Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 99

Θέμα: Τι μηχανακι να παρω?

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Εγώ νομίζω ότι είσαι εδώ... Όχι το συγκεκριμένο -εννοείται- αλλά το ΧΤ κάνει ότι θες και μέχρι τα 140 δεν έχεις θέμα με αέρα!

  2. #47
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    2στροκερ μη φοβασαι το βαρος του μικρου Τενερε. Δεν θα σε προβληματισει. Ειναι πιο πολυ ιδεα σου λογω των φερινγκ που το κανουν να φαινεται ογκωδες.
    Και θα ειναι ιδανικη λυση με λιγα λεφτα για κινηση στην πολη-χωμα-ταξιδια. Και θα ξεχωριζεις κιολας διοτι δεν κυκλοφορουν και πολλα. Ενω απο KLE και Τρανσαλπ βρωμαει ο τοπος.
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    2στροκερ μη φοβασαι το βαρος του μικρου Τενερε. Δεν θα σε προβληματισει. Ειναι πιο πολυ ιδεα σου λογω των φερινγκ που το κανουν να φαινεται ογκωδες.
    Και θα ειναι ιδανικη λυση με λιγα λεφτα για κινηση στην πολη-χωμα-ταξιδια. Και θα ξεχωριζεις κιολας διοτι δεν κυκλοφορουν και πολλα. Ενω απο KLE και Τρανσαλπ βρωμαει ο τοπος.
    Πρεπει να οδηγησω ενα για να καταλαβω.Παντως ειναι κουκλια τα tenere!
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Συγνώμη, για ποιο Tenere μιλάτε;

    Αν εννοείτε το XT660Z, είναι πολύ πάνω από το αναφερθέν budget. Ένα πρόχειρο ψάξιμο στο car.gr δίνει μέση τιμή γύρω στα 5χιλ. ευρώ.

    Στα λεφτά που συζητάς και προκειμένου για ον-οφφ, εγώ ψηφίζω KLE500 ή κάποιο 600άρι Transalp.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη, για ποιο Tenere μιλάτε;

    Αν εννοείτε το XT660Z, είναι πολύ πάνω από το αναφερθέν budget. Ένα πρόχειρο ψάξιμο στο car.gr δίνει μέση τιμή γύρω στα 5χιλ. ευρώ.

    Στα λεφτά που συζητάς και προκειμένου για ον-οφφ, εγώ ψηφίζω KLE500 ή κάποιο 600άρι Transalp.
    για το παλιο tenere λεμε δεκαετιας '90.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Οκ, παρανόηση εκ μέρους μου.

    Πολύ καλό μηχανάκι, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βρεις κάποιο σε καλή κατάσταση.

    Αν βρεθεί πάντως, αξίζει.

  7. #52
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ναι ρε μαστορα.. Λες να λεγαμε για το καινουργιο;;; Μονο oldschool εδω!!!

    2στροκερ, βρες καμια αγγελια Τενερε και πανε δοκιμασε το να δεις.
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε μαστορα.. Λες να λεγαμε για το καινουργιο;;; Μονο oldschool εδω!!!

    2στροκερ, βρες καμια αγγελια Τενερε και πανε δοκιμασε το να δεις.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Απντεητ!!μεχρι σημερα εχω δει απειρη σαβουρα και αγγελιες που ενω γραφανε αριστη κατασταση,πενα,δεν θελει ουτε ευρω κλπ οταν πηγαινα απο κοντα εβλεπα σαπιες εξατμισεις,διαλυμενα λαστιχα,μηχανακια να θελουν ηλεκτρονικες κλπ κλπ.Εχω δει και κανα δυο νορμαλ καταστασης.Αυριο θα δω αυτο εδω http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5800465/ ειδωμεν!!
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  10. #55
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Αυτό είναι το 750
    Το είχα κάποτε.
    Απ το χρώμα είναι ξαναβαμμενο, δεν είναι απαραίτητα κακό, αρκεί η αιτία να μην ήταν σοβαρή.
    Κοίτα στον σκελετό για ραγισματα, για διαρροές στο μοτέρ κλπ.
    Επίσης τσέκαρε ανορθωτη- ηλεκτρονική ( το δικό μου είχε αλλαγμενα και τα δύο)
    Αν καταλήξεις σε αυτό θα σου πω για περαιτέρω βελτίωση.
    Πάντως πάντως αν ρυθμιστούν σωστά μοτέρ και καρμπ, 200ριζει,παει χώμα, κάνει ταξίδια, σηκώνει φόρτωμα.
    Τσέκαρε επίσης ρουλεμάν λαιμού λόγω βάρους και λεπτών πηρουνιων την ακούγανε,σε κάποια αναφέρθηκε για στροφαλους κλπ,αν ακούσεις περίεργους θορύβους άστο.
    Πάντως με 1000 είναι σούπερ τιμή
    Και το χρώμα το λευκό μπορεί να συμπληρωθεί με τα γραφικά της chesterfield απ όταν έτρεχε στο ντακαρ

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι το 750
    Το είχα κάποτε.
    Απ το χρώμα είναι ξαναβαμμενο, δεν είναι απαραίτητα κακό, αρκεί η αιτία να μην ήταν σοβαρή.
    Κοίτα στον σκελετό για ραγισματα, για διαρροές στο μοτέρ κλπ.
    Επίσης τσέκαρε ανορθωτη- ηλεκτρονική ( το δικό μου είχε αλλαγμενα και τα δύο)
    Αν καταλήξεις σε αυτό θα σου πω για περαιτέρω βελτίωση.
    Πάντως πάντως αν ρυθμιστούν σωστά μοτέρ και καρμπ, 200ριζει,παει χώμα, κάνει ταξίδια, σηκώνει φόρτωμα.
    Τσέκαρε επίσης ρουλεμάν λαιμού λόγω βάρους και λεπτών πηρουνιων την ακούγανε,σε κάποια αναφέρθηκε για στροφαλους κλπ,αν ακούσεις περίεργους θορύβους άστο.
    Πάντως με 1000 είναι σούπερ τιμή
    Και το χρώμα το λευκό μπορεί να συμπληρωθεί με τα γραφικά της chesterfield απ όταν έτρεχε στο ντακαρ
    Thanks Shooter γιατι τι λεφτομερειες.Θα τα τσεκαρω αυτα και αν ειναι οκ και το αποφασισω θα τσεκαριστει λεπτομερως και απο το μαστορα μου.Ωραιο φαινεται αλλα κραταω μικρο καλαθι!!
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  12. #57
    Και γω το είχα αυτό το ρημάδι... Να τσεκάρεις τις βάσεις κινητήρα μην είναι καμιά κομμένη. Γραφικός έχω καταντήσει, όλο αυτό γράφω για το super... lol
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Με 1300 ευρώ, μπορείς να βρείς Πήγασο χρονολογίας 2000+ σε πολύ καλή κατάσταση, ο οποίος και στην πόλη κινείται εύκολα, και ταξιδάκια κάνει άνετα, και χώμα πατάει και είναι 1κύλινδρος για οικονομία στη συντήρηση...

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Και γω το είχα αυτό το ρημάδι... Να τσεκάρεις τις βάσεις κινητήρα μην είναι καμιά κομμένη. Γραφικός έχω καταντήσει, όλο αυτό γράφω για το super... lol
    θα τσεκαριστουν ολα
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    Με 1300 ευρώ, μπορείς να βρείς Πήγασο χρονολογίας 2000+ σε πολύ καλή κατάσταση, ο οποίος και στην πόλη κινείται εύκολα, και ταξιδάκια κάνει άνετα, και χώμα πατάει και είναι 1κύλινδρος για οικονομία στη συντήρηση...
    δεν μαρεσει εμφανισιακα ο πηγασος
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι μηχανακι να παρω?
    από dwra στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2014, 11:42
  2. Τι μηχανακι να παρω για 50αρι?
    από Y@M@H@KI@$ στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2014, 14:41
  3. τι μηχανακι να παρω?
    από alex56 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 139
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2011, 14:28
  4. Τι μηχανακι να παρω??? help
    από 1ronMa1den στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2009, 00:15
  5. Τι ΜηΧανη Να Παρω?
    από nimbus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 02:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF