψυχή στο στόμα, τώρα γλυστράω τώρα φεύγω τώρα πάω στο πλάι με τις 2 ρόδες...
    Μια χαρα θα πατε. Απλα σε καποια σημεια ετοιμαστειτε για πολύ λακουβα. Δες και τη γνωστη ΠΣΚ για λεπτομέρειες
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Μια χαρα θα πατε. Απλα σε καποια σημεια ετοιμαστειτε για πολύ λακουβα. Δες και τη γνωστη ΠΣΚ για λεπτομέρειες
    Την (ξανά)είδα. Αλλά ήταν τέλη Ιούνη ...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    τέλη μαιου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,εκτός και αν πέσεις σε τίποτε μπόρες κ.λ.π
    Πολύ θα χαρώ επίσης να κεράσουμε καφέ.τον χρωστάμε απο τα τόσα ταξιδιωτικά που έχουμε βγάλει χειμώνες!

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Για το τώρα, το ξέρω!

    Οκ, θα ξαναρωτήσω όταν πλησιάζει ο καιρός για πιο σίγουρα. Ιωάννινα δεν είσαι αν δεν κάνω λάθος? Αν γίνει η βόλτα τελικά, μάλλον θα περάσουμε και απο εκεί.

    Σε ευχαριστώ!
    Ναι,Ιωαννινα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    τέλη μαιου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,εκτός και αν πέσεις σε τίποτε μπόρες κ.λ.π
    Πολύ θα χαρώ επίσης να κεράσουμε καφέ.τον χρωστάμε απο τα τόσα ταξιδιωτικά που έχουμε βγάλει χειμώνες!
    Συσσωμη η ΒΔ Ελλαδα.Θα τα πουμε.

  10. #10
    Η βόλτα προφανώς δεν έγινε.
    Το πάω για Σεπτέμβρη και βλέπουμε. Όπως και να έχει, θα ξαναενημερώσω εδω για να παίξει συνάντηση.


  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818

  12. #12
    update

    Πιθανή αναχώρηση απο Αθήνα Δευτέρα ή Τρίτη πρωί. Είμαι standby γιατί σε 2-3 site η πρόβλεψη για τον καιρό την επόμενη εβδομάδα στα μέρη εκείνα δείχνει συνεχόμενες βροχές για 2-3 μέρες (από Τρίτη ως Πέμπτη) και πιθανές καταιγίδες. Επειδή θέλω να το ευχαριστηθώ λίγο και να έχω ευκαιρίες για μπόλικες φωτογραφίες ίσως το πάω παραπέρα, δλδ αναχώρηση απο Αθήνα τέλος της επόμενης εβδομάδας.

    Ωστώσο,
    υπάρχει πιθανότητα να έχω μαζί μου και ένα ζευγάρι ξένων, και αυτό θα το ξέρω τελευταία στιγμή. Επειδή εκείνοι δεν έχουν κατασκηνωτικό εξοπλισμό θα πρέπει να τους παω σε ξενοδοχεία ή ξενώνες, όπως επίσης και σε καμιά καλή ταβέρνα. Θα το ψάξω λίγο, αλλά επειδή είναι της τελευταίας στιγμής, αν έχετε να προτείνετε καλές επιλογές (δοκιμασμένες) θα βοηθούσε και θα με γλύτωνε απο λίγο κόπο.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Τελη της εβδομαδας θα καθαρισει λογικα ο καιρος.

    Οσο για ξενωνες,φαγητο κλπ γινε πιο συγκεκριμενος γιατι υπαρχουνε πολλα και σε πολλα μερη.Που θελεις να πας,Ανατολικο,Κεντρικο....?
    Θα κανει κρυο ιδιαιτερα νωρις το πρωι και αργα το βραδυ.

    Εχεις π.μ.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Τελη της εβδομαδας θα καθαρισει λογικα ο καιρος.

    Οσο για ξενωνες,φαγητο κλπ γινε πιο συγκεκριμενος γιατι υπαρχουνε πολλα και σε πολλα μερη.Που θελεις να πας,Ανατολικο,Κεντρικο....?
    Θα κανει κρυο ιδιαιτερα νωρις το πρωι και αργα το βραδυ.

    Εχεις π.μ.
    Πολύ πρόχειρα, απλά για να έχω ένα μπούσουλα η διαδρομή θα είναι κάπως έτσι :

    - (προσπερνάω τα πρώτα χλμ απο Αθήνα μέχρι πχ Καρδίτσα και έχουμε και λέμε) Γαρδίκι - Ανήλιο - Μέτσοβο
    - απο Μέτσοβο όλη τη γύρα Φλαμπουράρι - Βοβούσα - Ζιάκας - Σμίξη - Παλιοσέλι - Τσεπέλοβο.
    - Αρίστη (για Βίκο και Πάπιγκο)

    Μετά προς Ιωάννινα και πορεία νότια ... ή καμιά βουτιά στα Σύβοτα πριν.

    Όλα αυτά χωρίς να υπάρχει κανένα συγκεκριμένο πρόγραμμα, δλδ ότι μου κάνει κέφι. Αν το ζευγάρι που θα είναι μαζί μου (αν έρθουν τελικά) γουσταρει να ακολουθεί, τότε η διανυκτέρευση τους και η μασαμπούκα θα είναι κάπου στα παραπάνω αναλόγως χλμ της ημέρας. Εγω στήνω τη σκηνή μου οπουδήποτε, δεν έχω θέμα.

  15. #15
    afrikanos paliouras Το avatar του/της miscelano
    Εγγραφή
    18/11/2005
    Μηνύματα
    395
    για φαγητο σιγουρα καλα και φτηνα ειναι στο διστρατο στη πλατεια...στη μπριαζα...φαε κεμπαπ προβειο και παρε και για το σπιτι...αλλιως ποιο μετα στους παδες το τελευταιο κτηριο στο χωριο αριστερα βρισκεται ο ανασας...πολυ καλο τσιπουρο και φαγητο...αλλα δεν εγγυωμαι οτι θα φυγετε...εγω οποτε παω καταληγω να κοιμαμαι στον καναπε του μπροστα στο τζακι...
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2009, 11:49
  2. θεσσαλονικη παπιγκο
    από symvoulos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 08:18
  3. Πρόταση για ξενοδοχείο στα Ζαγοροχώρια
    από hristos3 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2007, 10:04
  4. Ζαγοροχωρια (Ζητουνται πληροφοριες)
    από beholder στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2006, 18:50
  5. Πάπιγκο (Δρακόλιμνη) (ζητουνται πληροφοριες)
    από souniwths στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2006, 11:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF