Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Όλοι οι cbfάδες από ένα οικοπεδάκι ?

  1. #16
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Κοίταξέ το Λάτρη, με ενδιαφέρει.

    Ευχαριστώ βρε Θοδώρα, να'σαι καλά. Δε μου λες, με τι κυκλοφορείς αυτές τις μέρες? Αν θες πες το με pm
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  2. #17
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Κοίταξέ το Λάτρη, με ενδιαφέρει.

    Ευχαριστώ βρε Θοδώρα, να'σαι καλά. Δε μου λες, με τι κυκλοφορείς αυτές τις μέρες? Αν θες πες το με pm
    Το θυμήθηκα.
    Είναι κοντά στο Τζάνειο. Είναι στο δρόμο που σκάει στην είσοδο του νοσοκομείου έχει και αστυνομικό τμήμα εκεί αν θυμάμαι καλά.
    Είναι στο αριστερό χέρι σου ένα μαγαζί με μηχανές και αξεσουαρ.

    Ελπίζω να βοήθησα

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  3. #18
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Να'σαι καλά ευχαριστώ
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #19
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Τώρα αν σου πω ότι αυτό δεν είναι οικόπεδο; Ούτε κάν παραχώρηση χρήσης γης;


    Περαστικά πάντως(δλδ δεν έχεις καί κατι... ουτε εσύ ούτε η μηχανή αλλά οκ)
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #20
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Να'σαι καλά ευχαριστώ
    ξέχασα να σου πω τιμή . υπολόγισε περιπου 120€

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  6. #21
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    περαστικα

  7. #22
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    σωστός φίλε Sniper, ουσιαστικά δεν έγινε τίποτα, αλλά από τη στιγμή που ξύσουν οι καθρέπτες στοιχιοθετήται πτώση, οπότε...


    Πάντα καλά εύχομαι
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Περαστικα johnpan και κριμα που δεν με φωναξες να το παρουμε εξ'αδιαιρετου
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #24
    Είδα το mail σου και μπήκα κατευθείαν. Τουλάχιστον είσαι καλά ρε συ αυτό να σκέφτεσαι. Αυτό είναι το σημαντικότερο. Όλοι πέφτουν κάποια στιγμή όση εμπειρία και να έχεις. Κατέβα και στη σχολή καμιά φορά να τα πούμε.
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  10. #25
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Περαστικα johnpan και κριμα που δεν με φωναξες να το παρουμε εξ'αδιαιρετου
    Άσε καλύτερα γιατί με τα εξ'αδιαιρετου έχουν σφαχτεί πολλές οικογένειες! Καλοί φίλοι είμαστε έτσι, ο καθένας το δικό του!! :rotflmao:
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  11. #26
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    Είδα το mail σου και μπήκα κατευθείαν. Τουλάχιστον είσαι καλά ρε συ αυτό να σκέφτεσαι. Αυτό είναι το σημαντικότερο. Όλοι πέφτουν κάποια στιγμή όση εμπειρία και να έχεις. Κατέβα και στη σχολή καμιά φορά να τα πούμε.
    Αντε ρε αδερφέ επιτέλους, έπρεπε να γίνω ιδιοκτήτης γης για να γραφτείς στο φόρουμ?!!!

    Πότε να περάσω ρε Θάνο, κάθε μέρα 9-5 δουλεύω, άστα... Θες να σου στείλω κανα ςμς για καφέ οι 2 μας κάποια καθημερινή κατά τις 5-6 ?
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  12. #27
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Περαστικά σου johnpan και σου εύχομαι να ήταν η τελευταία σου "σούπα".

    Μπορεί να έβαλες μικρομπελάδες στο κεφάλι σου με το στράβωμα του τιμονιού αλλά αφού εσύ είσαι καλά, τα άλλα φτιάχνονται.

    Έχω πέσει δύο φορές, εκ των οποίων η μία ήταν μία περίπτωση σαν τη δική σου και η άλλη παρόμοια. Εγώ είμουν στις 3 γέφυρες και έκανα δεξιά για να μπω στο Κηφισό στο ρεύμα προς Πειραιά. Σε εκείνη λοιπόν την είσοδο έχει 1-2 μικρά σαμαράκια(δεξιαά στροφή και λίγο ανηφορική 15%). Είχε ψιλοβρέξει και ήταν πολύ πρωΐ και έτσι ακριβώς όπως έφυγε εσένα το cbf εμένα έφυγε το παπί. Δεν προσπάθησα να το κρατήσω, έπεσα δεξιά και σερνόμουν μερικά μέτρα. Το παπί έφυγε στο δεύτερο ρεύμα κυκλοφορίας του Κηφισού(αριστερά μου) και πήγαινε πλαγιαστά μόνο του για 6-7 μέτρα και έπεσε κάτω με τη δεξιά του πλευρά. Ευτυχώς στο δεύτερο ρεύμα κυκλοφορίας δεν πέρναγε κάποιο αυτοκίνητο γιατί θα καβάλαγε το παπί. Ευτυχώς που από πίσω μου οδηγούσε φοβισμένη-προσεκτική γυναίκα οδηγός και όχι κανένας γκαζοφονιάς. Η γυναίκα σταμάτησε 2 μέτρα από το κεφάλι μου και βγήκε από το αυτοκίνητο να δει αν είμαι καλά.

    Δεύτερη περίπτωση, κατέβαινα τη Γαλατσίου με κατεύθυνση από το βουνό του Ψυχικού προς την Βεΐκου και είναι πάλι πρωΐ και έχω μπροστά μου στροφή δεξιά(ΠΑΛΙ) αλλά αυτή τη φορά ήταν κατηφόρα απότομη. Ο μπροστινός τροχός για άλλη μία φορά γλυστράει εγώ μαθημένος από τη προηγούμενη φορά ξαναπέφτω δεξιά και το παπί πήγαινε πάλι μόνο του για 6-7 μέτρα. Τη Γαλατσίου ανεβήκαν ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν κάτι Ζαδες και ενώ με έχουν προσπεράσει ακούγεται η μπαγαζιέρα του παπιού μου να σκάει στην άσφαλτο. Αφού συνήλθα από το σοκ άκουσα τις μηχανές τους να πλησιάζουν. Κατεβήκαν από τις μηχανές τους και με σηκώσανε, με ρωτήσανε αν είμαι καλά. Τους είπα είμαι εντάξει και αφού σήκωσα το παπί έφυγα.

    Και στις δύο περιπτώσεις με έσωσε το colori assos που φορούσα. Και στις δύο περιπτώσεις στο μηχανάκι άλλαξα μαρσπιε, μανέτα και καθρέφτες μόνο γιατί το μηχανάκι σερνόταν πάνω στο καθρέφτη και τη μπαγαζιέρα. Κάποια στιγμή άλλαξα και τη μπαγαζιέρα γιατί ήταν σκέτη ασχήμια.Και στις δύο περιπτώσεις μόλις μπήκα στο σπίτι μου πήγα καρφωτός στο δωμάτιο μου άλλαξα παντελόνι και τα σκισμένα τα έβαλα σε μία τσάντα και τα ξεφορτώθηκα στο κάδο της γειτονιάς για να μην τα δουν οι δικοί μου. Το colori πάντως εκτός από ένα ελαφρύ γδάρσιμο στο δεξί αγκώνα και μπράτσο δεν έπαθε τίποτε άλλο.

    Απο πλευράς του σώματος μου δεν πονούσα πάρα μόνο για μία μέρα στον ώμο. Έχω ακούσει και από φίλο που έπεσε με λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα με hornet 600 στη Συγγρού ότι τον πόναγαν τα γόνατα του για μία δύο μέρες και μετά σταμάτησε.

    Αργότερα βρήκα την αιτία των πτώσεων. Αιτία ήταν τα κωλολάστιχα τα μαμίσια που είχε το σούπρα. Μόλις έβαλα michelin M45 και οδηγούσε λίγο πιο μετριοπαθή ησύχασα από τέτοιου είδους περιστατικά.

    Συμπέρασμα: Αν φοράτε καλό μπουφάν, κράνος και δεν περάσει κάποιο κουτί .... τουλάχιστον σε περιπτώσεις γλυστρίματος και ανοιχτού χώρου, δεν πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να πάθει σοβαρή ζημιά. Εννοείται βέβαια ότι όταν κάποιος βγαίνει με μηχανή για μεγάλο ταξίδι πρέπει να είναι ντυμένος από πάνω ως κάτω με φουλ εξοπλισμό.

    Ενα όμως είναι σίγουρο "JOHNPAN απο σήμερα είσαι καλύτερος οδηγός". Κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να την ξαναπατήσεις σε στροφή με γλύστριμα μπροστινού τροχού.

  13. #28
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    όλα καλά βρε ιππέα, αλλά το πίσω γλύστρησε όχι το μπροστά! αφού γράφω ότι δίπλωνε και δίπλωνε και δίπλωνε....
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  14. #29
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Γράψε λάθος .

    Εμένα , με το που διάβασα την ιστορία σου, μου ήρθαν αμέσως οι μνήμες από τις δύο σούπες που έχω φάει και από απροσεξία δεν διάβασα καλά τη περιγραφή σου.

  15. #30
    Όποτε γουστάρεις στείλε, ελευθερος είμαι. Θα σου στείλω και εγω αν είναι. Άστα έχω αρρωστήσει κίολας και είμαι 10 μέρες μέσα. Σάπισμα κανονικό.

    Τελικά με τη ζημιά τι παίζει???
    Ρώτησες πόσο πάει?

    Αν θές ανταλλακτικά έχω κάτι stock!!!!!
    Απο το ατύχημα που είχα το καλοκαίρι.
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βγαίνουν οι σιγαστήρες απο την Akrapovic SP;
    από adigal στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2012, 21:21
  2. ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΡΑΔΙΟΦΟΝΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
    από CHIOS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2005, 09:29
  3. Για Ελατε Ολοι Οι Αμαρτωλοι
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 18:32
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 09:15
  5. Mαθημα Ζωησ Απο Ενα Παιδι.
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2004, 14:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF