Σελίδα 14 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314151617181924 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 439

Θέμα: Σαρλί της π...ς

  1. #196
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος

    ρε παιδιά για το βουδιστικό μοναστήρι έχει ακούσει κανένας τίποτα?
    ή για τη στούπα (βουδιστική εκκλησία) στη Κόρινθο?
    Nαι. Ετοιμαζουν βομβιστικες επιθεσεις σε αμαχο πληθυσμο σε ολες τις μεγαλες ελληνικες πολεις.
    Επισης απειλουν οτι θα ξυλοφορτωσουν ολους τους αλλοθρησκους χρησιμοποιωντας κουνγκ-φου (kung-fu).
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.965
    Βασικά δεν ετοιμάζουν τίποτα, γιατί το μοναστήρι δέχτηκε επίθεση και έκλεισε
    ενώ η Στούπα κατεδαφίστηκε την πρώτη φορά και έπρεπε να γίνουν οι Ολυμπιακοί
    και να κλείσουν οι μπίζνες με την Κορέα ώστε να δεχτεί ο τοπικός ιεράρχης να μην καβαλάει
    τη μπολντόζα της Νομαρχίας και να κάνει επελάσεις σε ΙΧ οικόπεδα....
    -για την ιστορία-
    ανανήψαντας

  3. #198
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    ενώ η Στούπα κατεδαφίστηκε την πρώτη φορά και έπρεπε να γίνουν οι Ολυμπιακοί
    Η Καρδαμύλη τη γλίτωσε; Καλά, αυτοί οι Μανιάτες όλο φρουφρου και αρώματα τελικά...

    Εχθροί. Παντού εχθροί. Kill kill kill.

  4. #199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Η Καρδαμύλη τη γλίτωσε; Καλά, αυτοί οι Μανιάτες όλο φρουφρου και αρώματα τελικά...

    Εχθροί. Παντού εχθροί. Kill kill kill.
    ανανήψαντας

  5. #200
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Βασικά δεν ετοιμάζουν τίποτα, γιατί το μοναστήρι δέχτηκε επίθεση και έκλεισε
    ενώ η Στούπα κατεδαφίστηκε την πρώτη φορά και έπρεπε να γίνουν οι Ολυμπιακοί
    και να κλείσουν οι μπίζνες με την Κορέα ώστε να δεχτεί ο τοπικός ιεράρχης να μην καβαλάει
    τη μπολντόζα της Νομαρχίας και να κάνει επελάσεις σε ΙΧ οικόπεδα....
    -για την ιστορία-
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #201
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Βασικά δεν ετοιμάζουν τίποτα, γιατί το μοναστήρι δέχτηκε επίθεση και έκλεισε
    ενώ η Στούπα κατεδαφίστηκε την πρώτη φορά και έπρεπε να γίνουν οι Ολυμπιακοί
    και να κλείσουν οι μπίζνες με την Κορέα ώστε να δεχτεί ο τοπικός ιεράρχης να μην καβαλάει
    τη μπολντόζα της Νομαρχίας και να κάνει επελάσεις σε ΙΧ οικόπεδα....
    -για την ιστορία-
    Στην στούπα της Κορινθίας έχω πάει, ένα μικρό αφιέρωμα και ολίγην ιστορία για το μέρος μπορείτε να δείτε εδώ: http://www.dpgr.gr/forum/index.php?topic=51740.0

    Το κορυφαίο είναι ότι ακριβώς στην είσοδο της στούπας, οι χριστιανοταλιμπάνοι έχουν καρφώσει ένα εκκλησάκι, έτσι για το σπάσιμο. Άλλη μεγάλη έκφανση της ελαστικότητας και της ανοχής μας , είναι το εξής και το ξέρω από πρώτο χέρι: Μετά από πολύ κόπο και βάσανα δημιουργήθηκε ένας χώρος συγκέντρωσης των μαρτύρων του ιεχωβά, λίγο έξω από το χωριό μου, σε πολύ απόμερη περιοχή. Ε, σε 2-3 μήνες οι χριστιανοταλιμπάνοι έχτισαν άρον άρον ορθόδοξο ναό ακριβώς απέναντι τους....

  7. #202
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Μετά από πολύ κόπο και βάσανα δημιουργήθηκε ένας χώρος συγκέντρωσης των μαρτύρων του ιεχωβά, λίγο έξω από το χωριό μου, σε πολύ απόμερη περιοχή. Ε, σε 2-3 μήνες οι χριστιανοταλιμπάνοι έχτισαν άρον άρον ορθόδοξο ναό ακριβώς απέναντι τους....
    Εεετσιιιιι!!!!!
    Τσο και λο λεμε οπου τους πετυχαινουμε!!!
    Και μποχουμ δερνουμε, και Βουδα δερνουμε, και Γιαχβε κι απ'ολα!!!

    Τζιζους ολε ολεεεεε!!!!!!

  8. #203
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Το πρόβλημα είναι η ανεξιθρησκεία και η ελευθερία τής εκφρασης στην Ελλάδα, η τα κρούσματα φανατιλας κάποιων ισλαμιστών?
    Όσο για τους ιαχωβαδες επίτρεψε μού να έχω διαφορετική άποψη, γιατί είναι εξαιρετικά επίμονοι όσο καλοπροαίρετα και ευγενικά και αν μιλάνε,δεν γουστάρω να μου χτυπάνε το κουδούνι και να μου λένε για την βία στον κόσμο κλπ.
    Γνωρίζω πολλές περιπτώσεις λόγω δουλειάς, που οι ακραίες απόψεις περί θεληματος Θεού - Ιεχωβά στην περίπτωση τους- άνθρωποι πέθαναν ή κινδύνεψαν παρά πολύ, γιατί δεν δέχονται την μετάγγιση η την μεταμόσχευση.
    Τι ότι οι ορθόδοξοι της εκεί περιοχής έχτισαν εκκλησία απέναντι το βρίσκω υπερβολικό, αλλά κάποτε εμένα σε περιοχή όπου υπήρχαν σε σχετικά κοντινή απόσταση δυο εκκλησίες, μια ορθόδοξη και μια των μαρτύρων του Ιεχωβά.
    Το αποτέλεσμα ήταν ανταγωνισμός στα db .
    Τελικά μετακόμισα.
    Εν κατακλείδι ας πάει ένας αλλοθρησκος σε Ιράκ, Συρία κλπ να κυρηξει τα πιστεύω του η να αντιταχθει απλά στο Ισλάμ.
    Σε λίγα λεπτά θα τον έχουν σφάξει σαν κουνέλι.
    Οπότε δεν τίθεται σύγκριση πιστεύω μεταξύ του εκεί με το εδώ, σαν να συγκρινεις χάδι με χτύπημα από βαριοπούλα

  9. #204
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Γνωρίζω πολλές περιπτώσεις λόγω δουλειάς, ....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	412f614e-9226-4469-9e8c-cbaba7e84176.jpg 
Προβολές:	80 
Μέγεθος:	13,7 KB 
ID:	329865
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  10. #205
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα είναι η ανεξιθρησκεία και η ελευθερία τής εκφρασης στην Ελλάδα, η τα κρούσματα φανατιλας κάποιων ισλαμιστών?
    Όσο για τους ιαχωβαδες επίτρεψε μού να έχω διαφορετική άποψη, γιατί είναι εξαιρετικά επίμονοι όσο καλοπροαίρετα και ευγενικά και αν μιλάνε,δεν γουστάρω να μου χτυπάνε το κουδούνι και να μου λένε για την βία στον κόσμο κλπ.
    Γνωρίζω πολλές περιπτώσεις λόγω δουλειάς, που οι ακραίες απόψεις περί θεληματος Θεού - Ιεχωβά στην περίπτωση τους- άνθρωποι πέθαναν ή κινδύνεψαν παρά πολύ, γιατί δεν δέχονται την μετάγγιση η την μεταμόσχευση.
    Τι ότι οι ορθόδοξοι της εκεί περιοχής έχτισαν εκκλησία απέναντι το βρίσκω υπερβολικό, αλλά κάποτε εμένα σε περιοχή όπου υπήρχαν σε σχετικά κοντινή απόσταση δυο εκκλησίες, μια ορθόδοξη και μια των μαρτύρων του Ιεχωβά.
    Το αποτέλεσμα ήταν ανταγωνισμός στα db .
    Τελικά μετακόμισα.
    Εν κατακλείδι ας πάει ένας αλλοθρησκος σε Ιράκ, Συρία κλπ να κυρηξει τα πιστεύω του η να αντιταχθει απλά στο Ισλάμ.
    Σε λίγα λεπτά θα τον έχουν σφάξει σαν κουνέλι.
    Οπότε δεν τίθεται σύγκριση πιστεύω μεταξύ του εκεί με το εδώ, σαν να συγκρινεις χάδι με χτύπημα από βαριοπούλα
    Δεν εξισώνω την Ελλάδα με το ντιπ ισλάμ, καμία σχέση. Αν δεν υπήρχαν μάλιστα αυτοί οι γραφικοί θρησκόληπτοι που κάνουν τα καραγκιοζιλίκια που ανέφερα, θα έλεγα ότι είμαστε από τους πιο ανεκτικούς λαούς στον κόσμο παρά το ότι μερικοί θέλουν να μας βαφτίζουν ρατσιστές με το ζόρι. Αλλά το ότι τσιτώνουν μερικοί, τσιτώνουν άμα τους πεις για τζαμιά κτλ-κτλ

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.965
    Ρατσιστές είμαστε.
    Επιπέδου Ταλιμπάν δεν είμαστε όμως και δεν το κουβεντιάζω.
    Ούτε καν και επιπέδου Γαλλίας με τέτοιες κακές μπίζνες στην Αφρική.
    Το θέμα του Τζαμιού όμως είναι πολύ ευαίσθητο για πολλούς λόγους που καμία σχέση
    δεν έχουν με τους λαθρομετανάστες που γκαρίζει η Χ.Α
    Υπάρχουν κατ αρχήν Έλληνες πολίτες, μουσουλμάνοι που ζουν στην Αθήνα.
    Υπάρχουν ξένοι πολίτες που δουλεύουν στην Αθήνα.
    Αυτοί δεν είναι όλοι στα φανάρια να πλένουν τζάμια ξέρεις.
    Είναι και υπάλληλοι σε πρεσβείες και άλλοι σημαντικοί άνθρωποι.
    Όταν λοιπών ο δήμαρχος Σμύρνης ανοίγει εκκλησία για τους 30 Έλληνες μετανάστες
    που έχουν πάει εκεί καταλαβαίνεις ότι η υστερία -μην πω μαλακία- δε βοηθάει καθόλου
    μα καθόλου τη χώρα σε διεθνή επίπεδο.
    (Άσε που ακόμα και το Κατάρ έχει εκκλησία πια)
    Θα σου πω και κάτι άλλο, δεν μ ενδιαφέρει ποσώς, όσο κι αν φωνάζουν οι Έλληνες
    φονταμεντααλιστές. Έχουν άδικο και καλά θα κάνουν να περιοριστούν σ αυτά που ξέρουν
    και σ αυτά τα λίγα που καταλαβαίνουν.
    Θετικό ακόμα θα ήταν να προσέχουν και τι λένε γιατί μοιράζουν προσβολές απλόχερα
    στο όνομα μου και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου.
    Δεν έχουν κανένα δικαίωμα να ομιλούν εξ ονόματος της Ελλάδας, χρησιμοποιώντας μάλιστα
    και εθνικά σύμβολα.
    Ούτε όλη η Ελλάδα είναι αυτοί, ούτε τα σύμβολα τους ανήκουν και καιρός είναι να μπει και λίγο
    φρένο στο ποιος πιάνει τη σημαία με τα βρωμόχερα του και τι κάνει κρατώντας τη.
    ανανήψαντας

  12. #207
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Μπουλμοντ.....που εισαι να πεις για τους γερανους γμτ.....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  13. #208
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Έχω έναν κολλητό

    Ο οποίος ζει μια πραγματικά τρελή ζωή. Ταιριάζουμε πολύ σε πολλά, έχουμε παρόμοια πορεία, έχουμε παρόμοιο τρόπο σκέψης. Με κάποιες από τις επιλογές του δεν συμφωνώ, αλλά αν και του λέω την άποψή μου δεν τον αποτρέπω από αυτές, τον στηρίζω και τον βοηθάω σε ό, τι κάνει γιατί τον αγαπάω και το ίδιο κάνει και αυτός για εμένα. Το μόνο που του απαγορεύω είναι να καβαλήσει τη μηχανή με μια κατσαρόλα που έχει για κράνος.

    Κάποιος από τους φίλους μου είναι μουσουλμάνος. Δικαίωμά του να προσεύχεται αν θέλει, να κάνει νηστείες και ραμαζάνι, δεν θα του υποδείξω τι θα πιστεύει, τι φίλος θα ήμουν; Όπως κι εκείνος δεν προσπαθεί να με πείσει για τίποτα γιατί ξέρει κιόλας τι θα του απαντήσω, αφού τα έχουμε πει τόσες φορές. Δεν είναι από τους φανατικούς, αλλά ακολουθεί κι αυτός τα έθιμα του λαού του όπως εμείς το Πάσχα, τα Χριστούγεννα, τις Απόκριες, τα Θεοφάνεια. Τα οποία είναι όλα μετατροπές αρχείων παγανιστικών εθίμων αλλά άλλου παπά ευαγγέλιο. Σεβόμαστε και εκτιμούμε ο ένας τον άλλο γιατί είμαστε φίλοι και δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Έτσι εγώ δεν θα ήθελα να χλευάσω κάτι που τον χαρακτηρίζει εκείνον ή τον λαό του. Αν για παράδειγμα αυτός πιστεύει ότι ένα σκίτσο το οποίο θα βάφτιζα «Μωάμεθ» παρουσιάζει κάτι προσβλητικό για τη θρησκεία του και κατ επέκταση για όλους τους πιστούς της, κάτι τέτοιο δεν θα το ζωγράφιζα. Ούτε για να κάνω χαβαλέ, επειδή δεν είμαι μουσουλμάνος ή επειδή είμαι άθεος.
    Έστω ότι είμαι άθεος. Αυτός δεν έχει αντίστοιχο σύμβολο να «σατιρίσει», τι θα φτιάξει προσβλητικό σκίτσο του Χώκινγκ; Ή του Χριστού και να θίξει όλους τους Χριστιανούς που πιθανώς δεν αντιπροσωπεύω; Αλλά αν κάποιος κάνει κάτι τέτοιο, δεν του φταίω σε τίποτα, όπως δεν μου φταίει και εκείνος επειδή κάποιοι φανατικοί μουσουλμάνοι το πήραν προσωπικά.

    Ο καθένας ας αναλάβει τις ευθύνες των πράξεών του. Δεν έχω καταλάβει ένα πράγμα, αφού αυτό προκαλεί αντιδράσεις και πολλές φορές μαζικές, γιατί συνεχίζουν και το κάνουν; Δεν είναι αστείο πια.

    Je ne suis pas Charlie...

  14. #209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Έχω έναν κολλητό

    Ο οποίος ζει μια πραγματικά τρελή ζωή. Ταιριάζουμε πολύ σε πολλά, έχουμε παρόμοια πορεία, έχουμε παρόμοιο τρόπο σκέψης. Με κάποιες από τις επιλογές του δεν συμφωνώ, αλλά αν και του λέω την άποψή μου δεν τον αποτρέπω από αυτές, τον στηρίζω και τον βοηθάω σε ό, τι κάνει γιατί τον αγαπάω και το ίδιο κάνει και αυτός για εμένα. Το μόνο που του απαγορεύω είναι να καβαλήσει τη μηχανή με μια κατσαρόλα που έχει για κράνος.

    Κάποιος από τους φίλους μου είναι μουσουλμάνος. Δικαίωμά του να προσεύχεται αν θέλει, να κάνει νηστείες και ραμαζάνι, δεν θα του υποδείξω τι θα πιστεύει, τι φίλος θα ήμουν; Όπως κι εκείνος δεν προσπαθεί να με πείσει για τίποτα γιατί ξέρει κιόλας τι θα του απαντήσω, αφού τα έχουμε πει τόσες φορές. Δεν είναι από τους φανατικούς, αλλά ακολουθεί κι αυτός τα έθιμα του λαού του όπως εμείς το Πάσχα, τα Χριστούγεννα, τις Απόκριες, τα Θεοφάνεια. Τα οποία είναι όλα μετατροπές αρχείων παγανιστικών εθίμων αλλά άλλου παπά ευαγγέλιο. Σεβόμαστε και εκτιμούμε ο ένας τον άλλο γιατί είμαστε φίλοι και δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Έτσι εγώ δεν θα ήθελα να χλευάσω κάτι που τον χαρακτηρίζει εκείνον ή τον λαό του. Αν για παράδειγμα αυτός πιστεύει ότι ένα σκίτσο το οποίο θα βάφτιζα «Μωάμεθ» παρουσιάζει κάτι προσβλητικό για τη θρησκεία του και κατ επέκταση για όλους τους πιστούς της, κάτι τέτοιο δεν θα το ζωγράφιζα. Ούτε για να κάνω χαβαλέ, επειδή δεν είμαι μουσουλμάνος ή επειδή είμαι άθεος.
    Έστω ότι είμαι άθεος. Αυτός δεν έχει αντίστοιχο σύμβολο να «σατιρίσει», τι θα φτιάξει προσβλητικό σκίτσο του Χώκινγκ; Ή του Χριστού και να θίξει όλους τους Χριστιανούς που πιθανώς δεν αντιπροσωπεύω; Αλλά αν κάποιος κάνει κάτι τέτοιο, δεν του φταίω σε τίποτα, όπως δεν μου φταίει και εκείνος επειδή κάποιοι φανατικοί μουσουλμάνοι το πήραν προσωπικά.

    Ο καθένας ας αναλάβει τις ευθύνες των πράξεών του. Δεν έχω καταλάβει ένα πράγμα, αφού αυτό προκαλεί αντιδράσεις και πολλές φορές μαζικές, γιατί συνεχίζουν και το κάνουν; Δεν είναι αστείο πια.

    Je ne suis pas Charlie...
    αν δεν είσαι και γαύρος, είσαι γαμώ τα παιδιά.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #210
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος

    Ο καθένας ας αναλάβει τις ευθύνες των πράξεών του. Δεν έχω καταλάβει ένα πράγμα, αφού αυτό προκαλεί αντιδράσεις και πολλές φορές μαζικές, γιατί συνεχίζουν και το κάνουν; Δεν είναι αστείο πια.

    Je ne suis pas Charlie...
    moi non plus.
    Δε βρισκω το λογο να προσβαλουν τοσα εκατομυρια κοσμου. Αλλο να κανεις κριτικη και αλλο να χλευαζεις με ενα τροπο που ο αλλος θεωρει ακρως προσβλητικο.
    MADE IN JAPAN 日本製

Παρόμοια θέματα

  1. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  2. Ένα ποίημα για χάρη της
    από Julius στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 17:37
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF