Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: απορια σχετικα με πολλαπλασιαστη διχρονου σε υπερκυβισμενο astrea η glx..

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2013
    Μηνύματα
    54
    Φιλε μου notakos600 γιατι το λες αυτο..??Εναν πολλαπλασιαστη απο διχρονο θα βαλουμε σε ενα μετρια φτιαγμενο παπι..Το κυριο προβλημα σε αυτο θα ηταν το πιστονι,αλλα ειμαστε οκ..Απ αυτο τουλαχιστον..Το βρισκεις υπερβολικο..?? OldMan μου τα μπερδευεις καπως τα πραγματα..Ο πολλαπλασιαστης στην ουσια ειναι ενας μετασχηματιστης που αυξανει την ταση..Το n1 και το n2 ειναι οι τυλιξιες που εχουν τα δυο πηνια..Οταν λες αν ταιριαζουν,τι εννοεις...??Υπαρχει περιπτωση δηλ,σε καποιον πολλαπλασιαστη να μην ταιριαζουν..?? Υπαρχει manual για καποια moto,που να γραφει τον αριθμο σπειρων του δευτευοντος πηνιου για να βρεθει το μεγιστο δυνατο ρευμα σε συναρτηση με το μηκος και την αντισταση του...?? Εγω απλα ζηταω τις τιμες - ορια του πρωτευοντος και του δευτερευοντος πηνιου (συμφωνα με το αντιστοιχο manual) για να κανω συσχετισμους και να δω επισης αν υπαρχει καποια βλαβη..

  2. #17
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Σπυρος Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου notakos600 γιατι το λες αυτο..??Εναν πολλαπλασιαστη απο διχρονο θα βαλουμε σε ενα μετρια φτιαγμενο παπι..Το κυριο προβλημα σε αυτο θα ηταν το πιστονι,αλλα ειμαστε οκ..Απ αυτο τουλαχιστον..Το βρισκεις υπερβολικο..?? OldMan μου τα μπερδευεις καπως τα πραγματα..Ο πολλαπλασιαστης στην ουσια ειναι ενας μετασχηματιστης που αυξανει την ταση..Το n1 και το n2 ειναι οι τυλιξιες που εχουν τα δυο πηνια..Οταν λες αν ταιριαζουν,τι εννοεις...??Υπαρχει περιπτωση δηλ,σε καποιον πολλαπλασιαστη να μην ταιριαζουν..?? Υπαρχει manual για καποια moto,που να γραφει τον αριθμο σπειρων του δευτευοντος πηνιου για να βρεθει το μεγιστο δυνατο ρευμα σε συναρτηση με το μηκος και την αντισταση του...?? Εγω απλα ζηταω τις τιμες - ορια του πρωτευοντος και του δευτερευοντος πηνιου (συμφωνα με το αντιστοιχο manual) για να κανω συσχετισμους και να δω επισης αν υπαρχει καποια βλαβη..
    Απο το να παιδευεσαι γιατι δεν παιρνεις εναν ημιτασιον με 5-10 ευρω να δοκιμασεις; Αμα δεν δουλεψει θα το καταλαβεις αμεσως..... Αμα σου δουλεψει παρε αυτον που θες......
    Στην θεωρια δεν κανουμε τιποτα γιατι οπως λεει και ο oldman αμα ειναι να μετρας σπειρωματα κα να υπολογιζεις επαγωγικα φορτια, χεσε μεσα!

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2013
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dbnn Προβολή μηνύματος
    Απο το να παιδευεσαι γιατι δεν παιρνεις εναν ημιτασιον με 5-10 ευρω να δοκιμασεις; Αμα δεν δουλεψει θα το καταλαβεις αμεσως..... Αμα σου δουλεψει παρε αυτον που θες......
    Στην θεωρια δεν κανουμε τιποτα γιατι οπως λεει και ο oldman αμα ειναι να μετρας σπειρωματα κα να υπολογιζεις επαγωγικα φορτια, χεσε μεσα!

    Φιλε μου Ddnn,γω μιλαω για απλες μετρησεις ελεγχου,οι οποιες αναγραφονται στο manual της εκαστοτε moto..Αυτες τις τιμες ζηταω στην ουσια απο καποιον που εχει το manual του astrea..Δεν ειναι τα χρηματα..Τι 10 τι 20 τι 30 ευρω..Θα το παρει πισω ο μαγαζατορας αφου το δοκιμασω η θα μου μεινει....??Απ την θεωρια θα ξεκινησω λοιπον..
    Αν το ειχα,θα ειχα βγαλει ακρη και δεν θα εμπαινα σε διαδικασιες εξηγησης του λογου μετασχηματισμου περι μετασχηματιστη ανυψωσης τασης,περι μεταλαμπαδευσης των αυτων γνωσεων (συμπεριλαμβανομενου της ερμηνειας των μεγεθων "δυναμη" και "δυναμικοτητα" με ορους ηλεκτροτεχνιας) και περι μασας το βραδυ της Αναστησης..Κλεινω το θεμα εδω γιατι με βοηθησε ενας συμφορουμιτης..Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις και αποψεις σας..

  4. #19
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Σπυρος Προβολή μηνύματος
    OldMan μου τα μπερδευεις καπως τα πραγματα..Ο πολλαπλασιαστης στην ουσια ειναι ενας μετασχηματιστης που αυξανει την ταση..Το n1 και το n2 ειναι οι τυλιξιες που εχουν τα δυο πηνια..Οταν λες αν ταιριαζουν,τι εννοεις...??Υπαρχει περιπτωση δηλ,σε καποιον πολλαπλασιαστη να μην ταιριαζουν..?? Υπαρχει manual για καποια moto,που να γραφει τον αριθμο σπειρων του δευτευοντος πηνιου για να βρεθει το μεγιστο δυνατο ρευμα σε συναρτηση με το μηκος και την αντισταση του...?? Εγω απλα ζηταω τις τιμες - ορια του πρωτευοντος και του δευτερευοντος πηνιου (συμφωνα με το αντιστοιχο manual) για να κανω συσχετισμους και να δω επισης αν υπαρχει καποια βλαβη..
    Παλι καλα που τα καταφερα να σε μπερδεψω..
    (γιατί μεχρι τωρα μας μπερδευες εσύ..)

    Αλλο πραγμα είναι να ξερεις τα όρια των ωμικων αντιστασεων για να ελέγξεις τον πολλαπλασιαστή ΣΟΥ και άλλον για να δεις αν ταιριαζουν καποιοι πολλαπλασιαστές μεταξυ ΤΟΥΣ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απορία σχετικά με probiker φόρμα, και προστατευτικά
    από mizz στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2009, 16:43
  2. Απορία σχετικά με "σιδερένιες" βαλίτσες ...
    από Bil στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2008, 09:27
  3. Ασχετη απορία σχετικα με Adsl
    από hidefnick στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2007, 11:53
  4. Απορια σχετικα με τις BMW
    από melissos28 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2006, 18:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF