Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: Παπί για μεσα στην πόλη

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Φιλε θα σου έλεγα να κοιτάξεις και το Kawasaki zx135... αεροψυκτο και με καρμπυρατερ μεν αλλά πολύ ωραιο στήσιμο, δυνατό γκάζι, πιστεύω το μαζευει το crypton, καινε τα ιδια κ για καινουριο σου ερχετάι κ από 300-500 εύρω φθηνότερο... Τα κλεβουν πιο αραιά από τα crypton...καλές αγορές

  2. #32
    Και το ΧΤ 600 παπί είναι και το βρίσκεις από 1000-2000.
    Αν θέλεις παπί για τη δουλειά σου πάρε ένα κινέζικο καινούργιο ή γιαπωνέζικο μεταχείρω σε καλή κατάσταση.
    Ποιος νοήμων άνθρωπος στα χρόνια της Μεγάλης Κρίσης θα ''έσκαγε'' 3 χήνες παρά κάτι ψηλά για παπί;

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Φιλε θα σου έλεγα να κοιτάξεις και το Kawasaki zx135... αεροψυκτο και με καρμπυρατερ μεν αλλά πολύ ωραιο στήσιμο, δυνατό γκάζι, πιστεύω το μαζευει το crypton, καινε τα ιδια κ για καινουριο σου ερχετάι κ από 300-500 εύρω φθηνότερο... Τα κλεβουν πιο αραιά από τα crypton...καλές αγορές
    ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ



    Της Καβασάκι και διάβασε,μην τον κάψουμε τον άνθρωπο.
    Ένα πρόβλημα που επί 3 χρόνια έκαναν το κορόιδο και αντί να λυθεί
    τελείωσε το ΖΧ...!!!
    Αν δεν το κατέχετε το σπορ μη τα πετάτε έτσι.
    Παρά το ότι τα διάβαζα,το πήρα και τον ήπια..!!
    Μόλις πιάναμε 17-18 βαθμούς τότε δούλευε κάπως σωστά.
    ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ το λένε ..!!
    Όταν δε έβρεχε..?? ΠΑΝΗΓΥΡΙ
    Μετά από ένα χρόνο το βαρέθηκα και το έδωσα αφού μου είχε σπάσει τα νεύρα.
    Όσο για τα πλαστικά..?? τα είχα γεμίσει σφήνες γιατί έτριζε από το ρελαντί μέχρι ψηλά σαν ΛΑΤΕΡΝΑ.
    Γιαυτό λεβέντη μου όταν λες κάτι πες το υπεύθυνα και όχι μόνο για να πεις.
    Για τυχόν αμφιβολίες kawasaki bikers μπές να διαβάσεις αυτά που έγραψαν ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ,και όχι αυτοί
    που τους άρεσε το χρώμα.
    Αυτός ήταν και ο βασικός λόγος που η εταιρεία εγκατέλειψε αυτό το μοτέρ και ξαναγύρισε στα 115 κυβικά,
    στα όποία είχε βγάλει ΑΘΡΑΥΣΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ,κάιζερ, ΑΘΑΝΑΤΑ...!!!
    Το χοντάκι λοιπόν που έχω τώρα wave-110 μετά από 1,5 χρόνο και 9500 χλμ. δεν τρίζει ,δεν σβήνει ,δουλεύει
    ρολόι παντού ,έχει ΨΕΚΑΣΜΟ ,καίει ΜΟΝΟ 2 λίτρα στα 100 και από σέρβις 0,8 λίτρα λάδι κάθε 4000 χλμ. λέει η χόντα,
    κάθε 2000-3000 τα αλλάζω έγώ, κόστος 8 εύρώ για ένα απλό λαδάκι..!!
    Τραβάει μια χαρά ,ξεκινάει άνετα και με δευτέρα ,κατοσταρίζει κιόλας,έχει και πολύ καλό αποθηκευτικό χώρο,αδιάβροχο,
    λουκέτο,αλυσσίδα χοντρή..!!
    Και προπαντός ΔΕΝ ΤΡΙΖΕΙ...!!!
    1730 ευρώπουλα το πήρα, 2100 πλήρωσα το ΖΧ και μετά από 1 χρόνο και 8500 χλμ. τό έδωσα ΕΥΤΥΧΩΣ 1300..!!
    Ανέβηκε και ένα κατοστάρικο το wave και τώρα αν θελήσω να το πουλήσω σίγουρα θα είναι πάνω από 1300..!!
    Τώρα για το τι μαζεύει το ΖΧ..?? Τα κρύπτον με πέρναγαν σαν σταματημένο,το wave μέχρι τα 70 -80 τουλάχιστον είναι γρήγορο
    δε χρειάζεται να μαζέψει κανέναν εννοείται,πετάγεται μπροστά από αυτοκίνητα λεωφορεία που είναι το ζητούμενο
    για λόγους ασφαλείας ,και ακόμα και με 2 άτομα πάει μια χαρά ,ανηφόρες κ.λ.π....

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Μονο που το wave δεν βλεπετε.Τα kazer και τα kriss μια χαρα βγηκαν,το μοτερ ειναι ιδιο,οποτε πας εκει.

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    Μονο που το wave δεν βλεπετε.Τα kazer και τα kriss μια χαρα βγηκαν,το μοτερ ειναι ιδιο,οποτε πας εκει.



    ΤΟ ΚΑΙΖΕΡ


    Το έχω λιώσει.........ΑΘΡΑΥΣΤΟ
    Τό κρίς όμως ..?? το δεύτερο με τα χρώματα όχι το πρώτο το μαύρο με καρμπυρατέρ,
    ίδιο πράμμα με το Καβασάκι,παίζαμε συνέχεια με το καρμπυρατέρ,ΕΤΡΙΖΕ λιγότερο από το καβασάκι
    πήγαινε χειρότερα απ'ότι υποσχόταν και στις 8500 χλμ. ΜΠΙΕΛΑ..!!
    Ναι το μοτεράκι το καλό το έβαλε η καβασάκι στα τρία νέα της μηχανάκια για το 115 μιλάμε,το ένα δεν μοιάζει
    με παπί ,τα άλλα δύο μου φάνηκαν ΠΟΛΥ ΨΕΥΤΙΚΑ στην κατασκευή τους..!!!Αν ήθελα με το ζόρι καβασάκι
    θα έπαιρνα εκείνα τα παλιά τα τζόυ τα γκρί που υπάρχουνε ακόμα στα μαγαζιά,γερά κι αυτά χωρίς αποθηκευτικό χώρο όμως.
    Όμως κι αυτό καρμπυρατέρ,τώρα πια ο ψεκασμός ξευτελίστηκε και φθηνός και αξιόπιστος γιατί να ψαχνόμαστε με κάρμπ..??
    Τώρα τι δε βλέπεται στό wave..?? Θέμα αισθητικής καθαρά,χωρίς να τρελλαίνομαι πολλοί μου λένε τι ωραίο μηχανάκι..!!

  6. #36
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν και καθαρα προσωπικη μου αποψη. ( Πρεπει να τα λεμε αυτα για να μη γινει καμια παρεξηγηση)

    Ολα τα παπια ειναι ιδια. (στα ματια μου)
    Το Wave ειναι παπι.
    Το Wave δεν ειναι ασχημο.
    Το παπι ειναι για μεσα στη πολη.
    Το παπι ειναι χρησιμο γιατι ειναι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ και ΜΙΚΡΟ.
    ΔΕΝ θα εδινα τοσα λεφτα (3000€) για ενα παπι.
    Δεν χρειαζεται ενα παπι να παταει Busa.
    Πρεπει να ειναι αξιοπιστο.


  7. #37
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν και καθαρα προσωπικη μου αποψη. ( Πρεπει να τα λεμε αυτα για να μη γινει καμια παρεξηγηση)

    Ολα τα παπια ειναι ιδια. (στα ματια μου)
    Το Wave ειναι παπι.
    Το Wave δεν ειναι ασχημο.
    Το παπι ειναι για μεσα στη πολη.
    Το παπι ειναι χρησιμο γιατι ειναι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ και ΜΙΚΡΟ.
    ΔΕΝ θα εδινα τοσα λεφτα (3000€) για ενα παπι.
    Δεν χρειαζεται ενα παπι να παταει Busa.
    Πρεπει να ειναι αξιοπιστο.

    Σωστος

    Μονο να προσθeσω κατι ακομα
    -το παπι πρεπει να ειναι "απλο", υδροψυξη,injection κτλ δεν χρειαζονται
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #38
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Αυτο που πολλοι εχετε συνδεσει τον ψεκασμο με την πολυπλοκοτητα και το καρμπ με την απλοτητα δεν μπορω να το καταλαβω απο που το βγαζετε.Ισχυει ακριβως το αντιθετο....σε ενα ψεκαστο οχημα γενικα δεν εχεις ουτε την ασταθη συμπεριφορα ουτε τα....στραβοξυπνηματα του καρμπυρατερ.Το δουλεμα ειναι σταθερα σωστο και ιδιο ανεξαρτητως καιρου και απο θεμα ''hardware'' ας λυσει καποιος ενα καρμπυρατερ και ενα σωμα ψεκασμου,ειδικα για παπι,για να δει ποιο ειναι το πολυπλοκο και ποιο εχει 1002 παραπανω πραγματα να συντηρησεις και να επισκευασεις.

  9. #39
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yiannis172 Προβολή μηνύματος
    Αυτο που πολλοι εχετε συνδεσει τον ψεκασμο με την πολυπλοκοτητα και το καρμπ με την απλοτητα δεν μπορω να το καταλαβω απο που το βγαζετε.Ισχυει ακριβως το αντιθετο....σε ενα ψεκαστο οχημα γενικα δεν εχεις ουτε την ασταθη συμπεριφορα ουτε τα....στραβοξυπνηματα του καρμπυρατερ.Το δουλεμα ειναι σταθερα σωστο και ιδιο ανεξαρτητως καιρου και απο θεμα ''hardware'' ας λυσει καποιος ενα καρμπυρατερ και ενα σωμα ψεκασμου,ειδικα για παπι,για να δει ποιο ειναι το πολυπλοκο και ποιο εχει 1002 παραπανω πραγματα να συντηρησεις και να επισκευασεις.
    Απο τη αλλη , δεν εχω ακουσει κανεναν να πει "εμεινα απο καρμπιρατερ" ενω το "τα εκλασε η τρομπα" το εχουμε ακουσει ουκ ολιγες φορες. Μην μπερδευεις την πολυπλοκοτητα με την αξιοπιστια. Και ο 4χρονος κινητηρας ειναι πιο πολυπλοκος απο τον 2χρονο αλλα γενικα και πιο αξιοπιστος.
    Να εξηγουμαστε, μιλαω για παπια οχι γενικα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  10. #40
    Το καρμπυρατέρ έχει εξαρτήματα που αλλάζονται με πολύ μικρό κόστος.
    Ακόμη και ολόκληρο στοιχίζει ελάχιστα πια, το πετάς και βάζεις καινούργιο.
    Ο ψεκασμός από την άλλη έχει πολύ ακριβότερα μέρη.
    Αντλία καυσίμου, σώμα ψεκασμού, μονάδα διαχείρησης.
    Πιό αξιόπιστο μπορεί, πιο φθηνό όμως όχι.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    ο ψεκασμος μπαινει λογω προδιαγραφων ρυπων και το καρμπυρατερ καταργειται οριστικα οποτε δεν εχει νοημα να τα συγκρινουμε

  12. #42
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Καλα κανονιστε να τσακωθειτε για τα καρμπυρατερ και τα injection....

  13. #43
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Καλα κανονιστε να τσακωθειτε για τα καρμπυρατερ και τα injection....
    Οχι ρε,συζητηση κανουμε :a015:

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  14. #44
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ



    Εμένα τόσα παπιά μου τα είχε πρήξει το καρμπυρατέρ,αν είναι να χαλάσει κάποια στιγμή ένας ψεκασμός παπιού
    παρότι λέτε ότι είναι πιο αξιόπιστος , ΑΣ ΧΑΛΑΣΕΙ ο γαμημένος,αν είναι όμως να περιμένω να πιάσουν οι ζέστες
    μη μου σβήνει με 100 στη στροφή και κατηφόρα..??
    Πόση διαφορά έχει πια αυτός ο ψεκασμός στην τιμή που αν χαλάσει θα μας βάλει μέσα επειδή δεν είχαμε καρμπυρατέρ..??
    10 παπιά με καρμπυρατέρ,ε τώρα πήρα ένα με ψεκασμό,ησύχασα χειμώνα καλοκαίρι ούτε τσόκ,ούτε μαλακίες.
    Κι άμα χαλάσει ,χάλασε τι να κάνουμε όλα τα μηχανάκια ψεκασμό έχουν πια.
    Ενάμιση χρόνο τώρα που δε σβήνει στα φανάρια,που δεν κάνει γαργάρες,μετά από 1 λεπτό ραπτομηχανή κάθε πρωί,που καίει λιγότερο
    καύσιμο από το ΖΧ ε ας χαλάσει το δικαιούται λέμε......το άλλο χαλασμένο το πήρα ..!!

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
    Βρε κι εγώ με τον ψεκασμό είμαι, απλά με πιάνει καμιά φορά η νοσταλγία του εξαερωτήρα.
    Νοσταλγία του κώλου δλδ, πόσα πρωινά δεν είχα κατεβάσει κι εγώ όλο το ορθόδοξο εορτολόγιο σπρώχνοντας κάποιο καρμπυρατεράτο να πάρει μπρος.
    Ψεκασμός και πάλι ψεκασμός.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά μοτοσυκλέτας για κίνηση μέσα στην πόλη
    από Raftopoua στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2012, 21:34
  2. Προσοχή ΚΥΡΙΩΣ μέσα στην πόλη.
    από extremist στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2007, 22:08
  3. Προσανατολισμός μέσα στην πόλη των ανυπόμονων
    από VANDA στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2007, 11:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF