Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: τρικυλινδρο???

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    56
    παντως ειδα πως κατι τον προβληματιζε όταν μου ειπε ότι το εφτιαξε αλλα θελει να το κρατησει λιγο μεσα για να ναι σιγουρος.τι να πω?το πολύ πολύ θα βρω μοτερ από 1200 να του βαλω.χαχαχα

  2. #17
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Τελικα δουλεψε σωστα?
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    56
    λοιπον!!όλα τελεια!!το μηχανακι κελαηδάει!!δουλευει πολύ καθαρα!!τα παλια μπουζι παντως ηταν χαλια κ δεν ηταν κ ο σωστος τυπος από τα εργοστασιακα.παλι καλα που ο μαστορας είναι εξουσιοδοτημένος suzuki κ εχει γνωσεις.συμπιεση κομπλε!υποπιεση στα καρμπς κομπλε ρυθμισμα όλα οκ!!μου ειπε όταν είναι κρυο να μην τραβάω πολύ τον αερα κ δουλευει ετσι γιατι βραχικυκλωνουν.ισα να παρει μπροστα κ μετα κλισιμο.το θεμα είναι ότι ειδα πραγματικα άλλη συμπεριφορα στο μηχανακι κ είναι οκ!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mauros listis Προβολή μηνύματος
    λοιπον!!όλα τελεια!!το μηχανακι κελαηδάει!!δουλευει πολύ καθαρα!!τα παλια μπουζι παντως ηταν χαλια κ δεν ηταν κ ο σωστος τυπος από τα εργοστασιακα.παλι καλα που ο μαστορας είναι εξουσιοδοτημένος suzuki κ εχει γνωσεις.συμπιεση κομπλε!υποπιεση στα καρμπς κομπλε ρυθμισμα όλα οκ!!μου ειπε όταν είναι κρυο να μην τραβάω πολύ τον αερα κ δουλευει ετσι γιατι βραχικυκλωνουν.ισα να παρει μπροστα κ μετα κλισιμο.το θεμα είναι ότι ειδα πραγματικα άλλη συμπεριφορα στο μηχανακι κ είναι οκ!
    οταν ειχα cb400 που ηταν με καρμπς εκανα το ιδιο που σου προτεινο ο μηχανικος σου.

    πολλες φορες δεν ανοιγα καν το τσοκ, αλλα κραταγα με το χερι τις στροφες να μη σβησει. Συνηθως μετα απο 500μετρα δεν χρειαζοταν καν να προσεξω για να μη σβησει, λιγο φορτιο εν κινησει στον κινητηρα ειναι αρκετο για να τον ζεστανει υποτυποδως σε μια πολυ κρυα μερα.



    καλες βολτες!
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    56
    πλεον το βαζω μπροστα μονο με γκαζι χωρις αερα.σημερα πηγα μια βολτα περιπου στα 200 χιλ.το μηχανακι δουλευει αψογα πλεον.το κατά ευχαριστηθηκα!εχει να προτεινει καποιος καμια βελτιωση στην αναρτηση μπροστα?

  6. #21
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mauros listis Προβολή μηνύματος
    πλεον το βαζω μπροστα μονο με γκαζι χωρις αερα.σημερα πηγα μια βολτα περιπου στα 200 χιλ.το μηχανακι δουλευει αψογα πλεον.το κατά ευχαριστηθηκα!εχει να προτεινει καποιος καμια βελτιωση στην αναρτηση μπροστα?
    Βαλε ελατηρια wp ή ohlins!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    56
    130 ευρω τα βρισκω τα ohlins.καλη τιμη?

  8. #23
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mauros listis Προβολή μηνύματος
    130 ευρω τα βρισκω τα ohlins.καλη τιμη?
    Πριν καποια χρονια, ειχα βαλει τα wp με 110€ + λαδια...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  9. #24
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.700
    Αν θέλετε να αναλύσετε περαιτέρω περί αναρτήσεων ανοίξτε άλλο θέμα παρακαλώ.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF