Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 59

Θέμα: Φορτιστής μπαταρίας στο Lidl.

  1. #31
    Αν διαβασετε το μανουαλ το λεει οτι δεν δουλευει σε πεθαμενες μπαταριες ( vdc<3v αν δεν κανω λαθος) οποτε πρεπεινα την ανεβεσετε πρωτα με αλλο τροπο πχ μια αλλη μπαταρια και μετα με αυτον. Μετα θα μπει σε προγραμμα εξαβολτης κιοταν φτασει στα 6 και κατι το γυριζεις σε 12 βολτο προγραμμα
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  2. #32
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από argiris34 Προβολή μηνύματος
    Αν διαβασετε το μανουαλ το λεει οτι δεν δουλευει σε πεθαμενες μπαταριες ( vdc<3v αν δεν κανω λαθος) οποτε πρεπεινα την ανεβεσετε πρωτα με αλλο τροπο πχ μια αλλη μπαταρια και μετα με αυτον. Μετα θα μπει σε προγραμμα εξαβολτης κιοταν φτασει στα 6 και κατι το γυριζεις σε 12 βολτο προγραμμα
    η δικια μου δεν ηταν τοσο πεθαμενη στα βολτ.(ειχε καπου 11)
    απλα δεν κραταγε φορτιο.
    με του λιντλ συνεχιζε να μην κραταει.ενω ε τον cteck κρατησε και ειναι ακομα πανω στο παπακι.
    βεβαια ειναι λιγο πεσμενη και θελει αλλαγη.
    απλα ηθελα να αναφερω την διαφορα αυτην.
    just my 2cents...

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2014
    Μηνύματα
    161
    εγω που τον εχω δοκιμασει και στο αυτοκινητο μου εκανε παρα πολυ καλη δουλεια.
    ειχα ξεχασει τη πλαφονιερα ανοιχτη και η μπαταρια ξελιγωθηκε.μου τη φορτισε μια χαρα και απο οτι βλεπω στο βολτομετρο του αυτοκινητου ειναι μια χαρα.
    τωρα στη μοτο ειναι λουκουμι,αλλα η μπαταρια δεν ειναι πεθαμενη.μονιζω οτι αν καποιος εχει σκοπο να ανασταινει μπαταριες δεν θα του ειναι και πολυ χρησιμος αυτος ο φορτιστης,αλλα αν θελει να συντηρει τις ηδη υπαρχουσες και να φορτιζει τις μπαταριες του πχ λογω ακινησιας το χειμωνα κλπ ειναι παρα πολυ καλος.

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2012
    Μηνύματα
    3
    Ειχα την μπταρια πολλες ωρες συνδεδεμενη αλλα δεν εδειξε πληρης φορτιση, δεν σταματισε να αναβοσβηνει η ενδειξη στο φορτιστη. Εχει προβλημα ή ηταν πολυ πεσμενη η μπαταρια?

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TASOSBED Προβολή μηνύματος
    Ειχα την μπταρια πολλες ωρες συνδεδεμενη αλλα δεν εδειξε πληρης φορτιση, δεν σταματισε να αναβοσβηνει η ενδειξη στο φορτιστη. Εχει προβλημα ή ηταν πολυ πεσμενη η μπαταρια?
    ένα από τα δύο
    και ένα τρίτο, είναι για τον Μπέο η μπαταρία

    δοκίμασε να δεις σε άλλη
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Δοκιμαστε να παρετε κανενα φορτιστη της προκοπης!
    Ελεος με την μουφα του αιωνα!

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    εμενα μια χαρα δουλεύει.. φορτισε λιγο μια σχεδον καλη μπαραρια και μετα πηγε σε κατασταση συντήρησης.
    πολυ καλο το οτι δειχνει και την κατάσταση των μπαταριών και τα volt

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2012
    Μηνύματα
    3
    Δοκιμασα και σε αλλη πολυ πεσμενη μπαταρια και παλι το ιδιο

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2012
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ένα από τα δύο
    και ένα τρίτο, είναι για τον Μπέο η μπαταρία

    δοκίμασε να δεις σε άλλη
    Δοκιμασα και σε αλλη πολυ πεσμενη μπαταρια και παλι το ιδιο

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Τελικά αυτός ο φορτιστής είναι φοβερός!

    ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ!!!!!!


    Γερμανική τεχνολογία, αξιοπιστία κλπ
    Ρε είμαστε μαλάκες τελικά????
    ανανήψαντας

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    2 φορες που εμεινα με το καρο (δεν γυριζε καν η μιζα) την φορτισε την μπαταρια.... δεν την εσωσε αλλα το καρο πηρε μπρος και δουλεψε.... ισως αν το εβαζα μπρος κάθε μερα να γλυτωνα την μπαταρια αλλα επειδή κουνιεται μια φορα το διμηνο δε ξερω.....

    Τελικα βαρεθηκα το βαλε βγαλε και δε ξαναδοκιμασα.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    επειδη τον έχω τον φορτιστή και δουλευει καλα, όσοι τον έχετε καντε τον κόπο να διαβάσετε και λίγο τις οδηγίες του αλλα και γενικά διαβάστε λίγο για τις μπαταρίες πριν γραψει ο καθένας την λαλακία του.

    Ο συγκεκριμένος δεν φορτίζει μπαταρίες που έχουν κάτω απο 6-7V ή μπαταρίες που κάποιο στοιχείο έχει βλάβη. Δεν είναι για επαγγελματική χρήση και το ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΝΩ. Δεν είναι φορτιστής αρχικής ενεργοποίησης με μεγάλη τάση.

    Α, και κάτι ακόμα: Η μπαταρία μπορεί να γράφει maintenance free, αλλα ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ. Η συντήρηση της είναι η τακτική φόρτιση. Αν περάσουν 2-3 μηνες χωρις φόρτιση η αλάτωση των ηλεκτροδίων γίνεται μόνιμη και δεν αναστρέφεται ακόμα και αν βάλουμε τον καλύτερο φορτιστή.
    Τελευταία τροποποίηση από duke200; 22/09/2015 στις 07:51.

  13. #43
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    επειδη τον έχω τον φορτιστή και δουλευει καλα, όσοι τον έχετε καντε τον κόπο να διαβάσετε και λίγο τις οδηγίες του αλλα και γενικά διαβάστε λίγο για τις μπαταρίες πριν γραψει ο καθένας την λαλακία του.

    Ο συγκεκριμένος δεν φορτίζει μπαταρίες που έχουν κάτω απο 6-7V ή μπαταρίες που κάποιο στοιχείο έχει βλάβη. Δεν είναι για επαγγελματική χρήση και το ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΝΩ. Δεν είναι φορτιστής αρχικής ενεργοποίησης με μεγάλη τάση.
    + όσα !! ¨οπως τα λέει ο αποπάνωΣ είναι, ο φορτιστής για τα λεφτά του είναι πολύ καλός. Έχω δύο έναν παλιότερο γκρι κόκκινο και έναν γκρι μπλε με την οθόνη LCD και δουλεύουν άψογα και οι δύο. RTFM

  14. #44
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    επειδη τον έχω τον φορτιστή και δουλευει καλα, όσοι τον έχετε καντε τον κόπο να διαβάσετε και λίγο τις οδηγίες του αλλα και γενικά διαβάστε λίγο για τις μπαταρίες πριν γραψει ο καθένας την λαλακία του.

    Ο συγκεκριμένος δεν φορτίζει μπαταρίες που έχουν κάτω απο 6-7V ή μπαταρίες που κάποιο στοιχείο έχει βλάβη. Δεν είναι για επαγγελματική χρήση και το ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΝΩ. Δεν είναι φορτιστής αρχικής ενεργοποίησης με μεγάλη τάση.

    Α, και κάτι ακόμα: Η μπαταρία μπορεί να γράφει maintenance free, αλλα ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ. Η συντήρηση της είναι η τακτική φόρτιση. Αν περάσουν 2-3 μηνες χωρις φόρτιση η αλάτωση των ηλεκτροδίων γίνεται μόνιμη και δεν αναστρέφεται ακόμα και αν βάλουμε τον καλύτερο φορτιστή.
    εγώ πάντως που είχα ανάλογα θέματα που αναφέρει ο Ktinos με έναν oxford, θεωρώ οτι η βιομηχανία των φορτιστών πλέον κοροϊδεύει. απο οτι καταλαβαίνω ποια δεν υπάρχει πραγματικός φορτιστής σε αυτά τα λεφτά.

    Συντηρητές θα έπρεπε να λέγονται όχι φορτιστές

    και ναι όλοι μας χρειαζόμαστε έναν συντηρητή φθηνό και μπράβο στα lidl για τις προσφορές και μάλλον θα πάω να το πάρω και εγώ, .......... αλλά μην αποκαλείσε φορτιστής ρε φίλε άμα έχεις 10 άμα στις οδηγίες χρήσης. μια καινούργια μπαταρία που δεν έχει κάψει τίποτα που απλά έχασε λίγο τάση..... όχι μόνο φορτίζεται απο την ίδια τη τη μηχανή σε μια καλή βόλτα αλλά παίζει να την φορτίζει και ο φορτιστής του κινητού μου.

  15. #45
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Πάντως μπαταρία που η τάση της έχει πέσει από τα 12 στα 6-7 volt, πάιζει να είναι και για πέταμα πλην ειδικών περιπτώσεων

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φορτιστης Μπαταριας - Ερευνα Αγορας
    από sadengr στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 173
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2021, 14:27
  2. Φορτιστής μπαταρίας.
    από notakos600 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2009, 13:22
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 17:39
  4. Προσφορές στο Lidl
    από stako στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 01:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF